Prime

Najkrajší čas

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2005, 99 min

• Madison

Na mňa táto komédia absolútne nezabrala. Vzhľadom na tie vysoké hodnotenia si pripadám trochu nekompetentná na hodnotenie tejto snímky, ale všetko, čo sa v nej vychvaľuje na mňa pôsobí skôr opačným dojmom. Milujem čierny humor, iróniu a sarkazmus, ale tu sa mi to zdalo nevýrazné, nudné a načisto nezaujímavé. Nebolo tu snáď už veľa romantických komédií spracúvajúcich omnoho pútavejší námet než je tento? Pre mňa jeden nemastný neslaný gýč a určite sa neradím až k takým odporcom romantických komedií, len ma proste musia nejakým spôsobom zaujať. A Prime sa to, bohužiaľ, nepodarilo i napriek rozkošnej Ume Thurman či skvelej Meryl Streep.(1.5.2008)

DVD/// Obsazení 8/10 Děj 9/10 Hudba 8/10 Efekty 8/10/// +vydařený český dabing -že některým "vtipným" situacím se tvůrci vyhnuli/// Prime je velmi příjemná a uvěřitelná romantika dochucená jemným humorem, který vás však v mnoha situacích nádherně pobaví. Není tu nic co by tu být nemělo a mohlo by tak kazit celkový dojem z filmu. Nádherný příběh dopněn přirozeným herectvím všech zůčastněných zvedá hodnocení ještě výš./// Celkem 84%///(17.6.2009)

Tak trochu jiná romentická komedie. Obsah mluví sám za sebe. Když přidám výbornou Meryl Streep, nemůžu nedoporučit.(6.4.2007)

Velice originální a v mnoha ohledech netradičně pojatý romantický film. A může za to zejména Ben Younger, jehož režie je úplně jiná, než na jakou jsme u podobného typu filmu zvyklí. Je směšné tu číst něco o tom, jak je tenhle snímek neoriginální... Zajímavé je, na kolik je tenhle snímek klasický, zejména v detailech, jednotlivých záběrech, pohybech kamery, přesto však nabízí nový pohled. Herecké výkony nejsou dokonalé, jak by se hodilo napsat, ale přirozené, ostatně jako vše v tomto snímku. Podivně znějící dialogy nejsou pouhé floskule, ba naopak skvěle fungují, neruší. Přesto se však v pár momentech může zdát Prime kýčovitý, ale on není. Některé situace jsou nápadně podobné tomu co jsme již několikrát viděli, ale jen abychom z nich mohli vyjít s novým dojmem... Příjemná to komedie... [TOP 19/6 77%](7.4.2007)

Perfekné využitie každej postavy vo filme i po vrátnika u Rafiinho bytu. Vďaka výborne vytipovaným hercom a vtipným scénkam veľmi príjemný film, ľahko podaný a zbytočne nekomplikovaný.(7.10.2008)

• - Bryan Greenberg je ve světě celovečerních filmů v podstatě nováčkem, neboť Prime je zatím jeho třetí projekt po Žalobě (r. Steven Zailian, 1998) a Perfektním skóre (r. Brian Robbins, 2004). (imro)

• - Autorem obrazu, který Rafi (Uma Thurman) považuje za svůj nejmilejší, je americký malíř lotyšského původu Mark Rothko. (venus)

• - Na začátku filmu jdou hlavní představitelé do kina. Na programové tabuli je napsáno Blow-up (Zvětšenina) a Zabriskie Point (oba filmy jsou dílem známého režiséra Michelangela Antonioniho), jenže ve scénách v kině zjistíme, že ve skutečnosti promítají nějaký animovaný film. (Rodriguez)