Prime

Najkrajší čas

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2005, 99 min

• Matty

Ignorovat prvních čtyřicet minut, je to úplně všední a nezáživná romantická ani ne komedie. Brát prvních čtyřicet minut na vědomí, je to lehoučce originální, nezáživná romantická ani ne komedie. Střídavě vážné drama, pateticky romantický film a roztomilá komedie se nikdy nesloučí do fungujícího celku. Ben Younger si na sebe nachystal past, když se rozhodl obsadit dvě výborné herečky, oběma dát dostatečný prostor a zároveň zajistit, aby ani jedna nezůstala po těch sto minutách nešťastná. Zajímavý nápad, dobří herci, špatný film. 40% Zajímavé komentáře: Adrian, Lynn, novoten, RAiken, Mahalik(16.8.2006)

Říkal jsem si, že není možný, aby v tomhle Woody Allen neměl pracky. A on fakt nemá. Ale samotný film mě vcelku mile překvapil. Není ani špatný, ani dobrý. Má výborné herce a zajímavý, chytlavý příběh. Jediné, co mu ale chybí, je více vtipu. Ale to nakonec zachraňují samotní herci a nečekané scény, při kterých se rozbuší srdce. Prime je tak nečekanou a o to příjemnější zábavou, která příjemně překvapila, a co víc, potěšila.(5.10.2010)

"Dospelá" romantická komédia, ktorá zasadzuje nekompromisné K.O. všetkým svojim teenie odnožiam pre násťročných (viaceré ázijské nevynímajúc). Neodolateľný mix inteligentného humoru, miernej štipky klišé, ale na druhej strane aj viacerých, na daný žáner nepredvídavých krokov a fungujúceho iskrenia medzi hlavnými predstaviteľmi (i keď priznávam, že konskú dávku magnetizmu vynaložila hlavne neodolateľná, dospelácky "hot" Uma...ach). Bez zbytočných slov už iba tri veci: 1) Za ten záver tvorcov zároveň preklínam ako i tlieskam ich odvahe 2) Hláška "Do you like having sex?" a odpoveď "So don´t get Nintendo!" ma katapultovala zo sedadla 3) musím to ešte raz zo seba dostať - Uma je tu neeeeeskutočne erotická - až do tej miery, že som občas rád za studenú vodu v sprche... :-).(14.3.2006)

Perfekné využitie každej postavy vo filme i po vrátnika u Rafiinho bytu. Vďaka výborne vytipovaným hercom a vtipným scénkam veľmi príjemný film, ľahko podaný a zbytočne nekomplikovaný.(7.10.2008)

Analyze This Meryl! Bláznivá zamilovanost často končí jen empirií a možná je tomu tak dobře. Younger se vydal po mostu klasických romantických komedií směrem k Newyorčanovi Woody A. Někde v prostředku se však zastavil, chvíli pošlapoval na místě, aby nakonec přelezl zábradlí a skočil dolů. Utonul? Analyze That.. Klasické moudro říká, že nejlépe se naučíš jezdit na starém kole a já za sebe dodávám, že pokud má povedený design, je velmi těžké z něho sesednout..(20.7.2009)