Temné vody

Temná voda

Drama / Thriller / Horor

USA, 2005, 105 min

• swamp

"Nemusí pršet, stačí když kape." Tak takhle by se dal jednou větou shrnout děj tohoto filmu. Jennifer Connelly (ač někomu připadá přitažlivá, mně přijde jako úplně obyčejná herečka) hraje příšerně a Walter Salles (proboha..nemůžu pochopit, že tento člověk natočil výborný film Diarios de motocicleta..to snad nemohl být on) vůbec nezapracoval na obohacení scénáře a vůbec nevěděl, kdy má film ukončit, a když už se pro konec rozhodl, provedl to hrozně. Řada absurdit a nelogičností provází celý snímek, což sice nevadí, protože ani to by už ho nevyzvedlo z propadliště nudy.(25.4.2006)

• Enšpígl

Podobnej flek jsme měli na stropě na chatě v Týně nad Vltavou, poněvadž nám pokrývači zapoměli zandat dvě střešní tašky.(28.8.2006)

Žánrová jednohubka s přijemně mrazivou atmosférou, lekačkami které vylekají, poněkud bláznivými postavami, které mě bavilo sledovat a nádhernou Jennifer Connelly. Tak těchto pár drobností, společně s "temnou" vodou, která mi po celou stopáž lehce nepříjemně kapala z promáčeného stropu na maják, mi udělalo z dalšího amerického remaku "žluťáckého" hororového originálu lehce nadprůměrnou a hlavně příjemnou paranoidní zábavu. Takže..v záplavě zdejších podprůměrných hodnocení si trošku nadsadím a ... 80%(9.10.2010)

• Tosim

Klonuji, klonuješ, klonujeme. Víc snad ani nejde napsat.(9.11.2005)

Vyvedená kamera, dobré obsazení a pomalu plynoucí nic. Vzhledem k tomu, že se v celém filmu krom pár posledních minut nic nestane a nemá téměř žádnou atmosféru je až s podivem, že si mi to vlastně vcelku líbilo, byť je to ten nejčistší možný průměr.(19.2.2006)

• - Původní inspirací je povídka z hororové sbírky pojmenované "Temné vody", kterou napsal Suzuki Kodži, autor populární a zfilmované knihy „Kruh“. (akisha)

• - V únoru 2013 bylo v jistém losangeleském hotelu nalezeno mrtvé tělo 21leté dívky ve vodní nádrži na střeše budovy více než dva týdny poté, co si hosté stěžovali na divnou chuť a zabarvení vody. Hotel se jmenuje Cecil, podobně jako jméno dcery hlavní hrdinky příběhu, a má temnou minulost, neboť uvnitř jeho zdí řádili dva sérioví vrazi a zemřelo zde mnoho lidí. U poslední oběti - Elisy Lam - existuje husí kůži nahánějící záznam (poslední, kdy byla viděna živá) z kamery ve výtahu, který odmítl fungovat, podobně jako ve filmu, a v němž dívka komunikuje s někým nebo něčím neviděným. (kriplozoik)

• - Jennifer Connellyová často natáčela scény v ledové vodě. Vymohla si proto, že bude mít stále k dispozici vanu s horkou vodou. (Mahalik)