Zmizení

Rian Johnson

Rian Johnson

Steve Yedlin

Ram Bergman

Klasická premisa "moje bývalá zemřela za záhadných okolností, a tak musím zjistit proč" zahalena do rádobytajuplného hávu, asi tak bych mohl charakterizovat Brick. Na tenhle snímek jsem se hodně těšil, i když jsem vůbec netušil o čem bude, obrázky, trailer a úžasné postery mě prostě dokonale dostali, ale to co jsem nakonec zhlédl bylo směšné. Herecké výkony ani technická stránka snímku nestojí za moc, jedná se o naprostý průměr, který neurazí, horší je to už se scénářem, který je dost zoufalý. Nejvíc to odnesly postavy, hlavně chlapec jménem Rambo (český překlad), ehm, kterého ještě dokonale zesměšňuje jeho představitel Noah Fleiss, jakýsi svalnatý bouchač (čemuž herec moc neodpovídá) s drsným kukučem (směšné). Závěrečná část u Draka v domě je asi vrcholem filmu, neboť úplný závěr, který následuje o chvíli později je opět ta nudná rozprávka, kterou jsme mohli sledovat celou dobu. Takže Brick má sice několik světlých momentů, ale celkově se jedná o snímek, na kterém by se mohlo ještě hodně zapracovat.(20.2.2007)

Noir na střední a nepůsobí to směšně? Yes!(25.7.2009)

Lynchovsky udělaný kousek, který mě chytnul a nepustil. Hippie voják Brendan, smart Brain, půvabné femme fatale - líčení černošky za gejšubylo opravdu sexy:-) - nasvalený pseudo Eminem, prostě cool! Hrozně mi to připomínalo starší PC hry, kde musí pobuda s kocovinou vyřešit problém a vyznat se v náznacích a nástrahách je problém sám o sobě:-)) Plný počet(21.9.2008)

hm, pozoruhodný film, ktorý výborne pracuje s tajomstvom, záhadou, má ťažko uchopiteľnú atmosféru, zaujímavých "hrdinov" a veľmi nezaraditeľne narúša profilový žáner "teenage" filmov, nevedel som, čo od neho čakať, keď som ho šiel sledovať, no aj tak ma prekvapil a musím uznať, že príjemne, réžia bola veľmi svižná a nápaditá, film je doplnený príjemnou muzikou ako aj príjemnými neopozeranými hereckými výkonmi;(11.12.2008)

• LIVINGDEAD

Někde jsem četl upozornění, že tento film musíte vidět. A tak jsem učinil. "BOŽE!" ZA CO MNE TRESTÁŠ? Tak stupidní film jsem už dlouho neviděl! Já vydržím cokoliv, ale u téhle slátaniny mi pukly nervy a musel jsem to v polovině zastavit. Na to prostě nemám nervy. Otřesní herci, otřesné dialogy, otřesné hraní...... prostě OTŘESNÉ!!!!! Hrůza hrůzoucí. Kdybych se díval na komunistický seriál Okres na severu a nebo poslaneckou sněmovnu, bylo by to 1000 x lepší než onen DEBILNÍ "BRICK"!!! Jedním slovem "HUMUS"!(16.6.2007)

• - Režisér film natáčel ve svém rodném městě a na střední škole, kterou sám navštěvoval. (Morien)

• - Film byl celý stříhán na domácím počítači. (montana_cz)

• - Signál kterým Brendan instruuje Lauru (dlouze, krátce, dlouze, krátce) je stejný jako ten, který říká Humphrey Bogart v klasickém noir filmu Maltézský sokol. (montana_cz)