3-iron

Drama / Krimi / Poetický / Romantický

Jižní Korea / Japonsko, 2004, 90 min

Ki-duk Kim

Ki-duk Kim

Moji milí orientální básníci, jak vy to jen děláte, že ať básníte epicky nebo lyricky a klidně i beze slov, vždycky mě dostanete?(27.9.2011)

Když nepočítám Jaro, léto ... tak se jedná asi o nejlepší Kimův film. Tentokrát nechal režisér zapomenout na skutečnost, že je úchyl, prasák, zoofil a prostitutkofil, jak to pilně dokazuje ve svých ostatních filmech. Tentokrát se zaměřil na sen a skutečnost. Jak je u něj zvykem, nepotřebuje k tomu sáhodlouhé dialogy, vždyť hlavní hrdina nepromluví ani slovo! Poetický film, který si budu pamatovat jen v tom kladném.(27.10.2010)

Zatím určitě nejlepší kousek Ki-duk Kima. A vůbec to není tím, že je to tak trošku o golfu :) ..... Lehce ubral na brutalitě a i když bez krve asi žádný jeho snímek nebude, tak tady všechno "sedí". Nebyl jsem úplně "unešenej", ale něco mě pořád láká pustit si Bin-jip znovu .... interesting !(30.6.2005)

Celá ta Ki-duk Kimova estetika násilí a odkazy k asijskému posunu v jejím vnímání oproti vnímání evropskému má jistě hluboké kořeny v tradičním naladění východní společnosti, kolektivistické reflexi jedince a jiné životní a kulturní zkušenosti tamní civilizace. Navíc Ki-duk Kimovo spojení klasické filmové poetizace násilí s euroatlantickými vlivy symbolizující fenomén golfu je jistě novátorský a neotřelý. Až potud je vše v pořádku. Trojka železo je ale hůl určená spíše k dlouhým driveům, tenhle film mi ale přišel spíše jako nějaký obyčejný chip - přihrávka na green...(11.7.2007)

• LihO

Na môj vkus príliš pomaly sa vyvýjajúci dej a priveľa nič-nehovoriacich záberov. Páčila sa mi však originálna myšlienka so skrývaním sa, perfektne dohnaná do extrému v závere filmu.(23.10.2012)

• - Kim Ki-Duka napadl příběh filmu, když našel na klice u dveří podobný leták, jaké roznáší ve filmu hlavní hrdina. (Caelos)

• - Hlavný hrdina nepovedal za celý film ani jedno slovo. (ed_wood)

• - Dům, ve kterém se poprvé potkají hlavní hrdinové, patří ve skutečnosti rodičům hlavního hrdiny. Za natáčení nemusela produkce zaplatit. (Caelos)