Bojovník

Brave, The

Bojovník

USA, 1997, 123 min

• hellstruck

Nevím jak je to možné,asi jsem úplně mimo,ale když jsem tenhle film viděla,asi po půlce jsem usnula.Vzbudila jsem se až když přestalo to "věčné ticho"tam a strhla se nějaká bitka.Pak mne zase přemohl spánek.. bohužel,pro mě šíleně nudné vleklé tempo,které už nikdy nechci absolvovat znovu.Promiň Johnny..(27.11.2011)

Je to monotónne, hypnotické a temné ako zaklínadlo medicinmana, ktorý chce svoj kmeň ochrániť pred zlými duchmi. Ale zlí duchovia už obkolesili celý tábor a čo je horšie, mnohým sa stihli votrieť do duše. Smrť je teda neodvratná - a predsa sa s tým čosi dá robiť. Spomenúť si na krv predkov, ktorá nám prúdi v žilách. Napumpovať z nej trochu sily a ísť tej smrti v ústrety aspoň so vztýčenou hlavou.(7.5.2007)

Po pravdě jsem byl trochu zklamaný. Film zdaleka nedosáhl mého očekávání, výkony jsou mdlé, příběh, i když silný, je podán bezbarvě. JD hraje jako v kocovině, kterou asi postava měla permanentně(8.6.2007)

• - První slova ve filmu padnou až po více jak 10 minutách. (Biff)

• - Spoiler: V scéne, kde Raphael (Johnny Depp) zaškrtí Luisa (Luis Guzmán) a následne je počuť lámanie jeho väzov, zostáva Luis nehybne ležať na zemi, avšak v nasledujúcej scéne je vidieť, ako sa mu dvíha hrudník. (Inspector)

• - Producenti nabídli Deppovi rozpočet pět miliónů dolarů pod podmínkou, že ve filmu bude hrát. Když účinkování přislíbil Marlon Brando, rozpočet se zvýšil na sedm milionů dolarů. (Petrus1)