Království prstenu (TV film)

• Česko

Scénografie:

Albrecht Konrad

Kostýmy:

Barbara Baum

No co si budeme povídat. Na terminátorku Kristanna Loken se mi koukalo mnohem více než dobře. Pohled na ostatní už tak působivý nebyl, alespoň co se vzhledu a vizáže týče. Předlohou tomuto filmu byl veleslavný epos. A to je předloha vskutku výborná. Samotný příběh byl velmi pěkně zpracován, důraz byl dosti kladen na samotné akční naturalistické scénky, které my mladší diváci zcela jistě oceníme, ačkoliv technicky naprosto nadosahovaly soudobých standartů, což je ovšem břímě, které s sebou TV Film nese. Nebylo to ovšem nic tak strašného. Nevzpomínám si, že bych někdy viděl TV film lepších efektů. Možná to však bude tím, že jsem jich příliš neviděl. K správnému porozumnění filmu to skutečně chce alespoň minimální znalosti historie míti, protože ty příběhy o Nibelunzích pro nezasvěceného diváka nejsou příliš snadné. Milovníci tohoto a podobných eposů si však rozhodně přijdou na své stejně jako já, protože podobností s Pánem prstenů zejména ze začátku filmu je zde skutečně přehršel. O nějakém zklamání skutečně nelze mluvit. Právě naopak jsem mile překvapen. Druhá část filmu je mírně roztahaná, takže to vidím na takové lepší 3*.(19.12.2011)

• viperblade

Upřímně, tenhle film spolehlivě zabijí stopáž. Absolvoval jsem snímek najednou (celých 180 minut) takže vím, o čem mluvím. Je zajímavé, jak jsou rozdílné ty dvě části. Protože první část mě bavila. I přes to, že draka si jako přerostlého leguána s pár ostny nepředstavuji a hlavně v těchto scénách mi přímo do očí bila ta TV výprava. Ale nenudil jsem se nijak výrazně a takových 6/10 bych tomu dal. Jenže pak přichází druhá část a to je Beverly Hills 90210 hadra. Nezajímalo mě, kdo s kým a za kolik, hlavně proto, že bylo jasné i mně, (člověku, který legendu o Nibelunzích nikdy neslyšel) jak to dopadne. Opravdu mě to silně nudilo a já se nemohl dočkat konce. Této části bych dal tak 2/10. Takže celkově mi vychází dvě hvězdy. Potěšila mě Kristanna Loken a (překvapivě) ne tak bledý, ale mnohem snesitelnější Pattinson. Pochybuju, že si tohle ještě někdy pustím, a když tak, tak skončím u první částí.(20.7.2010)

Zatial len prva cast: Dialogy a vobec scenar su... maximalne jednoduche, herecke vykony jemne podpriemerne, ale s vedomim, ze je to tv film a nie extra znamy, clovek ani nic viac necaka a moze si ho uzit. PS: Hrozne ma irituje ta jeho cesticka vo vlasoch, preco nemoze mat pekne ako vsetci naokolo?;) Update: Po druhej casti zvysujem na 3*. Skoda toho zaveru, mohli to urobit lepsie (nemam na mysli dej).(2.5.2007)

Napriek televíznemu spracovaniu ide o prekvapivo dobrú záležitosť. Aj keď je to pomerne dlhé, film sa veľmi dobre pozerá a tie tri hodinky ubehnú ako voda. Naozaj si nepamätám nudnejšie pasáže. Nejaké ti odchýlky od pôvodnej legendy o Nibelungoch by sa síce našli, ale oceňujem, že autori, hlavne v závere, neskĺzli k lacnému citovému vydieraniu diváka a vo filme zachovali typickú atmosféru severskej tvrdosti a citového chladu. Určite vzhľadom k severskej mytológii takáto predstava vyhovuje viac. 70/100(14.3.2014)

Kterak lze za málo peněz pořídit poměrně slušnou porci muziky ... a převyprávět prastarou legendu, která by (s trochou nadsázky) mohla být matkou všech fantastických pohádek. Je vážnější, dospělejší než většina z nich, protože už poznala, že skutečný příběh obyčejně nekončí spolu s překonáním jedné překážky (dokonce ani pokud se jedná o problematickou, obtížně zdolatelnou bariéru velikosti průměrně vzrostlého draka), že život přináší nekonečnou řadu nejrůznějších zkoušek - a zdánlivě triviální obcházení vlastních zásad se může vrátit jako bumerang ... a přivodit velké zlo. Přitom není rozhodující, zda vám někdo nenápadně podstrčí kouzelný lektvar, abyste se měli nač vymlouvat. A poučení ? Nepodceňujte prokletí - a nepřeceňujte své síly, berte v potaz upřímně míněná varování a nespoléhejte na to, že jste dítětem štěstěny ... protože nikdy nevíte, co vám přinese zítřek ... protože přehnané sebevědomí hraničí s pýchou - a pýcha, jak známo, předchází pád ... 3,5* ... P.S.: Nějak jsem nepobrala, 1) proč bylo záhodno zabít draka probuzeného - tedy draka pozorně bdícího, a nikoli draka sladce spícího; 2) jak a kdy náš hrdina zjistil, v čem spočívá jeho vlastní slabina.(26.9.2015)

• - Výtvarník John Chalfant navrhl draka Fafnira podle varana komodského a T-Rexe. (Zdroj: jchalfant.com) (Spinosaurus)