poster

Království prstenu (TV film)

 • Česko

  Prsten Nibelungů

 • Německo

  Nibelungen - Der Fluch des Drachen, Die

 • Itálie

  Saga dei Nibelunghi, La

 • Velká Británie

  Ring of the Nibelungs, The

 • USA

  Curse of the Ring

 • USA

  Dark Kingdom: The Dragon King

 • Slovensko

  Kráľovstvo prsteňa

Drama / Akční / Dobrodružný / Fantasy

Německo / Itálie / Velká Británie / USA, 2004, 2x90 min

Režie:

Uli Edel

Hudba:

Ilan Eshkeri

Střih:

Roberto Silvi

Scénografie:

Albrecht Konrad

Kostýmy:

Barbara Baum
(další profese)
 • Mariin
  *****

  Kdo jiný by měl točit Nibelungy než Němci, konkrétně Bavoři. Tento film, pravda, vznikl v koprodukci, ale režisér je německý. Jde o velmi zdařilé (byť dosti volné) zfilmování starogermánské ságy, které by nemělo být hodnoceno optikou diváka, který zná jen Pána prstenů. Výborná hudba, vhodní herci. Relevantní je srovnání s dalšími filmovými adaptacemi Nibelungů. Harald Reinl natočil v 60. letech též velmi zdařilou verzi, která se mi jeví v něčem ještě lepší než tato. Zdá se mi pohádkovější, malebnější a více se drží původní literární předlohy. Navíc nemám rád přílišnou akčnost a naturalistické znázornění válečných scén, které, bohužel, jsou v novější tvorbě pravidlem (zde jsou naštěstí jen v úvodu 1. části filmu). Tomuto Edelovu dílu těch 5 dávám, i když vidím, že je nikdo z komentujících přede mnou nedal. Ad paascha: co je na tom filmu východoněmeckého?(31.1.2009)

 • Jacinda
  ****

  Film s velmi silnými momenty a smutným koncem. Hezké a povedené zpracování legendy(1.12.2008)

 • HoneyBunny
  ***

  Prsten Nibelungův je hutná story sama o sobě, tady je úspěch skoro zaručen. Jen je škoda, že nám ho tvůrci trochu učesali. Pořád ale zůstala pořádně drsná tragická love story, kde vám Kristanna Loken bude sympatičtější než sterilní Benno Fürmann, který stráví na plátně dvakrát víc času.(7.10.2006)

 • Phobia
  ***

  Fantasy pohádka, která přes poněkud béčkové pojetí nepostrádá hezký příběh, naprosto jí však chybí sympatický hlavní hrdina - slizký Benno Fürmann má z mého hlediska charisma paviáního zadku... těsně po velké potřebě. Takovému hrdinovi nelze fandit, ba právě naopak, nejde tedy ani film patřičně prožívat. Být obsazení této role lepší, možná bych hodnotila o hvězdičku výš. Takhle je to na 60%.(12.3.2009)

 • akisha
  ****

  Tohle s přehledem trumfne kdejakou poslední fantasy (Eragon, Percy Jackson...) a dovedu si představit, že kdyby byl dostatečnej rozpočet, v kinech by to mělo úspěch. Příběh se opírá o legendu o prstenu Nibelungů, staletím prověřenou, takže tady si rozhodně není na co stěžovat a není nouze o takový ty moje oblíbený plky o Valhalle a Odinovi a pod. Trumfem filmu je ale určitě ústřední dvojice - Benno Fürmann a Kristanna Loken. Obzvlášť Kristanna se do svojí role neuvěřitelně hodí a hraje tam asi nejlíp. Například její souboj se Siegfriedem (v "masce" krále) má grády. K tomu dobrá hudba, lokace a ucho Pattinson s ochmýřenou bradou:) A navíc díky chladný severský předloze absentuje i klasickej happyend.(23.3.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace