Velká láska (TV seriál)

Big Love

Drama / Komedie

USA, 2006, 53x60 min

Bill Paxton, Jeanne Tripplehorn, Chloë Sevigny, Ginnifer Goodwin, Douglas Smith, Grace Zabriskie, Matt Ross, Mary Kay Place, Amanda Seyfried, Melora Walters, Harry Dean Stanton, Daveigh Chase, Shawn Doyle, Bruce Dern, Tina Majorino, Mireille Enos, Audrey Wasilewski, Cassi Thomson, Anne Dudek, Aaron Paul, Branka Katić, Judith Hoag, Željko Ivanek, Robert Beltran, Luke Askew, Patrick Fabian, Gregory Itzin, Adam Beach, Sarah Jones, Christian Campbell, Jodie Markell, Cody Klop, Ellen Burstyn, Sissy Spacek, Steve Bacic, Kyle Gallner, Lyndsy Fonseca, Melinda Page Hamilton, Jenny O'Hara, Kevin Rankin, Grant Show, Kate Norby, Bella Thorne, Katherine LaNasa, Christopher J. Hanke, Brian Kerwin, Garrett M. Brown, Jim Beaver, Perry King, Tom Amandes, Michele Greene, Thomas F. Wilson, John Carroll Lynch, Victoria Chalaya, Robert Patrick, Fredric Lehne, Kate McNeil, John Ingle, Neil Hopkins, Meagen Fay, Cristine Rose, Robert Curtis Brown, Eric Pierpoint, Matthew Humphreys, Matt Battaglia, Melissa Kite, Courtney Halverson, Jim Metzler, Michael McMillian, Lindsay Hollister, Colby French, Ricky Ullman, Richard Hilton, Kevin Alejandro, Matt Lanter, Scott Alan Smith, Nolan North, Lee Garlington, Tyler Bosserman, Peter Scolari, J. Anthony Pena, Gabriel Liotta, Stephen Spinella, Jessica Tuck, Mariette Hartley, Kirk B.R. Woller, Amy Sloan, Misty Upham, John Ceallach, Noah Harpster, Raphael Sbarge, Noah Watts, Rebecca Wisocky, Mark Deklin, Rebecca Lowman, Lyle Kanouse, Michael McGrady, J.C. MacKenzie, Susan Traylor, Katy Foley, Benton Jennings, Romy Rosemont, Tim Quill, Chris McGarry, Teddy Sears, Amy Aquino, Robin Riker, Mel Rodriguez, Mark L. Young, J. Downing, Spencer Daniels, Austin Highsmith, Paul Ganus, Alison Woods, Michael Ensign, Sabrina Diaz, Eric Ladin, Noa Tishby, Mark Devine, Hannah Leigh, Jayne Taini, Elizabeth J. Martin, Alan Fudge, Carol Kiernan, Julia Campbell, Megan Henderson, Dan Warner, Scott Thomson, Caroline Fogarty, Debra Sullivan, Larry Sullivan, Tom Virtue, David Wells, Peter Mackenzie, Loanne Bishop, David Norona, Jim Gleason, Time Winters, Melanie Cruz, Ralph P. Martin, Hollis McLachlan, Tom Kiesche, Karina Logue, David Hoflin, Lily Knight, Hugh Scott, Charles Esten, Miriam Flynn, E.J. Callahan, Suzanne Cryer, Ben Lemon, Gato Scatena, Lawrence O'Donnell, Benjamin Koldyke, Barry Livingston, F. William Parker, Hank Cheyne, Pamela Salem, Annie O'Donnell, Robert Clotworthy, Kevin Will, Joel McKinnon Miller, Justin Tinucci, Geraldine Keams, James Shanklin, Mike Pniewski

Stačí vidět pár scén a hned je jasné jaká stanice stojí za tímto seriálem. Nese to téměř všechny "trademarky" sérií od HBO. Bohužel tento má smůlu v tom, že měl po pěti sezónách nahradit fenomenální "Odpočívej v Pokoji". Potenciál se ve Velké lásce skrývá velký. Je skvěle obsazená i zahraná - o tom žádná. Schází však to co je u HBO vždy nejsilnější devizou; a to sice vypilované dialogy. Nejde o špatný seriál, ale příliš okatě se snaží být na stejné vlně jako Fischerovi a to se mu nedaří. Solidní průměr, ale to je na seriál ze stáje HBO zatraceně málo.(11.1.2007)

