Oscar 2 nominace: Kamera ČB, Kostýmy ČB(26.4.2004)

Marlon Brando ako tajný agent na palube nákladnej lode, si razí cestu sebavedome a toho príslušníka SS som mu veril. Povesť jedného z najlepších hercov všetkých čias v pohode obhájil. Yul Brynner sa okrem Siedmych statočných, až tak nepreslávil, ale tento jeho sympatický nemecký kapitán ma dostal. Sabotáži je venovaná podstatná časť filmu, preto o napätie nie je núdza. Kto by povedal, že loď plná gumy bude taká dôležitá? Celkovo veľmi zaujímavý, no bohužiaľ málo známy film. 80%.(16.9.2012)

Tak trochu jinak natočený film o sabotáži, člověk pořád čeká nějakou typickou heroickou scénku a ona nepřichází. Yul tam taky nikomu moc nenamlátí, ačkoliv zrovna tohle jsem pořád očekávala. Ve finálě je to ale vlastně dobře, protože film tak působí mnohem reálněji. A Marlonovi s německým přízvukem nelze než držet palce.(12.8.2010)

Velice chytře a promyšleně napsaný scénář. Při öbsazení dvou hlavních rolí takovými kapacitami by realizační tým musel byýt velmi neschopný, aby ještě něco pokazil. Ale nepokazil. Je to stále napínavé, děj vždycky nečekaně zabočí někam, kam byste nečekali, vyvíjejíci se vztah hlavních protagonistů má přes všechnu neobvyklost pořád logiku. Snad jen dialogy mohly být chvílemi třeskutější; ale možná je to způsobeno dabingem.(16.10.2010)

Možná dva nejnafoukanejsi herci tehdejšího Hollywoodu bok po boku na jedné lodi.. možná jedny z jejich nejlepších výkonu, obou.!!! Mne se velmi llíbilo, dobre odvedena filmarina dokresluje kompaktní snímek plný sabotáže, vzpoury, nenávisti i pochopení..(11.3.2015)