poster

Putování tučňáků

 • Francie

  Marche de l'empereur, La

 • slovenský

  Putovanie tučniakov

 • anglický

  March of the Penguins

 • anglický

  Emperor's Journey, The

Dokumentární / Rodinný

Francie, 2005, 85 min

Režie:

Luc Jacquet

Scénář:

Luc Jacquet
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • kinej
  ****

  Každý záběr filmu je nádherná podívaná. Opravdu pastva pro oči. Tyto vizuální orgie jsou navíc doprovázeny solidním hudebním doprovodem. Co ovšem film dost sráží je infantilní scénář. Tento film měl raději zůstat beze slov. Pak by měl ambice být za 5*.(14.1.2006)

 • DaViD´82
  ***

  Jak moc je Putování tučňáků zajímavé samo o sobě, tak moc ho sráží děsivě dětinský komentář s nulovou informační hodnotou. Tedy alespoň francouzská verze taková je, americká je v tomto ohledu údajně podstatně lepší. Nádherné obrazy skvěle doplňuje krásný soundtrack, ale to přiblížení davům skrze "dějotvorný" komentář ho bohužel sráží na úroveň zábavy pro nejmenší diváky. Což je ohromná škoda, jelikož tady měli tvůrci našlápnuto k opravdu výtečnému a zajímavému dokumentu o síle přežití. Paradoxně by mě mnohem více zajímal dokument o natáčení než-li samotný výsledek.(11.6.2007)

 • bassator
  ****

  Nádherně dojemný film, ale bohužel i pravdivě realistický ... - 85%(21.2.2009)

 • Falcor
  *****

  Tučňáččí (no není ta tučňáččina roztomilé?) upovídaná (vidím, že styl "lidského" rozprávění někomu nesedne, ale je funkční a dětem se to líbí) rodinka a hodně sousedů v komparsu. Přestože všichni ve fraku, dávají nám jasně najevo, že ten jejich život není žádná slast. Život je jim jedinou hodnotou, nic jiného nemají, takže se podle toho k němu i chovají. A to člověka, jenž hodnotu života tak často tragicky uzurpuje hodnotami umělými, chtě nechtě musí dojmout a chytit za srdce. Věřím tomu, že mraky zde sejmutých screenshotů zaujmou čestná místa u postýlek nejedné holčičky. Ale upřímně, neznám snad nikoho, komu by se tato stvoření nelíbila (ti ptáci, ne holčičky). K průzračně čistému prožitku možná jen něco chybí, a to použití pouze instrumentální hudby, bez slov, ale to už tady kolem zaznělo. Například v Atlantisu Luca Bessona to s operním zpěvem fungovalo, ale taky to ozvučení Ericu Serrovi trvalo několik let, než byli všichni spokojeni. Zde jde více o obrázky a skvělou kameru, než o dokonalou souhru všeho. Ach jo, stejně jsem si na tom něco našel. Ale i tak je to za pět. Za roztomilost. Kupodivu...ehm.(22.10.2005)

 • Kubick
  ****

  Mám rád přírodu,mám rád zviřátka, mám rád tučňáky pro jejich srandovní chůzi, ale ne zase natolik, že bych je musel sledovat 90 minut. Jenže.. Jenže když se něco povede, má to svoje osobité kouzlo, tak i já těch 90 minut rád vydržím sledovat ty „dvoubarevné“ postavičky a jejich „všední nevšední“ život.(13.11.2005)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace