poster

Temné vody

 • USA

  Dark Water

 • Slovensko

  Temná voda

Drama / Thriller / Horor

USA, 2005, 105 min

Režie:

Walter Salles

Předloha:

Kôji Suzuki (kniha)

Scénář:

Hideo Nakata (původní scénář), Takašige Ičise (původní scénář), Rafael Yglesias

Kamera:

Affonso Beato
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Tom Hardy
  **

  Úplně stejně plytké, jako většina aktuální hororové produkce (viz Dům voskových figurín a druhý americký Kruh). Nemůže chybět atraktivní herečka v hlavní roli (díky bohu, že Jennifer Conbelly je nejen krásná, ale umí i hrát) a dítě, které vidí jiné mrtvé dítě (jako bychom to už někde viděli). Film má výborné zvolené prostředí a pár scén plní svůj účel, ale děj je trestuhodně průhledný, dost často se vlastně nic moc neděje (důraz se klade na fakt, že hlavní hrdinka se rozvádí a tudíž se hraje o opatrovnictví) a vyústění je... dejme tomu suché. Zmínku si zaslouží vynikající Tim Roth, který si svého právníka rozhodně užívá. Shrnuto - chvílemi atmosférické a zajímavé, ale většinu času o ničem...(9.8.2005)

 • salahadin
  ****

  Slušnej remake japonské duchařiny. Dobré herecké výkony a hlavně hustá, hustá hustá atmosféra! A že má řídkej děj!? To si děláte legraci? Nehrajte si na intelektuály! Atmosféru to má skvělou, já tam nepotřebuju zápletku s čínským gangem, kterej ukradl bin Ládinovi nukleární bombu a chystá s ní ukrást stádo koz jednomu nepálskýmu rolníkovi, kterej jim dluží zpropitné za aukci hodinek po zesnulém otci!(19.9.2006)

 • novoten
  **

  Jeden velký povzdech. První polovina filmu se sice tváří jako psychologické drama bez napínavého náznaku (kaluže a skvrny neberu vážně), jenže ve chvíli, kdy Dahlia odejde do prádelny, se Dark Water otočí o 180°. Následné strašení je ale těžce neúspěšné, protože nefunguje ani jedna rovina, deprese je i přes nasazení Jennifer Connelly podána příliš prázdně a scénář předkládá minutu od minuty směšnější repliky. Skupinka neoriginálních dějových linií (dům, duch, kamarádka) se tak ve vyčpělém závěru může rozuzlit jen do obyčejného sterilního ztracena.(1.2.2006)

 • petero
  ***

  Len máličko chýbalo aby som tomuto dielku dal 4*. A to záver, kde som čakal na záber zo spodku šachty na efektne nasvietený a vodou zaliaty výťah stúpajúci ku stropu, ako to bolo v origináli. No nedočkal som sa. Napätie u mňa fungovalo dostatočne, sídlisko je naozaj skľučujúce a Jennifer Connelly je naozaj výborná herečka. Film inklinuje viac k sociálnej dráme rozvedenej rodiny doplnenej minimálnymi prvkami hororu. Škoda toho záveru, ktorý uspokojí len málokoho. Nie je vyložene zlí ako napr. v Hide and Seek, ale výsledný skvelí dojem z filmu dosť uzemní. Už japonský predchodca bol len menšou obmenou Ringu a od jeho remaku som si nesľuboval veľa, ale dopadlo tu určite lepšie ako napr. taký Ring 2 alebo totálne nevýrazný Grudge.(27.10.2005)

 • Tsuki
  **

  Nedávno jsem viděla velký kus filmu Bloudění v temnotách (2005) a teď tohle. I když se normálně na horory vůbec nedívám, a tak to možná nemůžu moc dobře posoudit, mám pocit, že po Kruhu jsou horory plné pomstychtivých mrtvých holčiček. A to vážně pak už není moc originální. Já ale obecně horory nemusím a ani je neberu jako nějaký druh umění, takže pokud horor splňuje cíl strachu a napětí, tak nevím, co bych vytýkala. Stejně jako tomuhle filmu. Chvílemi se to tvářilo trochu pochybně, ale v zásadě to fungovalo. A špinavá voda tomu dodávala zvláštní nepříjemnou atmosféru, což je na horor podle mého dobrý prvek. Takže se, přes svou nelibost vůči hororům, musím přiklonit aspoň k lepším dvěma hvězdičkám. ~(2,4)~(8.5.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace