• 3DD!3
  ****

  Hodně povedené a nápadité válečné drama. Výborně SSáckému Brandovi tu zdatně sekunduje Yul Brynner v roli kapitána, zmítaného mezi dvěma ohni. Nahláškovaný příběh hlavně není předvídatelný a překvapuje na místech, které by se prostě v dnešní době musely natočit jinak. Hudba Jerryho Goldsmitha má zvláštní motiv, ale jinak burácí o sto šest. Starší, ale pořád výborná podívaná.(6.2.2011)

 • Snorlax
  *****

  Perfektně napsané, perfektně zahrané, bez zbytečného patosu, s dobrými dialogy, bez hrdinů s nadpřirozenými schopnostmi.(26.2.2012)

 • Aky
  ****

  Velice chytře a promyšleně napsaný scénář. Při öbsazení dvou hlavních rolí takovými kapacitami by realizační tým musel byýt velmi neschopný, aby ještě něco pokazil. Ale nepokazil. Je to stále napínavé, děj vždycky nečekaně zabočí někam, kam byste nečekali, vyvíjejíci se vztah hlavních protagonistů má přes všechnu neobvyklost pořád logiku. Snad jen dialogy mohly být chvílemi třeskutější; ale možná je to způsobeno dabingem.(16.10.2010)

 • akisha
  ****

  Tak trochu jinak natočený film o sabotáži, člověk pořád čeká nějakou typickou heroickou scénku a ona nepřichází. Yul tam taky nikomu moc nenamlátí, ačkoliv zrovna tohle jsem pořád očekávala. Ve finálě je to ale vlastně dobře, protože film tak působí mnohem reálněji. A Marlonovi s německým přízvukem nelze než držet palce.(12.8.2010)

 • dopitak
  ****

  Německá angličtina Marlona Branda a přítomnost Janet Margolin jsou ozdobou tohoto filmu. Solidní špionážně.sabotážní drama se zvládnutým koncem. Scénu, kdy Esther přesvědčuje vězně a symbolicky nabídne sebe, bych pro vyhodil. Moc se mi líbila kamera - všechny ty nájezdy kolem lodi, protože scény vypadají jako když se opravdu plaví na lodi, kolem které létá snímající vrtulník. Zasloužená nominace.(13.3.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace