poster

Bojovník

 • USA

  Brave, The

 • Slovensko

  Bojovník

Drama

USA, 1997, 123 min

 • -bad-mad-wolf-
  ****

  "Chápeš, co ode mě žádáš?"(17.2.2008)

 • Nick Tow
  ****

  Je to monotónne, hypnotické a temné ako zaklínadlo medicinmana, ktorý chce svoj kmeň ochrániť pred zlými duchmi. Ale zlí duchovia už obkolesili celý tábor a čo je horšie, mnohým sa stihli votrieť do duše. Smrť je teda neodvratná - a predsa sa s tým čosi dá robiť. Spomenúť si na krv predkov, ktorá nám prúdi v žilách. Napumpovať z nej trochu sily a ísť tej smrti v ústrety aspoň so vztýčenou hlavou.(7.5.2007)

 • 666teen
  ****

  Film je fakt pěkná Deppka, pan režisér hraje jako o život (tady vlastně doslova), Brando je psyko nevídané a skládka v hlavní roli neuvěřitelně bezútěšná. Kdo mě ale překvapil nejvíc je Iggy Pop. Ve filmu se jen mihne, ale pokud opravdu složil hudbu k tomuhle filmu, tak klobouk dolů, tohle bych od praotce punku nečekal. Bravo.(10.12.2009)

 • Mi Nü-Chai
  *

  Zklamání. Příběh sice působil dost divně, ale čekala jsem, že s tím bude alespoň dobře zpracován, což byl ovšem omyl. Rozpálené slumy, v nichž jejich obyvatelé den za dne utrácejí své dny, symbolizují to, co tento film nabídne divákovi - ztracené dvě hodiny času. Depp není ani dobrý režisér, ani scénárista, herec sice schopný je, ale nějak to tu zapomněl ukázat. Toho zoufalého otce rodiny, který se chce nechat pro její dobro utratit, bych mu vážně nevěřila ani s vypíchnutýma očima. Ostatní postavy na tom nejsou o mnoho lépe, vlastně jsou na tom ještě hůře, ale jelikož tam nejsou tak často vidět, tak si toho člověk tolik nevšimne. Suverénně nejtrapnější je počáteční proslov Marlona Branda, ten už se ani hrát nepokoušel, jen deklamoval jakousi snůšku hovadin. A onen výše zmíněný příběh...nevím, kde na něj autor předlohy přišel, nicméně pan Depp mohl zapojit mozek nebo alespoň armádu poradců a nechat si vysvětlit, že platba za "hraní" ve snuffu je honorována asi tak, jako role oběti přepadení za bílého dne. Tedy - přihlouplý a těžko uvěřitelný námět, nepříliš dobré zpracování a líní herci dávají dost nepěkný obraz o tomto dost možná i ambiciózním díle.(7.1.2007)

 • Janek
  ***

  Asi nejsilnější tři hvězdy, které jsem tu dal. Depp natočil velmi solidní film, který má zpočátku velmi příjemnou hypnotickou atmosféru. Podává až surrealistické obrazy ze života chudých. Marlon Brando tu vystoupí pouze na pár minut, ale jeho scéna je nezapomenutelná a troufám si tvrdit, že kdyby měl Brando více prostoru, pravděpodobně by zabodoval u Oscarů. Nicméně snímek se ke konci rozpadá, některé scény jsou až moc dlouhé a konec zavání lehkým patetismem. Takže skvělý námět, který ale bohužel nemůže unést 123 minut dlouhý film.(3.5.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace