Ztraceni - Série 6

(série)
Dobrodružný / Drama / Fantasy / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller
USA, 2010, 13 h 59 min (Minutáž: 42–105 min)

Matthew Fox, Evangeline Lilly, Josh Holloway, Jorge Garcia, Terry O'Quinn, Naveen Andrews, Yunjin Kim, Daniel Dae Kim, Henry Ian Cusick, Michael Emerson (více)

Epizody(17)

Anderton

Ak hodnotiť a komentovať po rokoch niektorú zo sérií tohto kultového seriálu, tak potom tú záverečnú a tú, na ktorú sme všetci netrpezlivo čakali a ktorú mám osobne čerstvo v pamäti. Tvorcovia prišli namiesto vysvetlovania dejových medzier s novinkou, akousi alternatívnou realitou a my sme boli opäť v obrovskom napätí, čo sa z toho vyvŕbi a ako to zapadne do celkovej mozaiky. Podľa môjho názoru sa tvorcovia snažili vykreslením ostrova skôr metaforicky vyjadriť ľudskú prirodzenosť a chovanie, ako prísť s nejakým brutálne neočakávaným záverečným a doslovným zvratom. Ja ich za to čiastočne chválim a čiastočne som mierne sklamaný, že som sa nejakého veľkého prvoplánového šoku na záver nedočkal. ()

Lacike

Najhoršia séria, ktorá po minulej dynamickej sérii, v ktorej sa neustále niečo dialo, výrazne spomalí a je podobne rozťahaná ako druhá séria. Postavy sa často len tak motajú z miesta na miesto bez nejakého cieľa a logiky. Hlavne úvodná tretina v chráme je totálne peklo. Podobne ako v tretej sérii, naši hrdinovia uviaznu u druhých (z ktorých sme väčšinu doteraz nevideli), ktorí ich testujú, ale nič im nevysvetlia. Tentokrát sa ale rýchlo ukáže, že táto banda je absolútne nepodstatná a po ich preriedení ich už nikdy nikto nespomenie. Trapas. V úvode ma bavil jedine Saiyd. Ostatní ma totálne srali. V úvode ma naštvali aj tým, že znova musíme absolvovať smrť Juliet vďaka čomu sa aj Saywyer začne správať ako kokot. Nadviazanie na minulú vedecko-fantastickú sériu je minimálne a tentoraz sa to viac preklopí do mysteriózne-náboženských kecov. Po flaschbackoch, flashforwardoch, cestovaní v čase, sa tentoraz vytasili s alternatívnou realitou. To by bolo zaujímavé ako oživenie na dva diely, ale natiahnuť to na celú sériu? To bolo otravné a takmer vôbec ma nezaujímalo, čo sa v tej realite deje. Že sa to neskôr snažili napojiť na normálnu realitu a že z toho ťaží finále, už to nezachránilo. Z tejto reality sa mi páčili len dva diely. Diel s Hugom, kde znova stretol Libby. A hlavne Ben a jeho tentoraz správne rozhodnutie  ohľadom Alex. To bolo fakt pekné. Ale Bena z našej reality to aj tak v mojich očiach nerehabilituje. Z Bena sa v tejto sérii stala radová a prakticky zbytočná figúrka, ktorá už o ničom nerozhoduje a nič nevie. A po všetkých tých svinstvách a vraždách nakoniec získal funkciu po ktorej celý čas túžil? To bolo riadne na hlavu. Hnacím motorom tejto série mal byť čierny dym s Lockovým xichtom. Bol to dostatočne silný súper, ale o to viac vyniklo jak boli Ben a hlavne Widmore úplne druhoradí. O čo vlastne Widmoreovi išlo a prečo bol vlastne zloduch? To sa už nedozvieme. Rovnako ako kopu ďalších odpovedí na milión otázok, ktoré behom seriálu padli. Ale to ma ani tak neštve. To bolo jasné minimálne od druhej série. Konečne som sa dočkal epizódy o Richardovi, kde vysvetlili jeho históriu a motivácie. Pekná epizóda ale plonkovosť jeho postavy behom celého seriálu to nenapraví. Toto malo prísť behom tretej, najneskôr štvrtej série. Teraz už bolo neskoro. Skôr mýtické vysvetlenie záhady okolo ostrova a súperenia Jacoba a maníka v čiernom dyme mi nevadilo. Vedecky sa tie sprostosti aj tak vysvetliť nedali. V druhej polovici sa konečne duplo na plyn a začala sa mydliť jedna skupinka s druhou, treťou atď. A aj keď to bolo skôr k smiechu ako napínavé, tak sa aspoň niečo dialo. Viď odchod Ilany so seriálu. Začali sa redukovať aj hlavné postavy, ale bez nejakých veľkých emócií. Proste som si ich len odškrtával zo zoznamu. Trochu mi bolo ľúto len čo spravili z Claire. Takýto osud si nezaslúžila. Najviac sa mi páčilo ako si posledné dve série bokom v kľude žili Bernard a Rose. Navštevovanie všetkých možných lokácií z minulých sérii na mňa nostalgicky nezafungovalo. Na lokácie nie som. No a záver? Mám krátky komentár aj k samostatnej epizóde. Bolo to také z núdze cnosť. Logicky sa všetky tie záhady vysvetliť nedali, tak sa sústredili na porazenie čierneho dymu a následne doslova nebeského záveru, čím cielili na emócie a celkom zdarne. Hlavne stretnutie Sawyera a Juliet ma potešilo. Na finále štvrtej série, kde z ostrova odišla oveľa sympatickejšia šestica ako teraz, sa to ale nechytá. Prvá polovica série je za slabú jednu hviezdu a druhá za 3, takže celkovo za 4/10. Bolo tam pár pekných momentov, ale táto séria sa fakt nevydarila. () (méně) (více)

