Království prstenu (TV film)

• Česko

Scénografie:

Albrecht Konrad

Kostýmy:

Barbara Baum

Pěkně udělaná Fantasy.Příjemní herci a pěkná filmová hudba. Na mě sice dosti rozvleklé, mnohdy utíkající od hlavní dějové linie, ale na to že jde o (TV film) spracované dobře. Na Top Fantasy to sice nemá, ale třeba Eragona to hravě předčí. Za mě 70%(4.10.2012)

Prsten Nibelungův je hutná story sama o sobě, tady je úspěch skoro zaručen. Jen je škoda, že nám ho tvůrci trochu učesali. Pořád ale zůstala pořádně drsná tragická love story, kde vám Kristanna Loken bude sympatičtější než sterilní Benno Fürmann, který stráví na plátně dvakrát víc času.(7.10.2006)

Nikdy jsem to nevidela cela, ale i ty kousky na televizni tvorbu jsou nadprumerne... A hlavne, konecne pohadka se spravnym koncem.(25.12.2014)

Zpočátku jsem si chtěl pouze obohatit vědomosti a zjistit, kdo že to jsou ti Nibelungové. Jinými slovy – nepočítal jsem, že vydržím první část. Jenže ona to nebyla úplná hloupost a ke konci mě držela skutečná zvědavost nad tím, jak to celé dopadne. Všichni herci jsou seversky chladní a neznámí (až na „Terminátorku“ a „Bergmanovce“), režie standardně televizně nudná, triky ucházející a snad pouze hudba lehce vyčnívá z kvalitativně „šedesátkové“ linie. Těsný průměr. 60%(22.1.2006)

Televizní syrový nadprůměr (ostatně neúnosně drsné až úchylně svůdné bývají všechny ty braky z německé provinience v nočních hodinách na komerčních televizích). Chvíli mi ovšem dalo, než jsem detekovala a správně zařadila Benno Furmanna, že ten kukuč znám od Tykwera z Princezny a bojovníka. No prostě charismaťák od pohledu, ač herecky nic moc. Ono totiž to plonkovaté postávání a pohledy nikam jsou kapánek nudné, nicméně proč se nepodívat :-)) Jinak jsem byla celkem spokojena s dějem, ani jsem nedoufala, že zůstane závěrečná vraždící katarze, takže jsem byla vlastně spokojena. Protože tak Prsten Nibelungů znám (ze středoškolské čítanky:-o) a tak jsem ho chtěla vidět!(19.1.2006)