Bojovník

The Brave

Bojovník

USA, 1997, 123 min

"Chápeš, co ode mě žádáš?"(17.2.2008)

• Deimos

DivX/// Obsazení 7/10 Děj 4/10 Hudba 6/10 Efekty 4/10/// příběh, hudba v titulcích -děj, prostředí, hudební doprovod, závěr/// Jistým způsobem pro mě zbytečný film. Johnnyho Deppa dokážu ocenit pro výběr a ztvárnění rolí. Rovněž vytvořil zajímavý příběh, jen to chtělo více napětí a předně v záběru mě chybělo očekávané mučení. Čekal jsem, že film bude rozdělen na 2 části a ta první slabší část vytvoří předehru pro tu lepší. Nestalo se tak, budu si to muset domyslet. Chybou je, že mě osud hlavního hrdiny moc nechytl. Ale abych jen nekritizoval, jako sociální sonda je to velice dobré, být v takovém prostředí a v takové situaci, zachovám se nejspíš stejně a nebo taky ne./// Celkem 49%///(4.2.2007)

• Renton

Scénář: Paul McCudden, Johnny Depp, D.P. Depp .. Slušný film o rodině a lidských hodnotách. Komunita na okraji společnosti si žije svůj těžký život a hlavním zdrojem problémů je nedostatek práce potažmo peněz. Když už Raphael jeden (málo uvěřitelný) kšeft najde a začne rodině zpestřovat život vydělanými penězi, vzbuzuje to pochyby v jeho rodině i závist jeho okolí. Přitom nikdo neví o co doopravdy jde… Vyznění má tento ojedinělý režijní počin mého oblíbeného herce Johnny Deppa určitě silné, ale moc mi nesedí ten způsob, jakým se k němu dopracovává. Mluvím teď o tvůrčím pojetí, kdy je vše servírováno ve velmi pomalém (až únavném) tempu - poeticky se střídají dlouhé záběry nevábné skládky a okolní krajiny prolité těžkými osudy místních indiánských obyvatel. A musím říct, že tento styl vyprávění nemám rád, hodně mě to místy nudilo! Co si ovšem bezpodmínečnou pochvalu zaslouží je Iggy Pop a jeho hudební doprovod - je působivý, stejně jako kamera. ___ Raději nehodnotím, nechci ten rozpor vyjádřit hvězdičkovou stupnicí (jeho hodnota by byla spíše nízká).(27.2.2007)

Působivé drama o tom, do jak velkých sraček je život schopen člověka dostat, když není uchopen úplně z té správné strany... Rozhodnutí a čin Johnnyho Deppa jsem já osobně však nepochopil; přišlo mi to spíše zbabělé nežli ušlechtilé - a to bez jakéhokoli ohledu na jakoukoli víru. Je mi ale jasné, že tohle je věc názoru a pravdou je, že Johnny tady moc navybranou neměl, a tak moje nepochopení vskutku nemělo vliv na celkový dojem z filmu, který je jinak velmi dobře koncipován. Pro mě film jednoznačně na čtyři hvězdičky.(11.8.2006)

• Special One

Depp je na začátku filmu propuštěn z vezení? No, já sem si nevšiml. Depp má rodinu, kterou musí zabezpečit? Proč, když to zvládali i bez něj. Depp s rodinou žije v neútulném prostředí, které má být vyhlazeno? Ano, ale to tam nikdo neřeší. Depp se zoufale snaží najít východisko z neřešitelné situace? Ani trochu tam není nastíněna neřešitelná situace a slovo zoufale bych si vyprosil. Avšak hrdost mu to nedovolí žádat o pomoc ani podporovat mašinérie? Jaký mašinérie, jaká hrdost?! Setkání s tajemným panem McCarthym mu ale nabízí jistou pomoc v podobě 50 tisíc dolarů? Ano, konečně alespoň jedna věc v obsahu sedí. Depp bojuje s předsudky, ale i sám se sebou? Nebojuje naprosto s ničím! ABSOLUTNĚ ZCESTNÝ OBSAH!!!(21.6.2011)

• - Premiéra proběhla 10. května 1997 na filmovém festivalu v Cannes. (Petrus1)

• - Spoiler: V scéne, kde Raphael (Johnny Depp) zaškrtí Luisa (Luis Guzmán) a následne je počuť lámanie jeho väzov, zostáva Luis nehybne ležať na zemi, avšak v nasledujúcej scéne je vidieť, ako sa mu dvíha hrudník. (Inspector)

• - Film v Evropě získal řadu obdivovatelů, ale v USA zůstal neznámý. (Petrus1)