Televízna inscenácia hry F. Urbánka. Obraz slovenskej dediny 19. storočia s typickými problémami - láska mladých, ktorej bránia škriepky medzi rodinami, nakoniec vďaka úprimnému a čistému citu zvíťazí. (oficiální text distributora)

gogo76

Očakával som skôr pravý televízny film, rozhodne nie nejaké lacné kulisy v štúdiu aj keď nie sú v príbehu tak dôležité. Ide tu v prvom rade o herectvo, no príbeh sa ma nijako zvlášť nedotkol. Na môj vkus dosť ukecané a uplakané, občas v tej ukecanej rýchlosti a kvalite záznamu je badať horšia zrozumiteľnosť dialógov. Jediný dôvod prečo som to chcel vidieť bola pani Strnisková a je to práve jej postava, ktorá film ako tak drží v priemerných číslach. Herecky sa držia i všetci ostatní, no mne tie kulisové inscenácie nikdy neprirástli k srdcu. 60%. ()

mchnk

Další jednoduchá TV inscenace poskytující ovšem vynikající obraz slovenského folklóru i morálky tehdejší společnosti. Od chalupy až k zámku. Kdo má za sebou pár podobně laděných snímků od Zachara či Ťapáka už jistě ví, co od snímku čekat. Bezchybné, ukázkové herectví bez výjimky, přehlídku krásných žen a tentokráte i silný osudový příběh hlavní hrdinky Aničky (Božidara Turzonovová). Zakázaná láska, nekompromisní a hrdá gazdina, ale i odpuštění a naplnění svých skromných snů. Horší technické provedení a nedokonalá kamera v jinak klasicky precizním zpracování jednoho ze specialistů na snímky z prostředí slovenské dědiny. ()

Autogram

Chudoba nie je hriech, to bolo ľahko povedať, ale spoločnosť to videla inak. A tak sa mladí musia rozísť, takmer sa z toho zblázniť, aby sa v poslednej sekunde pri nejakej významnej príležitosti znovu našli. Trochu častý motív slovenských inscenácií podľa predlôh starších autorov je trochu ozvláštnený jednou záhadou s rozmarínom, ktorú sa podarí úspešne rozlúsknuť. Možno televízia trochu nakopila filmy s podobným motívom, a diváka takýto príbeh môže omrzieť. Herci boli, samozrejme, bez chyby, len kamera sa nemusela tak často (šialene) rozostriť, a nevyrovnaný zvuk bol občas hlasný a o sekundu tichý, že nebolo rozumieť. ()

vitekpe

V podstate divadelni podivana. Krasna Bozidara je hlavnim plusem. Presto nedokoukano. Vyhrocene emoce a neustaly krik a halekani me v polovine unudilo k smrti. Treba nekdy jindy. ()