LEATHERFAC

Spoiler bacha!!!! Tak za mě to šestou sérií totálně dosrali. Po perfektně rozjeté páté sérii ouuups přehodíme vyhýbku a ...kam vlastně? Nejen v rámci časové linie, ale hlavně bohužel do úplně jiného seriálu. Pravda mysterium prvních dvou sérií se vytratilo už příchodem té třetí, nicméně když člověk ignoroval čím dál nudnější a otravnější přeskoky do realného světa, dění na ostrově byla furt jízda a co se týká tajemství, pořád bylo co řešit a hledat. Ovšem v šestce se dostáváme do jakési dementně vymyšlené pohádky o dvou nezajímavých bratřích, která mystérium prvních sérií totálně pohřbívá a v kombinaci s nesmyslným paralelním světem kdesi v alternativní realitě seriál úplně pohřbívá. Závěrečné přeslazené poklepávání po ramenou wtf? Škoda, že většina dobrých seriálů je koukatelná tak do první třetiny až dvou - Akta X, Twin Peaks, Game of Thrones a závěr seriálu jde většinou do kytek. Proč??? ()

Blazkowicz

Nějakým rychlodíváním jsem tu poslední sérii ještě přežil. Zase se budu opakovat, že vůbec netuším co tam bylo a proč (John Locke je kouř?), ale prostě smůla. Nemůžu za to, že se zajimavý seriál promění v stupidní sračku plnou časových hrátek, které bytostně nesnáším. Klidně bych šel i o hvězdu míň, ale finále bylo docela zajímavé. 2-* ()

malylada

Už chabá snaha to nějak doklepat do zdárného konce, kdy nic moc nedává smysl a vlastně celé čtyři poslední série jsou WTF. Na moji mysl toho bylo moc a skutečnou pointu, souvislosti jsem nepochopil. Je do nebe volající, jak většina hlavní postav se přetransformuje a během celého seriálu se změní na bezvýznamné loutky, které diváka neberou. Nepamatuji seriál, který se tak tragickým natahováním změnil na spletenec dějového nesmyslu......5/10 ()

• Adewale Akinnuoye-Agbaje se mohl v poslední epizodě vrátit jako Eko, kdyby si neřekl o pětkrát vyšší částku, než byli tvůrci ochotni akceptovat. (Bajsf)
  • Hugo (Jorge Garcia) v seriáli často spomína filmovú sériu Star Wars (od r. 1977). V tejto epizóde povie vetu: „I got a bad feeling about this“, čo je narážka na legendárnu vetu zo Star Wars.
    (kacer4)