Televízna adaptácia hry francúzskeho spisovateľa Jeana de La Fontaina. Na otázku, či môžu existovať muži bez žien, je odpoveď už dávno známa. Autorom tejto inscenácie poskytla vďačný námet na príbeh plný humorných situácií, ale i zhovievavosti a pochopenia pre ľudské slabosti. Príbeh zo 17.storočia, v ktorom pán Anselma opustí svoju nevernú ženu a rozhodne sa sám vychovávať svojho syna na osamelom zámku v horách, ďaleko od všetkých žien. Ani týmto však svojho syna pred láskou neuchráni... (oficiální text distributora)

Autogram

Rozprávka pre deti, ako sa nedá zabrániť láske, a pre dospelých, ako treba naložiť s čarovnou čašou, ktorá vie odhaliť neveru. Pri zaujímavej a nápaditej predlohe postačí aj úplne jednoduchá forma inscenácie. Akurát tie pesničky sa mi tam zdali zbytočné, hlavne keď spev nesedel s obrazom. Dve mladé herečky sa nestratili pri skúsených hercoch staršej generácie. –––– Hlavička ani makovička, a v nej pusto. –––– Čo je to, kto je to? Chlapci, dvaja krásni chlapci, krásne oblečení, ako sú to oblečení, ja som ešte nikdy takých nevidel. ()