Putování tučňáků

Dokumentární / Rodinný

Francie, 2005, 85 min

Luc Jacquet

Luc Jacquet

Co se mi na tom líbilo? Všechno. Tajil se mi dech nad dokonalostí všech záběrů. Bylo to vyprávěné očima tučňáků. Bylo to smutné, veselé, láskyplné i bolestné. Měla jsem chuť tam vletět a všechny tučňáky zachránit. Jsem pošetilá, když si myslím, že svět spasím sama. Od tučňáků bychom se my, lidé, měli co učit. Už vidím, jak bychom byli všichni soudržní, abychom vytvořili kruh, který nás zahřeje a co chvíli se budou ti na kraji střídat s těmi uprostřed. Možná o to víc jsem si tento dokument užila, že mám tak velký obdiv k těmto překrásným zvířatům. Ale jedno by mě přeci jen zajímalo.. jak tučňáci v tom houfu rozpoznají samičku, když mají všichni stejný vohoz? :D A taky je super, že tam je být obalený tukem nutností. Mohly by se holky modelky něco přiučit :)(16.4.2011)

Strhující dokument zachycující život a hlavně dlouhou pouť tučňáků. Chvílemi opravdu neuvěřitelně silný zážitek, který patří mezi nejlepší "přírodní" dokumenty co jsem viděl. Je až neuvěřitelné sledovat chování těchto tvorů od kterých bychom se mohli učit i my.(16.6.2008)

Úchvatné jak někdo mohl něco takového natočit, Francouzi se stávají mistři světa ve zvířecích dokumentech, v řadě Mikrokosmos, Ptačí svět a Putování tučnáků (( ::(28.11.2005)

Veľmi podarený dokument, kde sa tvorcovia už samotným dabingom snažili trošku vybočiť z tejto kategórie a niekoľkými hlasmi nadabovať tučniakov a priblížiť sa tak aj detskému divákovi. Za tých asi 80 minút sa o tučniakoch dozviete všetko podstatné, navyše tá ľadom pokrytá krajina je síce chladná, ale v svojej krutosti stále nádherná. 80%.(23.4.2012)

• Houdini

Oscar 1 : Dokument(24.2.2006)