Prime

Prime

Najkrajší čas

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2005, 99 min

Nečekaně příjemný, realistický a v emocích a psychologii nadmíru dospělý patvar mezi romantickou komedií a skoro-existenciální romancí. Uma mě oslnila nejen zevnějškem, Younger nasadil brouky do hlavy na tři dny dopředu. Povinnost pro diváky řešící vztahy do větší hloubky než na Libimseti.cz (resp. nejen do TÉ "hloubky" :-). 70%(20.3.2006)

Musím říct, že filmy s Umou Thurman nebo Meryl Streep nijak nevyhledávám, i když bez pochyby herečky jsou to skvělé, ale tenhle film se mi vážně hrozně líbil, Uma v roli 37mi leté ženy, která se zamiluje do 23letého "zajíčka", je prostě sladká, stejně tak jako celý film!(27.5.2008)

Dobře napsané, natočené, zahrané a pohodové. Ale pár vad v podobě klišé a lacinosti to má. A Uma stárne. :((8.2.2007)

rozpočet : $22 million tžby celosvetovo : $66,754,957(17.12.2006)

Skvělá romantická komedie (postupem času získávám dojem, že časy stupidních popelek á la "Maid in Manhattan" jsou nadobro pryč - a to by bylo vážně super). Meryl Streep mám docela ráda, dokáže být herecky bravurní v každé své roli, i tady je správně ujetá. Bryan Greenberg je sladkej, naštěstí s mírou. No a Umě Thurman nálepku "Nevěsta" už nikdo neodpáře...přesto i ona je vlastně celkem v pohodě. Moc mě potěšil originální námět, ze kterého režisér vcelku zručně těží. Já jsem se u tohoto filmu hodně nasmála, některé scénky jsou opravdu zábavné. Nejvíc mě však potěšil rozumný konec, žádné takové to "žili spolu štastně až do smrti" - to dodalo filmu punc opravdovosti. Takových vtipných, milých, chytrých a svěžích filmů nebude prostě nikdy dost :-)(15.4.2006)

• - Hlavní roli měla původně ztvárnit Sandra Bullock, ale žádala výrazné zásahy do scénáře. Když to režisér Ben Younger odmítil, vzdala se účinkování ve filmu. Jen dva týdny před plánovaným začátkem filmu za ni zaskočila Uma Thurman. (imro)

• - Během prvních třech dnů promítání (28. – 30. 10.) vydělala 22-milionová romantická komedie 6,2 milionu dolarů a celkový obrat se v kinech USA vyšplhal na 22,7 mil. dolarů. (imro)

• - Film dostal od MPAA původně ratingové omezení přístupnosti R, nakoneč však bylo zmírněno na PG-13. (jezurka42)