Ztraceni

Dobrodružný / Drama / Fantasy / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller
USA, (2004–2010), 88 h 30 min (Minutáž: 40–105 min)

Matthew Fox, Evangeline Lilly, Josh Holloway, Jorge Garcia, Terry O'Quinn, Naveen Andrews, Yunjin Kim, Daniel Dae Kim, Michael Emerson, Dominic Monaghan (více)

Série(6) / Epizody(117)

Stroskotanci, ktorí prežili haváriu lietadla na mysterióznom ostrove uprostred oceánu tisíce míľ od civilizácie, nemajú nádej na záchranu - sú stratení! Stratili sa aj vo vlastných životoch, pretože mučivé tajomstvá, ktoré si priniesli ukryté hlboko v duši, už nemôžu vyhnať a desivé skutky napraviť. Zomreli a musia začať odznova. Nové extrémne dobrodružstvá z nich prekvapivo vyplavujú tie najlepšie aj najhoršie vlastnosti, úžasnú vnútornú silu či netušené schopnosti. Ale ak všetko na svete má svoj zmysel a nič sa neodohrá bez príčiny, prečo to všetko musia prežiť? Je všetko naozaj také, ako sa zdá? Záhadný ostrov začína vydávať svoje tajomstvá... Sledujte najlepší americký dramatický seriál roka 2005, ocenený prestížnou soškou Zlatý glóbus a troma cenami Emmy!
Štyridsaťosem stroskotancov, ktorí prežili pád lietadla, ostalo uväznených na mysterióznom ostrove kdesi uprostred oceánu, tisíce míľ od civilizácie. Pomoc neprichádza, pretože šesť hodín pred haváriou lietadlo stratilo spojenie, neplánovane zmenilo kurz a letelo tisíce míľ neznámou trasou. Ak ich niekto skutočne hľadá, potom zbytočné pátra v celkom iných končinách našej planéty. Prvé, čo doktor Jack Sheridan (MATTHEW FOX) po prebudení pocítil, bola pálčivá bolesť. Potom si všimne páliace slnko, bambusový les, dym a najmä všadeprítomný krik a plač ranených. Spoločne s vedomím prichádza aj hrôzostrašné pochopenie situácie lietadlo, ktorým cestoval, pravdepodobne havarovalo. Lekársky inštinkt mu napovedá, že ľudia potrebujú jeho pomoc. Stroskotanci prehľadávajú miesto núdzového pristátia a zistia, že sú na ostrove, kde prevláda neprístupný terén. Ani počasie tu nie je najprívetivejšie. Nepriestupnou džungľou sa navyše preháňajú tajomné tvory, ktoré nepatria k žiadnemu živočíšnemu druhu, ktorý by kedy niektorý z nich poznal. Najväčším problémom je však rôznorodosť samých stroskotancov, ktorých rozdeľuje takmer všetko, čo si dokáže človek predstaviť viera, politické zmýšľanie, rebríčky hodnôt i morálka. Nebyť veliteľských schopností a charizmy Jacka a Kate Austinovej (EVANGELINE LILLYOVÁ) mala by nehomogénna skupina len malú šancu na prežitie. Ak chcú zmätení a zranení ľudia prežiť, musia sa naučiť spolupracovať a konať ako kolektív. Je jedno, kým sme boli a čo sme predtým robili. teraz sme všetci zomreli a musíme začať znova. Nájdite spôsob, ako prispieť, pretože nikto sám neuspeje. A ak spolu nemôžeme žiť, zomrieme sami. Ostrov je zahalený nepreniknuteľnou hmlou tajomstiev a mnohé záhady a hlboko skryté mystériá z minulosti si stroskotanci nesú aj sami v sebe. Na takom mieste nie je prežitie žiadnou samozrejmosťou. Stroskotanci sa pokúšajú nájsť čokoľvek, čo by im pomohlo prežiť. Niektorí podliehajú panike, iní sa modlia za svoju spásu. Niektorí v sebe naopak nachádzajú silu a schopnosti, o ktorých predtým ani netušili. Pri prehľadávaní trosiek lietadla objavia rádiovú vysielačku a nádej na skorú záchranu vleje všetkým stroskotancom novú krv do žíl. Tajomný ostrov však zároveň vydáva ďalšiu zo svojich záhad počas pátrania narazia na kovové putá, zbraň a predovšetkým zviera, ktoré by nemalo v tunajšej tropickej klíme prežiť ani deň...
Najsledovanejší dramatický seriál americkej stanice ABC v roku 2005, ktorý už dve sezóny fascinuje divákov na celok svete, okrem množstva iných ocenení získal v roku 2005 aj Emmy Awards v šiestich kategóriách (z 12 nominácií) ako najlepší dramatický seriál, réžia, kasting, hudba, kamera a vizuálne efekty. 16. januára 2006, na odovzdávaní prestížnych cien Zlatý glóbus (63. Annual Golden Globes) v Los Angeles, seriál LOST zvíťazil v kategórii Najlepší dramatický televízny seriál roka 2005 (a porazil pritom ostané nominované seriály CommanderIn-Chief, Grey´s Anatomy, Prison Break a Rome). Druhú sériu seriálu LOST nominovali ešte v dvoch ďalších kategóriách za najlepší herecký výkon vo vedľajšej úlohe (Naveen Andrews) a najlepší herecký výkon v dramatickom televíznom seriáli (Matthew Fox). Dramatický seriál Nezvestní nakrúcali pre televíznu spoločnosť ABC od marca 2004 a prvý diel videli americkí diváci v októbri toho istého roka. Netrvalo dlho, a práva na vysielanie si zakúpilo viacero televízií na celom svete. V Spojených štátoch zožal seriál veľký úspech, vďaka 18,7 miliónom divákov sa stal najsledovanejším dramatickým počinom stanice ABC od roku 1985, hovorí Tom Davidson, riaditeľ distribučnej spoločnosti AXN pre strednú Európu. Sme presvedčení, že divákov priam priklincuje do kresiel. Jedným z tvorcov seriálu a producentom je J. J. Abrams (za réžiu prvých dvoch epizód dostal Emmy Awards za réžiu), ktorý je známy aj vďaka seriálu Alias či scenármi k mnohým filmom. Jeho zásluhou je seriál plný dramatických zvratov a napätia, nazerá hlboko do ľudského vnútra, kde sa ukrývajú aj tie najhoršie tajomstvá. Seriál nakrúcali na Havaji. Dvojhodinová pilotná snímka stála približne 10 miliónov dolárov, a je tak jedným z najdrahších televíznych projektov v histórii. Iba doprava kusa havarovaného lietadla stála vyše 250-tisíc dolárov. Na scenároch sa podieľalo niekoľko autorov, ktorá nikdy vopred nevedeli, do čoho idú. Počas tvorby museli uplatniť znalosti z mnohých vedeckých odborov, napríklad zo sociológie, ktorá mi pomáhala vytvoriť interakciu medzi jednotlivými postavami. Keď sa začalo nakrúcanie, väčšina z tvorcov scenára si ešte stále nebola istá, ako bude dej a osudy stroskotancov pokračovať. Dôkazom je napríklad postava doktora Jacka Shepharda (MATTHEW FOX) pôvodne mal zomrieť hneď v druhej epizóde, ale tvorcom sa ho uľútostilo, a razom sa tak z neho stala jedna z najvýraznejších postáv seriálu. Veľa pozoruhodností sa udialo aj počas kastingu. Ako príklad poslúži kórejská herečka Yunjin Kimová, ktorá mala hrať pôvodne Kate. Rola však už bola obsadená, ale autori nechceli o Yunjin prísť, a tak jej napísali úlohu šitú priamo na telo. Každá epizóda sa sústreďuje na dôležité detaily života a minulosti jednej z postáv. Až vo chvíli, keď sa jednotlivé čriepky poskladajú, môže divák pochopiť, prečo jednotliví hrdinovia konajú a správajú sa, ako to vidí pred sebou na obrazovke.
Postavy
Štyridsaťosem stroskotancov, ktorí prežili pád lietadla, je uväznených na opustenom, v oceáne stratenom ostrove. Ak chcú prežiť, musia sa naučiť spolupracovať a konať ako kolektív. Taký je začiatok nového seriálu Nezvestní, ktorí fascinuje milióny divákov na celom svete. Netreba sa čudovať, veď príbehy o stroskotancoch, ktorí riadením osudu stroskotali a zostali uväznení na opustených ostrovoch uprostred oceánu, fascinujú človeka už oddávna. Samozrejme, v dnešnej dobe satelitov, keď je možné zistiť, ako je niekto oblečený na inom kontinente, a keď stačí dotknúť sa niekoľkých tlačidiel na telefónu a dovoláte sa na druhý koniec sveta, sa zdá niečo také priam nemysliteľné. Novodobým stroskotancom predsa stačí nájsť si len úkryt a počkať tam na najmodernejšie vybavených záchranárov, ktorí im o niekoľko hodín poskytnú všetku potrebnú lekársku starostlivosť, stravu a sprostredkujú aj kontakt s vydeseným príbuzenstvom. Nie vždy však všetko beží podľa zabehnutých pravidiel a schém. Postavy seriálu sa o tom veľmi rýchlo presvedčia. Nielenže je ostrov, na ktorom uviazli, zahalený nepreniknuteľnou hmlou tajomstiev, ale mnohé záhady a hlboko skryté mystériá z minulosti si nesú stroskotanci aj sami v sebe. Na takom mieste nie je prežitie žiadnou samozrejmosťou. Najväčším problémom je však ich rôznorodosť. Stroskotancov rozdeľuje takmer všetko, čo si dokáže človek predstaviť viera, politické zmýšľanie, rebríčky hodnôt aj morálka. Nebyť veliteľských schopností a charizmy lekára Jacka Sheridana (MATTHEW FOX) a Kate Austinovej (EVANGELINE LILLYOVÁ), mala by nehomogénna skupina len malú šancu na prežitie. Stroskotanci sa pokúšajú v troskách lietadla nájsť čokoľvek, čo by im pomohlo prežiť. Niektorí podliehajú panike, iní sa modlia za svoju spásu. Niektorí v sebe naopak nachádzajú schopnosti a silu, o ktorých predtým ani netušili. Prvá séria seriálu zachytáva štyridsať dní v živote stroskotancov. Istá podobnosť s biblickým motívom nie je vôbec náhodná. Napríklad Kate Austinová (EVANGELINE LILLYOVÁ) sa nikdy predtým nestretla s nejakými zdravotníckymi kurzami, teraz obväzuje a zašíva rany ako skúsená sestra s mnohoročnou praxou. Svojím nezameniteľným zmyslom pre humor a optimizmom všetkým dodáva odvahu srdnatý Hugo Hurley Reyes (JORGE GARCIA). Charlie Pace (DOMINIC MONAGHAN) je pohasínajúca rocková hviezda s mnohými tajomstvami z minulosti i prítomnosti. Sayid Jarrah (NAVEEN ANDREWS) zase musí bojovať so zažitými rasovými predsudkami, ktoré si priniesol z rodného Stredozápadu. Tŕňom v oku je mu predovšetkým kórejský pár Sun a Jin Kwonovci (YUNJIN KIMOVÁ, DANIEL DAE KIM), ktorých od ostatných cestujúcich delí nielen bariéra kultúrna, ale aj jazyková. James Sawyer Ford (JOSH HOLLOWAY) medzi ostatných tiež príliš nezapadá, môže za to najmä jeho ustavičné fabulovanie a preháňanie. Michaela Dawsona (Harold Perrineau) čaká na ostrove zoznamovanie sa so svojím deväťročným nevlastným synom Waltom Lloydom (MALCOLM DAVID KELLEY), ktorého dostal do opatery, pretože mu chvíľu pred cestou zomrela matka, Michaelova exmanželka. Záhadnou postavou je John Locke (TERRY O´QUINN), tajuplný muž, ktorý je s ostrovom zviazaný akýmsi osudovým putom. Nechýba ani egocentrická Shannon Ruthefordová (MAGGIE GRACEOVÁ), ktorá je schopná robiť si pedikúru aj vo chvíli, keď okolo nej zomierajú ľudia, a jej hádavý a hašterivý brat Boone Carlyle (IAN SOMERHALDER). Pozoruhodnou postavou je aj mladučká Claire Littletonová (EMILIE DE RAVINOVÁ), ktorá je v deviatom mesiaci tehotenstva a pripravuje sa na nastávajúcu úlohu matky... (oficiální text distributora)

