Legenda o Zorrovi

The Legend of Zorro

Legenda o Zorrovi

Akční / Dobrodružný / Drama / Western

USA, 2005, 126 min

Pokracovani je slabsi nez prvni dil, to bez debat, ale i tak mi pride, ze to je porad skvela zabava. Cely je to paradne a efektivne natoceny, skvely souboje a kaskadersky kousky (i kdyz misty to uz je prehnany), ale mohlo by jich bejt vic. To je asi tak ten hlavni problem, film zbytecne casto zklouzava do komedie a zbytecne dlouho se tu resi vztah mezi Elenou a Alejandrem, takze by filmu neuskodilo drobny zkraceni, navic zapletka je na podobnej typ filmu zbytecne komplikovana. Hudba, ac podobna te z prvniho dilu a docela solidni, mi prisla dost stereotypni. Jinak Banderas hraje nad ocekavani paradne a Catherine to opet sekne. Dokonce i Sewell je jako zaporak dostacujici. Nicmene i pres vsechny ty zapory je to porad skvele svizna, zabavna a efektivni podivana.(22.7.2008)

Bohužel se druhý díl prvnímu vyrovnat nemůže ani omylem. Spíše jde o krkolomnou a značně provařenou akční jízdu, než o plnohodnotný dobrodružný film. Herci jsou fajn (obrovské mínus je samozřejmě neúčast Hopkinse a dalších tahounů z prvního dílu), scénář je jedna velká ulítlost a slepení všech smyslů i nesmyslů, které scénáristé za těch sedm let dokázali vyplodit. Hornerova hudba je velice podobná prvnímu dílu, aneb sázka na jistotu. Akce je špičkově natočená, leč by se leckdy dala nazvat spíše cirkusovm vystoupením. Z nostalgie a lásky k prvnímu dílu 3 a 1/2.(27.10.2005)

Zábavné, miestami až príliš groteskné, sem-tam trpiace klišé syndrómom WILD WILD WEST. Dobrá príprava na Bonda, ale tvorcom sa nedarí namiešať vyvážený film. Nabudúce bude treba ubrať z celkovej šialenosti nápadov i humoru...(20.6.2010)

• Lucasion

Antonio Banderas se vrací do své nejlepší role. Jako tajemný Zorro je opět strážce pořádku. Jen ten příběh mu nějak uletěl. Ani se nenadějeme a po úvodní akční scéně tu máme manželské hádky. Bohužel to jimi nekončí a ještě náš čeká otravný syn a věčně opilý Banderas. Rád bych řekl, že tohle nemá nic společného s jedničkou. Moment, ono vážně nemá! Těžko uvěřit, že má pokračování na svědomí stejný režisér. Vždyť jednička byla drsná a temná. Proč tedy ve dvojce se snaží jít cestou rodinného filmu a komedie. Záporáci nesají zdaleka ani po kotníky těm v prvním dílu. Jsou nudný a nezajímavý, vůbec se nechovají jako správný padouši. A kůň, který chlastá a kouří dýmku? Tak takhle prosím ne, pane Campbelle! (40 %)(11.2.2014)

Ženy, Země(14.6.2009)

• Antonio Banderas