poster

Sedm statečných

 • USA

  The Magnificent Seven

 • Československo

  Sedem statočných

Western

USA, 1960, 123 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Cervenak
  *****

  Brilantné po každej stránke. Scenár, hudba, herecké výkony (všetci siedmi sú skvelí a Eli Calvera ešte lepší), akčné scény, hlášky ("Mířil jsem na koně.") - proste dokonalosť. Pravdepodobne najlepší americký western vôbec.(30.8.2008)

 • DaViD´82
  ****

  Výtečná záležitost a právem nadčasová klasika. Nejlepší western to však není, nejpovedenější remake rovněž ne a dokonce ani nejlepší předělávka Kurosawy se nekoná. A proč ne? Protože Sergio Leone je tou jedinou správnou odpovědí na výše zmíněné tři kolonky.(12.2.2008)

 • Radek99
  *****

  Naprostá klasika žánru. Když se řekne western, představím si Sedm statečných. Navíc jeden z mála amerických remaků, který jde umělecky někam dál a posunuje vyznění celého filmu k nové (nemohu ale napsat lepší) možná stejně tak dobré kvalitě jako japonský Kurusawův černobílý epický originál (zkrácená stopáž je také divácky přijatelnější). Typicky archetypální příběh, realizovaný v naší kultuře třeba rytířským románem (Alexandreidou počínaje a donem Quijotem konče) o potulném nomádském solitérovi (zde se jich sejde hned několik) bez domova, jenž mstí bezpráví a napravuje křivdy stavěje se vždy na stranu dobra. Oživlý mýtus. Hrdinství, čest, statečnost... Krásný film...(18.8.2007)

 • Subjektiv
  ****

  Velmi podařený remake Kurosawových Sedmi statečných, ale stále jen remake. Za velmi časté doslovné kopírování předlohy však nechci dát maximální hodnocení.(5.3.2007)

 • Morien
  ***

  Tak, když jsem se podívala na Sedm statečných poprvé, byla jsem uchvácena. Někde vzadu v hlavě přitom zůstával malý osten, že něco mi tam přece jenom nevoní, nebo by se mi líbilo udělané jinak. Teď, poté, co jsem viděla i Sedm samurajů, už přesně vím, co to je. Je to ta žoviální melodramatičnost, prezentovaná dokonale závěrem. Upřednostňuji chladnou tragičnost originálu.(9.4.2009)

 • James Coburn

 • - Podle autobiografie Eliho Wallacha (Calvera) se Steve McQueen (Vin) na sebe na plátně snažil upoutat pozornost na úkor Yula Brynnera (Chris): setřásáním nábojnic, sundaváním klobouku během pohřbu, nakloněním se z koně a ponořením klobouku do řeky. Brynner si údajně najmul asistenta, který počítal, kolikrát se McQueen během Brynnerova proslovu dotkne svého klobouku. (džanik)

 • - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 55. (Kulmon)

 • - James Coburn (Britt) a Robert Vaughn (Lee) měli ve filmu pouhých 11 a 16 vět. I když byli velcí přátelé téměř 50 let, toto je jediný film, ve kterém spolu hráli. Coburna doporučil režisérovi Johnovi Sturgesovi právě Vaughn. (don corleone)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace