poster

Valachiho svědectví

 • Francie

  Valachi Papers, The

 • slovenský

  Valachiho svedectvo

Krimi / Drama

Francie / Itálie, 1972, 125 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • honajz
  *****

  Velmi dobrý scénář, který není jen tradičním nudným životopisným sledem historek, ale pracuje s vnitřním napětím, nutností diváka, aby samotný poznával vztahy, vše je podáno jasně, s možností dostat se do prostředí, velmi dobré jsou detaily (např. krevní spřízněnost, přísaha) i jistá nejednoznačnost. Film nemá mravně vztyčený prst, ale snaží se pochopit vztahy v mafiánských rodinách i jejich - podle mne zvrácené - myšlení. A nechává na divákovi, aby si názor udělal sám. Osobně mám pocit, že nejhůře na těch mafiánských válkách byli obyčejní obchodníci, kteří neměli šanci a byli v presu obou stran. Scénář dobře pracuje i s dramaturgií jednotlivých scén, které samy o sobě fungují jako minipříběhy dále rozvíjející a obohacující děj.(29.9.2012)

 • TheSame
  *****

  Kvalita, nečekal sem to... Můj oblíbenej historickej příběh nemohl bejt snad ani líp zfilmovanej! 5*(29.12.2010)

 • jojinecko
  ***

  Môj zážitok z tohto filmu priamo úmerne klesá s výskytom Charlesa Bronsona na plátne. Ktovie, čo by z toho vzniklo, keby namiesto málo presvedčivého "Valachiho" bol človek, ktorý vie hrať a má charizmu. Ešte viac to vynikne pri skvelom Linovi Venturovi a zvyšku osadenstva... Keby namiesto Younga sedel na režisérskom kresle niekto zručnejší, keby v ten istý rok nevznikol gangsterský Opus Magnum? Keby...? Je to dobrý film, ale z takéhoto námetu sa dalo väčšou (producentskou?, režisérskou? hereckou?) "alchýmiou" dosiahnuť oveľa viac... 3,5*/5(21.6.2013)

 • flyboyeda
  ****

  Charles Bronson vs Lino Ventura, ale samozrejme take spousta dalsich pusobivych postav. Moc fajn mafiozo gangsterka tocena udajne podle skutecnych udalosti. Pojetim zajimavy protipol vuci treba F.F.Coppola stylizaci zanru. Pokud nekdo ma rad tenhle typ filmu, povinnost... :)(11.8.2015)

 • borsalino
  ****

  Klasika ze staré školy v retrospektivním balení, uhlazení mafiáni a oddaní vojáci. Ovšem nedůvěra je mrcha, která rozoží i mafii. Jednoduše paráda.(11.8.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace