• Německo

Doom - Der Film

Misia na Mars

Horor / Akční / Thriller / Sci-Fi

Velká Británie / Česko / Německo / USA, 2005, 100 min (Director's cut: 113 min)

rozpočet : $60 million tržby celosvetovo : $55,987,321(22.1.2007)

• mysicka

občas sama sebe překvapuju, jaké všemožné krávoviny jsem schopná dokoukat až do konce a co všechno mě dokáže pobavit.. rozhodně to nebyla taková tragédie, jak jsem předpokládala.. hodnotím z pohledu někoho počítačovými hrami nepolíbeného.. a ty dvě hvězdy jsou myslim tak akorát.. vetřelec je vetřelec...:)(9.3.2008)

Docela příjemná jednorázovka, která mě bavila, přestože teď už si z ní snad vůbec nic nepamatuju. Samozřejmě až na perfektní scénu first person akce.(11.12.2009)

• Djkoma

Do kin přichází film podle legendární hry, která změnila herni svět do podoby jak ho známe dnes. Legenda Doom se vrací a tentokrát na filmovém plátně uvidíte největší jízdu v dějinách. Krev, příšery, všechno na Marsu a všechno v hlavní roli s ROCKEM!! Wrestlerem, kterého milujete a který si půjčí B (ig) F(uck) G(un) a prožene nepřátele po stanici na mrasu. Poprvé uvidíte natočený film z perspektivy první osoby jako v počítači!!!To všechno v kinech od prvního dne tohoto měsíce... Nepřipomíná vám to něco? Ty obvyklé lži a bombastičnosti a mnoho superlativů o filmech, které jsou většinou jasnými propadáky a jen poslední tonoucí se snaží stébli zachránit. Tak už to prostě bývá a na nás je jako vždycky odhalit pravdu, která popře celý horní odstavec a ukáže pravdu o zfilmování legendární hry. Nejde o zfilmování prvních 2 dílu, ale až posledního atmosféricky nejsilnějšího (a hardwarově nejnáročnějšího:D)dílu. Kdo čekal Peklo a nebo nějaké démony musí si nechat zajít chut jako já. Mutace přidaným genem, který pozná dobré a špatné lidi a podle toho z vás udělá bud Boha nebo impa. Když už ten poslední herní díl byl tak atmosférický, že by byla snaha o horror?Ale no tak! Jde o další trapnou akční slátaninu natočenou v česku za kterou bych nedal ani 20kč(to radši hama v Mekovi). Proč jsem tak rozzuřen po tom filmu? Proč se ptát stačí se podívat. Postavy pojmenované třeba Riper nebo podobně stupidně se daj překousnout, kdby aspon umřeli během pár minut. ALe oni se s vámi vlečou půlku filmu než se objeví první pořádný záporák(tím myslim někoho agresivního). A co potom? zase nuda a rozluštění trapné pointy, kterou jsem prozradil, ale stejne by vás v kině po ní čekalo jenzklamání tak proč to komplikovat. Pohled z první osoby ano opravdu tam je!! Asi nějakých 5 minut tam trapně běháte a zabijete nějakého Impa dokud nepotkáte malý prasátko z vozejkem(že by náš kamarád doktůrek zmutoval?Proč vypadal tak hodnej ...). Co dál? přeci nemůže chybět bitka s největši hvězdou filmu. A jak to celé zakončit? Kdo dohrál nějakou hru na pc určitě to zná.... (Q4 v poslední době nejlepší důkaz :-))(5.1.2006)

Těch pět dávám hlavně z toho důvodu, že se této hry neujmul Uwe, kazím všechny super hry tím, že je převedu do filmu, Boll A ten závěrečný pohled jako byste hráli hru... tohle prostě musel natočit člověk, který tu hru má opravdu rád...(10.1.2007)

• - The Rock měl původně ztvárnit Johna Grimma, ale on sám si vybral Sargeho, neboť se mu zdál být zajímavější. (imro)

• - Spoiler: Během závěrečných titulků nejsou rozstřílena pouze jména herců, kteří ve filmu přežili. (Corpsegrinder)

• - 70-milionová adaptace slavné počítačové hry vydělala během tzv. opening weekendu (21. – 23. 10. 2005) 15,4 mil. dolarů. Celkový výdělek v kinech Severní Ameriky se vyšplhal na 28 milionů. (imro)