Kandidát

Candidate, The

• slovenský

Kandidát

USA, 1972, 109 min

Tenhle film bych povinně pouštěl všem těm naivním bláznům, co věří směšným předvolebním slibům panů Paroubka, (S)Rátha a jim podobných. Douglas to tady popsal přesně - ne inteligence a ideje, ale populismus a nehorázná velkohubá prohlášení jsou (bohužel) cestou k moci. O tomhle Kandidát vypráví. Lidi nezajímající se o problematiku voleb a politiky jako takové snímek ale asi moc bavit nebude (je to logické, protože jim také není primárně určen, já osobně se o tyto věci zajímám jen okrajově, takže jsem asi někde uprostřed). 70 %(19.9.2009)

Dalsi herecky koncert Roberta Redforda v dokonale kritice zakulisi volebnich praktik pri "frasce" zvane americke volby do senatu.(2.8.2002)

Oscar 1 : Scénář + 1 nominace: Zvuk(9.3.2004)

Solidně řemeslně odvedená práce. Robert Redford jako kandidát do kongresu je velmi přesvědčivý a také ostatní herci ve svých rolích nezklamali.(24.7.2002)

Po formální stránce už trochu časem poznamenaný film. Nicméně téma politického boje, v němž konecnkocnů vždy jde především o moc a teprve potom o úvahy, co s ní uděláme, je pořád stejně aktuální; v Americe, v Rusku, a nebo v doplňovacích volbách v Kolíně.(27.3.2011)