poster

Dům voskových figurín

 • USA

  House of Wax

Krimi / Horor / Mysteriózní / Thriller

USA, 1953, 90 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Oktavianus
  ****

  Ke škodě tomuto filmu je jediná věc - a to, že chybí jakýkoli prvek překvapení. Od začátku všichni víme, jak to dopadne, co je tam za tajemství a v čem je ten vtip. Je to lehce naivní, snadno předvídatelné a se záplavou klišé nejen své doby. A k mínusům ovšem zařazuji všechny vystupující herečky: nesympatické, ošklivé a protivné. Ale stejně to všechno je úplně jedno, když je tu Vincent Price, okouzlující a démonický sochař. Už to samo stačí na slušný film. K tomu trochu napětí, pár hororověji laděných scén, sem tam vtípek pro tehdejšího návštěvníka kina, a výsledkem je moc příjemná záležitost, co by se neztratila ani u Hammeru. Lituju jen jediného - že v této době bylo stále nemyslitelné, že by "zlo" zvítězilo nad "dobrem". Vincent by si to zasloužil.(21.3.2014)

 • Flego
  ****

  Klasika ako vyšitá, atmosfericky zvládnuté dokonale, tiene, mokré nočné ulice, všetky ingrediencie namiešané do chutného koktejlu. Sprvu mi vadilo divoké skákanie v časových rovinách, ak sa príbeh dostal do reálneho času, všetko bolo v poriadku. Charizmatický Vincent Price opäť potvrdil, že tento typ postáv mal najradšej.(8.6.2013)

 • JohnnyD
  ****

  Film je nakrútený v štýle starých hororov z tridsiatych rokov a hlavne, keď sa objavuje zdeformovaný vrah, má to riadne čaro. Je to akoby klasický zloduch z čiernobielej éry, ktorý prebehol na farebné plátno. Podobne je tam niekoľko skvelých nápadov a scén ako napríklad úvodná scéna s horiacimi figurínami, či celkovo ten úžasne béčkový námet a všetko s ním spojené. Bohužiaľ to čo má tie scény spájať je úplne mizerné a vrcholom je predvídateľný záver filmu. 7/10(3.1.2016)

 • jonyyy
  ****

  75%(19.5.2010)

 • kleopatra
  ****

  Mooooc příjemňoučké mrazeníčko mi způsobil tenhle starý kousek a vůbec mi nevadilo, že vosk spíš připomínal jahodové Granko, rvačky byly toporné a technologie "voskování" komická. Nepotřebuju cáry masa v rybníku krve k tomu, abych byla napnutá, potřebuju atmosféru a tenhle "House of Wax" měl náramnou.(18.8.2005)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace