poster

Restart

 • Finsko

  Restart

Drama

Česko / Finsko, 2005, 85 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Ony
  ***

  "Právě si mě vojela!" Aneb pověstně hravá formální stránka, přečkatelný příběh ve stylu z komára velbloud, jen ty postavy kdyby radši držely hubu.(6.9.2007)

 • hirnlego
  ***

  Neuvěřitelně nepříjemná hlavní postava, pěkná vizuální stránka, průměrný děj --> tak trochu promarněná šance. Ale jo, ještě jednu šanci bych Restartu asi dala - pokud ovšem budu schopna skousnout hlavní "hrdinku"...(8.9.2006)

 • Handle
  **

  Vizuálně a filmařsky jsem nemohl uvěřit tomu, že se jedná o český film... ovšem příběhově už jo. Vůbec mě to nebavilo. I když se mi teda zpracování opravdu líbilo, bohužel to nestačí, abych Restart označoval jako dobrý film...(2.10.2009)

 • kOCOUR
  ***

  Vizuálně naprosto cool. Jediný záběr se neobejde bez zpomalení, filtru, vybělení nebo podobných hrátek, kompozice nemají daleko k dokonalosti. Na české poměry překvapující. To samé platí i o podání hlášek i dialogů obecně, které vzhledem k žánru plynou naprosto přirozeně a nenuceně a třeba ve srovnání s takovou Perníkovou věží jde o úplně jiný vesmír. Samozřejmě jde především o zásluhu neokoukaných hereckých protagonistů, kteří velmi dobře chápou, jak co uchopit... Moc rád bych sem napsal ještě víc chvály, protože debutant Ševčík stvořil dílko, které u nás nemá obdoby, avšak nic není takové, jak se na první pohled zdá - Restart je po příběhové stránce zoufale plochý a prázdný, tak plochý a prázdný, že je chvílemi prostě nudný. Příběhově se rozlézá zhruba tak, že by to vydalo na dvacetiminutovou povídku, on však trvá čtyřikrát déle. A i když Ševčíkův obrazový jazyk pracuje důsledně a univerzálně, to prázdno prostě vyplnit nedokáže.(11.11.2005)

 • Houdini
  **

  Český Lev 1 nominace: Střih(26.2.2006)

 • - Autorem námětu a spoluautorem scénáře filmu Restart (spolu s režisérem Juliem Ševčíkem) je Ondřej Ládek, filmový a televizní scénárista a český písničkář, který vystupuje pod uměleckým jménem Xindl X. (suicide)

 • - Součástí filmového soundtracku jsou největší hity skupiny Khoiba, která v době premiéry dosáhla vrcholu: tracky That Reason, B Electric B, Facilities, 202Pathetic a The Deepest Nightmare. (NinadeL)

 • - Khoiba se ve složení Filip Míšek, Ema Brabcová a Petr Šámal objevila i ve filmovém videoklipu Pathetic (2005). (NinadeL)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace