Valachiho svědectví

• slovenský

Valachiho svedectvo

Krimi / Drama

Francie / Itálie, 1972, 125 min

Velmi dobrý scénář, který není jen tradičním nudným životopisným sledem historek, ale pracuje s vnitřním napětím, nutností diváka, aby samotný poznával vztahy, vše je podáno jasně, s možností dostat se do prostředí, velmi dobré jsou detaily (např. krevní spřízněnost, přísaha) i jistá nejednoznačnost. Film nemá mravně vztyčený prst, ale snaží se pochopit vztahy v mafiánských rodinách i jejich - podle mne zvrácené - myšlení. A nechává na divákovi, aby si názor udělal sám. Osobně mám pocit, že nejhůře na těch mafiánských válkách byli obyčejní obchodníci, kteří neměli šanci a byli v presu obou stran. Scénář dobře pracuje i s dramaturgií jednotlivých scén, které samy o sobě fungují jako minipříběhy dále rozvíjející a obohacující děj.(29.9.2012)

"Přišel jsem, viděl jsem, zvítězil jsem ?? No, to je úžasný !! Člověk nikdy nemůže vědět, kdy se mu to může hodit.." ;)(29.8.2016)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $17,106,087Tržby Celosvetovo $-(26.7.2009)

Dosti věrně a věrohodně podaná historie Cosy Nostry, včetně praktik a zákulisí této mafiánské organizace. Toto vše vyprávěno a prozrazeno Joem Valachim, skutečným členem newyorského podsvětí, ztvárněným ve filmu Charlesem Bronsonem. Potěšil mě také Lino Ventura v roli šéfa nejvyššího.(9.5.2013)

Kvalita, nečekal sem to... Můj oblíbenej historickej příběh nemohl bejt snad ani líp zfilmovanej! 5*(29.12.2010)