poster

Velký útěk

 • anglický

  The Great Escape

 • slovenský

  Veľký útek

Dobrodružný / Drama / Válečný / Historický

USA, 1963, 172 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Houdini
  *****

  Oscar 1 nominace: Střih(9.3.2004)

 • flanker.27
  ****

  Volně podle skutečné události útěku 105 spojeneckých zjatců. Jedním z padesáti popravených byl i poručík Arnošt Valenta. Dalšími Čechoslováky mezi uprchlíky byli Ivo Tonder a Bedřich Dvořák.(1.12.2005)

 • Djkoma
  *****

  Fantastický jízda z období 2. světové války s plejádou hvězdných jmen a velmi kvalitním režisérem. Velký útěk se nemá opravdu za co stydět, přestože je dlouhý 172 minut, což na první pohled zní hrozivě, ale na délku si během filmu opravdu nevzpomenete. Snímek má totiž zběsilé tempo, v kterém se střídají události velmi rychle a neustále se něco zajímavého děje a posouvají se dál nejen životní cesty hrdinů, ale také jejich psychologie, kterou režisér buduje drobnými detaily až do velkého finále. Herci stejně jako režisér odvedli, co mohli a tak nezbývá než zatleskat. Jeden z nejlepších válečných snímků a po dlouhé době zase jednou hodně pevných 5*.(29.9.2009)

 • Indiana
  *****

  Vynikající záležitost, která ani chviličku nenudí. A navíc je to proklatě dobře obsazené. A málem bych zapomněl, že to je napínavý až to bolí.(11.6.2005)

 • Slasher
  ****

  Ono až přijde na scény, kde Steve McQueen na nacistické motorce krosí louky a pole v podhůří Alp, mělo by vám už být rázem celkem ukradený, co všechno předtím ve filmu o skutečných útěcích z krajně střeženého zajateckého tábora nedávalo smysl a nad čím vším jste si říkali "jo, to určitě".... Je tu taky nabušenej Charlie Bronson a dalších pár frajerů, takže všeho všudy fajnová odsýpající tříhodinka.(21.5.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace