Bojovník

Brave, The

Bojovník

USA, 1997, 123 min

• Beastmaster4

Tak to zkrátím....utahaná, zdlouhavá a nudná blbost. Dojemnej cajdák z kterýho mi slzy netečou. Chudák, kterej zajistí rodinu tím, že prodá svoje tělo - tedy nechá se zabít jakýmsi umučením. Celej film je pak zdlouhavě zabranej tejden života takovýho hrdiny....no, kdo chce trpět s Deppem, ať se usadí a s klidem může začít...má na to přeci jenom krásné 2 hodiny :-D Jen já za to žádný prachy, na rozdíl od fešnýho kolíka ve filmu, nedostal :-/ :-D(10.8.2015)

Po pravdě jsem byl trochu zklamaný. Film zdaleka nedosáhl mého očekávání, výkony jsou mdlé, příběh, i když silný, je podán bezbarvě. JD hraje jako v kocovině, kterou asi postava měla permanentně(8.6.2007)

Působivé drama o tom, do jak velkých sraček je život schopen člověka dostat, když není uchopen úplně z té správné strany... Rozhodnutí a čin Johnnyho Deppa jsem já osobně však nepochopil; přišlo mi to spíše zbabělé nežli ušlechtilé - a to bez jakéhokoli ohledu na jakoukoli víru. Je mi ale jasné, že tohle je věc názoru a pravdou je, že Johnny tady moc navybranou neměl, a tak moje nepochopení vskutku nemělo vliv na celkový dojem z filmu, který je jinak velmi dobře koncipován. Pro mě film jednoznačně na čtyři hvězdičky.(11.8.2006)

• Chrustyn

Režisérský debut Johnnyho Deppa, ze kterého jsem si odnesl depresivní atmosféru a skvělý výkon pana režiséra, který film pojal jako takový malý nezávislák. Bohužel nic pro mě.(27.11.2010)

Je to monotónne, hypnotické a temné ako zaklínadlo medicinmana, ktorý chce svoj kmeň ochrániť pred zlými duchmi. Ale zlí duchovia už obkolesili celý tábor a čo je horšie, mnohým sa stihli votrieť do duše. Smrť je teda neodvratná - a predsa sa s tým čosi dá robiť. Spomenúť si na krv predkov, ktorá nám prúdi v žilách. Napumpovať z nej trochu sily a ísť tej smrti v ústrety aspoň so vztýčenou hlavou.(7.5.2007)