Som rozvedená, mám dve deti a vždy som chcela stihnúť vodu či isť na bike. Deťom sa nechce a ja nemám s kým - preto si to rada užijem aspoň pred telkou.(15.5.2005)

Ve velmi kalných vodách české televizní produkce vyčnívá Hop nebo Trop jako stožár (zejména svou první sérií). Vřele doporučuji, vedle klasického "když to zrovna dávaj v televizi", zhlédnout klidně i z vlastní iniciativy.(11.1.2014)

• Paldini

Marek Taclík se stále nenaučil srozumitelně artikulovat.(12.11.2008)

• Schuldiner

Slabé, po všech stránkách.. Když už je to ze sportovního hlediska všechno tak nějak nerealisticky udělané, čekal bych alespoň od herců nějaké výkony. No a ty se nedostavily, takže... Navíc - ty dialogy psal nějaký blb.(14.8.2011)

Nemám slov. Po druhém shlédnutí přidávám i pátou hvězdičku. Tenhle super seriál vyzařuje tak krásnou a realistickou poetiku, že mě až občas mrazí (a ono taky není divu...). Možná je to proto, že i přes to, že život je tak zatraceně krutý, si ho partička hlavních hrdinů dokaže užívat. Člověk jim prostě musí závidět... :-)(22.8.2005)

• - V roce 2005 byl seriál nominovám na televizní cenu ELSA. Pořad jako takový v kategorii původní televizní tvorba, v kategorii režie, Jiří Chlumský, v kategorii scénář Eva a Ivo Pelantovi, v kategorii herečka Ivana Chýlková a v kategorii herec Pavel Řezníček. (Elisebah)

• - Usedlost ve třetím dílu seriálu, Statek u dvou koček, slouží ve skutečnosti agroturistice. (Elisebah)

• - Něterá místa v blízkém okolí statku U dvou koček byla použita i ve čtvrtém díle při skocích koní přes překážky. (Elisebah)