poster

Sedm statečných

 • USA

  The Magnificent Seven

 • Československo

  Sedem statočných

Western

USA, 1960, 123 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Radek99
  *****

  Naprostá klasika žánru. Když se řekne western, představím si Sedm statečných. Navíc jeden z mála amerických remaků, který jde umělecky někam dál a posunuje vyznění celého filmu k nové (nemohu ale napsat lepší) možná stejně tak dobré kvalitě jako japonský Kurusawův černobílý epický originál (zkrácená stopáž je také divácky přijatelnější). Typicky archetypální příběh, realizovaný v naší kultuře třeba rytířským románem (Alexandreidou počínaje a donem Quijotem konče) o potulném nomádském solitérovi (zde se jich sejde hned několik) bez domova, jenž mstí bezpráví a napravuje křivdy stavěje se vždy na stranu dobra. Oživlý mýtus. Hrdinství, čest, statečnost... Krásný film...(18.8.2007)

 • robbiee
  *****

  [imdb: 7.9/10] | me: Toto je western taký ako má byť. Rýchli hoši a kolty proklate nízko u pasu, výborná hudba a ... proste výborný WESTERN ako sa patrí. Toto môžem aj 10krát ročne.(5.2.2009)

 • sportovec
  *****

  SEDM STATEČNÝCH je snovým příběhem každého mládí - jinošského i dívčího. Jakkoliv je asi zřejmou pravdou, že japonská Kurosawova předloha stojí umělecky o poznání výše, americký remake rovněž není chudý na hvězdné momenty. Už sama myšlenka filantropních kovbojů-pistolníků, snažících se pomoci strádajícím peónům-mexickým rolníkům, sužovanými kreolskými bandity, je nevšední. Z triviálního westernového zabarvení však vybočuje i důsledné prokreslení individualit nejen spasitelských mužů Divokého Západu, ale i jejich protihráče Calvery a nejednoduché tváře vysávané vesnice. V tomto ohledu získávají STATEČNÍ minimálně jeden rozměr navíc: poselství skutečného mravního přístupu k životu, schopnost rozeznat pozlátko zdánlivě nevšedního toulavého života od tvrdé dřiny na půdě, která je jedinou zárukou hodnot a skutečné práce. Toto zdánlivě "sockovské" klišé je živé - mysli si o tom kdo, co chceš - i dnes. I dnes je také nepodplatitelným zrcadlem naší skutečné povahy, rozmezí mezi rádobydospělým prožíváním a skutečnou lidskou zralostí a odpovědností.(23.5.2011)

 • BadoXXII
  *****

  Calvera: Kolik si vás najali? Chris: Dost...... Môj úplne najviac najoblúbenejší western s najparádnejšou hrdinskou hudbou všetkých čias.(19.2.2012)

 • Morien
  ***

  Tak, když jsem se podívala na Sedm statečných poprvé, byla jsem uchvácena. Někde vzadu v hlavě přitom zůstával malý osten, že něco mi tam přece jenom nevoní, nebo by se mi líbilo udělané jinak. Teď, poté, co jsem viděla i Sedm samurajů, už přesně vím, co to je. Je to ta žoviální melodramatičnost, prezentovaná dokonale závěrem. Upřednostňuji chladnou tragičnost originálu.(9.4.2009)

 • Eli Wallach

 • - V kinech utržil film 11 000 000 dolarů, výroba stála 2 500 000 dolarů. (M.B)

 • - James Coburn (Britt) a Robert Vaughn (Lee) měli ve filmu pouhých 11 a 16 vět. I když byli velcí přátelé téměř 50 let, toto je jediný film, ve kterém spolu hráli. Coburna doporučil režisérovi Johnovi Sturgesovi právě Vaughn. (don corleone)

 • - Robert Vaughn (Lee), kterého známe např. ze seriálu Podfukáři (od r. 2004), je již jediným žijícím ze sedmičky kovbojů. O téměř 40 let později se k Sedmi statečným (od r. 1998) vrátil ve stejnojmenném seriálu, tentokrát však hrál soudce Orena Travise. (Kulmon)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace