poster

Tucet špinavců

 • anglický

  The Dirty Dozen

Akční / Válečný / Drama

Velká Británie / USA, 1967, 145 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Gemini
  ****

  Militantní klasika. Aneb koho jiného poslat na sebevražednou misi než bandu nepoužitelných asociálů? Stmelování kolektivu, výcvik, manévry a všechen ten humbuk okolo jen oddalují nevyhnutelnou závěrečnou akci...tomuhle se říká gradace:) O hereckém obsazení nemá smysl mluvit, je perfektní, snad jen vyšinutý Telly Savalas stojí za zvláštní zmínku.(27.3.2003)

 • jojinecko
  *****

  Skutočná vojnová klasika, ktorej nechýba správna dávku akcie, napätia aj humoru. Vynikajúce dielo, kde nenájdete slabé miesto...(6.4.2007)

 • zelvopyr
  ***

  No, natočené moc pěkně, ale z hlediska reality se ti pánové dopustili hrdelních válečných zločinů podle všech definic. Ve druhé světové válce se na tohle docela dost hrálo, a v Norimberku byli střední velitelé podle toho odsouzeni nebo osvobozeni. Případně teď v Haagu, pořád to ještě platí. ---- Ani nejburanštější žoldák by si nedovolil zastřelit přitom, co má na sobě stejnou, tj. nepřátelskou uniformu -- za to by dostal provaz i od vlastního soudu. SKUTEČNĚ se před akcí museli / musejí převléci.... porušují to jen ti, co ženevské konvence neuznávají, tedy Sovětský svaz (částečně), Čína (ta rudá), Korea (ta rudá), Írán, Japonsko (před kolonizací USA). Ostatní ne.(13.9.2006)

 • petaspur
  ****

  Major Reisman se usmívá a spokojeně si mne ruce. Právě se mu podařilo z několika odsouzenců vytvořit tým, který má společný cíl. Komu by vadilo, že tím pojítkem mezi hrstkou asociálů je nenávist k Reismanovi. On už ví, že tihle hoši jsou schopni spolupracovat a uskutečnit šílený plán na postřílení několika strategických nacistických špiček uprostřed okupovaného území. Jenom psychicky nepříliš vyrovnaného Maggotta by s sebou zřejmě neměli brát, neboť jeho pudy se zjevně ještě zcela nepodrobily Reismanovu velení.(4.12.2009)

 • Wacoslav1
  **

  Všude jsem furt jenom četl jaký, že to je geniální a kultovní válečný film. Tak jsem se k tomu jednou konečně dostal a dostavila se celkem brutální nuda. Postavy sice obsazený hereckou elitou tehdejší doby, ale žádná z nich mě výrazněji nezaujala. film má slabý tempo, je moc dlouhej. Já se prostě nudil, co nadělám.30%(15.11.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace