Bojovník

Brave, The

Bojovník

USA, 1997, 123 min

Johny Depp se za svůj režijní debut nemusí vůbec stydět, i když místy na mě byly záběry až moc rozvleklé. Bojovník hodně hraje na city, takže můj celkový dojem tím je dost zkreslený, ale i tak můžu doporučit. Ale nedoporučoval bych tenhle snímek v depresivní náladě, protože moc pozitvních myšlenek v něm není.(3.12.2008)

To, co dává Bojovníkovi ten pozoruhodný punc výjimečnosti je jeho depresivní atmosféra. Nebo spíše depresivní charakter, chcete-li. Smutná bezvýchodnost celé situace tu doslova sálá z každého „papírového“, indiánského příbytku víc, než může zdravý člověk v závěru unést. A až vám na konci dojde, že „on to vlastně musel udělat“, dvakrát příjemný pocity z toho rozhodně mít nebudete, ale bude to zážitek neuvěřitelně silnej. A Johnny Depp? Ten už pro mě bude, míněno se vší vážností a pokorou, navždy prostě jen Bojovník(17.12.2005)

Obdivuhodný herec. On skáče z role do role a nikdy se neopakuje. Z postavy vymáčkne nedosažitelné maximum a pak si jen tak chodí a vše vypadá naprosto uvěřitelně. Takovouhle snahu já oceňuji. Stačí porovnat jeho ukázku mistrných převleků a kravaťácké vystupování Pierce Brosnana a není pochyb o tom, který z nich se s herectvím narodil.(fanouškům se omlouvám) . Film je opravdu "velmi" poeticky vyprávěn a nejedná se zrovna o zamilovanou poezii. Vnímal jsem po celou dobu takové trvalé napětí...čemuž rozhodně dopomohlo hudba...a cítil jak na mě z filmu sálá spalující dusno pouštní krajiny. Na debut opravdu slušné. Marlon jako vždycky geniálně geniální.(30.3.2008)

"Chápeš, co ode mě žádáš?"(17.2.2008)

Působivé drama o tom, do jak velkých sraček je život schopen člověka dostat, když není uchopen úplně z té správné strany... Rozhodnutí a čin Johnnyho Deppa jsem já osobně však nepochopil; přišlo mi to spíše zbabělé nežli ušlechtilé - a to bez jakéhokoli ohledu na jakoukoli víru. Je mi ale jasné, že tohle je věc názoru a pravdou je, že Johnny tady moc navybranou neměl, a tak moje nepochopení vskutku nemělo vliv na celkový dojem z filmu, který je jinak velmi dobře koncipován. Pro mě film jednoznačně na čtyři hvězdičky.(11.8.2006)