poster

Království prstenu (TV film)

 • Česko

  Prsten Nibelungů

 • Německo

  Nibelungen - Der Fluch des Drachen, Die

 • Itálie

  Saga dei Nibelunghi, La

 • Velká Británie

  Ring of the Nibelungs, The

 • USA

  Curse of the Ring

 • USA

  Dark Kingdom: The Dragon King

 • Slovensko

  Kráľovstvo prsteňa

Drama / Akční / Dobrodružný / Fantasy

Německo / Itálie / Velká Británie / USA, 2004, 2x90 min

Režie:

Uli Edel

Hudba:

Ilan Eshkeri

Střih:

Roberto Silvi

Scénografie:

Albrecht Konrad

Kostýmy:

Barbara Baum
(další profese)
 • hans500
  ****

  Velmi dobré zpracování německé legendy. Herci bylí dobří (především seversky chladná valkýra Kristanna Loken [Brunnhilda], lovec draků Benno Fürmann [Siegfried] a kovář Max von Sydow [Eyvind]), nadprůměrná režie, výborný příběh a scénář, skvělá atmosféra, dobrá hudba, slušné efekty (drak byl povedený, souboje také). První část je akčnější, druhá má lepší scénář, celkově jsou obě části na stejné úrovni. Závěr je naprosto perfektní. Maximální hodnocení nedám jen proto, že Nibelungové z roku 1924 jsou lepší.(30.1.2009)

 • Frajer42
  ***

  No co si budeme povídat. Na terminátorku Kristanna Loken se mi koukalo mnohem více než dobře. Pohled na ostatní už tak působivý nebyl, alespoň co se vzhledu a vizáže týče. Předlohou tomuto filmu byl veleslavný epos. A to je předloha vskutku výborná. Samotný příběh byl velmi pěkně zpracován, důraz byl dosti kladen na samotné akční naturalistické scénky, které my mladší diváci zcela jistě oceníme, ačkoliv technicky naprosto nadosahovaly soudobých standartů, což je ovšem břímě, které s sebou TV Film nese. Nebylo to ovšem nic tak strašného. Nevzpomínám si, že bych někdy viděl TV film lepších efektů. Možná to však bude tím, že jsem jich příliš neviděl. K správnému porozumnění filmu to skutečně chce alespoň minimální znalosti historie míti, protože ty příběhy o Nibelunzích pro nezasvěceného diváka nejsou příliš snadné. Milovníci tohoto a podobných eposů si však rozhodně přijdou na své stejně jako já, protože podobností s Pánem prstenů zejména ze začátku filmu je zde skutečně přehršel. O nějakém zklamání skutečně nelze mluvit. Právě naopak jsem mile překvapen. Druhá část filmu je mírně roztahaná, takže to vidím na takové lepší 3*.(19.12.2011)

 • Tayen
  ***

  Nejdříve jsem při hodnocení uvažovala o čtyřech * , protože cosi neznámého a nezachytitelného mě na filmu upoutalo...ale pak jsem si uvědomila, že je to silný příběh, který rozhodně nemá na svědomí Uli Edel. Pokud jsem Sněhové královně z Hallmarku dala 5* , bylo to kvůli výkonu Bridget Fondy, kterým na sebe strhla veškerou pozornost, když jsem hodnotila Merlina byl to celkový výkon herců a svěží tempo děje, ale pokud bych měla hodnotit lépe Prsten Nibelungů, hryzalo by mě svědomí. V žádném případě to nebyli průměrní herci, ani místy rozvleklý děj, co mě nepřinutilo film okamžitě z VHS vymazat, ale úžasný původní příběh podbarvený krásnou hudbou, a ta celý projekt zachránit nemůže.(21.1.2006)

 • - Výtvarník John Chalfant navrhl draka Fafnira podle varana komodského a T-Rexe. (Zdroj: jchalfant.com) (Spinosaurus)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace