Perfektní válečné špionážní drama se silně sympatickou ústřední dvojicí: Brynner - Brando. Snímek je podkreslen zdařilou hudbou, má poutavý a napínavý děj, výborné postavy a skvěle vykreslené jejich charaktery, odehrává se na atraktivním prostředí válečné lodi a dvě hodiny při sledování uběhnou jako voda.(16.11.2013)

Marlon a Yul, dva nádherní chlapi na jedné lodi, uprostřed války s nákladem gumy.....vynikající. Nepochopitelně málo shlédnutí.(1.6.2014)

Velice chytře a promyšleně napsaný scénář. Při öbsazení dvou hlavních rolí takovými kapacitami by realizační tým musel byýt velmi neschopný, aby ještě něco pokazil. Ale nepokazil. Je to stále napínavé, děj vždycky nečekaně zabočí někam, kam byste nečekali, vyvíjejíci se vztah hlavních protagonistů má přes všechnu neobvyklost pořád logiku. Snad jen dialogy mohly být chvílemi třeskutější; ale možná je to způsobeno dabingem.(16.10.2010)

Německá angličtina Marlona Branda a přítomnost Janet Margolin jsou ozdobou tohoto filmu. Solidní špionážně.sabotážní drama se zvládnutým koncem. Scénu, kdy Esther přesvědčuje vězně a symbolicky nabídne sebe, bych pro vyhodil. Moc se mi líbila kamera - všechny ty nájezdy kolem lodi, protože scény vypadají jako když se opravdu plaví na lodi, kolem které létá snímající vrtulník. Zasloužená nominace.(13.3.2013)

Perfektně napsané, perfektně zahrané, bez zbytečného patosu, s dobrými dialogy, bez hrdinů s nadpřirozenými schopnostmi.(26.2.2012)