M.a.t.t.

Ďalší zo série "najlepších seriálov na svete." Abrams uspel už s Aliasom, no až Lostom zaznamenal totálnu trefu do čierneho. Jeho počin pritom ťaží z jednoduchého hoc geniálneho námetu o skupine ludí, ktorí sa po páde lietadla ocitla na viac než záhadnom ostrove a snaží sa prežiť. Surival mód v kombinácii s atraktívnym prostredím exotického ostrova by pre úspech stačili aj sam o sebe ale až komponovanie mysterióznych a neskôr aj sci-fi prvkov pomohlo dokonať senzáciu a neskutočný úspech. Momentáne ma vlastne nenapadá iný seriál, ktorý dokáže vyvolávať toľko špekulácií a teórií a to som si pôvodne nevedel predstaviť, čo sa v ňom bude riešiť niekoľko sezón. Nedivím sa však, že s pribúdajúcimi sériami čoraz komplikovanejśiu mytológiu zachádzajúcu až do nečakaných rozmerov prerastajúcu prvotný dojem niektorí zákonite stráviť nemohli. A ten rozporuplný záver už vôbec nie. Ja som však aj napriek menším výhradám spokojný. ()

Djoker

Na rovinu, pokud bych to měl sledovat šest let, tak si jsem naprosto jistý, že několikrát neudržím nervy a napálím tomu odpad. Hlavně první dvě série občas vyřadí rychlost a jedou si na neutrál klidně několik epizod. Obě série by se tak daly shrnout do jedné věty "Párkrát přešli ostrov a zjistili, že tam nejsou sami". Otázky sice přichází v pravidelných intervalech, ale na odpovědi se čeká klidně i několik sérií a to je podle mě jeden z nejodpornějších kalkulů, který jsem v seriálech zažil. Tak jsem si zanadával a teď k těm mnoha pozitivům. Jelikož jsem seriál nesledoval v době, kdy letěly hlášky typu "To jsou ti druzí!" nebo "Musím mačkat tlačítko!", tak mě minulo to nechutné čekání na další díl a mohl jsem jet jediné možné tempo, které Lost sluší a to je série za týden. Kroucení hlavou nad dávkováním informací jsem si sice neodpustil, avšak nemusel jsem na ně čekat tak dlouho. Vyprávění pomocí flasbacků divákovi skvěle přiblíží hlavní postavy. Ihned mě fascionavala práce s tolika charaktery. Když byl díl věnovám postavě, kterou jsem moc nemusel, bylo to znát, ale zase má člověk u Lost zaručeno, že si nějakého oblíbence vybere, a protože se jich za tu dobu objevilo snad padesát, tak jsem si jich i já oblíbil opravdu mnoho. V Sawyerovi jsem se viděl hned od začátku, Ben byl nejlepší postavou v druhé a třetí sérii. Dál mě bavili i Hugo, Locke a Pan Eko se svým velkým klackem. U holek to bylo snad ještě lepší. Shannon si mě úplně omotala kolem prstu, potom i Libby a Juliet. Na Lost je úplně nejzajímavější to, že každá epizoda má scénu, u které jsem se rozplýval dojetím, jásal nebo nedýchal a zároveň každá má několik pasáží, které mě neskutečné vytáčely a brzdily moje nadšení. Lost bych každému doporučil s tím, že je potřeba trošku trpělivosti. Od konce třetí série se z toho totiž stane neskutečný hlavolam, který stojí za to prožít. 1. - 3. série: 80%, 4. série: 85%, 5. série: 85%, 6. série: 75%. ()

