Z hlediska československé seriálové tvorby slabší podprůměr, když bychom ale zohlednili pouze ohnisko moderních českých televizních seriálů let 90. a novějších, pak by to byl ovšem seriál vysoce kvalitní...inu, dnes je v seriálové tvorbě jak nedostatek peněz, tak i Františků Filipů... Hop nebo trop není seriál špatný, není ale ani nezapomenutelný, je jen jedním z mnoha... (leč svého přímého konkurenta, seriál Proč bychom se netopili, poráží o délku lodě...) Podobné seriály a filmy: Proč bychom se netopili, Rafťáci(2.3.2007)

První dva díly měli na pět. Třetí tak na 4, 4. díl tak na 2. No a druhá série byla celkově na nic.(17.3.2009)

Druhý díl byl sice trochu slabší, ale jinak je to opravdu zábavný rodinný seriál. Vtipné repliky, zajímavé postavy a jejich logický vývoj, absurdní sportovní situace, dokonalé obsazení snad všech rolí, prostě paráda. Ve druhé řadě sice přibyla výrazná posila v podobě Ondřeje Vetchého, ale roztahané příběhy to nezachránilo (o hvězdičku méně).(29.1.2005)

Som rozvedená, mám dve deti a vždy som chcela stihnúť vodu či isť na bike. Deťom sa nechce a ja nemám s kým - preto si to rada užijem aspoň pred telkou.(15.5.2005)

No..."sportovních" seriálů jsme i tak moc neměli... Asi to bude znít jako fráze, ale každý díl tohoto seriálu mi dokázal zvednout náladu. I ten druhý... Pěkná instrumentální hudba. TY VOLE, JÁ ŽIJU!(24.1.2005)

• - Pro scénu sražení kánoí ze střechy Avie v druhém dílu se musel najít vhodný železniční podjezd, nakonec u obce Rybník. Kvůli natáčení jezdili místní objížďkou. Natočení scény si vyžádalo několik povolení, včetně statického. Při prvním "jetí" byly kánoe ze střechy Avie úspěšně sraženy, ale nerozbily se. V další scéně už byly naříznuté. (Elisebah)

• - Z pokojů v prvním patře horské boudy scházeli herci v podstatě rovnou do studie na Kavčích horách. Pokoje v chatě pro natáčení šly využít, ovšem menší jídelna na dlouho pronajmout nikoli. (Elisebah)

• - První čtyři příběhy Hop nebo Trop měly premiéru v prvních čtyřech nedělích v lednu 2005. (Elisebah)