Bojovník

Brave, The

Bojovník

USA, 1997, 123 min

"Zasral jsem si gatě. Bylo to dvaceticentimetrový hovno ve tvaru zvonu. Hodně tvrdý, až zbytečně moc." V poslední době tak nějak zjišťuju, že můj mladistvý hlad po nezávislých inteligentních klubových filmech silně vyprchal a můj vkus se tlačí čím dál tím víc k zábavnému béčku, nedej bože dokonce k bezduchému mainstreamu:). Bohužel/bohudík, Johny Depp v roce 1997 zrovna do podobné sorty nezávislých intelektuálů patřil a ve stejném roce také v tomto směru dosáhnul svého vrcholu, když se rozhodnul sám posadit na režisérskou židli. Příběh Bojovníka si pohrává s klasickým faustovským tématem. Zoufalý hrdina (Depp) upíše svou duši (tělo) ďáblu (pracháč Brando) a my sledujeme jak využije lhůtu, která mu do doby splacení dluhu zbývá. Není to sice špatné, ale je to hodně pomalé a taky nudné. Pokud máte podobné nezávislé filmy rádi, klidně si hvězdu nebo dvě přidejte, takhle ty tři ale myslím docela sedí.(17.8.2007)

V tejto drame sa miesi silny namet s priemernym spracovanim. Bezvychodiskova situacia a extremne riesenie - to je podoris, ktory vytvara pozadie dostatocne silne natolko, aby bez problemov udrzala vasu pozornost. Vychadzaju s neho aj mnohe silne sceny, z ktorych reziser vytazil velmi vela(osobne za najkrajsu scenu pokladam posledne stretnutie Raphaela s knazom). Ano, a este je tu Johny ako herec a na toho sa vzdy pozera dobre :) (iked mi do tej rodinky malicko nepasoval). Naopak, po scenaristickej stranke to nieje ziadny skvost a dockal som sa mnoho klisovitych (a zbytocnych) scen ci replik, nieje to vsak tak zle, aby sa to nedalo prehryznut. Ako rezijny debut urcite velmi slubne a dufam, ze sa od Johnyho v tomto smere este niecoho dockame. (7/10)(28.2.2008)

Meditační cesta rozloučení se životem v očekávání něčeho nevyhnutelného, osobní volba, uhrančivý Džouny, psychedelická hudba, zaprášené cesty a pár nádherných indiánů - mein kind of filmu.(22.2.2008)

• hellstruck

Nevím jak je to možné,asi jsem úplně mimo,ale když jsem tenhle film viděla,asi po půlce jsem usnula.Vzbudila jsem se až když přestalo to "věčné ticho"tam a strhla se nějaká bitka.Pak mne zase přemohl spánek.. bohužel,pro mě šíleně nudné vleklé tempo,které už nikdy nechci absolvovat znovu.Promiň Johnny..(27.11.2011)

• Deimos

DivX/// Obsazení 7/10 Děj 4/10 Hudba 6/10 Efekty 4/10/// příběh, hudba v titulcích -děj, prostředí, hudební doprovod, závěr/// Jistým způsobem pro mě zbytečný film. Johnnyho Deppa dokážu ocenit pro výběr a ztvárnění rolí. Rovněž vytvořil zajímavý příběh, jen to chtělo více napětí a předně v záběru mě chybělo očekávané mučení. Čekal jsem, že film bude rozdělen na 2 části a ta první slabší část vytvoří předehru pro tu lepší. Nestalo se tak, budu si to muset domyslet. Chybou je, že mě osud hlavního hrdiny moc nechytl. Ale abych jen nekritizoval, jako sociální sonda je to velice dobré, být v takovém prostředí a v takové situaci, zachovám se nejspíš stejně a nebo taky ne./// Celkem 49%///(4.2.2007)