Zmizení

Rian Johnson

Rian Johnson

Steve Yedlin

Ram Bergman

Vše se odvíjí od toho, jestli je divák ochoten věřit... Věřit, že vše, co vám ve filmu předkládají, je reálně možné. Pokud to byl tvůrcův záměr, takhle zmást diváka, klobouk dolů. Pokud ale ne, vážně to poškodilo tenhle zajímavý snímek. Protože místo toho, aby si divák film užil, stále se mu v hlavě objevuje "opravdu", "vážně", "je to možné?" Atd,atd. Já hodnotím 2 až 4 slunce. 45 - 80%(18.6.2013)

Ak odhliadneme od toho, že partička študentov rieši gangové a mafiánske problémy a film nám to podáva ako holý fakt, ide o jednu zaujímavú podívanu s veľmi dobre napísanými dialógmi, no unavujúcim koncom.(18.8.2006)

Nejabsurdnější film-noir, který jsem viděl, kde drsnému šéfovi podsvětí připravuje maminka svačinku. On je to totiž jako ostatně i další hrdinové filmu středoškolák, ale pro středoškoláky film rozhodně není. Myslím si, že absurditu filmu plně docení až člověk, který školní lavice opustil.(31.8.2008)

• larelay

Mam par dovodov, preco take nizke hodnotenie. Absolutne nerealisticke spracovanie. Uplne mimo. Dalej ta hrozna hudba. Dlha stopaz. Fakt, ze hned od zaciatku som vedela, akym smerom sa to uberie a kto za tym stoji. Jednoducho ma to obralo o energiu a aj napriek tomu, ze o malo potencial, musim dat bohuzial iba dve hviezdy.Tie strasne, az parodicke sceny, ked bol Brendan mlateny Tugom, ked dostaval rany jednu za druhou, uplne hrozne vykreslenen postavy, niekedy mi to az pripominalo amaterske studenstke video, kde je nejasny reziser, kde herci nevedia co maju hrat a kde si asi slahli trochu z tej tehly ...ale, skoda slov. naozaj odporucam len takym , ktori maju chut si pekne ponadavat, ze na co som sa to dal do pekla nahovoit.(21.10.2007)

Mám rád film noir, leč tahle parodie na zažité noirové postupy mne příliš nebavila. Nápad je to bez nadsázky neotřelý, ale trochu nešťastné bylo nejspíš převedení tématu do prostředí americké střední školy, patrně nejsem ten pravý cílový divák. Reflektoval jsem sice, že žánrová schémata tu byla dobře vystižena a jednání náctiletých hrdinů motivované etickými principy z knih Raymonda Chandlera má zajímavě absurdní rozměr, ale klasický prožitek z hard-boild detektivky se nedostavil a tahle pseudo - ,,drsná škola" ani dostatečně nepobavila... Tak nevím...(29.3.2009)