Dům voskových figurín

House of Wax

Krimi / Horor / Mysteriózní / Thriller

USA, 1953, 90 min

Pěkné kulisy, hororově podařený námět a můj oblíbený Vincent Price. V té době se asi jednalo o hrůzostrašný film. A rozhodně to nebylo pro pubertální mládež, jenž v dnešní době touží vidět nechuťárny typu Saw a ládovat se u toho popcornem. 8/10(29.7.2006)

Rozpočet $658,000Tržby USA $23,750,000Tržby Celosvetovo $-║ Kto by nezabíjal keby mu zničili celoživotné diela, až mi bolo Profesora Henry Jarroda(Vincent Price) ľúto keď mu horeli jeho voskové figuríny... Film ako taký ma prekvapil svojím prevedeným, netlačí zbytočne na pílu, vraždí sa len príležitostne a na viac menej oprávnených miestach, herci si odviedli dobrú prácu a napomáhajú tvoriť napätú atmosféru plus Igor v podobe Charlesa Bronsona nemá chybu, masky tiež urobia svoje, celkovo ide o nadštandartne vydarené dielko. /90%/(19.7.2009)

Příjemný horor s uhrančivým Vincentem Pricem a velmi pohlednou Phyllis Kirkovou. Dnes spíše zajímavý dobový doklad amerického krimi thrilleru s dobrou vizuální stránkou, avšak zdaleka již nenahánějící hrůzu divákovi. Dobře natočený brakový námět. Jako bych viděl některou z cormanovek 60. let.(6.12.2010)

House of Wax bohužiaľ úplne postráda znepokojujúcu atmosféru voskových múzeí a to i napriek tomu, že (na rozdiel od Waxwork) sa pracovalo so skutočnými figurínami. Táto skutočnosť však naopak umožnila nakrútiť pôsobivú úvodnú scénu, ktorá evokuje záverečnú scénu z Pátera Thomasa. Pokiaľ mal tento film byť remakom "Tajomstva panoptika" z roku 1933, mal si dať záležať aspoň na inteligentnej modifikácii kľúčovej iracionálnej scény, no tá je len odcitovaná a dokonca je menej pôsobivá. Režisér Andre de Toth sa jednoducho príliš spoliehal na čaro novej 3-D technológie a niektoré scény použil jedine z dôvodu, aby vynikla. 3-D kvalitu diela posúdiť neviem (na jednom z bombastických plagátov je sľubované, že Nothing that has gone before can compare with this), každopádne i v 2-D formáte ide o atmosferickú záležitosť s jednou brilantnou ľakačkou, veľmi efektívne fungujúcou i dnes (keď si pomyslím, že šlo o 3-D film, nejedného diváka muselo v roku 1953 švihnúť o zem).(24.3.2005)

Vynikající postarší béčko s vynikající kreací Vincenta Price a ještě velmi mladého Charlese Bronsona v roli hluchoněmého pošuka Igora...(20.8.2002)