• Německo

Doom - Der Film

Misia na Mars

Horor / Akční / Thriller / Sci-Fi

Velká Británie / Česko / Německo / USA, 2005, 100 min (Director's cut: 113 min)

• Jara.Cimrman.jr

Ve tmě černé tak, že ji nešlo snad ani prostřílet, se pohybovala skupina vojáku s baterkama a snažila se sejmou něco s velkým Ň. Moc jsem toho tedy neviděl, ale to je patrně jedno, protože boje s přítulným čtyřiadvacátým chromozomem byly poměrně fádní a tradiční řídnutí skupiny se snad ani nesnažilo nikoho překvapit. Samostatnou kvalitou byly rozhovory hodné steroidových borců z posiloven, při kterých jsem se potutelně usmíval, ale raději nenápadně, aby na mě někdo nenamířil tu big fuck gun a neustřelil mi palici. Abych jen nehaněl, tak závěrečná herní palba byla velmi slušná, ale zachránit tuhle misi už nemohla.(14.11.2013)

• Flipper

Takto dokašľať legendu medzi hrami ajaj. Dve hviezdy akurát za first-person scénu, ktorá je podarená, ostatok až na celkom pohodového záporáka Dwayne Johnsona je len hrozná gýčovina.(30.4.2008)

• Gilmour93

„Semper Fi, Motherfucker!“ First Person Shooter scéna by sama o sobě možná zasloužila nadprůměrné hodnocení, ale ta nezáživná omáčka kolem je prostě Zkáza. Co se hereckých výkonů týče, Urban je parní válec, Pike růže položená na jeho kabině a Johnson čerstvě položený asfalt..(18.11.2009)

• Kaka

Zhruba pětiminutová "herní" sekvence je vskutku něco nového a pro fandy této kultovní hry bezesporu skvělý zážitek, avšak po celý zbytek filmu se toho vlastne už moc neudá. Záčátek je solidní, s dobrou atmosférou. Avšak postupem času se film dostane do takového stádia, kdy vykrádá všechny své slavnější a lepší kolegy (Predator, Aliens, Resident Evil atd). Atmosféricky celkem zdařilé (temné moderní laboratoře - sázka na jistotu) a herci jakž takž ucházející. Karl Urban je opravdu vynikající, Rock překvapivě nic moc. Akce solidní, sic místy trochu zmatená a nepřehledná. Zaujme tak především výtečné ozvučení, protože ať si namítá kdo chce co chce, Doom je dělaný jen a pouze pro pořádnou zvukovou vatáž. Potom je to opravdu mazec...bezdějový mazec...(10.4.2006)

• TheRaven

Nebetyčná blbost, ale naštěstí tak moc blbá, že pobavila a byla koukatelná.(15.11.2009)