• Německo

Doom - Der Film

Misia na Mars

Horor / Akční / Thriller / Sci-Fi

Velká Británie / Česko / Německo / USA, 2005, 100 min (Director's cut: 113 min)

Rozhodně jiný film, než sem čekal, a byl sem příjemně překvapen. Poslední cca půl hodina je zhmotněním všech představ a očekávání, která se zrodila současně s myšlenkou natočit tento film.(14.12.2005)

• Jara.Cimrman.jr

Ve tmě černé tak, že ji nešlo snad ani prostřílet, se pohybovala skupina vojáku s baterkama a snažila se sejmou něco s velkým Ň. Moc jsem toho tedy neviděl, ale to je patrně jedno, protože boje s přítulným čtyřiadvacátým chromozomem byly poměrně fádní a tradiční řídnutí skupiny se snad ani nesnažilo nikoho překvapit. Samostatnou kvalitou byly rozhovory hodné steroidových borců z posiloven, při kterých jsem se potutelně usmíval, ale raději nenápadně, aby na mě někdo nenamířil tu big fuck gun a neustřelil mi palici. Abych jen nehaněl, tak závěrečná herní palba byla velmi slušná, ale zachránit tuhle misi už nemohla.(14.11.2013)

Hned mi bylo jasny, ze nepujde o nejakej velkofilm, ale o becko, coz se potvrdilo, ale je to becko hodne dobry. Nechapu ty nizky hodnoceni, podle me se film v ramci moznosti hodne poved. Precejen Doom je bezducha strilecka skoro bez pribehu a Doom 3, kterym se film nejvic inspiroval, je to samy, jen udelanej vic hororove. Takze v ramci moznosti byl pribeh slusnej a par scen bylo docela strasidelnejch. A zaverecna pointa, proc je nekdo nadclovek a nekdo monstrum byla sice dost naivni, ale asi by se lepsi nevymyslela. Herci jsou v pohode, Rock je jako vzdy krutej a obcas hodi hlasku a nehraje nejhur a Karl Urban je taky v pohode. Stejne ale film pusobi jako promarnena sance. Mohlo tu bejt trikrat tolik akce, vic druhu monster a hlavne vic akce s BFG. Film mi prisel jako takovej chudej pribuznej Vetrelce. Ze zacatku se sice moc nedeje, ale me film bavil od zacatku do konce, navic perfektni zvuky a hudba, bezchybny triky, obcas dost krve a hlavne petiminutova kruta akce z vlastniho pohledu. Bavil jsem se fakt perfektne a film nema zadny nudny mista, mezi hernima adaptacema se radi mezi ty nejlepsi, ale presto sel udelat daleko lip.(8.6.2006)

• AngelAngie

Tak nějak pořád nevím, jestli tohle byl vtip či ne ..(30.5.2008)

Já nevím, čím to, ale mě to bavilo. Ano, charaktery postav jsou ploché, dějová zápletka vachrlatá, povídání "vědkyně" Pike veselé, první hodinu se prakticky nic neděje. Většina problémů jde ovšem na vrub dost slabého scénáře, který v první polovině nedává moc prostoru pro výraznější rozjezd. Zato k režii nemám moc výhrad, Bartkowiak tlumí hluchá místa kde může (například rádobykůl drsňácké hlášky dokáže utlumit k téměř snesitelné civilnosti) a je jen škoda, že nebyl u projektu od počátku. Akce vypadá dobře, FPS pohled netřeba komentovat. Závěrečný souboj full contact sice do světa Doomu moc nepasuje, na druhou stranu jde o jednu z nejlépe natočených mlátiček s krví, zraněními a bolestí. Je to tak na 3,5*, ale poněvadž jde o zatím jednoznačně nejlepší herní film, který mě na hodinu a 40 minut opravdu zabavil, a poněvadž je pořádných akčních hororů jako šafránu, dávám s velmi přimhouřenýma očima 4.(4.11.2005)