Restart

• Finsko

Restart

Česko / Finsko, 2005, 85 min

Chci to vrátit zpátky! Běžím. Nedýchám. Tancuju. Byl to vtip, sakra. Uvědomuju si to! Skoč, dělej! Život je jedna velká diskárna! Je to sen? Ano, je! Chci žít........... chci RESTART!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!(31.10.2008)

62 % - Vizuálně super, jenže příběh je skoro úplně o ničem. Místy mě tedy chytala nuda, i tak ale Restar považuju za to lepší, co tady v poslední době vzniklo. Navíc že se jedná o debut. Ševčík prostě "má koule" udělat věci jinak, než je v české kotlině obvyklé, takže snad jeho příští film bude opravdu bomba i po stránce obsahové.(7.7.2006)

"Právě si mě vojela!" Aneb pověstně hravá formální stránka, přečkatelný příběh ve stylu z komára velbloud, jen ty postavy kdyby radši držely hubu.(6.9.2007)

Tohle je jasných 3 a půl. Příběh je strašně jednoduchej, ale to zpracování je parádní. Kamera, střih, režie, hudba od Khoiby! Těšim se s čím Ševčík příjde příště ...(4.11.2006)

Režisér má rozhodně talent, scénář je také velmi svěže zkonstruován - bohužel mi dojem kazí představitelka hlavní role a - i když a protože mám rád vizuální efekty - jejich přílišné a někdy dost nešťastné využívání. Každopádně je to nový talent, uvidíme, co bude dál.(19.3.2008)

• - Autorem námětu a spoluautorem scénáře filmu Restart (spolu s režisérem Juliem Ševčíkem) je Ondřej Ládek, filmový a televizní scénárista a český písničkář, který vystupuje pod uměleckým jménem Xindl X. (suicide)

• - Khoiba se ve složení Filip Míšek, Ema Brabcová a Petr Šámal objevila i ve filmovém videoklipu Pathetic (2005). (NinadeL)

• - Součástí filmového soundtracku jsou největší hity skupiny Khoiba, která v době premiéry dosáhla vrcholu: tracky That Reason, B Electric B, Facilities, 202Pathetic a The Deepest Nightmare. (NinadeL)