Království prstenu (TV film)

• Česko

Albrecht Konrad

Kostýmy:

Barbara Baum
  • Brandon

Hodně zajímavý příběh, kterého by se ale měl ujmout Holywood. 2,5*(31.8.2015)

Pěkně udělaná Fantasy.Příjemní herci a pěkná filmová hudba. Na mě sice dosti rozvleklé, mnohdy utíkající od hlavní dějové linie, ale na to že jde o (TV film) spracované dobře. Na Top Fantasy to sice nemá, ale třeba Eragona to hravě předčí. Za mě 70%(4.10.2012)

Filmové zpracování nejslavnější germánské legendy o Siegfriedovi a Brumhildě. Příběh vyprávějící o lásce a nenávisti. Věrném přátelství i podlé zradě. Za zmínku rozhodně stojí že touto legendou se inspiroval J.R.R. Tolkien při psaní Pána Prstenů. Jistě ocení každý fanoušek fantasy i vikingské mytologie.(30.12.2013)

Zpočátku jsem si chtěl pouze obohatit vědomosti a zjistit, kdo že to jsou ti Nibelungové. Jinými slovy – nepočítal jsem, že vydržím první část. Jenže ona to nebyla úplná hloupost a ke konci mě držela skutečná zvědavost nad tím, jak to celé dopadne. Všichni herci jsou seversky chladní a neznámí (až na „Terminátorku“ a „Bergmanovce“), režie standardně televizně nudná, triky ucházející a snad pouze hudba lehce vyčnívá z kvalitativně „šedesátkové“ linie. Těsný průměr. 60%(22.1.2006)

Nejdříve jsem při hodnocení uvažovala o čtyřech * , protože cosi neznámého a nezachytitelného mě na filmu upoutalo...ale pak jsem si uvědomila, že je to silný příběh, který rozhodně nemá na svědomí Uli Edel. Pokud jsem Sněhové královně z Hallmarku dala 5* , bylo to kvůli výkonu Bridget Fondy, kterým na sebe strhla veškerou pozornost, když jsem hodnotila Merlina byl to celkový výkon herců a svěží tempo děje, ale pokud bych měla hodnotit lépe Prsten Nibelungů, hryzalo by mě svědomí. V žádném případě to nebyli průměrní herci, ani místy rozvleklý děj, co mě nepřinutilo film okamžitě z VHS vymazat, ale úžasný původní příběh podbarvený krásnou hudbou, a ta celý projekt zachránit nemůže.(21.1.2006)