gudaulin

Seriál Ztraceni předcházela pověst něčeho, co tu ještě nebylo, velkolepého seriálu pro 21. století, fenomenálního komerčního hitu a skvělé podívané. Nevěděl jsem přesně, o co jde, ale navnaděný ohlasy jsem čekal jakéhosi křížence Městečka Twin Peaks s Dekalogem. Po shlédnutí pilotního filmu se jen valil oči a říkal jsem si, jaký jsem s prominutím blbec. Už mám něco nakoukáno a dobře vím, jak funguje popkultura, abych mohl nadšené ovace brát s rezervou. Ze všech seriálových hitů posledních let mě Ztraceni oslovili nejméně. Vynikající autor sci-fi F. Pohl hlásal, že autor si může vymýšlet, až se mu práší od pusy, ale musí dbát na základní logiku a vnitřní vazby světa, který vytvořil. Svět Ztracených mi přišel nesmírně překombinovaný a nevěrohodný. Letadlo se zřítí z výšky 10 000 m, rozlomí na tři kusy a v jeho troskách přežije padesát cestujících s odřeninami a lehčími zraněními - a jedním těžším zraněním u postavy, kde to scénárista evidentně potřeboval. Přeživší pronášejí moudra, která možná scénárista považuje za adekvátní, ale mě nenapadla dokonce ani v situaci, kdy jsem v šedesátikilometrové rychlosti vylétl ze silnice a přistál na zdi domu. Byl jsem ve větším šoku než hrdinové seriálu. Už jen výběr herců - jejich věková struktura a typizace mi přišla jako umělý konstrukt scénáristů. Chápu, že schéma, se kterým autoři a štáb přišel, umožňuje prakticky nekonečné dějové hrátky a neuvěřitelnou spoustu "šokujících" dějových zvratů a hra na záhadologii může diváky bavit stejně jako umělý svět reality show, ale mě to jednoduše minulo. Ještě třikrát jsem se podíval na některý z dílů, ale výsledný dojem byl vždycky totožný. Nadšení fandové seriálu mi pochopitelně můžou vysvětlit, že jsem jen seriál nepochopil, protože v 85. nebo 385. díle se vše logicky a přímo geniálně vysvětlí, když já bych ale těch předchozích 84 nebo 384 dílů cítil jako ztrátu času. Ztraceni mě žánrově nijak neobohatili. Celkový dojem: 40 %. ()

