Království prstenu (TV film)

• Česko

Albrecht Konrad

Kostýmy:

Barbara Baum
  • salahadin

Království prstenu aneb smrt krásných Nibelungů na plátně. Německá coolovka na motivy jednoho z nejstarších evropských eposů. Rozdělení na 2 části má plus (1. část má ještě slušnou atmosféru) i mínus (druhá část je letargická nuda). Vizuální "televizita" filmu není až tak hrozná, ale dějová už ano. Tahle legenda je natočena prachmizerně, vévodí jí odporná ženská (Kristanna Loken) a herecké krbové polínko Benno Fürmann. Ne, Němci chtěli svůj počin tak naleštit a vybrousit, aby se dotkli filmových hvězd prostřednictvím hollywoodských pozlátek, až si pod sebou ukopli příslovečnou bednu od whisky a jejich cesta do pekelného báru je o to jednodušší. A stačilo by málo...nechtít vytvořit vizuální "nadčlověčenskou" fresku.(20.6.2009)

Velice pěkné zpracování staré legendy.(17.2.2008)

Televizní syrový nadprůměr (ostatně neúnosně drsné až úchylně svůdné bývají všechny ty braky z německé provinience v nočních hodinách na komerčních televizích). Chvíli mi ovšem dalo, než jsem detekovala a správně zařadila Benno Furmanna, že ten kukuč znám od Tykwera z Princezny a bojovníka. No prostě charismaťák od pohledu, ač herecky nic moc. Ono totiž to plonkovaté postávání a pohledy nikam jsou kapánek nudné, nicméně proč se nepodívat :-)) Jinak jsem byla celkem spokojena s dějem, ani jsem nedoufala, že zůstane závěrečná vraždící katarze, takže jsem byla vlastně spokojena. Protože tak Prsten Nibelungů znám (ze středoškolské čítanky:-o) a tak jsem ho chtěla vidět!(19.1.2006)

Pěkně zpracované bez přehnaných efektů s dobrou hudbou. Hlavní hrdina je přitažlivý, i když nijak oslnivý. Pro nenáročného diváka příjemná podívaná. Takových 50%.(6.7.2009)

Podivné leč na německé televizní poměry dost povedené zpracování staré legendy...vypjatá hudba a emoční momenty jsou to hlavní čím film disponuje..a obsazení je taky na televizní produkci dost hvězdné....Beno Furman sice není zas tak dokonalý, ale budoucí terminátor Kristinna Loken ukazuje že umí i charakterní role...a Max Von Sydow v příjemné vedlejší roli je třešnička na dortu...(23.10.2008)