poster

Ples příšer

 • USA

  Monster's Ball

 • Slovensko

  Ples príšer

Drama / Romantický

USA, 2001, 111 min (Director's cut: 112 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • paascha
  ***

  BBT jako obvykle, téměř bezchybný, HB jako obvykle nic moc, malej tlustej negr, kterýho máme všichni litovat, protože mu zlý bělouši zabili nevinnýho tátu...no nevím, nevím, pro Ameriku možná věrohodný příběh, pro kluka ze Sudet ani jako pohádka:-))))(4.12.2007)

 • T2
  ****

  Rozpočet $4miliónyTržby USA $31,273,922Tržby Celosvetovo $44,909,486/75%/(26.1.2006)

 • gudaulin
  *****

  Komorně laděný psychologický snímek, jaký se často nevidí. Precizní práce režie, velmi dobrá kamera, skvělé zkratkovité dialogy a navíc fantastický výkon Billyho Boba Thorntona v hlavní roli. Psychický přerod hrdinů a změna jejich hodnotového žebříčku je zobrazována nenápadně, jakoby mimoděk prostřednictvím detailů. Atmosféra filmu je mimořádně silná a závěrečná tichá scéna na zápraží domu je doslova nabita emocemi. I ti přízemněji naladění filmoví fandové si přijdou na své díky naturalisticky pojaté souloži Hanka s Leticií. Pokud mi k dokonalosti přece jen něco scházelo, tak to byl výkon Berryové, která v porovnání s Thorntonem lehce přehrávala, a tam, kde měla ukázat velké emoce, bohužel přehrávala o poznání víc. Nejsilnější byla v momentech, kdy si vystačila s pouhým pohledem. Také Hankova proměna byla poněkud rychlá a přímočará. V životě sice neplatí, že starého psa novým kouskům nenaučíš, chce to ale čas a dá to opravdu hodně práce. Přes výše uvedené výhrady poctivých 90% a 5 hvězdiček k tomu.(25.7.2006)

 • Houdini
  ****

  Oscar 1 : Herečka HR - Halle Berry + 1 nominace: Scénář . . . . . . Zlatý Medvěd - výběr(8.3.2004)

 • Kaka
  *****

  Maximálně minimalistický a zároveň naprosto strhující film, který diváka odzbrojí svou absencí sentimentálního kabátku, svou neuvěřitelnou syrovostí a emociální nabušeností. Thornton jasně na Oscara, avšak i Halle Herry je fantastická. Rasová problematika zde hraje spíše vedlejší housle. Příjemně a hlavně nenásilně však hýbe s dějovou linkou. Hlavní středobod filmu je ovšem dechberoucím způsobem vykreslený křehký vztah osamělé Leticie a Hanka. Jeden z nejintimnějších a nejosobnějších filmů. Film tvrdý jako skála a přitom jemný jako samet.(7.5.2005)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace