Putování tučňáků

Francie, 2005, 85 min

Luc Jacquet

Luc Jacquet
  • charlosina

Natolik infantilní komentář, resp. "dialog tučňáků", že váhám, jestli dát plnou palbu za nejvíc bizar komedii, nebo zůstat v rovině reality a uznat, že to byl fakt špatně udělaný dokument. // Tučňáků si vážím, ale tohohle filmu nemůžu.(30.11.2014)

• maseer2

sám o sobě úžasný a strhující příběh o neuvěřitelném každoročním putování nezlomitelných tučňáků versus forma zpracování, která mi absolutně nesedla.. ty rádoby hrozně dramatické (nebo dojemné?) tučňáčí vnitřní monology a otravná hudba mě po celou dobu příšerně iritovaly a nudily..(25.3.2013)

Tento film není uměním, uměním bylo jej natočit. 85% Zajímavé komentáře: Dadel, Rex Mundi, Falcor, jojinecko, Senfi(10.6.2006)

Mám rád přírodu,mám rád zviřátka, mám rád tučňáky pro jejich srandovní chůzi, ale ne zase natolik, že bych je musel sledovat 90 minut. Jenže.. Jenže když se něco povede, má to svoje osobité kouzlo, tak i já těch 90 minut rád vydržím sledovat ty „dvoubarevné“ postavičky a jejich „všední nevšední“ život.(13.11.2005)

Jak moc je Putování tučňáků zajímavé samo o sobě, tak moc ho sráží děsivě dětinský komentář s nulovou informační hodnotou. Tedy alespoň francouzská verze taková je, americká je v tomto ohledu údajně podstatně lepší. Nádherné obrazy skvěle doplňuje krásný soundtrack, ale to přiblížení davům skrze "dějotvorný" komentář ho bohužel sráží na úroveň zábavy pro nejmenší diváky. Což je ohromná škoda, jelikož tady měli tvůrci našlápnuto k opravdu výtečnému a zajímavému dokumentu o síle přežití. Paradoxně by mě mnohem více zajímal dokument o natáčení než-li samotný výsledek.(11.6.2007)