Velká láska (TV seriál)

Big Love

Drama / Komedie

USA, 2006, 53x60 min

Bill Paxton, Jeanne Tripplehorn, Chloë Sevigny, Ginnifer Goodwin, Douglas Smith, Grace Zabriskie, Matt Ross, Mary Kay Place, Amanda Seyfried, Melora Walters, Harry Dean Stanton, Daveigh Chase, Shawn Doyle, Bruce Dern, Tina Majorino, Mireille Enos, Audrey Wasilewski, Cassi Thomson, Anne Dudek, Aaron Paul, Branka Katić, Judith Hoag, Željko Ivanek, Robert Beltran, Luke Askew, Patrick Fabian, Gregory Itzin, Adam Beach, Sarah Jones, Christian Campbell, Jodie Markell, Cody Klop, Ellen Burstyn, Sissy Spacek, Steve Bacic, Kyle Gallner, Lyndsy Fonseca, Melinda Page Hamilton, Jenny O'Hara, Kevin Rankin, Grant Show, Kate Norby, Bella Thorne, Katherine LaNasa, Christopher J. Hanke, Brian Kerwin, Garrett M. Brown, Jim Beaver, Perry King, Tom Amandes, Michele Greene, Thomas F. Wilson, John Carroll Lynch, Victoria Chalaya, Robert Patrick, Fredric Lehne, Kate McNeil, John Ingle, Neil Hopkins, Meagen Fay, Cristine Rose, Robert Curtis Brown, Eric Pierpoint, Matthew Humphreys, Matt Battaglia, Melissa Kite, Courtney Halverson, Jim Metzler, Michael McMillian, Lindsay Hollister, Colby French, Ricky Ullman, Richard Hilton, Kevin Alejandro, Matt Lanter, Scott Alan Smith, Nolan North, Lee Garlington, Tyler Bosserman, Peter Scolari, J. Anthony Pena, Gabriel Liotta, Stephen Spinella, Jessica Tuck, Mariette Hartley, Kirk B.R. Woller, Amy Sloan, Misty Upham, John Ceallach, Noah Harpster, Raphael Sbarge, Noah Watts, Rebecca Wisocky, Mark Deklin, Rebecca Lowman, Lyle Kanouse, Michael McGrady, J.C. MacKenzie, Susan Traylor, Katy Foley, Benton Jennings, Romy Rosemont, Tim Quill, Chris McGarry, Teddy Sears, Amy Aquino, Robin Riker, Mel Rodriguez, Mark L. Young, J. Downing, Spencer Daniels, Austin Highsmith, Paul Ganus, Alison Woods, Michael Ensign, Sabrina Diaz, Eric Ladin, Noa Tishby, Mark Devine, Hannah Leigh, Jayne Taini, Elizabeth J. Martin, Alan Fudge

Tak niekedy je mi z toho chlapa na grc, zeny su chuderky, ale musim povedat, ze ma to bavi... Tento serial je presne my cup of tea :)(16.5.2008)

Stačí vidět pár scén a hned je jasné jaká stanice stojí za tímto seriálem. Nese to téměř všechny "trademarky" sérií od HBO. Bohužel tento má smůlu v tom, že měl po pěti sezónách nahradit fenomenální "Odpočívej v Pokoji". Potenciál se ve Velké lásce jistě skrývá velký. Je skvěle obsazená i zahraná - o tom žádná. Schází však to co je u HBO vždy nejsilnější devizou - vypilované dialogy. Nejde o špatný seriál, ale až moc okatě se snaží být na stejné vlně jako Fischerovi a to se prostě nemůže podařit. Celkově jde o solidní průměr, ale to je u seriálů ze stáje HBO zatraceně málo...(11.1.2007)

• danecek24

Zlatý Glóbus - cena (1) - 67. ročník (za rok) 2009 - *Nejlepší herečka ve vedlejší roli - Chloë Sevigny + nominace (6) - 64. ročník (za rok) 2006, 65. ročník 2007 - Nejlepší seriál (drama), Nejlepší herec v seriálu (drama) - Bill Paxton, 67. ročník 2009 - Nejlepší seriál (drama), Nejlepší herec v seriálu (drama) - Bill Paxton(18.3.2009)

Seriál, který divákovi představí tak těžce asociální případy a šílené vztahy, že se neodlepíte od TV:-) Originální hl. postavy, které žijí v polygamii, mne někdy neskutečně srali...jejich hodnoty, přístup k životu a víře a především k výchově dětí mne neskutečně vytáčely. Ale zároveň mne vždy zajímalo co bude dál. Myslím, že šlo o povedený seriál.(4.4.2011)

Velice kvalitní. Seriál ukazuje každodenní radosti a strasti jedné obyčejné polygamní rodinky. Kontroverzní? Ano!Zábavné? 2x ANO! Plus skvělí herci a herečky v čele se úžasným Billem Paxtonem. A navíc mě vždycky dostane úvodní píseň od Beach Boys.(21.6.2009)

• Dannysek4U

Moc jsme si nesedli, bohuzel.(29.6.2007)

Miluju kontroverzni serialy o nevsednich lidskych osudech, ktere jsou zaroven dobre zahrane i napsane, coz tento splnuje do puntiku. Proti gustu zadny disputat. Prvni sezona: 95%, druha sezona: 80%, treti sezona: 65%, ctvrta sezona: 65%(29.6.2007)

Bill Henrickson je hlavou rodiny, kde nohami a rukami sú jeho tri ženy. Miestami dramatické, miestami, komické, miestami biblické žitie jednej polygamistickej famílie.Hodnotené po absolútnom finále seriálu.(20.3.2010)

strasti polygamniho manzelstvi v USA :) Serial sam o sobe neni az tak extra, ale to, ze vas prenese do tohoto vzdaleneho sveta a alespon nam trochu ukaze, jak vypada takovy stret polygamniho manzelstvi s realitou, cemu musi takovy par celit ho posouva o latku vyse.(29.12.2009)

Ačkoliv je to jeden z těch nekonečných seriálů, který se Vás nějak osobně zřejmě tématem nedotýká - má to inteligenci a duši + je to výborně zahrané, což se o mnoha jiných seriálech a filmech říct nedá. Zápletka je vždy zajímavá, vztahy ve velké a složité rodině Vám připomenou rodinu vlastní. Neparodují se tu zjednodušené lekce v emocích a možná právě proto, že vidíme postavy zrát před očima pomalu a ve vlastním tempu se na to dá dívat i když Vám občas Billova politika uniká. 1 a druhá série tak 80%, třetí 90, 4 50% a 5 zatím 90. Doporučuji!(7.2.2011)

Z původních tří hvězdiček musím díky fantastické třetí sérii zvýšit na čtyři. Tenhle seriál zraje jako víno...(9.2.2007)