Valachiho svědectví

• slovenský

Valachiho svedectvo

Krimi / Drama

Francie / Itálie, 1972, 125 min

Ventura, Bronson, předloha podle skutečnosti a sedmdesátá léta francouzského filmu - copak by to mohlo dopadnout špatně?(5.11.2011)

Dosti věrně a věrohodně podaná historie Cosy Nostry, včetně praktik a zákulisí této mafiánské organizace. Toto vše vyprávěno a prozrazeno Joem Valachim, skutečným členem newyorského podsvětí, ztvárněným ve filmu Charlesem Bronsonem. Potěšil mě také Lino Ventura v roli šéfa nejvyššího.(9.5.2013)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $17,106,087Tržby Celosvetovo $-(26.7.2009)

70% Úsporný Lino Ventura a Charles Bronson, který tu ve své roli nedostal moc prostoru k herectví. A navíc bez kňoura. Režíroval to ovšem můj oblíbenec Terence Young (THE KLANSMAN, DR. NO).(30.8.2016)

Klasika ze staré školy v retrospektivním balení, uhlazení mafiáni a oddaní vojáci. Ovšem nedůvěra je mrcha, která rozoží i mafii. Jednoduše paráda.(11.8.2015)

• - Skutečný Joseph Michael Valachi alias Joe Cago zemřel rok před uvedením filmu do kin v texaské věznici na infarkt. (krubi)

• - V tomto filmu nejde o smyšlenou kriminální historku, nýbrž více méně o rekonstrukci, vytvořenou na základě svědectví jednoho z prominentních gangsterů, který se po svém zatčení v 50. letech ocitl v bezvýchodné situaci a během soudního přelíčení zveřejnil pravdu o činnosti organizace Cosa nostra uvnitř americké společnosti. Film se pohybuje na hranicích fiktivního thrilleru a jakési "kroniky". (Rosalinda)

• - Film sa odohráva v roku 1929, avšak v jednej scéne naháňačky aut, kedy jedno skončí vo vode, sú v pozadí jasne vidieť slávne "dvojičky" World Trade Center, ktoré boli v tej dobe iba rozostavané. (Jello Biafra)