No aspoň jeden seriál trochu jiný s "normálními" postavami a dialogy. Sice mi tam Chýlková absolutně nesedla, ale za značnou nadprůměrnost v současné české TV produkci dávám co dávám.(30.12.2005)

Seriálová minisérie mě mile překvapila už prvními čtyřmi díly a renomé neztratila ani dalším kvartetem. Jako správné kvarteto tvůrci dobře poskládali herce, mezi kterými jasně triumfovala "holka pro všechno" Ivana Chýlková - postupně dokáže odrodit dítě, štěňata, vypořádat se s pubertálními potomky. Ve druhé sérii trošku nadsázka, přece jen ústupky dceři a jejímu Kvasničkovi, nebo role bernardýna zbytečně prvoplánové. Ale pohodový seriál, který si nehraje na vysoké umění a dokáže hlavně pobavit.(5.12.2008)

Po dlouhé době seriál, na který jsem se vydržela dívat, dost sice zachraňoval Zach, ale z novodobé (rozuměj cca posledních 10 let) české seriálové tvorby u mě jasná jednička...(4.11.2011)

Na české filmové poměry je to hodně dobrý seriál. Já se u toho vždy skvěle bavil, teda především u tý první řady. Stejně nejlepší byl Jastraban v epizodě "Na kolech" jak zkejsnul u tý selky a její maminky. Hezky si ho vykrmovali. Víc takovýchto seriálů by naší kinemošce prospělo a ne pořád všechno na jedno brdo(VKV, Ordinace...). 75%(29.7.2011)

Druhý díl byl sice trochu slabší, ale jinak je to opravdu zábavný rodinný seriál. Vtipné repliky, zajímavé postavy a jejich logický vývoj, absurdní sportovní situace, dokonalé obsazení snad všech rolí, prostě paráda. Ve druhé řadě sice přibyla výrazná posila v podobě Ondřeje Vetchého, ale roztahané příběhy to nezachránilo (o hvězdičku méně).(29.1.2005)

• - V roce 2005 byl seriál nominovám na televizní cenu ELSA. Pořad jako takový v kategorii původní televizní tvorba, v kategorii režie, Jiří Chlumský, v kategorii scénář Eva a Ivo Pelantovi, v kategorii herečka Ivana Chýlková a v kategorii herec Pavel Řezníček. (Elisebah)

• - V posledním dílu se parta zastaví v hospodě. Na hospodském štítu je nápis "Ležák Chlumského". Podobný fórek je i v díle druhém. Když jde Looser k Ivanovi a žádá ho o azyl, na zvonku Ivanova bytu je vizitka Chlumský. (Elisebah)

• - Něterá místa v blízkém okolí statku U dvou koček byla použita i ve čtvrtém díle při skocích koní přes překážky. (Elisebah)