Miluju kontroverzni serialy o nevsednich lidskych osudech, ktere jsou zaroven dobre zahrane i napsane, coz tento splnuje do puntiku. Proti gustu zadny disputat. Prvni sezona: 95%, druha sezona: 80%, treti sezona: 65%, ctvrta sezona: 65%(29.6.2007)

Obsahuje náznaky spoilerů. Bill Henrickson z Utahu je bohabojný muž. Vede úspěšný řetězec obchodů, má své přesvědčení, víru, sedm spokojených zdravých dětí, a především oddanou manželku Barb, oddanou manželku Nicki a oddanou manželku Margene. Wait… Na Big Love jsem se chystal hezky dlouho. Roky zpátky mi ho kdosi doporučil jako vhodnou náhradu za můj seriálový svatý grál Six Feet Under. A dnes tomu člověku (jehož identitu už jsem zapomněl, sorry) za jeho tip konečně děkuji. Big Love není novým SFU. Je ale něčím svérázným a svým způsobem kouzelným. Je to seriál „ze života,“ který si většina z nás zřejmě vůbec nedokáže představit. Ze života založeného na docela odlišných hodnotách, než jaké jsou většině z nás vlastní. Ze života, který se na první pohled může jevit zvráceně a jednoduše špatně, na ten druhý ale ukazuje překvapivé množství podpory, dobroty a lásky. Ano, z chování a jednání většiny mužských postav je mi vlastně trochu zle a většinu ženských postav konstantně lituju, ale seriál nijak nekáže a nesoudí, polygamii prezentuje se všemi světlými i stinnými stránkami a extrémy (zatímco Henricksonovi zastupují takového „průměrného“ polygamistu, nejedna vedlejší postava efektivně ukazuje účinky, jaké může polygamie mít v uzavřené sektě) a mnohdy ve veskrze tragických situacích nachází překvapivé množství humoru a vřelosti. Může se navíc pyšnit obrovským a přesným castem (vyzdvihnout si zaslouží jak Bill Paxton, tak všechny tři jeho manželky, Jeanne Tripplehorn (ta rozumná a věčně trpící), Ginnifer Goodwin (ta miloučká a energická), především ale Chloë Sevigny (ta hluboce narušená a zlomyslná), která mě svým bravurním výkonem v roli Nicki, dost možná té nejkomplexnější roli seriálu (a svojí kariéry), přiměla přepnout mezi love a hate snad víckrát, než se to kdy podařilo komukoliv jinému) a neuvěřitelně rozmanitou skupinou charakterů, ve které se snad nenajde žádná postava, která by člověka vůbec nezajímala nebo nebavila (kromě Henricksonových jsem si zamiloval hlavně Billovu matku Lois (fantastická Grace Zabriskie!), železnou dámu, kterou nezlomí prostě nic, věčným konfliktem stiženého nebožáka/padoucha Albyho, servírku Anu, která všechno říká tak, jak to doopravdy je, a nejpřekvapivější pletichářku seriálu, patnáctiletou child bride Rhondu). Big Love je svým vlastním seriálem, který nejspíš není pro každého, je ale určitě něčím velkým, a já tak domácnost Henrickson/Grant/Heffmanových opouštím s pocitem, že se tam jednou rád vrátím.(11.1.2017)

• Dannysek4U

Moc jsme si nesedli, bohuzel.(29.6.2007)

• danecek24

Zlatý Glóbus - cena (1) - 67. ročník (za rok) 2009 - *Nejlepší herečka ve vedlejší roli - Chloë Sevigny + nominace (6) - 64. ročník (za rok) 2006, 65. ročník 2007 - Nejlepší seriál (drama), Nejlepší herec v seriálu (drama) - Bill Paxton, 67. ročník 2009 - Nejlepší seriál (drama), Nejlepší herec v seriálu (drama) - Bill Paxton(18.3.2009)