Legenda o Zorrovi

The Legend of Zorro

Legenda o Zorrovi

Akční / Dobrodružný / Drama / Western

USA, 2005, 126 min

Bohužel se druhý díl prvnímu vyrovnat nemůže ani omylem. Spíše jde o krkolomnou a značně provařenou akční jízdu, než o plnohodnotný dobrodružný film. Herci jsou fajn (obrovské mínus je samozřejmě neúčast Hopkinse a dalších tahounů z prvního dílu), scénář je jedna velká ulítlost a slepení všech smyslů i nesmyslů, které scénáristé za těch sedm let dokázali vyplodit. Hornerova hudba je velice podobná prvnímu dílu, aneb sázka na jistotu. Akce je špičkově natočená, leč by se leckdy dala nazvat spíše cirkusovm vystoupením. Z nostalgie a lásky k prvnímu dílu 3 a 1/2.(27.10.2005)

• forsberg

Ale jo, Zorro2 JE dobrodružný, má to švih a občas je legrace...ale Zorro a manželská krize? Co bude příště? Zorro konvertuje k judaismu? Zorro v přechodu? Bojím se, bojím.(1.4.2007)

Když několik prominentních obchodníků a místních magnátů začne spřádat zločinné plány, Antonio Banderas alias Zorro zasáhne a jejich plány překazí. Jenže cena za statečnost je vysoká - jeho vztah s Catherine Zeta-Jones je v troskách a krize ohrožuje nejen jeho vlastní život, ale také bezpečí jeho rodiny. Mně se dvojka líbila víc než jednička. Je o dost akčnější, propracované akční scény mají drive a k sympatické dvojce přibyl Rufus Sewell, který s Banderasem svede boj o srdce krásné Catherine-Zeta Jones, a pomalu jsem nevěděl, komu fandit, protože oba sokové v lásce byli velmi sympatičtí. Komplikovaný scénář nabízí řadu motivů, včetně politického, a ne všechny linie jsou zvládnuty a využity dokonale, ale jako dobrodružný film s komediální nadsázkou to funguje dokonale. 80%(14.1.2009)

Prvý diel bol fantastický,určite 5 hviezdičiek.Po všetkých tých recenziach ktoré som čítal o druhom dieli,musím povedať,že sa s nimi shodnem.Technicky velmi dobre natočené,fajn humor/opitý Zorro na koni/,ale príbeh je nejaký predvídatelný,akoby scénar napísali za dva dni.Druhý diel narozdiel od prvého postráda napätie,ktoré tu chýba kvôli tomu,že k neporaziteľnému Zorrovi sa pridala šikovná manželka a šikovný synáčik a preto dopredu vieme,že všetkým nakopú zadky.Ale ako som spomenul,všetko zachraňuje dobrý humor.Za pozretie určite stojí,pre fanúšikov prvého dielu vlastne povinnosť.60%.(11.2.2009)

Slušná porce zábavy, pokud člověk přistoupí na mírně parodické prvky, a že si tvůrci ze Zorra vlastně dělají legraci. Jednotlivé scény jsou kouzelné, i když skok s koněm na střechu vlaku asi nic nepřekoná. Líbily se mi hlášky, solidně stavěný příběh (na co kurnik by zlosynům bylo mýdlo?), možná mi jen lezl na nervy malý Zorrův syn, který má také akci v krvi, ale jinak poulí svá velká hnědá kukadla, aby byl roztomiloušký. Velmi dobrá kamera, střih, solidní hudba.(8.6.2014)

• - Zorrova syna Joaquina hraje 10ti letý chlapec z Mexika, který už má sice na kontě 2 filmy, ale neumí ani slovo anglicky. Dialogy se naučil foneticky. (HappySmile)

• - Banderas utrpěl při natáčení spoustu šrámů, vážněji zraněný ale nebyl. Zato jeho 8 dablerů skončilo se zlomenými zápěstími a přeraženými čelistmi. (HappySmile)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 13. (Zdroj: ČSFD.cz)