Zimní víla (TV film)

Pohádka

Česko, 1999, 52 min

• rodo

Dost ubohá pohádka s absolutně amatérskými hereckými výkony. Nelíbila se mi ani režie, ani kamera se zažloutlým (místy až žluklým) filtrem. Prostě všechno špatně :-((2.1.2011)

Příjemný, romantický příběh. Pravda zpracování občas bylo, jak pěst na oko (gumová pochva na meč.. WTF?!), ale jinak příjemné pokoukání (52 minut zcela dostačujících). A Menzel taky pobavil. První role, kde ho nevidím jako doktora. Marek Taclík je sympaťák a na Votočkouvou se pěkně dívalo. Takže proč ne? Pohádky jsou pro život třeba.(9.1.2016)

• flanker.27

Pohádka, která začíná docela zajímavě, pak ale jako kdyby se ztratil prostředek scénáře a nikdo si toho nevšiml. Prostě se natočil konec a to byl konec.(12.10.2006)

Dojem velkorozpočtovosti snažící se budit jednohubka s netypicky aristokraticky "cool" prvním milovníkem Markem Taclíkem - však to taky byla jedna z jeho prvních televizních/filmových rolí (a BTW to lomítko je pro povahu celé Zimní Víly příznačné). Krásné kostýmy, slušné, byť u někoho lehce rutinní, herecké výkony, slušný, ale ne zrovna překvapující příběh, a neočekávaně příjemná a s atmosférou filmu ladící hudba, a pozor, i píseň. Ta ale - řekl bych stejně jako samotná Zimní Víla - sdílí osud někdejšího podobně nerozhodného počinu Jak Si Zasloužit Princeznu. Je to škoda, ale s ohledem na ambice produkce si nezaslouží víc než 60%.(24.12.2012)

"Já nejsem tvoje matka !! Ani jsem nikdy nebyla !!" Velmi rozporuplný, leč zejména svojí hutnou atmosférou opravdu jedinečný žánrový příspěvek..(24.12.2015)