• Německo

Doom - Der Film

Misia na Mars

Horor / Akční / Thriller / Sci-Fi

Velká Británie / Česko / Německo / USA, 2005, 100 min (Director's cut: 113 min)

Slušný Akční,Scifi Film natočený podle Počítačové Hry .. Má to vynikající Atmosféru.. Perfektní Bandu Soldierů.. bylo mi líto každého mrtvého, jelikož jsem měl ke každému vztah !! Skvělý The Rock a Karl Urban !! i Příšery byli na fajn úrovni ... 60% :)(24.12.2012)

Nečekaně nekompromisní, atmosférou oplývající a debilitu téměř postrádající akční nářez, beroucí si nepokrytě vše potřebné z herní série Doom (včetně logotypu), a to v tom správném poměru - tedy ze trojky hru s temnými zákoutími i design zrůdiček, a z prvních dvou drsnodrsné mariňáky a jejich arzenál, z něhož nejdůležitější je samozřejmě Big Fucking Gun 9000:) Bezduchá střílečka, pro kterou potřebujete jen průměrnou koordinaci rukou a očí, je zapomenuta, filmový Doom nabral během výroby - hlavně při tvorbě scénáře - velmi chutné ingredience nad rámec předlohy. Aby nedošlo k omylu, dialogy jsou plné klišé, ale postavy, které je pronášejí, si to mohou dovolit, a celkový vývoj děje je jedno z největších pozitiv Dooma (nečekáte snad, že to po těch hodinách LANek na 386kách budu skloňovat jako hrad bez hradu...;)). A je tu dokonce i humor, jak jinak než patřičně černý, díky čemuž máte pocit, že se to celé nebere až tak úplně vážně - čemuž odpovídá i "first person shooter" sekvence těsně před závěrečnou bitkou. Těch padesát nebo kolik milionů dolarů rozpočtu je rozhodně vidět (respektive když něco nemá být vidět, není to vidět;)), některé vychytávky jako nanostěna jsou opravdu cool a navíc jsou opakovaně funkčně využity. Ale je pravda, že Doom není film pro každého:) Mně dokonale sedl, přičemž budiž připomenuto, že jsem byl z dnešního pohledu možná až nezdravě nadšený z filmového Resident Evilu, a budiž přiznáno, že jsem navíc při sledování hrál ve vánočním výprodeji pořízený X-COM: Enemy Within, což se možná na dojmu z filmu taky pozitivně podepsalo:) Nic to ale nemění na tom, že je mi celkem líto, že na Doomovi studio ošklivě prodělalo, a tím pádem se žádné další filmové počiny s touto značkou asi pěkných pár let realizovat nebudou. Ale dost už řečí, 80% a nebudu o tom diskutovat;)(28.12.2014)

• TheRaven

Nebetyčná blbost, ale naštěstí tak moc blbá, že pobavila a byla koukatelná.(15.11.2009)

No tak po přečtení některých komentařů, co jsou tady, jsem od toho moc nečekal, ale nakonec to tak špatný nebylo. Ze začátku se moc neděje, ale ani to moc nenudí, pak je trocha akce a musim se přiznat že ta mě trochu zklamala, protože většinou neni vůbec nic vidět, jelikož se to převážně odehrává ve tmě nebo příseří a ani baterky na zbraních nepomáhaj. Stejně tak mě zklamli mutanti, jejich vzhled mi akorát tak připoměl film The Thing a po brutální řežbě v čele s The Rockem ani vidu ani slechu, sice pár krvavejch scén se najde, ale moc jich nani. Po tom všem jsem už uvažoval, že všechny ty komentáře mely asi pravdu, jenže posledních 20 minut je pěkně krutá řežba, ani né tak počtem mrtvol, ale stylem jak je ta akce nasnímaná, za to musim přidat hvězdičku navíc. Kdyby ještě The Rock se svojí big fucking gun rozstřilel všechno co by mu přišlo do cesty, tak bych snad dal i 4*, ale po slibný scéně kdy si jí bere se z toho nakonec moc nevyždímalo, takže nakonec u těch 3* zůstanu(22.1.2006)

no co si budem povídat.. společných rysů s tou hrou to moc nemá.. vášnivá hráčka té hry jsem byla.. sice jsem si kdykoliv na mě nějaký monstro vyběhlo stříkla do textilu..ale hrála jsem to pořád.. jéje.. to tehdy byla spotřeba kalhotek :-D no ale vraťme se ke komentáři... i přes to, že se film hodně vzdaluje hře..mě se to líbilo... pár příšer.. nějaký ten příběh a téměř na konci akcička alá hra mě potěšila.. spestření celého filmu... nečekejte od něho nějak mega akci.. ale průměrnej filmeček s trochu napětím a solidními hereckými výkony ;)(1.4.2009)