poster

Vesmírná Odysea - Putování po planetách (TV film)

 • Velká Británie

  Space Odyssey: Voyage to the Planets

Dokumentární / Drama / Sci-Fi

Velká Británie, 2004, 100 min

Režie:

Joe Ahearne

Scénář:

Joe Ahearne

Hudba:

Don Davis
(další profese)
 • jondzavid
  *****

  Ďalší vynikajúci dokument z dielne BBC, potom čo sa poprechádzali s dinosaurami, ´´ice ageákmi´´, pračlovekmi, morskými príšerami či drakmi prišli s ešte ambicióznejším nápadom - vymysleli vesmírnu cestu k planétam. A čo z toho vzniklo je fikcia, ktorá svojou pôsobivosťou prekonáva Apollo 13. V dokumente, ktorý bol analyzovaný 50 poprednými odborníkmi na vesmír sa dočká divák fascinujúcej cesty k planétam Venuša, Mars, Jupiter, Saturn a Pluto. To všetko v extrémne pôsobivom vizuálnom štýle, s fantastickými ironickými hláškami posádky a dokonca tvorcovia do príbehu zaradila aj variantu rakoviny jedného člena posádky v dôsledku ožiarenia, takže film (je to viac než bežný dokument] má v sebe obsiahnuté aj dramatické prvky. Ak mám hodnotiť z doterajšej tvorby BBC absolútny vrchol.(1.2.2005)

 • GeusX
  ***

  Dokumentaristicky natočené drama o putování naší Sluneční soustavou, které se ještě neuskutečnilo a je pouze dalekým snem lidstva, není ten můj správný šálek čaje. Raději dokumenty, které přiznávájí fikci než když si hrají na reálný film.(8.12.2013)

 • Javert
  *****

  Zopáknu to, co tu říká většina osazenstva - BBC je královnou dokumentů. Vesmírná odysea je něco, co by si rozhodně neměl nechat ujít každý, kterého aspoň trochu zajímá CO je "tam venku" a JAK to vůbec vypadá. Takové přistání a výzkum na Io spojený s výhledem na Jupiter či průzkum Pluta jsou nezapomenutelnými okamžiky.(3.8.2009)

 • monolog
  ***

  triky jsou sice kvalitní, ale nemám tenhle druh dokumentů rád. stejně jako mě nenadchly pozdější díly putování s dinosaury, tak ani toto. prostě mě neštymuje, když někdo dělá dokument o věcěch, který buď nejsou možný, nebo ještě nejsou možný. a hraný dokumenty taky nemám rád. a upřímně, myslíte, že objevná cesta by byla jen jedna a to zároveň po všech hlavních planetách a ještě ke kometě? kdepak ! ! ! na každou planetu by se vypravila jiná expedice, jiní lidé. navíc, pokud se bavíme třeba o Venuši, tak pochybuju, že by se odtud ti lidi dostali. už na odpoutání se ze Země je potřeba zatracená dávka paliva, natož z Venuše, která má mnohem větší tlak a také mnohem delší pás atmosféry, i když třeba gravitace je přibližně stejná. podle mě by na Venuši první kosmonauté zůstali a zemřeli. navíc mi to přijde dost často jako přehnaný a nedomyšlený a vyumělkovaný, občas pěkně citově vydírající a taky klišé se neubránili. ale jinak zajímavej nápad na SF povídku nebo román nebo film. ale ne dokument, nebo pro pána beka hranej dokument.(18.1.2006)

 • sportovec
  *****

  Procházka, někdy přímo let na a za hranice lidského poznání jsou fascinující samy sebou. Příběhy gnozeologického rozhraní, ty, které by se stát mohly, prvky a teorie i fakta, jež jsou již ve hře a přece stále mimo nás, to je základ příběhu o poznávání planet naší sluneční soustavy. Možnost, že bychom mohli vůbec stanout na řeřavém roštu venušského povrchu, náznak jistoty, že by lidský organismus i jeho výtvory byly s to z tohoto pekla zaživa vynést cosi do zlaté pokladnice lidského poznání, jsou víc než dostatečnou odměnou pro každého, kdo zhlédne tento mimořádně zdařilý sci-fi dokument BBC. Virtuální realita se v něm stává téměřfaktem, vysněné takřka hmatatelným. Je to nový žánr a převratný, dosud nevídaný zážitek. Je to i výraz nesmírné autorské invence. A nadlouho cosi, na co se nezapomíná.(31.5.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace