Vesmírná Odysea - Putování po planetách (TV film)

Space Odyssey: Voyage to the Planets

Dokumentární / Drama / Sci-Fi

Velká Británie, 2004, 100 min

Joe Ahearne

Joe Ahearne

Don Davis

Zopáknu to, co tu říká většina osazenstva - BBC je královnou dokumentů. Vesmírná odysea je něco, co by si rozhodně neměl nechat ujít každý, kterého aspoň trochu zajímá CO je "tam venku" a JAK to vůbec vypadá. Takové přistání a výzkum na Io spojený s výhledem na Jupiter či průzkum Pluta jsou nezapomenutelnými okamžiky.(3.8.2009)

Veľmi pôsobivý dokument s prvkami hraného filmu, ako inak z pôrodnice bravúrných dokumentov - z produkcie BBC(28.1.2006)

Všichni, kdo se o zkoumání a dobývání vesmíru alespoň trošku zajímají, budou při sledování Výpravy k planetám v sedmém nebi. Neskutečně sugestivně zpracovaný dokument člověka úplně pohltí, tak, že se o hrdiny tu a tam doopravdy bojí a z jeich úspěchů se doopravdy raduje, což je u fiktivního dokumentu věc vskutku nevídaná. Nenapadá mě vůbec nic, co by se dalo tomuhle skvostu vytknout, snad jen že projev astronautů je příliš herecký, což malinko snižuje autenticitu, ale to je fakt jen muška. Nejlepší "dokument" o vesmíru, jaký kdo zatím natočil.(18.1.2006)

Ďalší vynikajúci dokument z dielne BBC, potom čo sa poprechádzali s dinosaurami, ´´ice ageákmi´´, pračlovekmi, morskými príšerami či drakmi prišli s ešte ambicióznejším nápadom - vymysleli vesmírnu cestu k planétam. A čo z toho vzniklo je fikcia, ktorá svojou pôsobivosťou prekonáva Apollo 13. V dokumente, ktorý bol analyzovaný 50 poprednými odborníkmi na vesmír sa dočká divák fascinujúcej cesty k planétam Venuša, Mars, Jupiter, Saturn a Pluto. To všetko v extrémne pôsobivom vizuálnom štýle, s fantastickými ironickými hláškami posádky a dokonca tvorcovia do príbehu zaradila aj variantu rakoviny jedného člena posádky v dôsledku ožiarenia, takže film (je to viac než bežný dokument] má v sebe obsiahnuté aj dramatické prvky. Ak mám hodnotiť z doterajšej tvorby BBC absolútny vrchol.(1.2.2005)

Opět dechberoucí dokument od bbc u kterého si člověk uvědomí, že nás čeká ještě velmi daléká cesta v dobývání kosmu a to pojednává jen o naší sluneční soustavě. První kroky budou hodně těžké.(13.7.2011)