Velký útěk

• slovenský

Veľký útek

Dobrodružný / Drama / Válečný / Historický

USA, 1963, 172 min

Tady není co dodat. Maximální řemeslo, šílený obsazení. 170 minut uteče jako nikdy. Nebudu se pozastavovat nad technickou vyspělostí výkopu tunelů, o tom to není. Klasika! Koncert!(27.11.2011)

Opravdu jsem netušila, že tento slavný snímek bude zpracován až takto odlehčeným způsobem:) Na to, jak jsem očekávala, vzhledem k tématu, silné drama, mi Velký útěk spíše přišel jako pobyt na letním táboře:) Podobný pocit jsem měla i z Frajera Luka, ovšem ten mě nezaujal ani zdaleka tolik jako tento film. Obsazení "Top Class", v čele se Stevem McQueenem, skvělý scénář se spoustou vtipných slovních přestřelek a hlášek. Fenomenální rovněž závěrečný, nekonečný "Velký útěk" Stevea McQueena na motorce. Ale nakonec filmu ona odlehčenost i nadhled seděly.(16.2.2013)

Tucet úžasňáků v jednom zajateckém táboře. Herecká lahoda s ostříleným režisérem, který své hvězdy krotil už v Sedmi statečných. Film nakonec však doplácí na úmornou snahu odvyprávět všechny osudy zúčastněných. Vím, byla by škoda opomenout nějakého kabrňáka, ale takhle je to až příliš neosobní.(14.10.2008)

Jeden z nejstylovějších útěků vůbec. Steve McQueen jako "Cooler King" je pro mě ztělesněním absolutního frajerství, navíc má obrovský komický potenciál, pořádná komedie by mu slušela. Už chápu, co znamená, když Quentin Tarantino v Gaunerech ( při interepretaci "Like a Virgin" od Madonny ) říká, že "ten chlap vypadá jako Charles Bronson ve Velkém útěku" a "razí si cestu." Kdo neviděl, ať si doplní vzdělání.(19.12.2005)

Vězeňské filmy jsou vždycky výborné, ale tento se vymyká, je totiž vynikající. Prakticky nejde sledovat sledovat scénu vynášení hlíny v kalhotech a nevzpomenout si na Shawshank. Škoda že Steve McQueena nebylo více. Sledovat ho jako amerického frajírka stojí za to. Mě se ale moc líbil James Garner. Nemá cenu se zkrátka bavit o kvalitách tohoto filmu. Myslím že čas prověřil dostatečně. Po 50 letech stačí jen zatleskat.(23.5.2013)

• - Hlavná postava filmu kapitán Hilts (Steve McQueen) nosí hodinky značky Rolex Speedking. (dyfur)

• - Ve filmu kromě komparzu nevystupuje žádná žena ani dítě. (facojurka)

• - Steve McQueen pozdržel celou produkci, protože požadoval přepsání scénáře tak, aby jeho postava dostala více akce. (džanik)