Oscar 1 : Zvukové efekty + 3 nominace: Herec VR - John Cassavetes, Střih, Zvuk(1.4.2004)

Nekorektní ukázka pravých hrdinů války, kteří nejsou žádní nastrojení fešáci, ale jen banda zaprášenejch chlapů, co prostě udělali v životě chybu.(9.6.2015)

Na sebevražednou akci s Lee Marvinem a Charlesem Bronsonem bych narukoval i dobrovolně.(3.8.2008)

Megahvězdné obsazení, vtipné hlášky parádní námět. Možná docela dlouhá příprava na finální akci, ale i ta příprava stála za to a ani vteřinku nenudila. 95%(10.11.2010)

Vynikajici valecnej film. Jeho nejvetsi vyhoda je humor. Vetsina starejch valecnejch filmu se bere silene vazne, jenze tady je nejdriv cca 110 minut velmi zabavnej vycvik a na zaver pulhodinova skvela a napinava akce. Napad na sebevrazednou jednotku z odsouzencu je dobrej, jen mi prislo, ze na to, ze vetsina nich ceka na trest smrti, byli az moc poslusny. Velky plus filmu jsou herci, at uz to je skvele drsnej Lee Marvin, general v podani Borgninea a nebo cela jednotka spinavcu, ktery nemaj chybu. A treba takovej Charles Bronson mi tu vubec nevadil, spis naopak a to ho moc nemusim. Co k filmu vic dodat, napinavej, zabavnej, akcni, se skvelou hudbou, skvele zahranej a skvele zrezirovanej, proste jasnejch 5*.(14.2.2007)

• - Podklad pre vytvorenie postavy mjr. Reismana "dodal" John Miria, blízky priateľ a spolubojovník Marvina z radov námornej pechoty. (marlon)

• - Pre zvýšenie autentickosti exteriéru filmu bol celý zámok aj s priľahlým parkom a riekou skonštruovaný za takmer 4 mesiace. (marlon)

• - Clint Walker odmietol s pozície hollywoodskej westernovej hviezdy hrať v scéne, kde mal predstierať generála a tak "šancu sa predviesť" dostal Donald Sutherland, ktorý bol k filmu prizvaný dodatočne a pre ktorého rola znamenala obrat v jeho filmovej kariére. (marlon)