Dům voskových figurín

House of Wax

Krimi / Horor / Mysteriózní / Thriller

USA, 1953, 90 min

Pěkné kulisy, hororově podařený námět a můj oblíbený Vincent Price. V té době se asi jednalo o hrůzostrašný film. A rozhodně to nebylo pro pubertální mládež, jenž v dnešní době touží vidět nechuťárny typu Saw a ládovat se u toho popcornem. 8/10(29.7.2006)

Určitě klasika a je docela sranda se na to dnes podívat.(10.4.2003)

Technicolorová mírně béčková podívaná se skvělým Vicnetem Pricem v roli šíleného sochaře. V dnešní době sice už ta ponurá děsivost vymizela, neb současné horory si žádají větší spád. Ale přesto má tenhle film něco co ho dělá nezapomenutelným, protože André De Toth viděl jen na jedno oko, tudíž nikoliv trojrozměrně jako ostatní lidé, tak jím vedené záběry rozehrávají slušnou scénickou podívanou. Škoda že se mi podařilo si tenhle snímeček smáznout, je to fakt slušný horor své doby.(22.6.2004)

Kostýmní film zasazený do začátku 20. století a využívající určité hororové postupy je spíše surrealistickou černou komedií, která se určitě líbila Janu Švankmajerovi nebo Oldřichu Lipskému, s psychoanalytickým podtextem.(15.3.2010)

Čekal jsem další pecku s Pricem no bohužel film nesplnil úplná očekávání, ale i tak jsem po konci filmu odcházel s plným spokojeným žaludkem. Film sice dnes již nepřekvapí ale aspoň se na něj dá dívat biť díky fajn atmosféře nebo jako vždy se skvělým Pricem. Jen mi přišlo že Toth neměl svůj vlastní styl, všechno už tu párkrát bylo. N2kolikrát i lépe udělané. Ale aspoň měl režisér koule na to udělat nějakou tu akcičku.(1.7.2010)