Výpravný kostýmní film natočený podle románu Annemarie Selinko líčí osudy krásné měšťanské dcery Desirée (Jean Simmons), která se zamiluje do mladého Napoleona Bonaparta (Marlon Brando), když byl ještě neznámým generálem na začátku své kariéry. Ten se ale ožení s mladou Josephinou a Desirée se provdá za francouzského maršála (Michael Rennie), který je později zvolen švédským králem. I když Desiree miluje svého manžela, stále sleduje osudy své první lásky, od Napoleonových vrcholů až k jeho úpadku. (Sofia)

Faidra

Vypadat Napoleon opravdu jako Marlon Brando zamlada, tak se napoleonské války nekonají, protože dámská část Evropy by tu pánskou přiměla něžnými slovíčky nebo hrubým násilím zůstat sedět doma a dát císařovi, co je císařovo. Takhle si to v realitě musel Korsičan vybojovat a nakonec stejně ostrouhal, ale tady nám ve velkolepé kostýmní podívané může dělat společnost donekonečna. ()

majo25

Jedna z prvých rolí Branda. Už v nej cítiť to jeho svojské hranie. Ale hlavnou protagonistkou je rozkošná Simmonsová, aj keď iba v roli rozmaznanej a naivnej mešťanky. Nejedná o žiadne výpravné historické dielo, ale o konverzačnú romantickú drámu z čias napoleonskych vojen, a to dosť naťahovanú. Ak by bola "prerušovaná" nejakými tými vojnovými ťaženiami či aspoň strategickou alebo vojnovou prípravou, bolo by to určite záživnejšie. Potešila ale pekná farebná kamera a spomínaná Simmonsová. ()

01Zuzana10

Hurá hurá, náhoda mi prihrala do rúk tento film a som vďačná. Spoznala som ďalšieho potomka povojnovej produkcie, ktorá si žiadala šťastné príbehy a romantických hrdinov. A ďalší film týkajúci sa do kráľovských rodín typu Sissi, Mladosť kráľovnej Viktórie, The Swan (vypadli mi ďalšie..) so ženskou hrdinkou. ,,The two most outstanding men of our time have been in love with you and you are not a real beauty but you have a way with you." Je svojská, svojhlavá, trošku neznalá a velikáni jej padajú k nohám. A ešte akí. Marlon Brando pre mňa konečne dokázal, prečo kedysi mohol byť považovaný za zvodcu. Aj on má "a way about him", svoj štýl. Nie jeho vzhľad ale tá jeho sila, podmanivosť. Uf. A správny chlapík Michael Rennie s jeho výškou a hruďou, na kt. sa dá plakať... Je jasné, že táto trojica ma zlákala. Ešteže čas vo filme letí. Keby plynul trochu reálnejšie, vzťahy by si neuchovali svoju dynamiku a chémiu. A pytačky by nenastali po tak krátkej známosti. ;) Ešteže stará láska nehrdzavie. Mnohé repliky hlavnej hrdinky majú asi pôsobiť vtipne no.. neviem. Trošku ju znevažujú svojou neukázenosťou. Asi to má byť časť spomínanej svojskej atraktivity. Hlas hlavnej predstaviteľky mi veľmi pripomínal Audrey Hepburn.__ Zle som rozumela, alebo malo byť „you are more nourished“ pokladané za kompliment? :) Film často zaváňa klišé z červenej knižnice. Ale príjemné pocity z filmu prekryjú jeho škvrny na krásne. ()

Mirokukii

Nenudící, politicko romantický film. Stručný popis Napoleonova bytí, vyprávěn pohledem hlavní hrdinky Desirée v podání neodolatelné a nesmírně půvabné Simmons, které zdatně sekunduje Rennie. Krásné a dokonalé kostýmy, ať už vojenské uniformy, či dámské večerní šaty. Velice slabá výprava-krom dvou zahrad, a jednoho můstku nad Seinou, kde se odehraje veškerá romantika a láskou nabité scény, se z interiéru postavy vesměs nehnou. Mírné zklamání. ()

liquido26

Velice působivé historické romantické drama. Brando je Napoleonem každým coulem, i když jeho postava není tou hlavní. Tou je samozřejmě Desiree Jean Simmonsové. Hodně sympatický herecký výkon předvedl Michael Rennie, který si zahrál maršála Bernadotta, budoucího švédského krále Karla XIV., zakladatele současné vládnoucí švédské dynastie. ()

• Průměrná délka záběru je 15 vteřin. (Mol)