poster

3-iron

 • Jižní Korea

  Bin jip

 • Jižní Korea

  빈집

 • Slovensko

  Golfová palica

 • Slovensko

  3-IRON

 • Velká Británie

  3 Iron

Krimi / Romantický / Drama / Poetický

Jižní Korea / Japonsko, 2004, 90 min

Režie:

Ki-duk Kim

Scénář:

Ki-duk Kim
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Aluska88
  ****

  Velmi zvláštní, působivý snímek z kinematografie, které jsem se dlouhý čas vyhýbala a která mě vůbec nelákala. 3-iron měl být prvním snímkem, který mé zábrany prolomil. Chvílemi působí jakoby nadpozemsky, jako sen. Je to film, který může být možná pro nějaké osoby nezáživným, a nebudou o něm mluvit kladně. Kdybyste se jich zeptali proč, možná by odpověděli, "že to bylo nudné a že se tam vůbec nemluvilo." Ale jsou někdy dialogy opravdu ve filmu tak důležité? A ve vztazích? Někdy jsou slova zbytečná a nepodstatná, mnohem důležitější může být mlčení, ticho a pohledy, které dokáží říci vše to, co slova nikdy nesvedou. Mlčení může být dialog pronášený srdcem. Je to chvíle, kdy nechceme mluvit, protože slova by mohla vše pokazit. To, co zde není vyjádřeno slovy, je vyjádřeno v celkové hloubce a jakémsi kouzlu tohoto filmu. A ne každý tomu bude schopen porozumět.(11.9.2009)

 • Madison
  ****

  Bezhraničné putovanie mužským vnútrom v jeho bezprostredných rozpoloženiach, prežívajúcich úskaliach či hrdinských bojoch o to najcennejšie, čo v živote máme, len sa nám to veľakrát vlastnou nečinnosťou kĺže pomedzi prsty. Neľahká cesta k uvedomeniu si vlastných potrieb, možností či túžob, pričom ich dosiahnutie závisí od sily ducha a vedomia. Nádherné myšlienky, pričom k vám poetický majster Ki-duk Kim prehovára iba cez obrazy a hudbu. Čo je sen a čo skutočnosť? Sú ľudia kompetentní, aby o tom rozhodovali? Prečo sa jednoducho nemôžeme niekomu schovať do náručia, keď to potrebujeme? Jednoduché otázky, ťažšie je však nachádzať odpovede...(30.11.2008)

 • DaViD´82
  ****

  Snímek, který je založen nikoli na příběhu, ale na tom, že vás okouzlí svou neopakovatelnou melancholickou atmosférou i poetikou. Kim Ki-Duk dokazuje, že jeho západní přezdívka "djůk" není vůbec od věci.(10.9.2005)

 • TheMaker
  *****

  ::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: Moc nádherný snímek, můj první od Kim Ki-duka a vůbec asijský film, ale asi se o jeho filmy a vůbec ty asijské začnu zajímat víc. Tenhle film mne moc zaujal a to nemluvím o komentáři režiséra na dvd, který si mi až tak líbil, že jsem si ho musel číst po celou dobu filmu. Prostě nádherný film. Nemám slov. Zavěrečná scéna je přímo fascinující. Filmová báseň. Krása !! :-) ::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::(27.3.2009)

 • EdaS
  ****

  Osobitý a poetický film, který zaujme tajuplnou atmosférou a výtečnou režií. Je to mé první setkání s Kim Ki-dukem a rozhodně mě navnadilo na další zkoumání jeho filmografie. Až zhlédnu další jeho díla, uvidíme, kam tenhle snímek zařadím...(20.9.2005)

 • Hee Jae

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace