Vesmírná Odysea - Putování po planetách (TV film)

Space Odyssey: Voyage to the Planets

Dokumentární / Drama / Sci-Fi

Velká Británie, 2004, 100 min

Joe Ahearne

Joe Ahearne

Don Davis

BBC se v seriálech hodně často trefuje přímo do černého a tvoří nejkvalitnější dokumentární světovou dílnu,(18.1.2006)

Tak neviem, akoby tvorcovia sami nevedeli či chcú točiť, či Star Trek alebo seriózny dokument. Od BBC som čakala viac ako nezaujímavo fabulovaný scenár, druhotriednych hercov, ktorých akoby riadil sám Nigel Marven.(8.12.2013)

Dokumentaristicky natočené drama o putování naší Sluneční soustavou, které se ještě neuskutečnilo a je pouze dalekým snem lidstva, není ten můj správný šálek čaje. Raději dokumenty, které přiznávájí fikci než když si hrají na reálný film.(8.12.2013)

Zopáknu to, co tu říká většina osazenstva - BBC je královnou dokumentů. Vesmírná odysea je něco, co by si rozhodně neměl nechat ujít každý, kterého aspoň trochu zajímá CO je "tam venku" a JAK to vůbec vypadá. Takové přistání a výzkum na Io spojený s výhledem na Jupiter či průzkum Pluta jsou nezapomenutelnými okamžiky.(3.8.2009)

Opět dechberoucí dokument od bbc u kterého si člověk uvědomí, že nás čeká ještě velmi daléká cesta v dobývání kosmu a to pojednává jen o naší sluneční soustavě. První kroky budou hodně těžké.(13.7.2011)