poster

Sedm statečných

 • anglický

  The Magnificent Seven

 • slovenský

  Sedem statočných

Western

USA, 1960, 123 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • tron
  *****

  „Všeličo mi už núkali za prácu... Ale nikdy nie všetko.“ Perfektný, vzrušujúci, napínavý, humorný (Bronson a jeho deti) i dojemný (Bronson a jeho deti) príbeh o smutných vyvrheľoch, ktorých až jednoduchosť roľníkov naučí „dobre zomrieť“. Hoci sa jedná o remake ázijskej klasiky SEDEM SAMURAJOV Akira Kurosawy, americká verzia sa mi vždy páčila oveľa viac, na čom majú podiel kultové scény (odvoz na cintorín, tlieskanie, hádzanie dýkou) a fantastické herecké obsadenie, kde nikto nie hlupák ani vedľajšia figúrka. K tomu silný zlosyn (Eli Wallach), smršť skvelých dialógov („Boja sa nás. Asi im nakecali, že ich znásilníme.“ – „To by sme mohli.“) a famózna chémia medzi tichým pištoľníkom McQueenom a úchvatne sa pohybujúcim Brynnerom; obaja boli drasticky dokonalými hercami, keď sa dokázali odosobniť od toho, že by jeden druhého najradšej videli mŕtveho, až tak úprimne sa vraj nenávideli, pritom práveže paradoxne ich postavy pôsobia úžasne zohrane a priateľsky. Plus ďalších päť skvelých kusov. Taká nepriestrelná tímovka, že jej najbližšie dokázal konkurovať len PÁN PRSTEŇOV: SPOLOČENSTVO PRSTEŇA; keď prvý raz naplno zahrmí „kompletný“ ústredný chytľavý hudobný motív, skutočne mu zdatne konkuruje snáď len „Odchod z Roklinky“.(6.6.2009)

 • Djoker
  *****

  Schválně jsem si ještě před projekcí Sedmi statečných sehnal jejich samurajskou předlohu. Ta se místy táhne a emocionální dopad na diváka není tak velký. Na rozdíl od westernové legendy, kde se hlavní představitelé střídají v rozhazování chlapských gest a charisma. Místy je to opravdu slušně obšlehnuté, ale mně to nijak nevadilo, spíš pobavilo. Myslím, že předloha dostala na frak a to nejen díky pořádnému záporákovi, ale i skvělé hudbě, která v mém pomyslném žebříčku westernů posouvá Sedm statečných těsně za Leoneho opus magnum Hodný, zlý a ošklivý.(12.7.2011)

 • Enšpígl
  *****

  Rozpočet filmu - ? Výdělek filmu - ? Hudba - ?. Scénář - ?; Oscar - ?; Kamera - ?; Český lev - ?; Počet vypítých nápojů během nátečení - ?; Počet koní ve filmu - ?; Počet vystřelených nábojů - ? Počet obyvatel vesnice - ? Počet banditů - ? Počet klobouků na hlavách kovbojů - ? Počet sombrér na hlavách mexičanů - ? Počet statečných ---- SEDM !!!!!!!!!! Děkuji všem uživatelům, kteří píšou statistický komentáře za inspiraci. Proč psát svoje pocity, proč psát jak se mě film líbil, proč pojmenovat profesionální stránky filmu, proč psát o hereckých výkonech, o postavách ve filmu, o režii, o hudbě, o kameře, o působení filmu na mé vnímaní, na mé srdce, na můj rozum nebo na mou duši, když si pod slovo "komentář k filmu" můžu napsat třeba, že včera Slávie remizovala s Arsenalem, měl jsem 15piv a kuřecí steak s hranolkama, zaplatil asi 440Kč a seznámil jsem se s Kristinou, že je to ostatním u prdele a zajímají je pocity z filmu, kvalita filmu a emoce z filmu, to mě hold nedojde protože jsem blbej jak tank. Mnohem více však děkuji uživatelům, kteří píši kvalitní nebo zábavné komentáře za inspiraci k následnému komentáři. Sedm statečných je už několik desetiletý mimořádný filmový zážitek, díky různorodým charakterům hlavních hrdinů a jejich odlišnou motivací chránit vesničany před banditama a právě to děla ze sedmi statečných tu nejlepší partu filmového plátna a při zvucích té užasné hudby by si asi každý z nás přál, aby to byli právě oni, kdo by nás chránil před současnými bandity v poslanecké sněmovně, před tlupou ožralejch nácků, před lidma co se nestydí zabít druhého pro dvacetikorunu. Vím nejde to, ale tenhle film je doslova brána k romantickům snům o statečných chlapech.(8.11.2007)

 • RHK
  *****

  Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire. Jeden ze 100 nejlepších westernů - 100 Greatest Western Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Sedm statečných, sedm hvězd a jasných pět hvězdiček. Za to, že snímek byl desítky let nejoblíbenějším filmem mého táty, který mne naučil dívat se na westerny s láskou. Za Bernsteinovu hudbu: http://www.youtube.com/watch?v=45KAjt7v4t4. Za klidnou odvahu Chrise, když se rozhodl jet s kočárem na pohřební vršek pohřbít indiána. Za Chicův vztek i mladistvé nadšení, za to, že přivolal vesničany a učil je úctě k pistolníkům. Za Bernarda, že chránil děti a prozíravě je naučil psát své jméno. Za Leeho a jeho strach a deprese, že bojoval s bandity, i když už chytnul do dlaně jen jednu mouchu, zatímco kdysi by býval chytnul všechny tři... Za Britta, že dokázal svým posledním hodem nožem vyjádřit více, než ostatní tesají na pomníky. Za Vinův černý humor i v obklíčení Calverovými pistolníky. Za Harryho, který i přes udivené reakce ostatních nepřestával pátrat po ukrytém bohatství. No a za charizmatického padoucha Calveru...Buenos dias. Adios. Vaya con dios. (Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=HWIlGnJDRzw )(27.12.2008)

 • Boss321
  *****

  Legendární remaková záležitost o sedmi statečných, kteří brání vesnici sedláků před nájezdy banditů vedených nelítostným Calverou (Eli Wallach). Hvězdné obsazení předvádí skvělé herecké výkony (mě se hodně líbili moji oblíbenci Steve McQueen a Charles Bronson). Příběh o odvaze, česti a spravedlnosti se stal jedním z nejlepších westernů i když v mém žebříčku je na prvním místě Tenkrát na Západě. Společně s Velkým útěkem nejlepší snímek Johna Sturgese. Na závěr bych ještě pochválil pěknou hudbu, která nás provází celým snímkem.(6.1.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace