Zimní víla (TV film)

Pohádka

Česko, 1999, 52 min

Pohádka se slušnou ponurou atmosférou a odpornou intrikánskou macechou hlavní hrdinky. Do průměru je sražená nepříliš povedenou hudbou, ochotnickými výkony některých herců a v komentářích zmiňovanou blbostí postavy Kateřiny.(4.12.2010)

• salahadin

Proč musí být hlavní hrdinka (Kateřina) tak BLBÁ?? Šlechetnost, dobrota nejsou projev totální mozkové obrny...možná že to je povinný prvek pohádek, ale když to zahrají poloviční herci, co hrají tělem od pasu dolů, tak to rve oči, uši a mozkovou buňku. Takže jsem se dostal k hereckým výkonům, které mně osobně přijdou tak na úrovni Základní umělecké školy. Přijde mi, že herci se do svých rolí nehodí. A od nehrajících herců jsme u režie, která připomíná spíš natáčení homevidea, jen na slušné technické úrovni. No a pár poznámek k scénáři...ten snad vznikal přímo na place veselou improvizací.(26.12.2009)

• blackrain

Nebylo to tak hrozné. Hana Ševčíková byla mrcha jak se sluší a patří. Ta je snad předurčená k takovým rolím. Její činy byly po zásluze potrestány. Kdo jámu kopá, sám do ní padá.(26.12.2009)

• flanker.27

Pohádka, která začíná docela zajímavě, pak ale jako kdyby se ztratil prostředek scénáře a nikdo si toho nevšiml. Prostě se natočil konec a to byl konec.(12.10.2006)

• cheyene

Typický příklad toho, že nové české pohádky stojí za ho... Hold Třem oříškům pro Popelku, Byl jednou jeden král apod. nedá žádná současná fleka.(5.1.2007)