Ples příšer

Monster's Ball

Ples príšer

Drama / Romantický

USA, 2001, 111 min (Director's cut: 112 min)

Velmi působivý snímek, který je brilantně natočený a má hutnou atmosféru i herecké výkony. V těch dominuje B.B. Thornton, ovšem ani ostatní herci nezůstávají pozadu. Zaujal mě H. Ledger, který podal velmi vyrovnaný a pěkný výkon. Trochu zklamání z Halle Berry, která předvádí asi tak tři pozice hraní a toť klidná, rozčílená a sexuální. Na Oscara podle mě trochu málo, ale budiž.(24.7.2006)

Musím přiznat, že jsem se ve filmu napoprvé zklamal. Nechápal jsem za co Halle dostala Oskara. Na Oskara to moc nebylo. A to jí fandím. Dialogy nebyly nijak exceletní. Billy byl ale super. Po druhém zkouknutí s odstupem času to vidím mnohem lépe...(2.2.2004)

Vďačná filmová otázka, keď sa k tomu navyše podarí ju dobre spracovať, dostáva divák takýto príjemný filmík. Je to všetko jedna veľká náhoda, ale scenár nepustí. Veľmi trefne ale hlavne reálne zachytené pretransformovanie od nenávisti k láske. Sčasti monotónne plynutie počas celého filmu vyrovnáva pár dosť dobrých, surových zvratov v deji a Halle to zahrala pôvabne. Teda nielen zahrala :). 90%.(17.9.2006)

Nemilosrdný film s citlivými tématy. Prakticky veškeré scény jsou dotaženy co se týče jejich reálnosti do úplného maxima až na samý vrchol únosnosti.(27.10.2008)

Co je to, když se sejde bílý popravčí, bílý sebevrah, bílý rasista, černý vrah, černá vrahova žena a černý otesánek, z nichž na smrt odsouzený vrah je ten nejmilejší? No přeci biják Ples příšer s Billy Bob Thorntonem a Halle Berryovou v hlavních rolích. Hodně depresívní podívaná ze života dvou nerodin různé pleti a hrůzných vztahů, s trochou černo-bílého oscarového porna jako bonusem. Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=Y-94HNhLJBs(29.1.2013)

• - Ve filmu se promítla i Thorntonova fobie, kdy nesnáší starý a antický nábytek. Hlavní postava tudíž nenávidí kovové příbory a musí jíst pouze umělohmotnými. (Elisebah)

• - Scénárista Milo Addica si zahrál člena vězeňské stráže Tommyho. (Othello)

• - Jeden z 20 nejpřeceňovanějších filmů všech dob podle časopisu Premiere. (hot_spot)