Legenda o Zorrovi

The Legend of Zorro

Legenda o Zorrovi

Akční / Dobrodružný / Drama / Western

USA, 2005, 126 min

Soundtrack James Horner: 1. Collecting The Ballots ,2. Stolen Votes ,3. To The Governor's ... And Then Elena ,4. "This Is Who I Am" ,5. Classroom Justice ,6. The Cortez Ranch ,7. A Proposal With Pearls / Perilous Times ,8. Joaquin's Capture and Zorro's Rescue ,9. Jailbreak / Reunited ,10. A Dinner Of Pigeon / Setting The Explosives ,11. Mad Dash / Zorro Unmasked ,12. Just One Drop Of Nitro ,13. The Train ,14. Statehood Proclaimed ,15. "My Family Is My Life .(19.5.2011)

Málokterý ze soudobých režisérů si je natolik jistý v akčních scénách jako Martin Campbell. Všeho všudy celkem zbytečné, ale aspoň neurážející pokračování. Nicméně mě těší, že si to zachovalo ten hřejivý kýčovitě romantický nádech, kterým disponovala jednička. 60 %(29.12.2010)

Bohužel se druhý díl prvnímu vyrovnat nemůže ani omylem. Spíše jde o krkolomnou a značně provařenou akční jízdu, než o plnohodnotný dobrodružný film. Herci jsou fajn (obrovské mínus je samozřejmě neúčast Hopkinse a dalších tahounů z prvního dílu), scénář je jedna velká ulítlost a slepení všech smyslů i nesmyslů, které scénáristé za těch sedm let dokázali vyplodit. Hornerova hudba je velice podobná prvnímu dílu, aneb sázka na jistotu. Akce je špičkově natočená, leč by se leckdy dala nazvat spíše cirkusovm vystoupením. Z nostalgie a lásky k prvnímu dílu 3 a 1/2.(27.10.2005)

Dobre natočená "dobrodružná rozprávka" plná všemožných filmových klišé, ktorá je ideálna na nedeľnajšiu siestu, kedy si "len tak" bez použitia mozgových závitov vychutnávate starnúceho hrdinu Antonia Banderasa, ako zas a znova v maske Zorra robí divy a pôvabnú Katku Zeta-Jones...Nič viac, nič menej...(30.1.2006)

Že Alex Kurtzmann a Roberto Orci (Ostrov) nejsou dobří scénaristé víme.Že Martin Campbell dokáže vydolovat s poměrně špatných scénářů akční nářez víme taky...(31.8.2006)

• - Scénáristé Orci a Kurtzman debutovali Legendou o Zorrovi na filmovém plátně. Za sebou měli například práci na seriálu Alias. (imro)

• - První díl si v US kinech vybojoval slušný výdělek (93 milionů) v létě 1998 navzdory tomu, že se zároveň promítaly také trháky Smrtonostná zbraň 4, Armageddon a Zachraňte vojína Ryana. Producenti ve snaze vytlouct ze svého franchise co nejvíce proto přesunuli premiéru sequelu až na „nudnou“ podzimní sezónu. (imro)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 13. (Zdroj: ČSFD.cz)