Tucet špinavců

The Dirty Dozen

Akční / Válečný / Drama

Velká Británie / USA, 1967, 145 min

Jeden z mála válečných filmů, který ukazuje válku a hrdiny z ní trochu z jiného pohledu. Výsledek je sebevražedná mise, při které hodně špinavců umře, někdo přežije a výsledek mise je nepředvídatelný. Takový originální postoj se musí pochválit. Škoda, že pokračování jedničce nesahají ani po lokty.(14.5.2007)

Abych byl upřimný tak jsem vzhledem ke stáří filmu a jeho stopáži čekal další vyčpělou nekoukatelnou klasiku. Cha nemusím asi moc dlouze vysvětlovat jak šeredně jsem se mílil, že? Film mi uběhl jako voda a nudil jen místy a to maličko. Nejlepší byli asi první 2/3 které se věnovali výcviku špinavců. Záverečné vyvrcholení v podobě samotné akce spíš tempo filmu zpomalilo a v těchto pasážích se opravdu trochu ukázalo stáří filmu. Jenže co naplat. ˇˇSpinavci jsou frajeři a ten trénink ... !(16.8.2008)

Jeden ze starých, poctivých válečných filmů, kdy tucet odsouzenců dostane jedinečnou šanci uniknout oprátce. Opravdu vynikající je herecké obsazení v čele s Lee Marvinem a Charlesem Bronsonem. Spousta povedených hlášek a vtipných situací. Opravdu jsem se moc dobře bavil.(20.8.2006)

Klasický válečný film, který však moc nemusím.(28.10.2007)

Vynikající válečný film se skvělým hereckým obsazením, kterému dominuje Lee Marvin. Jedno z nejlepších válečných dramat, co jsem kdy viděl.(31.7.2002)