poster

Appleseed

 • Japonsko

  Appleseed

 • Japonsko

  アップルシード

  (Japonsko)
 • anglický

  Appleseed

Animovaný / Akční / Drama / Sci-Fi

Japonsko, 2004, 105 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Richie666
  **

  Po prvních několika minutách jsem zíral s otevřenou hubou a těšil se, že uvidím další super akční anime výplach. Pak přišly první návaly sentimentálních řečí, keců o citech a osobních vztazích; patetické dialogy o zpackané minulosti a jediném možném zachránci světa střídaly další a další logiku postrádající a zbytečné informace. Místo nasranýho break beatu začal hrát japonský pop-shit a mně nezbylo než zvolat: "Akiraááá!!!"...(25.9.2008)

 • fmash
  ****

  Skvělá podívaná. Kdyby se celý film udržel v tempu a atmosféře úvodu, bylo by to jedno z nejlepších anime, co jsem viděl. Celkový dojem ale stoprocentní není.(21.6.2010)

 • JJ.Gibson
  ***

  Mám z Appleseedu docela smíšené pocity. Na jednu stranu, jistě dobré dobré anime, pěkně nakreslené a vcelku akční, ale na druhé straně, příšerná hra na city, tebe nechci ztratit, já zase tebe a stále dokola, mělo to být o trochu více chlapácké, ikdyž hlavní roli ztvárnila holčina Deunan. A ještě jsem měl pocit, že už jsem podobný příběh viděl aspoň 100x. Takže originalita by taky neškodila...(26.12.2008)

 • Yardak
  ****

  Jednou jsme se s kámošema nudili na přednášce, a tak jsme si pustili tohle. Dost mě to bavilo, neboť příběh není vůbec špatný a akce střídá akci, prostě akční anime (první anime, které jsem viděl), solidních 78 %.(25.10.2007)

 • Fabienne
  ****

  Tvůrci Appleseed vsadili na akci a dokonalu vizuální stránku. Právě proto jsem k filmu přistupovala spíše s menším despektem a čekala jsem jen bezduchou akční řežbu. Namísto toho mě v počátku příjemně překvapil poutavý utopický svět, kde žijí lidé a bioroidi (nová lidská rada bez emocí) v rovnováze. Tedy spíše se o to správa města snaží... Příběhu tedy nechybí zajímavá (ale dnes už trochu provařená) témata klonů a lidských strojů. Kromě akce (a menšího filozofování) má výraznou roli i romantická linie příběhu, díky níž by se snímek dal zařadit mezi mecha love story. Láska mezi hlavní hrdinkou Deunan a kyborgem Briareem ale později přerůstá v klišovité tlachání. Navíc je příběh někdy předvídatelný. Ale největším zklamáním pro mě byla závěrečná část plná nechutně velkolepého patosu, zapadajícího slunce a velkých slov... Animace je samozřejmě bezchybná a na velkém plátně musí její kvality obzvláště vyniknout. Pokud hledáte něco krásného pro oči a chcete dát mozku odpočinout (rozhodně ho ale nevypínejte!), je Appleseed dobrou volbou. 3 a ½*(14.8.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace