• Japonsko

Animovaný / Akční / Drama / Sci-Fi

Japonsko, 2004, 105 min

Předloha:

Masamune Shirow (komiks)

Narozdíl od Ghostů pochopitelné a nečekaně poutavé. Hlavně celý Olympus je impozantní. A Deunaniny skilly? Envy!(14.2.2012)

mnooo... Vizuálně se filmu nedá vytknout vůbec nic, ale abych řek pravdu... Ruční animace kombinovaná s počítačovými exteriéry, použitá v GitS 2 mi seděla mnohem víc. Klasické Anime postavy děláne na PC a snažící se vypadat jako kreslené mě až nepříjemně často nechávaly chladným, a některé emoce mi nepřišly přesvědčivé. Nejpřesvědčivěji kupodivu působila postava Briarea, i se svým Králičím úborem působil živěji než hlavní hrdinka. Jinak filozofování zde bylo poskrovnu, především akce, akce a akce. Ta nemá chybu... ale nějak sem se rozmazlil jinými anime filmy( i když moc sem jich taky neviděl) a u "Jadřince" postrádám onu genialitu, která mne u jiných Anime děl vždycky dostane. Čisté 4 hvězdiičky.(18.1.2006)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $129,135Tržby Celosvetovo $1,461,989║ veľmi dobrá práca a výstavba postkatastrofického sveta, animačne na vysokej úrovni, maškrta /80%/(24.11.2008)

Parádní akční podívaná na nejvyšší technické úrovni. Bylo to skvělé, ale ne dokonalé. Snad jen trochu filosofie. Ale kdo by jí pořád začleňoval do adrenalinového filmu. :) 93%(13.11.2007)

Super. Pohyby, chování... Na animovaný film je to bombastické. Děj je suprový, prostě film nemá chybu. Nemám co dodat. 95%.(26.3.2009)

• - Ve scéně, kdy Deunan následuje Briareose do šatny, všechny skříňky jsou zavřené. Když však Briareos odejde, Deunam kopne do dvířek otevřené skříňky, která byla v předchozím záběru zavřena. (Geriel)

• - Ve scéně, kdy se generál Uranus pokouší na střeše přesvědčit Deunan a Briareose, aby mu dali přívěsek Appleseed, prší. Jejich vlasy jsou však suché a pohrává si s nimi vítr. (Geriel)

• - Tetování na levé paži Briarea hlásá „Cogito Ergo Sum“, což je latinsky „Myslím, tudíž jsem“. Rovněž ukazuje datum 2096-2122, což je datum Briareova narození a „smrti“ – dne, kdy se stal kyborgem. (HellFire)