Restart

• Finsko

Restart

Česko / Finsko, 2005, 85 min

"Právě si mě vojela!" Aneb pověstně hravá formální stránka, přečkatelný příběh ve stylu z komára velbloud, jen ty postavy kdyby radši držely hubu.(6.9.2007)

Neuvěřitelně nepříjemná hlavní postava, pěkná vizuální stránka, průměrný děj --> tak trochu promarněná šance. Ale jo, ještě jednu šanci bych Restartu asi dala - pokud ovšem budu schopna skousnout hlavní "hrdinku"...(8.9.2006)

• Handle

Vizuálně a filmařsky jsem nemohl uvěřit tomu, že se jedná o český film... ovšem příběhově už jo. Vůbec mě to nebavilo. I když se mi teda zpracování opravdu líbilo, bohužel to nestačí, abych Restart označoval jako dobrý film...(2.10.2009)

Vizuálně naprosto cool. Jediný záběr se neobejde bez zpomalení, filtru, vybělení nebo podobných hrátek, kompozice nemají daleko k dokonalosti. Na české poměry překvapující. To samé platí i o podání hlášek i dialogů obecně, které vzhledem k žánru plynou naprosto přirozeně a nenuceně a třeba ve srovnání s takovou Perníkovou věží jde o úplně jiný vesmír. Samozřejmě jde především o zásluhu neokoukaných hereckých protagonistů, kteří velmi dobře chápou, jak co uchopit... Moc rád bych sem napsal ještě víc chvály, protože debutant Ševčík stvořil dílko, které u nás nemá obdoby, avšak nic není takové, jak se na první pohled zdá - Restart je po příběhové stránce zoufale plochý a prázdný, tak plochý a prázdný, že je chvílemi prostě nudný. Příběhově se rozlézá zhruba tak, že by to vydalo na dvacetiminutovou povídku, on však trvá čtyřikrát déle. A i když Ševčíkův obrazový jazyk pracuje důsledně a univerzálně, to prázdno prostě vyplnit nedokáže.(11.11.2005)

• Houdini

Český Lev 1 nominace: Střih(26.2.2006)

• - Autorem námětu a spoluautorem scénáře filmu Restart (spolu s režisérem Juliem Ševčíkem) je Ondřej Ládek, filmový a televizní scénárista a český písničkář, který vystupuje pod uměleckým jménem Xindl X. (suicide)

• - Součástí filmového soundtracku jsou největší hity skupiny Khoiba, která v době premiéry dosáhla vrcholu: tracky That Reason, B Electric B, Facilities, 202Pathetic a The Deepest Nightmare. (NinadeL)

• - Khoiba se ve složení Filip Míšek, Ema Brabcová a Petr Šámal objevila i ve filmovém videoklipu Pathetic (2005). (NinadeL)