poster

Temné vody

 • USA

  Dark Water

 • Slovensko

  Temná voda

Drama / Thriller / Horor

USA, 2005, 105 min

Režie:

Walter Salles

Předloha:

Kódži Suzuki (kniha)

Scénář:

Hideo Nakata (původní scénář), Takašige Ičise (původní scénář), Rafael Yglesias

Kamera:

Affonso Beato

Střih:

Daniel Rezende

Scénografie:

Thérèse DePrez

Kostýmy:

Michael Wilkinson
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • tron
  ***

  Najlepšie na tomto filme je, že vôbec nie je taký zlý a nudný, ako som si myslel, že bude. Napr. je rozhodne lepší, ako (americký) KRUH 2. Na strane druhej... to je aj všetko. Zaujímaví herci (Reilly, Postlethwaite), špinavé sídlisko, pôsobivá lanovka a zaujímavý newyorský ostrov (ktorý akoby ani nebol umiestnený na Zemi). Hlavne tieto veci ma zaujali. Zaujalo ma však tiež to, že sa nejedná o "klasický" horor a všetky postavy sú (nie len vďaka hercom) v rámci možností realistické, hovoria tak, konajú tak, správajú sa tak. Po pomaly sa plaziacej atmosfére prvej polovičky ale príde chaotická spleť konšpirácií, temnoty za každú cenu, rutinnej zápletky a neprekvapivých záverečných prekvapení.(14.4.2006)

 • Enšpígl
  **

  Podobnej flek jsme měli na stropě na chatě v Týně nad Vltavou, poněvadž nám pokrývači zapoměli zandat dvě střešní tašky.(28.8.2006)

 • Marigold
  ***

  Nepřijde mi to vůbec hloupé a nefunkční. Detaily do sebe zapadají, dílčí scény jsou natočené velmi dobře, atmosféra deštivého města a nazelenalý filtr kamery výborně evokují depresivní genius loci. Zaujala mě přesvědčivá Jennifer Conelly i maličká Ariel Gade. Brazilec Salles se pustil do shyalamanovsky laděného prolínáku thrilleru, horroru a sociálního dramatu, bohužel by se mi Temné vody zamlouvaly mnohem více jako psychologický film než jako tento podivuhodný potvor. Importovaná duchařská historka s mrtvou dívkou ze sousedství je průhledná až hrůza a úplně zbytečně ředí potenciál filmu do čehosi průměrného a stokrát viděného. Snaha přetavit pouťový nádech bubáckých lekaček do hlubšího poselství o mateřské lásce je neohrabaná a závěr filmu doznívá ve falešných tónech. Obrovská škoda, atmosférou se mi Temné vody náramně zamlouvají a v konkurenci podobně laděných snímků stojí rozhodně výše nad průměrem.(18.9.2006)

 • swamp
  *

  "Nemusí pršet, stačí když kape." Tak takhle by se dal jednou větou shrnout děj tohoto filmu. Jennifer Connelly (ač někomu připadá přitažlivá, mně přijde jako úplně obyčejná herečka) hraje příšerně a Walter Salles (proboha..nemůžu pochopit, že tento člověk natočil výborný film Diarios de motocicleta..to snad nemohl být on) vůbec nezapracoval na obohacení scénáře a vůbec nevěděl, kdy má film ukončit, a když už se pro konec rozhodl, provedl to hrozně. Řada absurdit a nelogičností provází celý snímek, což sice nevadí, protože ani to by už ho nevyzvedlo z propadliště nudy.(25.4.2006)

 • jojinecko
  *

  Zlé, zlé, zlé...pôvodnú verziu som nevidel a po zhladnutí tohto paskvilu ani vidieť nechcem...105 minút zabitého času...(12.2.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace