Zimní víla (TV film)

Pohádka

Česko, 1999, 52 min

• salahadin

Proč musí být hlavní hrdinka (Kateřina) tak BLBÁ?? Šlechetnost, dobrota nejsou projev totální mozkové obrny...možná že to je povinný prvek pohádek, ale když to zahrají poloviční herci, co hrají tělem od pasu dolů, tak to rve oči, uši a mozkovou buňku. Takže jsem se dostal k hereckým výkonům, které mně osobně přijdou tak na úrovni Základní umělecké školy. Přijde mi, že herci se do svých rolí nehodí. A od nehrajících herců jsme u režie, která připomíná spíš natáčení homevidea, jen na slušné technické úrovni. No a pár poznámek k scénáři...ten snad vznikal přímo na place veselou improvizací.(26.12.2009)

Krásná pohádka s nádhernou písní. Tu jsem si opravdu zamilovala (tu píseň). Jnak pohádka sama o sobě český průměr v pohádkách, ale dívat se na to dá a dokonce mě to někdy dojalo.(26.12.2009)

• blackrain

Nebylo to tak hrozné. Hana Ševčíková byla mrcha jak se sluší a patří. Ta je snad předurčená k takovým rolím. Její činy byly po zásluze potrestány. Kdo jámu kopá, sám do ní padá.(26.12.2009)

Uhozenost téhle pohádky (Taclík jako princ? WTF?!) naštěstí vyvažuje casting (sympatická Nikola, která bohužel dostala jednoduchou roli, Sobotka, Menzel a především skvělá Ševčíková). Od TV pohádky moc nečekám, speciálně od takové, která má 52 minut. Takže se má "očekávání" splnila - průměr. 50 %.(12.7.2011)

Pohádka se slušnou ponurou atmosférou a odpornou intrikánskou macechou hlavní hrdinky. Do průměru je sražená nepříliš povedenou hudbou, ochotnickými výkony některých herců a v komentářích zmiňovanou blbostí postavy Kateřiny.(4.12.2010)

• - V pohádce se při natáčení na hradě Křivoklátě používala místo sněhu umělá pěna. (Karlos80)

• - Hudbu a texty složil režisér Kryštof Hanzlík, zpívá sbor Bambini di Praga. (M.B)

• - Natáčelo se na hradě Křivoklát. (M.B)