Temné vody

Temná voda

Drama / Thriller / Horor

USA, 2005, 105 min

• Tsuki

Nedávno jsem viděla velký kus filmu Bloudění v temnotách (2005) a teď tohle. I když se normálně na horory vůbec nedívám, a tak to možná nemůžu moc dobře posoudit, mám pocit, že po Kruhu jsou horory plné pomstychtivých mrtvých holčiček. A to vážně pak už není moc originální. Já ale obecně horory nemusím a ani je neberu jako nějaký druh umění, takže pokud horor splňuje cíl strachu a napětí, tak nevím, co bych vytýkala. Stejně jako tomuhle filmu. Chvílemi se to tvářilo trochu pochybně, ale v zásadě to fungovalo. A špinavá voda tomu dodávala zvláštní nepříjemnou atmosféru, což je na horor podle mého dobrý prvek. Takže se, přes svou nelibost vůči hororům, musím přiklonit aspoň k lepším dvěma hvězdičkám. ~(2,4)~(8.5.2011)

No, já se tedy bála.(21.5.2008)

• genetique

Atmosféra a efekty mohli byť akokoľvek kvalitné, no stupidita scenáru mi nedovolí dať viac. A aj keď som pôvodné "vody" nevidel, môžem s istotou povedať, že boli určite kvalitnejšie ako tento brak. Jediné, čo mi je ľúto, že podobní kvalitní herci ako Jennifer a spol. mrhajú v takýchto záhubách zbytočne svojim talentom. Ale zase potm môžu viac mrhať prachmi. 40%.(19.5.2007)

Slušnej remake japonské duchařiny. Dobré herecké výkony a hlavně hustá, hustá hustá atmosféra! A že má řídkej děj!? To si děláte legraci? Nehrajte si na intelektuály! Atmosféru to má skvělou, já tam nepotřebuju zápletku s čínským gangem, kterej ukradl bin Ládinovi nukleární bombu a chystá s ní ukrást stádo koz jednomu nepálskýmu rolníkovi, kterej jim dluží zpropitné za aukci hodinek po zesnulém otci!(19.9.2006)

• castor

Aneb příběh o tom, jak si rozvedená Jennifer Connelly poradí s traumaty z dětství, malou dcerkou, která si povídá s imaginární kamarádkou, vyšinutým správcem domu a proudy rezavé vody, která se tajemně dostává do jejího nového bytu v odlidštěném sídlišti. Vše za zvuků permanentního deště, hypnotické hudby Angela Badalamentiho a výrazných hereckých výkonů ve vedlejších úlohách. Tvůrci si navíc pohrávají s barevnými filtry a příjemně depresivní atmosférou. To je z výčtu potencionálních kladů ale naprosto vše, místy sociální příběh je vedle toho bezzubý, gradace žádná, napětí nulové!!(25.8.2006)

• - Režisér údajně nebyl spokojen se závěrečným sestřihem filmu a nechtěl se účastnit premiérové propagace snímku. (Mahalik)

• - Původní inspirací je povídka z hororové sbírky pojmenované "Temné vody", kterou napsal Suzuki Kodži, autor populární a zfilmované knihy „Kruh“. (akisha)

• - Temné zbarvení vody tvůrci dosáhli pomocí karamelového barviva. (Mahalik)