poster

Zmizení

 • USA

  Brick

Mysteriózní / Thriller / Drama

USA, 2005, 105 min

Režie:

Rian Johnson

Scénář:

Rian Johnson

Kamera:

Steve Yedlin
 • J*A*S*M
  ***

  Atmosférická, mysteriózní detektivka natočená stylem, že jsem celou dobu čekal na nějaký nadpřirozený psycho zvrat typu "všichni obyvatelé městečka jsou mimozemšťani/roboti/klony" ... a ono prd. Obyčejný příběh zabalený ve velmi slušivém režijním kabátku, stylově možná až příliš přeplácaném. Na další tvorbu režiséra Johnsona jsem zvědav, ale tohle mi bohužel úplně nesedlo.(28.3.2012)

 • Renton
  ***

  Scénář: Rian Johnson .. Lunch & brick. __ Nesedlo. Příběh provařený, vyprázdněný a především málo uvěřitelný. Po režijní stránce snaživé, kamera také pracuje zajímavě, ale ani tak mne lynčující atmosféra nepohltila. Možná to nešlo i kvůli úplně otřesnému médiu, kterému vždy v intervalu několika minut na pár vteřin zamrzl obraz. Sice to podtrhovalo syrovost, rytmizovalo děj, ale také rušilo. A zkusit to znova? Hm, v nejbližší dooobě určitě ne..(3.11.2008)

 • Pejpr
  *

  Beatníci by byli z tohohle LSD filmu nadšení, ale já střízlivý drogový abstinent v tom vidím jen nesourodou hromadu čehosi...Podle mě to režisér až moc překombinoval a ve snaze říct diváků co nejméně a co nejtajemněji, neřekl vlastně nic.(5.5.2009)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - Signál kterým Brendan instruuje Lauru (dlouze, krátce, dlouze, krátce) je stejný jako ten, který říká Humphrey Bogart v klasickém noir filmu Maltézský sokol. (montana_cz)

 • - Rozpočet filmu byl pouhých 475,000$. Scénář byl hotov v roce 1997, Rian Johnson na film sháněl peníze 6 let. (montana_cz)

 • - Brendan Frye (Joseph Gordon-Levitt) nosí hodinky značky Timex. (dyfur)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace