poster

Tucet špinavců

 • anglický

  The Dirty Dozen

Akční / Válečný / Drama

Velká Británie / USA, 1967, 145 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • zelvopyr
  ***

  No, natočené moc pěkně, ale z hlediska reality se ti pánové dopustili hrdelních válečných zločinů podle všech definic. Ve druhé světové válce se na tohle docela dost hrálo, a v Norimberku byli střední velitelé podle toho odsouzeni nebo osvobozeni. Případně teď v Haagu, pořád to ještě platí. ---- Ani nejburanštější žoldák by si nedovolil zastřelit přitom, co má na sobě stejnou, tj. nepřátelskou uniformu -- za to by dostal provaz i od vlastního soudu. SKUTEČNĚ se před akcí museli / musejí převléci.... porušují to jen ti, co ženevské konvence neuznávají, tedy Sovětský svaz (částečně), Čína (ta rudá), Korea (ta rudá), Írán, Japonsko (před kolonizací USA). Ostatní ne.(13.9.2006)

 • misterz
  ****

  Výborná vojnová klasika s nezabudnuteľnými hercami a scenárom. Niekedy aj banda vrahov a kriminálnikov dokáže držať pokope, alebo ako 12 odvážlivcov naplnilo svoju poslednú šancu ujsť spod šibenice prípadne sa vyhnúť väzeniu. Pravda, pre mnohých z nich bola sebevražedná akcia do tyla nepriateľa labuťou piesňou, ale smrť prišla aspoň so cťou, tak ako aj vo filme poznamenal netradičný major. Lanáranie vojakov a ich výcvik ma dokonca bavili viac ako samotná misia. Môžem len odporučiť. 85/100(31.8.2015)

 • Superpero
  ****

  Pořádně chlapáckej filmek, kterej je v pár místech neskutečně stírací, třeba to vypořádání se s německými důstojníky mě vážně dostalo. Hvězdné obsazení rozhodně není na škodu.(21.8.2006)

 • Foox
  ****

  Nekorektní ukázka pravých hrdinů války, kteří nejsou žádní nastrojení fešáci, ale jen banda zaprášenejch chlapů, co prostě udělali v životě chybu.(9.6.2015)

 • Matty
  ****

  V širším slova smyslu anti-autoritářský komentář k vojenské pakárně jako takové, v užším provokativní interpretace působení americké armády ve Vietnamu (psychopati vedení magory své oběti zapalují po desítkách). Na každý pád nekonformní mačo zábava, která věci říká na rovinu a násilí ukazuje bez ostychu (byť zatím ještě převážně bez krve). Aldrich vždy rád střílel bez varování – s tímhle námětem a obsazením se mohl realizovat vydatněji, než kdy jindy. 85% Zajímavé komentáře: mm13 , janklvac, gudaulin, marlon(10.12.2005)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace