• Japonsko

アップルシード

(Japonsko)

Animovaný / Akční / Drama / Sci-Fi

Japonsko, 2004, 105 min

Rozpočet $-miliónovTržby USA $129,135Tržby Celosvetovo $1,461,989║ veľmi dobrá práca a výstavba postkatastrofického sveta, animačne na vysokej úrovni, maškrta /80%/(24.11.2008)

Podstatně méně filozofování než třeba v GITS (1 i 2), ale pořád o hodně víc než prostý akční anime film. Vizuální stránka opravdu v té nejšpičkovější kvalitě, vidět tohle na velkém plátně tak se z toho asi nevzpamatuju (totéž ale platí o díle pána jménem Mamoru Oshii;))...co se týká hudby - skladatel se hodně díval na Matrix a Animatrix, některé prvky jsou naprosto zřetelně Davisovské, nicméně kulisa k těm vizuálním orgiím je to výborná. 80% s tím, že je to o pořádný kus lepší než dvojka:P(11.1.2006)

Nebýt úvodní akční scény, byly by to jen ***. Ta je ovšem natolik úchvatná, že ji považuji za jednu z nejlepších animovaných scén tohoto druhu vůbec.(2.9.2007)

Naprosto úchvatná vizuální stránka dává zapomenout na ne zrovna geniální příběh, který má dost společného třeba s Ghost in the Shell, ale scenáristicky za ním ve všech ohledech dost zaostává. Naštěstí je to zábava, takže se na to dívá v pohodě. Na druhý díl se rád podívám, už jen kvůli těm krásným obrázkům. 70% a slabší 4(11.3.2009)

Velmi jsem se těšil, ale jsem asi trošičku zklamán. Děj je v daleké budoucnosti a je velice na vážno, což beru jako pozitivum. Celé zpracování skvělost, akce a slowmotion paráda, jen tam na mě bylo pořád zbytečně moc řečí a emocí na úkor akce. Finále jsem čekal pořádnou rubačku proti armádě Velitele Urana, na kterého se dle mého ke konci zapomělo. I tak ale velice dobře zvládnutá podívaná. Je to tak na půl mezi 3 a 4...(20.9.2011)

• - Poté, co je Briareosova zbraň rozřezána na kusy, je v dalším záběru upouštěna vcelku na zem. (Geriel)

• - Citát z Bible na začátku filmu pochází ze Zjevení 12:4. (Geriel)

• - Ve scéně, kdy Deunan následuje Briareose do šatny, všechny skříňky jsou zavřené. Když však Briareos odejde, Deunam kopne do dvířek otevřené skříňky, která byla v předchozím záběru zavřena. (Geriel)