3DD!3

Tak po první sezoně, která končí nepřekvapivě překvapivým cliffhangerem, můžu s čistým svědomím říct, že jsem tomuhle seriálu propadl, jsem Ztracený. Geniálně vrstvená atmosféra, tajemno a výborně zvládnuté vyprávění jsou hlavní klady. Herecké výkony jsou víc než výborné, hlavně Terry O'Quinn a Josh Holloway na mě zapůsobili nejvíce (nejméně pak paradoxně hlavní hvězda Matthew Fox, ale ten se naštěstí postupně spravuje takže uvidíme :-). Abrams opravdu narazil na zlatou žílu. Zase. Přidám ještě jednu hanlivou nadávku vůči TV Nova, která seriál vysílala jednou za týden (opravdu vražedné tempo) a teď ho ještě geniálním tahem posunula o hodinu později. Opravdu dobrá práce. Můžete se pak divit z úbytku diváku. No co dodat? Netrpělivě čekám na druhou sezónu... V druhé sezoně dostáváme to co v sezóně první s tím rozdílem, že seriál ztratil moment překvapení. I když. Ztratil? Jak se to vezme. Překvapení je to poslední co by LOST postrádal. Jen řekněme, že už jsme se sžili s postavami. Už neříkáme "ten doktor", ale Jack (mimochodem opravdu se spravil a přestal být oním průhledným Mirkem Dušínem), už neříkáme "ta holka", ale Kate. Prostě a jednoduše co by se dalo na těch známých postavách objevovat? Ha, v tom to právě je! Je toho totiž ještě spousta co nevíme a co netušíme (nebo spíše tušme, ale jako obvykle se mýlíme ;). Nové charaktery, které se objevují na scéně jako například Pan Eko nebo Anna Lucia (z Michelle Rodriguez jsem měl opravdu radost) celkovou už tak napjatou atmosféru ještě zhušťují (hlavně v závěru). Poslední díl mi pak vyrazil dech (nepřekvapivě) a mozek mi pomalu začínají rozežírat otázky z různých diskuzí, kterým jsem se kdysi "před tím" smál. Na třetí řadu se těším jako malý kluk... Třetí sezóna nezačíná moc dobře a spíše než sci-fi/drama/horor připomíná utahanou telenovelu. Jedná se v rámci konkurence pořád o solidní průměr, ale "průměr" u LOSTu už nestačí. Jedna z mála pozitivních věcí na začátku jsou citace nebo odkazy na Stephena Kinga, který jak se ukázalo je obrovským fanouškem seriálu (tvůrci LOSTu jsou zase pro změnu fanoušci Kinga :). U nějákého sedmého, možná osmého dílu se však třetí řada jakoby půlí a od dílu s Desmondem nám nabízí to nejlepší co jsme dosud mohli vidět. Poslední cca 3-4 díly pak považuji za absolutní špičku a uznale pokyvuji hlavou nad odvahou tvůrců jít v posledních minutách posledního dílu až TAK daleko. Vždyť bez jisté "věci" by se série dala krásně zakončit (sice se spoustou nezodpovězených otázek, ale dala). Řeknu to takhle. Po třetí sérii se mi ty předcházející dvě, zdají skoro až ubohé. Nemůžu se dočkat čtvrté řady... Ztracené kousky, které byli speciálně vydávány jen pro mobilní telefony neurazí, ale rozhodně nic závratného nepřinesou. KROMĚ jedné důležité věci, chytře uvedené až v posledním díle. A přiznám se, že ta mi na tváři vykouzlila spokojený úsměv a očekávání na čtvrtou řadu postričila zpět k maximu... Tak čtvrtá řada hodně hnula s celým vyprávěcím konceptem a lehce změnila tón celého seriálu. Děje se toho tady víc, než kdy před tím. Noví lidé z lodi, náhledy do budoucnosti, odhalování minulosti. To všechno mělo na ZTRACENÉ blahodárný vliv. Jednoznačně nejlepší díl (možná dokonce i za celý seriál) si pro sebe ukradl Desmond (Konstanta) a i když finále nebylo tak úderné jako ty předchozí, bylo rozhodně velice důležité. I když jsme se v tom čase moc daleko neposunuli. Už teď si lámu hlavou nad tím, jak vůbec bude vypadat pátá sezóna... Pátá řada dokonale naplnila má očekávání a tlačí na pilu jako snad ještě nikdy. Náhledy do minulosti poodhalují spoustu odpovědí a zároveň kladou další a další otázky. Trošičku mě mrzelo, že Desmond dostával méně prostoru, ale popravdě řečeno jsem si ani nevšiml, že by někde výrazněji chyběl. Všechny hlavní postavy procházejí vývojem, který bych nikdy předtím nepředvídal. Jack, Locke, Sawyer, Ben všichni ti týpci, jen Faradaye bylo trochu málo. V závěrečném díle pak tvůrci dodržují slib o tom, že všechno to bylo zase trochu jinak než jsme mysleli. A Jacob měl na to hodně velký vliv, víc raději nepovím. Ten poslední rok bude zatraceně dlouhý... V šesté a poslední řadě všechno začíná nabírat na osudovosti a finální zůčtování proběhne zatraceně efektně. Hodně věcí se vyplnilo tak jak jsem předpokládal, ale spousta mě jich překvapila tak jak to mám u Ztracených rád. Mám moc velkou radost, že můj oblíbený Desmond získal sice malou, ale zatraceně podstatnou roli v událostech posledních dílů a urval si pro sebe jednu z nejlepších scén seriálu. Kate ve finále odhalila jaká byla její úloha a Jack konec ustál se ctí a jak mi v první sérii moc nesedl, tak jsem v závěru uznale pokyvoval hlavou jaký je to týpek. V celém seriálu snadno rozpoznávám Stephena Kinga a chvílemi mou oblíbenou ságu TEMNÁ VĚŽ a proto jsem spokojený, podobnou cestou jsem už šel a jsem rád, že jsem mohl jít znovu, ale trochu jinak. V jiném formátu dalo by se říct. A zavěrem? Dobro a zlo se znovu utkávají v nikdy nekončícím zápase a pro každého člověka, ve kterém dříme alespoň kousek dítěte, nebo se jeho fantazie nezhroutila pod přívalem životních poviností je tahle show splněný sen. Uvidíme se v příštím životě, bratře. () (méně) (více)

