Zmizení

Rian Johnson

Rian Johnson

Steve Yedlin

Ram Bergman

Scénář: Rian Johnson .. Lunch & brick. __ Nesedlo. Příběh provařený, vyprázdněný a především málo uvěřitelný. Po režijní stránce snaživé, kamera také pracuje zajímavě, ale ani tak mne lynčující atmosféra nepohltila. Možná to nešlo i kvůli úplně otřesnému médiu, kterému vždy v intervalu několika minut na pár vteřin zamrzl obraz. Sice to podtrhovalo syrovost, rytmizovalo děj, ale také rušilo. A zkusit to znova? Hm, v nejbližší dooobě určitě ne..(3.11.2008)

Ak odhliadneme od toho, že partička študentov rieši gangové a mafiánske problémy a film nám to podáva ako holý fakt, ide o jednu zaujímavú podívanu s veľmi dobre napísanými dialógmi, no unavujúcim koncom.(18.8.2006)

High School Confidential. Brick je zajímavá, velmi stylová hříčka, která fanoušky filmů noir určitě pobaví. Aplikace klasických "černých" schémat na střední školu mě místy skutečně rozesmála. Škoda přílišné délky.(4.4.2007)

• maseer2

hrozně nereálné, překombinované, otravně zpracované a zbytečně dlouhé..(27.10.2012)

Trochu jinej film o mladejch – díky chování hlavního hrdiny. Málokdo si nechá dát dobrovolně na budku a jde do rizika, kdy mu jde o kejhák. Byl to hezky zamotanej „detektivní“ příběh, kdy kluk hledá bejvalku, která se sčuchla s feťákama. Pominu, že jde o typ snímku, kdy se celou dobu řeší záhada a až v závěru si scénárista vyhoní triko nad svou vynalézavostí. Mně zaujala otázka co dělat, když se bejvalka podle vás dostane na šikmou plochu. Být za blbečka? Pomáhat jí, i když o to nestojí? Říct si dobře jí tak? Nebo má člověk jen zkreslenou představu? No nic, to už s filmem nesouvisí. V něm mě herecky zaujala Nora Zehetner. # [viděno: monitor, 5.1] # příběh 6 | hudba 3 | humor 0 | akce 2 | napětí 3 | pustil bych si znovu 4(29.12.2012)