Temné vody

Temná voda

Drama / Thriller / Horor

USA, 2005, 105 min

• Tom Hardy

Úplně stejně plytké, jako většina aktuální hororové produkce (viz Dům voskových figurín a druhý americký Kruh). Nemůže chybět atraktivní herečka v hlavní roli (díky bohu, že Jennifer Conbelly je nejen krásná, ale umí i hrát) a dítě, které vidí jiné mrtvé dítě (jako bychom to už někde viděli). Film má výborné zvolené prostředí a pár scén plní svůj účel, ale děj je trestuhodně průhledný, dost často se vlastně nic moc neděje (důraz se klade na fakt, že hlavní hrdinka se rozvádí a tudíž se hraje o opatrovnictví) a vyústění je... dejme tomu suché. Zmínku si zaslouží vynikající Tim Roth, který si svého právníka rozhodně užívá. Shrnuto - chvílemi atmosférické a zajímavé, ale většinu času o ničem...(9.8.2005)

• genetique

Atmosféra a efekty mohli byť akokoľvek kvalitné, no stupidita scenáru mi nedovolí dať viac. A aj keď som pôvodné "vody" nevidel, môžem s istotou povedať, že boli určite kvalitnejšie ako tento brak. Jediné, čo mi je ľúto, že podobní kvalitní herci ako Jennifer a spol. mrhajú v takýchto záhubách zbytočne svojim talentom. Ale zase potm môžu viac mrhať prachmi. 40%.(19.5.2007)

Scénarista a režisér japonského Kruhu skutečně strčil prstíky kam to šlo. Základní atributy těchto dvou filmů nelze prostě nesrovnávat. Holčička co vidí cosi nadpřirozeného, mrtvá holčička, co chce maminku, starý dům, déšť ... voda. To všechno už otrlý divák hororů zná a paradoxně právě z Kruhů - japonských i amerických. Každopádně v rámci žánru to není taková pohroma, která ze zdejších komentářů jen čiší. Existuje kupa béček, které se nedají s touhle audiovizuálně děsivou hříčkou srovnávat. Temné vody se odlišují ve TŘECH směrech - v dobrých hereckých výkonech, v nápadité výpravě a ve výtečné ruchově - zvukové složce. V tomto hororu se vlastně člověk nebojí ducha, ale vody - kapek, deště, proudu - to jsou koncerty, které vás děsí. Je povrchní film hodnotit jen z hlediska technického zpracování, ale toto audiálno mě v hodnocení nakoplo o stupínek víš. A také herci, kteří se i v plytkém scénáři tak úplně nezazdili ... Tim Roth coby k nepoznání zarostlý právník skutečně překvapil, Jennifer Connely a její vyšilující matka rozhodně nepatří ke slabšímu článku řetězu, tím je jednoznačně slaboulinký scénář.(2.5.2006)

• Morien

Já jsem si někde přečetla, že režisér nebyl spokojený s finální podobou filmu a dokonce se pokoušel o to, aby ho u filmu vůbec neuváděli jako režiséra, což ve mně podnítilo touhu ho nějakým způsobem kontaktovat a zeptat se, jak podle něj měl film vypadat. Protože já jsem během sledování měla velmi silný pocit, že v příběhu je připravená spousta zajímavých motivů (oproti japonskému originálu, který mě zpětně vlastně dost zklamal), ale nějakým podivným způsobem potom nic není dotaženo úplně do konce. Velmi mě dojala postava Tima Rotha, hned jsem si sama začala konstruovat příběh fatální nemožnosti setkání v lásce, který si podle mě i režisér (scenárista, někdo) také připravoval, ale představuju si to tak, že zlí producenti symbolizující opravdovým emocím nepřející vnější svět mu to skrouhli na více přijatelný, nevybočující hororový příběh bez mezižánrového ozvláštňování.(15.12.2013)

• castor

Aneb příběh o tom, jak si rozvedená Jennifer Connelly poradí s traumaty z dětství, malou dcerkou, která si povídá s imaginární kamarádkou, vyšinutým správcem domu a proudy rezavé vody, která se tajemně dostává do jejího nového bytu v odlidštěném sídlišti. Vše za zvuků permanentního deště, hypnotické hudby Angela Badalamentiho a výrazných hereckých výkonů ve vedlejších úlohách. Tvůrci si navíc pohrávají s barevnými filtry a příjemně depresivní atmosférou. To je z výčtu potencionálních kladů ale naprosto vše, místy sociální příběh je vedle toho bezzubý, gradace žádná, napětí nulové!!(25.8.2006)

• - Connellyová dostala svou roli i přes to, že čtyři měsíce před natáčením porodila syna. (Mahalik)

• - Temné zbarvení vody tvůrci dosáhli pomocí karamelového barviva. (Mahalik)

• - Předlohou hororu Temné vody je japonský snímek Temná voda (2002) režiséra Hidea Nakaty. Producent Bill Mechanic koupil práva na remake pět minut poté, co film zhlédl. (Mahalik)