• 3DD!3
  ****

  Hodně povedené a nápadité válečné drama. Výborně SSáckému Brandovi tu zdatně sekunduje Yul Brynner v roli kapitána, zmítaného mezi dvěma ohni. Nahláškovaný příběh hlavně není předvídatelný a překvapuje na místech, které by se prostě v dnešní době musely natočit jinak. Hudba Jerryho Goldsmitha má zvláštní motiv, ale jinak burácí o sto šest. Starší, ale pořád výborná podívaná.(6.2.2011)

 • LiVentura
  ****

  Možná dva nejnafoukanejsi herci tehdejšího Hollywoodu bok po boku na jedné lodi.. možná jedny z jejich nejlepších výkonu, obou.!!! Mne se velmi llíbilo, dobre odvedena filmarina dokresluje kompaktní snímek plný sabotáže, vzpoury, nenávisti i pochopení..(11.3.2015)

 • Snorlax
  *****

  Perfektně napsané, perfektně zahrané, bez zbytečného patosu, s dobrými dialogy, bez hrdinů s nadpřirozenými schopnostmi.(26.2.2012)

 • Pohrobek
  *****

  Vynikající sabotážní film, v němž se střetnou dva v podstatě kladné charaktery: falešný SS Standartenführer Hans Kyle v podání jak jinak než skvělého Marlona Branda, naprostý individualista s čím dál tím patrnějšími chvilkami smyslu pro obecnější hodnoty, a kapitán Rolf Müller, čestný německý voják, jejž trápí hodnoty za něž bojuje, ale zradit nedokáže, - snad nejsložitější part Yula Brynnera. Oba svůj úkol provádějí z donucení, oba mu však podlehnou. Jediným správným nacistou zůstává důstojník Kruse, ale příběh přes svoje skoro humanistické vyznění nesklouzává k větší umělosti.(18.5.2005)

 • cheyene
  *****

  Perfektní válečné špionážní drama se silně sympatickou ústřední dvojicí: Brynner - Brando. Snímek je podkreslen zdařilou hudbou, má poutavý a napínavý děj, výborné postavy a skvěle vykreslené jejich charaktery, odehrává se na atraktivním prostředí válečné lodi a dvě hodiny při sledování uběhnou jako voda.(16.11.2013)

 • - Marlon Brando si nemyslel o Yul Brynnerovi, že je dobrý herec. Během natáčení si ale všiml, že se Yul hodně zajímá o nasvětlení své postavy. Od té doby Brando dbal ve svém herectví i na tomto. (Mol)

 • - Počas nakrúcania náročnej scény kameraman Conrad L. Hall nedopatrením použil nesprávny filter, ktorý spôsobil, že na filme nebolo po jeho vyvolaní vôbec nič vidieť. Kameraman zmierený s vyhadzovom a koncom svojej kratučkej kariéry, ako poslednú záchranu oslovil odborníka na špeciálne efekty Billa Abbotta, ktorý vytvoril vysoko kontrastnú exemplárnu kópiu. Cenné zábery boli nielen zachránené, ale patrili k tomu najlepšiemu, čo Hall pre daný film nakrútil. (classic)

 • - Latinský název filmu Morituri znamená "jdoucí na smrt". (Mol)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace