Zimní víla (TV film)

Pohádka

Česko, 1999, 52 min

• flanker.27

Pohádka, která začíná docela zajímavě, pak ale jako kdyby se ztratil prostředek scénáře a nikdo si toho nevšiml. Prostě se natočil konec a to byl konec.(12.10.2006)

Pohádka se slušnou ponurou atmosférou a odpornou intrikánskou macechou hlavní hrdinky. Do průměru je sražená nepříliš povedenou hudbou, ochotnickými výkony některých herců a v komentářích zmiňovanou blbostí postavy Kateřiny.(4.12.2010)

• cheyene

Typický příklad toho, že nové české pohádky stojí za ho... Hold Třem oříškům pro Popelku, Byl jednou jeden král apod. nedá žádná současná fleka.(5.1.2007)

Pohádka, jíž chybí kouzla a čáry, těžko uspěje jako pohádka. Jednoduchý příběh lásky vychází z předlohy Boženy Němcové, ale přes snahu zasadit děj do hospody, na hrad, do přírody, výsledek působí těžkopádně. Chybí lehkost, a to i v hereckém podání. Herci (Votočková, Taclík, Ševčíková, Geislerová i třeba Menzel) jsou vhodně vybráni, ale působí téměř staticky, jako by nevěděli, co hrát. Občas zaujmou lyričtější pasáže v baladicky laděné romanci. Ale stojí za to vydržet do závěrečných titulků, protože znovu zazní píseň, k níž napsal sám Kryštof Hanzlík slova. Zpěvem potěší Zbyněk Fric a Soňa a Lenka Tomečkovy.(22.1.2011)

Krásná pohádka s nádhernou písní. Tu jsem si opravdu zamilovala (tu píseň). Jnak pohádka sama o sobě český průměr v pohádkách, ale dívat se na to dá a dokonce mě to někdy dojalo.(26.12.2009)

• - Hudbu a texty složil režisér Kryštof Hanzlík, zpívá sbor Bambini di Praga. (M.B)

• - Natáčelo se na hradě Křivoklát. (M.B)

• - Natáčelo se také v Jizerských horách. (Karlos80)