• Německo

Doom - Der Film

Misia na Mars

Horor / Akční / Thriller / Sci-Fi

Velká Británie / Česko / Německo / USA, 2005, 100 min (Director's cut: 113 min)

• Jara.Cimrman.jr

Ve tmě černé tak, že ji nešlo snad ani prostřílet, se pohybovala skupina vojáku s baterkama a snažila se sejmou něco s velkým Ň. Moc jsem toho tedy neviděl, ale to je patrně jedno, protože boje s přítulným čtyřiadvacátým chromozomem byly poměrně fádní a tradiční řídnutí skupiny se snad ani nesnažilo nikoho překvapit. Samostatnou kvalitou byly rozhovory hodné steroidových borců z posiloven, při kterých jsem se potutelně usmíval, ale raději nenápadně, aby na mě někdo nenamířil tu big fuck gun a neustřelil mi palici. Abych jen nehaněl, tak závěrečná herní palba byla velmi slušná, ale zachránit tuhle misi už nemohla.(14.11.2013)

• obitus

Uprimne, je mi docela jedno, jak verne se film drze pocitacove predlohy, pokud me dokaze pobavit. Bohuzel Doomu se to nedari skoro vubec. Vsechny jen trochu lepsi a zajimavejsi sceny jsou spjaty s Rockem, ktery na sebe spolehlive strhava veskerou pozornost. Kdyby to byla hodina The Rock vs. Peklo byl bych urcite spokojenejsi. Nanestesti je tady spousta zbytecnosti, v cele s Urbanem, ktery se sice umi skvele mracit, ale uz nic jineho. O pribeh mi vubec nejde a triky na urovni AvP neurazi, bohuzel se to cele hrozne vlece a to je u akcniho filmu vzdycky trochu problem. Z drimoty me vytahl az uplny zaver (ne ovsem trapna FP scena). Dalsi promarnena sance, ale precijen lepsi nez Resident Evil.(8.11.2005)

Velice zájímavý příběh - temná zákoutí úzkých chodeb stanice, strach, napětí a nechutně vyhlížející nestvůrky - to vše z tohoto filmu dělá perfektní a dokonalý film.(24.6.2007)

Když se pařil Doom, neměla jsem ještě ani blbý tamagoči. Ale naprosto chápu, že u TAMTÝ sekvence musej fanoušci hry brečet střepy štěstí - skoro jsem kvůli tomu chtěla dát hysterický 4*, ale závěr mě "naštěstí" zase usměrnil. Celkově obyč (pod)průměr s přidanou nostalgickou hodnotou.(4.12.2011)

• H34D

Doom mohl být zpracován buď jako nenáročná, ale chytlavá řežba s hromadami hrozivých příšer ala Doom 1, 2, nebo jako atmosferický survival horror typu Doom 3, místo toho však film nemá se svou herní předlohou téměř nic společného. Jedná se o prachsprosté akční béčko s triviální zápletkou, provařeným a nezajímavým dějem, kde se první polovinu jakože "buduje atmosféra" v nijakém stylu jen proto, aby později stejně nebyla využita, neboť vše eskaluje v akční řež... Ovšem díky bohu za ni, střet Rocka a Urbana je mocný, film dostává konečně nějaký náboj a svou adrenalinovou akcí z první osoby (vynikající nápad!) může konkurovat i akčním filmům první třídy. 5/10(7.7.2009)