3-iron

Krimi / Romantický / Drama / Poetický

Jižní Korea / Japonsko, 2004, 90 min

Ki-duk Kim

Ki-duk Kim

Tae-Suk rád jezdí na návštěvy, ale je rád na návštěvách sám, bez hostitelů. Možná by se dal nazvat zlodějem soukromí. Velmi nevšední pohled na násilí a krutost v nás a kolem nás. ..„Je těžké říct, zda-li svět, ve kterém žijeme, je skutečný nebo jen sen“.(11.8.2005)

Velice působivá a křehká lovestory, ve které vůbec nevadí, že ústřední dvojice nepromluví za celý film ani slovo (mluví jen nedůležité figurky okolo). Z Kim Ki-Duka nebývám vždy nadšený, nicméně tenhle film považuji za jeden z jeho nejlepších. Obzvlášť posledních 15 minut (nutno vidět:)(4.8.2005)

Každého vnímavého diváka tento film jistě okouzlí. Je to zážitek sledovat film, kde dialogy skoro nenaleznete, jen sledujete reakce, pohyby a gesta postav a je to vše neuvěřitelně zábavné. Důležité byly pohledy kamery, ale Kim Ki-duk si s tím parádně vyhrál a kamera je úžasná. I po několika měsících co jsem film viděl mám film stále před očima a jen smekám Kim Ki-dukovy. Čistota, krása, smutek, to vše jsem pociťoval a byl pohlcen od začátku do konce, nemohu jinak než dát 5 hvězdičkové hodnocení...(17.3.2007)

,,Těžko říct, jestli svět ve kterém žijeme, je sen nebo skutečnost“..... Korejský ,,Timur a jeho parta“ (ale bez party). Vejde, uklidí, vykoupe se, vypere, je li třeba sejme manžela, opraví rozbité věci. Artový film o lásce a citových vazbách. Ne o tom co se dá nalézt v bytech, ale spíš o tom, co nacházíme uvnitř sebe. Citlivý, nepravděpodobný příběh, který sedí ke KIM KIM DUKově image. A jaký by u nás nikdo natočit nedokázal. Já těch 82 minut pro jednou vydržím, ale.... Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Vím co znamená film beze slov. 2.) Zajímá mě, co mají korejci doma. 3.) Nejsem si jistej, jestli rána golfovým míčkem bolí. 4.) Filmové umění MILUJU víc než Avatara. 6.) Ki-duk-Kim je bůh! PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ *(9.4.2010)

Tohle je opravdu nádhera a mistrovsky odvedená práce - moje první setkání s Ki-duk Kimem dopadlo na výbornou a od tohodle snímku patří k mým nej!(18.11.2006)

• - Hlavní hrdina neuměl hrát golf. Kim Ki-Duk ho za 3 dny naučil alespoň základy. V "golfových" záběrech, kde není vidět obličej herce, jej opět zaskakuje Kim Ki-Duk. (Caelos)

• - Název filmu 3-iron je označení golfové hole (trojka železo). (Caelos)

• - Dům, ve kterém se poprvé potkají hlavní hrdinové, patří ve skutečnosti rodičům hlavního hrdiny. Za natáčení nemusela produkce zaplatit. (Caelos)