monolog

Viděl jsem jenom pilot a už vím, že to nebude nic pro mě. Zatím mi to připadá jen jako další hloupej akční seriál. Už jen že pád letadla přežije padesát lidí jen s pár oděrkami je směšný (jo, dobře, je tam ten jeden se střepinou v břiše). Jinak tam jde akorát o to, jak se pořád všichni hádají, jdou si po krku a tak. dám tomu víc příležitostí (Twin Peaks jsem dal 4, 24 hodin 3, Bratrstvu neohrožených dokonce 5), ale v této chvíli by to byl čistej odpad, možná za hezký exteriéry ta jedna hvězda. (tady jsem ještě nehodnotil) Později, u čtvrtýho dílu. No, myslím že můžu dát hodnocení, jaké jsem právě dal a o jakém jsem mluvil už po pilotu. Úplně nejhorší to není. Ale vlastně jde o strašlivej blábol. A schovávat hovadiny za žánr mysteriózní, to nemám rád. Ani mě to nijak nezaujalo, prostě jen další seriál ve stylu všedních odpolední na tv Nova nebo na Primě. Příště se na další díly vybodnu, protože je spousta mnohem zábavnějších věcí, který můžu dělat. Třeba si dát dvacet. Dodatek jindy. Ještěže jsou téměř všichni mladí, krásní a agresívní, protože kdyby tam byli skuteční lidi, tak by to brzy zašlo na nedostatek možných zápletek. Ani ten všemi vychvalovaný díl o panu Lockem mě nijak nedostal. Jen rádoby překvapivé na oko efektní rozuzlení, kterých se divák podle reakcí dočká patrně mnoha, přesto na jedno brdo. Víc mysteriózní mi na tom přijde fakt, že to lidi tak žerou. Nemám rád slova jako komerční, konzumní, prvoplánové. Každé z jiného důvodu. A nemám rád ani jejich užívání, ale tady mi to sedí. Možná ještě kryptofašistický :) Holt na tyhle nový "hógofógo" seriály tahající lidi co nejvíc zpátky k obrazovce já nejsem. ()

Galerie (2 075)

• Stanice ABC souhlasila s natočením seriálu ještě předtím, než vznikl scénář. (HellFire)
  • Postava Daniela Faradaya (Jeremy Davies) je pomenovaná podľa fyzika Michaela Faradaya, ktorý sa venoval elektromagnetizmu, javu, ktorý je ústrednou vlastnosťou ostrova. (Metou)

Lance Reddick zemřel ve věku 60 let

Lance Reddick zemřel ve věku 60 let

17.03.2023

Tvůrce Watchmenů údajně chystá Star Wars

Tvůrce Watchmenů údajně chystá Star Wars

17.03.2022

Dočkáme se rebootu Ztracených?

Dočkáme se rebootu Ztracených?

07.02.2019

Stanice ABC v posledních letech holduje rebootům svých starých hitů, a má dobrý důvod. Z oživené Roseanne se stal v zámoří obří hit a seriál dosahuje vysokých ratingů i po vyhození hlavní herečky a… (více)

Hollywood touží po Abramsovi

Hollywood touží po Abramsovi

04.11.2018

Podle čerstvých zpráv se několik velkých studií v těchto dnech uchází o režiséra a producenta J.J. Abramse (Star Trek, Star Wars: Síla se probouzí). Ten by tak podle všeho měl v nejbližší době… (více)