• Německo

Doom - Der Film

Misia na Mars

Horor / Akční / Thriller / Sci-Fi

Velká Británie / Česko / Německo / USA, 2005, 100 min (Director's cut: 113 min)

no co si budem povídat.. společných rysů s tou hrou to moc nemá.. vášnivá hráčka té hry jsem byla.. sice jsem si kdykoliv na mě nějaký monstro vyběhlo stříkla do textilu..ale hrála jsem to pořád.. jéje.. to tehdy byla spotřeba kalhotek :-D no ale vraťme se ke komentáři... i přes to, že se film hodně vzdaluje hře..mě se to líbilo... pár příšer.. nějaký ten příběh a téměř na konci akcička alá hra mě potěšila.. spestření celého filmu... nečekejte od něho nějak mega akci.. ale průměrnej filmeček s trochu napětím a solidními hereckými výkony ;)(1.4.2009)

Když se pařil Doom, neměla jsem ještě ani blbý tamagoči. Ale naprosto chápu, že u TAMTÝ sekvence musej fanoušci hry brečet střepy štěstí - skoro jsem kvůli tomu chtěla dát hysterický 4*, ale závěr mě "naštěstí" zase usměrnil. Celkově obyč (pod)průměr s přidanou nostalgickou hodnotou.(4.12.2011)

Film, který se tváří naprosto nejvíc cool a jakž takž se mu to i daří. Bartkowiak pojímá film s lehkou nadsázku, což je jedině dobře) a rozvíjí zajímavě rozjuchaný akční nářez, který se z počátku zdá být temnou atmosferickou podívanou. První průměrná až podprůměrná hodina filmu je právě stylizována zásadně do temných chodeb, takže nevidíme skoro nic, a to ani monstra, která se sice mihnou někde ve stínu a občas oddělají nějakého toho vojáčka, ale tím to hasne. Naštěstí v závěrečné 40 minutovce se konečně rozjíždí akce, kdy se to mrtvolami zombíků v záběru jenom hemží, padají ty "nej" cool hlášky a objeví se pořádně i nějaký ten Imp. K tomu se rozehraje naprosto super tvrďácká hudba, která k takovému filmu zkrátka patří. Vrchol ovšem nastupuje od chvíle, kdy se objeví očekávaná first-person akce, tedy, kdy po vzoru hry vidíme akorát zbraň hlavního hrdiny jak kropí hromady šmejdů olovem. Nebudu zapírat, tahle scéna na mě dost zapůsobila, jelikož je vážně pěkně udělaná. No a samotný bombastický závěr face to face, kdy si Rock a Karl Urban dají pěkně přes hubu rozhodně spoustu lidí uspokojí. Ovšem zároveň s tím vynikají nedostatky právě již zmiňované první hodinky. Scénář bych ani moc nekritizoval. Je sice fakt, že jediné slušné postavy jsou pouze Rockův Sarge a Urbanů Reaper a ostatní jsou tu jen proto, aby zařvali hodně stylově, ale o to tu přeci jde. Snad jen BFG mohlo být využito trochu víc než jen na to , aby Rock pronesl hlášku stylu "to je fakt velká bouchačka". Herci hrají solidně, čímž myslím, že hlášky říkat umějí, Karl Urban je celkem slušný hrdina a Rosamund Pike vypadá dobře i zašpiněná od krve. Takže když přimhouříte obě oči tak tohle poměrně poctivé béčko přijmete, i když dalo se z toho vytěžit mnohem víc.(21.6.2006)

• obitus

Uprimne, je mi docela jedno, jak verne se film drze pocitacove predlohy, pokud me dokaze pobavit. Bohuzel Doomu se to nedari skoro vubec. Vsechny jen trochu lepsi a zajimavejsi sceny jsou spjaty s Rockem, ktery na sebe spolehlive strhava veskerou pozornost. Kdyby to byla hodina The Rock vs. Peklo byl bych urcite spokojenejsi. Nanestesti je tady spousta zbytecnosti, v cele s Urbanem, ktery se sice umi skvele mracit, ale uz nic jineho. O pribeh mi vubec nejde a triky na urovni AvP neurazi, bohuzel se to cele hrozne vlece a to je u akcniho filmu vzdycky trochu problem. Z drimoty me vytahl az uplny zaver (ne ovsem trapna FP scena). Dalsi promarnena sance, ale precijen lepsi nez Resident Evil.(8.11.2005)

Podpriemerny, az zabavne predvidatelny akcnak, ktory vsak koli bezchybnej "videohernej" pasazi a paradnej old school nakopavke v zavere filmu stoji za to vidiet. (5/10)(17.11.2007)

• - První hra ze série Doom, která sloužila jako předloha filmu, se objevila jako volně šiřitelná v roce 1993 a o dva roky později byla údajně instalovaná po celém světě do počítačů více než Windows. (imro)

• - The Rock měl původně ztvárnit Johna Grimma, ale on sám si vybral Sargeho, neboť se mu zdál být zajímavější. (imro)

• - Herci společně intenzivně trénovali, aby dokázali splynout v soudržnou vojenskou jednotku. (Amplifier)