Valachiho svědectví

• slovenský

Valachiho svedectvo

Krimi / Drama

Francie / Itálie, 1972, 125 min

Prakticky bez vážnejšieho dôvodu som si opakovane pozrel zdramatizovaný kus histórie zločineckej organizácie. Vecne mi nepriniesol nič nové, akurát som si nepamätal všetky mená, časovú a vecnú nadväznosť. A tak jediné, čo ma prekvapilo, bol mimoriadne nepresvedčivý výkon Charlesa Bronsona, o ktorom začínam byť presvedčený, že zvládne iba úlohy šité na telo.(30.8.2016)

Môj zážitok z tohto filmu priamo úmerne klesá s výskytom Charlesa Bronsona na plátne. Ktovie, čo by z toho vzniklo, keby namiesto málo presvedčivého "Valachiho" bol človek, ktorý vie hrať a má charizmu. Ešte viac to vynikne pri skvelom Linovi Venturovi a zvyšku osadenstva... Keby namiesto Younga sedel na režisérskom kresle niekto zručnejší, keby v ten istý rok nevznikol gangsterský Opus Magnum? Keby...? Je to dobrý film, ale z takéhoto námetu sa dalo väčšou (producentskou?, režisérskou? hereckou?) "alchýmiou" dosiahnuť oveľa viac... 3,5*/5(21.6.2013)

"Přišel jsem, viděl jsem, zvítězil jsem ?? No, to je úžasný !! Člověk nikdy nemůže vědět, kdy se mu to může hodit.." ;)(29.8.2016)

Pomalejší, ale slušná krimi vyprávějící tvrdý život mafiána v organizaci Cosa Nostra.(25.6.2013)

70% Úsporný Lino Ventura a Charles Bronson, který tu ve své roli nedostal moc prostoru k herectví. A navíc bez kňoura. Režíroval to ovšem můj oblíbenec Terence Young (THE KLANSMAN, DR. NO).(30.8.2016)