poster

Dům voskových figurín

 • USA

  House of Wax

Krimi / Horor / Mysteriózní / Thriller

USA, 1953, 90 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Radyo
  ***

  Vincent Price ve své vrcholné formě. Z pohledu dnešního diváka jsou jeho horory samozřejmě poněkud naivistické, snad i triviální, ale své kouzlo si uchovaly dodnes (což se nedá říct o mnohých hororech, natočených před pár lety - některé ani nikdy žádné kouzlo neměly).(23.8.2002)

 • oLí
  ****

  Pěkné kulisy, hororově podařený námět a můj oblíbený Vincent Price. V té době se asi jednalo o hrůzostrašný film. A rozhodně to nebylo pro pubertální mládež, jenž v dnešní době touží vidět nechuťárny typu Saw a ládovat se u toho popcornem. 8/10(29.7.2006)

 • anais
  *****

  Děj tohoto filmu nemá s House of wax z roku 2005 společného nic, krom několika mrtvých lidských těl zalitých do vosku. Na rozdíl od svého novodobého jmenovce je House of wax z roku 1953 nápaditá kostýmní podívaná, určena sice pro popcornové publikum amerických drive-inů, leč nesoucí v sobě atmosféru těch nejlepších hororových klasik. Příběh se točí kolem skvělého sochaře (Vincent Price), kterého zradí jeho obchodní partner a kvůli pojištění nechá spálit jeho nejlepší práce z vosku. Sochař téměř uhoří. Po nějaké době se však vrací s jediným cílem – pomstou. Své oběti zalévá do vosku a vystavuje je ve svém domu voskových figurín. Zajímavostí je například účast mladého Charlese Bronsona v roli němého svalovce Igora, který plní zločincovi temné plány. Je vidět, že to tehdy všechny bavilo natáčet, díky čemuž mohli vznikat filmy na pomezí umění a braku, které baví i po 50.letech. Na kvalitě se samozřejmě podepsal i jako vždy výtečný Vincent Price.(13.8.2005)

 • Rob Roy
  ***

  Určitě klasika a je docela sranda se na to dnes podívat.(10.4.2003)

 • raroh
  ****

  Kostýmní film zasazený do začátku 20. století a využívající určité hororové postupy je spíše surrealistickou černou komedií, která se určitě líbila Janu Švankmajerovi nebo Oldřichu Lipskému, s psychoanalytickým podtextem.(15.3.2010)

 • - Když Vincent Price ukazuje své voskové sochy obchodnímu partnerovi, použije repliku z Hamleta - "Foul deeds will rise, though all the world overwhelm them, to men's eyes." (Chatterer)

 • - Jedná se o první 3D film se stereo zvukem. (Ruuzha)

 • - Jako řada jiných starších snímků, i tento obsahuje dnes už trochu kuriózní "bonus" v podobě přestávky uprostřed filmu. (Dines)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace