Velká láska (TV seriál)

Big Love

Drama / Komedie

USA, 2006, 53x60 min

Bill Paxton, Jeanne Tripplehorn, Chloë Sevigny, Ginnifer Goodwin, Douglas Smith, Grace Zabriskie, Matt Ross, Mary Kay Place, Amanda Seyfried, Melora Walters, Harry Dean Stanton, Daveigh Chase, Shawn Doyle, Bruce Dern, Tina Majorino, Mireille Enos, Audrey Wasilewski, Cassi Thomson, Anne Dudek, Aaron Paul, Branka Katić, Judith Hoag, Željko Ivanek, Robert Beltran, Luke Askew, Patrick Fabian, Gregory Itzin, Adam Beach, Sarah Jones, Christian Campbell, Jodie Markell, Cody Klop, Ellen Burstyn, Sissy Spacek, Steve Bacic, Kyle Gallner, Lyndsy Fonseca, Melinda Page Hamilton, Jenny O'Hara, Kevin Rankin, Grant Show, Kate Norby, Bella Thorne, Katherine LaNasa, Christopher J. Hanke, Brian Kerwin, Garrett M. Brown, Jim Beaver, Perry King, Tom Amandes, Michele Greene, Thomas F. Wilson, John Carroll Lynch, Victoria Chalaya, Robert Patrick, Fredric Lehne, Kate McNeil, John Ingle, Neil Hopkins, Meagen Fay, Cristine Rose, Robert Curtis Brown, Eric Pierpoint, Matthew Humphreys, Matt Battaglia, Melissa Kite, Courtney Halverson, Jim Metzler, Michael McMillian, Lindsay Hollister, Colby French, Ricky Ullman, Richard Hilton, Kevin Alejandro, Matt Lanter, Scott Alan Smith, Nolan North, Lee Garlington, Tyler Bosserman, Peter Scolari, J. Anthony Pena, Gabriel Liotta, Stephen Spinella, Jessica Tuck, Mariette Hartley, Kirk B.R. Woller, Amy Sloan, Misty Upham, John Ceallach, Noah Harpster, Raphael Sbarge, Noah Watts, Rebecca Wisocky, Mark Deklin, Rebecca Lowman, Lyle Kanouse, Michael McGrady, J.C. MacKenzie, Susan Traylor, Katy Foley, Benton Jennings, Romy Rosemont, Tim Quill, Chris McGarry, Teddy Sears, Amy Aquino, Robin Riker, Mel Rodriguez, Mark L. Young, J. Downing, Spencer Daniels, Austin Highsmith, Paul Ganus, Alison Woods, Michael Ensign, Sabrina Diaz, Eric Ladin, Noa Tishby, Mark Devine, Hannah Leigh, Jayne Taini, Elizabeth J. Martin, Alan Fudge, Carol Kiernan, Julia Campbell, Megan Henderson, Dan Warner, Scott Thomson, Caroline Fogarty, Debra Sullivan, Larry Sullivan, Tom Virtue, David Wells, Peter Mackenzie, Loanne Bishop, David Norona, Jim Gleason, Time Winters, Melanie Cruz, Ralph P. Martin, Hollis McLachlan, Tom Kiesche, Karina Logue, David Hoflin, Lily Knight, Hugh Scott, Charles Esten, Miriam Flynn, E.J. Callahan, Suzanne Cryer, Ben Lemon, Gato Scatena, Lawrence O'Donnell, Benjamin Koldyke, Barry Livingston, F. William Parker, Hank Cheyne, Pamela Salem, Annie O'Donnell, Robert Clotworthy

Obsahuje náznaky spoilerů. Bill Henrickson z Utahu je bohabojný muž. Vede úspěšný řetězec obchodů, má své přesvědčení, víru, sedm spokojených zdravých dětí, a především oddanou manželku Barb, oddanou manželku Nicki a oddanou manželku Margene. Wait… Na Big Love jsem se chystal hezky dlouho. Roky zpátky mi ho kdosi doporučil jako vhodnou náhradu za můj seriálový svatý grál Six Feet Under. A dnes tomu člověku (jehož identitu už jsem zapomněl, sorry) za jeho tip konečně děkuji. Big Love není novým SFU. Je ale něčím svérázným a svým způsobem kouzelným. Je to seriál „ze života,“ který si většina z nás zřejmě vůbec nedokáže představit. Ze života založeného na docela odlišných hodnotách, než jaké jsou většině z nás vlastní. Ze života, který se na první pohled může jevit zvráceně a jednoduše špatně, na ten druhý ale ukazuje překvapivé množství podpory, dobroty a lásky. Ano, z chování a jednání většiny mužských postav je mi vlastně trochu zle a většinu ženských postav konstantně lituju, ale seriál nijak nekáže a nesoudí, polygamii prezentuje se všemi světlými i stinnými stránkami a extrémy (zatímco Henricksonovi zastupují takového „průměrného“ polygamistu, nejedna vedlejší postava efektivně ukazuje účinky, jaké může polygamie mít v uzavřené sektě) a mnohdy ve veskrze tragických situacích nachází překvapivé množství humoru a vřelosti. Může se navíc pyšnit obrovským a přesným castem (vyzdvihnout si zaslouží jak Bill Paxton, tak všechny tři jeho manželky, Jeanne Tripplehorn (ta rozumná a věčně trpící), Ginnifer Goodwin (ta miloučká a energická), především ale Chloë Sevigny (ta hluboce narušená a zlomyslná), která mě svým bravurním výkonem v roli Nicki, dost možná té nejkomplexnější roli seriálu (a svojí kariéry), přiměla přepnout mezi love a hate snad víckrát, než se to kdy podařilo komukoliv jinému) a neuvěřitelně rozmanitou skupinou charakterů, ve které se snad nenajde žádná postava, která by člověka vůbec nezajímala nebo nebavila (kromě Henricksonových jsem si zamiloval hlavně Billovu matku Lois (fantastická Grace Zabriskie!), železnou dámu, kterou nezlomí prostě nic, věčným konfliktem stiženého nebožáka/padoucha Albyho, servírku Anu, která všechno říká tak, jak to doopravdy je, a nejpřekvapivější pletichářku seriálu, patnáctiletou child bride Rhondu). Big Love je svým vlastním seriálem, který nejspíš není pro každého, je ale určitě něčím velkým, a já tak domácnost Henrickson/Grant/Heffmanových opouštím s pocitem, že se tam jednou rád vrátím.(11.1.2017)

strasti polygamniho manzelstvi v USA :) Serial sam o sobe neni az tak extra, ale to, ze vas prenese do tohoto vzdaleneho sveta a alespon nam trochu ukaze, jak vypada takovy stret polygamniho manzelstvi s realitou, cemu musi takovy par celit ho posouva o latku vyse.(29.12.2009)

Bill Henrickson je hlavou rodiny, kde nohami a rukami sú jeho tri ženy. Miestami dramatické, miestami, komické, miestami biblické žitie jednej polygamistickej famílie.Hodnotené po absolútnom finále seriálu.(20.3.2010)

Seriál, který divákovi představí tak těžce asociální případy a šílené vztahy, že se neodlepíte od TV:-) Originální hl. postavy, které žijí v polygamii, mne někdy neskutečně srali...jejich hodnoty, přístup k životu a víře a především k výchově dětí mne neskutečně vytáčely. Ale zároveň mne vždy zajímalo co bude dál. Myslím, že šlo o povedený seriál.(4.4.2011)

Velice kvalitní. Seriál ukazuje každodenní radosti a strasti jedné obyčejné polygamní rodinky. Kontroverzní? Ano!Zábavné? 2x ANO! Plus skvělí herci a herečky v čele se úžasným Billem Paxtonem. A navíc mě vždycky dostane úvodní píseň od Beach Boys.(21.6.2009)