Zimní víla (TV film)

Pohádka

Česko, 1999, 52 min

Krásná pohádka s nádhernou písní. Tu jsem si opravdu zamilovala (tu píseň). Jnak pohádka sama o sobě český průměr v pohádkách, ale dívat se na to dá a dokonce mě to někdy dojalo.(26.12.2009)

• flanker.27

Pohádka, která začíná docela zajímavě, pak ale jako kdyby se ztratil prostředek scénáře a nikdo si toho nevšiml. Prostě se natočil konec a to byl konec.(12.10.2006)

Dojem velkorozpočtovosti snažící se budit jednohubka s netypicky aristokraticky "cool" prvním milovníkem Markem Taclíkem - však to taky byla jedna z jeho prvních televizních/filmových rolí (a BTW to lomítko je pro povahu celé Zimní Víly příznačné). Krásné kostýmy, slušné, byť u někoho lehce rutinní, herecké výkony, slušný, ale ne zrovna překvapující příběh, a neočekávaně příjemná a s atmosférou filmu ladící hudba, a pozor, i píseň. Ta ale - řekl bych stejně jako samotná Zimní Víla - sdílí osud někdejšího podobně nerozhodného počinu Jak Si Zasloužit Princeznu. Je to škoda, ale s ohledem na ambice produkce si nezaslouží víc než 60%.(24.12.2012)

• blackrain

Nebylo to tak hrozné. Hana Ševčíková byla mrcha jak se sluší a patří. Ta je snad předurčená k takovým rolím. Její činy byly po zásluze potrestány. Kdo jámu kopá, sám do ní padá.(26.12.2009)

Pohádka, jíž chybí kouzla a čáry, těžko uspěje jako pohádka. Jednoduchý příběh lásky vychází z předlohy Boženy Němcové, ale přes snahu zasadit děj do hospody, na hrad, do přírody, výsledek působí těžkopádně. Chybí lehkost, a to i v hereckém podání. Herci (Votočková, Taclík, Ševčíková, Geislerová i třeba Menzel) jsou vhodně vybráni, ale působí téměř staticky, jako by nevěděli, co hrát. Občas zaujmou lyričtější pasáže v baladicky laděné romanci. Ale stojí za to vydržet do závěrečných titulků, protože znovu zazní píseň, k níž napsal sám Kryštof Hanzlík slova. Zpěvem potěší Zbyněk Fric a Soňa a Lenka Tomečkovy.(22.1.2011)

• - Hudbu a texty složil režisér Kryštof Hanzlík, zpívá sbor Bambini di Praga. (M.B)

• - Natáčelo se také v Jizerských horách. (Karlos80)

• - V pohádce se při natáčení na hradě Křivoklátě používala místo sněhu umělá pěna. (Karlos80)