• Japonsko

アップルシード

(Japonsko)

Animovaný / Akční / Drama / Sci-Fi

Japonsko, 2004, 105 min

Vizuálně naprosto úžasná podívaná plná efektních a skvěle udělaných akčních scén. Film dokonale kombinuje klasickou 2D animaci s nejmodernější 3D technologií díky čemuž vše vypadá chvílemi až neuvěřitelně. Oproti jiným japonským anime jako např. "Ghost in Shell" je film snadno přístupný i divákům, kteří se u filmu radši baví než přemýšlejí. Ke konci mi přišlo, že snímek začíná trochu ztrácet ze svého tempa a hudba mi také příliš neseděla ale i tak se jedná minimálně o vizuálně dokonalou podívanou.(17.3.2009)

Nebýt úvodní akční scény, byly by to jen ***. Ta je ovšem natolik úchvatná, že ji považuji za jednu z nejlepších animovaných scén tohoto druhu vůbec.(2.9.2007)

Parádní akční podívaná na nejvyšší technické úrovni. Bylo to skvělé, ale ne dokonalé. Snad jen trochu filosofie. Ale kdo by jí pořád začleňoval do adrenalinového filmu. :) 93%(13.11.2007)

Vizuálna stránka tohto diela sa mi veľmi páčila. Akčné sekvencie boli adrenalínovo riešené, len miestami mi pripomínali Matrix. Čo sa týka deja, tak to nie je nič nové pod slnkom a dačo daké sme videli už veľa krát. Taká jediná výtka by bola, že film sa niekedy dosť ťahal a pri tom nemusel.(30.6.2009)

Naprosto úchvatná vizuální stránka dává zapomenout na ne zrovna geniální příběh, který má dost společného třeba s Ghost in the Shell, ale scenáristicky za ním ve všech ohledech dost zaostává. Naštěstí je to zábava, takže se na to dívá v pohodě. Na druhý díl se rád podívám, už jen kvůli těm krásným obrázkům. 70% a slabší 4(11.3.2009)