Pohodový oddechový seriál s dávkou dobrodružství, zápletky také dobré, příběhy jsou veselé i smutné = ****(18.1.2007)

No..."sportovních" seriálů jsme i tak moc neměli... Asi to bude znít jako fráze, ale každý díl tohoto seriálu mi dokázal zvednout náladu. I ten druhý... Pěkná instrumentální hudba. TY VOLE, JÁ ŽIJU!(24.1.2005)

Výborný seriál o bezvadné partě lidí, které ztvárnili celkem neznámí herečtí nováčci stejně dobře, jako už zasloužilé hvězdy (Ivana Chýlková zde naprosto exceluje). Byla to skvělá podívaná, na každý díl jsem se moc těšila. Druhá řada už o něco malinko slabší, ale pořád bych u ní neslevila ze 4*. Takové seriály dnes potřebujeme, klidně bych zvládla i další a další pokračování. Bohužel se dnes s dalšími díly setkáváme jen u stupidních nekonečných seriálů komerčních televizí. Je to fakt škoda.(1.12.2008)

Po dlouhé době seriál, na který jsem se vydržela dívat, dost sice zachraňoval Zach, ale z novodobé (rozuměj cca posledních 10 let) české seriálové tvorby u mě jasná jednička...(4.11.2011)

• Hromino

Mno, že by mě tento seriál nějak nadchl, to se rozhodně říct nedá. Maximálně Ivana Chýlková a Ondřej Vetchý, kteří jsou už staří dobří ostřílení herci, ale ostatní výkony jsou prachbídné a mizivé. Děj příběhu mě taky nijak nenadchl, takže dávám jednu hvězdu a mizím, ať mě někteří příznivci tohoto seriálu nezadupou do země.(2.2.2009)

• - První čtyři příběhy Hop nebo Trop měly premiéru v prvních čtyřech nedělích v lednu 2005. (Elisebah)

• - Scénu, kdy Ivan s Radkem sjíždějí na kanoi rozvodněnou řeku, nechtěla produkce původně vůbec povolit. Všechny záběry kolem této scény pochází ze skutečné povodně (2002). (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Oba přechody jezu, tedy do hospody a posléze i z hospody (ve scéně, kdy zahyne Ivan) nebyly točeny na Vltavě, ale na Lužnici. (Elisebah)