poster

Zimní víla (TV film)

Pohádka

Česko, 1999, 52 min

 • salahadin
  **

  Proč musí být hlavní hrdinka (Kateřina) tak BLBÁ?? Šlechetnost, dobrota nejsou projev totální mozkové obrny...možná že to je povinný prvek pohádek, ale když to zahrají poloviční herci, co hrají tělem od pasu dolů, tak to rve oči, uši a mozkovou buňku. Takže jsem se dostal k hereckým výkonům, které mně osobně přijdou tak na úrovni Základní umělecké školy. Přijde mi, že herci se do svých rolí nehodí. A od nehrajících herců jsme u režie, která připomíná spíš natáčení homevidea, jen na slušné technické úrovni. No a pár poznámek k scénáři...ten snad vznikal přímo na place veselou improvizací.(26.12.2009)

 • Tommassi3
  ***

  "Já nejsem tvoje matka !! Ani jsem nikdy nebyla !!" Velmi rozporuplný, leč zejména svojí hutnou atmosférou opravdu jedinečný žánrový příspěvek..(24.12.2015)

 • movieband
  ****

  Příjemný, romantický příběh. Pravda zpracování občas bylo, jak pěst na oko (gumová pochva na meč.. WTF?!), ale jinak příjemné pokoukání (52 minut zcela dostačujících). A Menzel taky pobavil. První role, kde ho nevidím jako doktora. Marek Taclík je sympaťák a na Votočkouvou se pěkně dívalo. Takže proč ne? Pohádky jsou pro život třeba.(9.1.2016)

 • Gemini
  ***

  Dojem velkorozpočtovosti snažící se budit jednohubka s netypicky aristokraticky "cool" prvním milovníkem Markem Taclíkem - však to taky byla jedna z jeho prvních televizních/filmových rolí (a BTW to lomítko je pro povahu celé Zimní Víly příznačné). Krásné kostýmy, slušné, byť u někoho lehce rutinní, herecké výkony, slušný, ale ne zrovna překvapující příběh, a neočekávaně příjemná a s atmosférou filmu ladící hudba, a pozor, i píseň. Ta ale - řekl bych stejně jako samotná Zimní Víla - sdílí osud někdejšího podobně nerozhodného počinu Jak Si Zasloužit Princeznu. Je to škoda, ale s ohledem na ambice produkce si nezaslouží víc než 60%.(24.12.2012)

 • Danula13
  ***

  Pěkný baladický pohádkový příběh. Ohodnocení pod 50% mi přijde nespravedlivé, znám dost stejně na CSFD hodnocených pohádek, které se ani zdaleka tak nepovedly.(5.4.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace