poster

Pozdní léto (TV film)

Drama / Psychologický

Československo, 1974, 84 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • honajz
  ****

  Komorní hra o manželích, kteří nemohou mít dítě, a těžkém rozhodování, zda si vzít dítě z dětského domu (A co taková rozhodnutí přinášejí pak těm dětem). Nic víc, nic míň, a přesto to má své vnitřní napětí, vrcholy, katarze. Velmi slušně natočená a zahraná TV inscenace, s dobrou kamerou i hudbou.(4.10.2015)

 • Marthos
  *****

  Další ze skvostných televizních scénářů pozorovatele obyčejných lidských příběhů Jiřího Hubače sahá v tomto případě po psychologicky vyhraněné problematice adopce a v nejednoduchosti jejího přijmutí nebo naopak odmítnutí se prolíná i otázka smyslu života. Doléhající partnerská krize, jíž jsou vystaveni bezdětní manželé středního věku, stojí za zprvu nepřekonatelným pocitem přijmout novou roli, která se zdá být těžší především pro mužskou část dvojice. Přítomnost malého chlapce ovšem oběma protagonistům převrací hodnoty a dosavadní styl života, předčasně ukončený navyklou denodenní nezáživnou rutinou; složitost vývoje celé situace je výborně demonstrována na až pedantickém a odlidštěném přístupu titulního hrdiny, marně se pokoušejícího proniknout do říše dětské fantazie. Syrovost příběhu dodává i několik málo pasáží z prostředí dětského domova, jehož celospolečenská vykořeněnost se promítá do chování a jednání jeho chovanců, krutých a cynických nejen k sobě, ale i k druhým a k životu vůbec. Měl-li bych upozornit na někoho z hereckých představitelů, pak by to byl zcela jednoznačně výborný Jiří Vala, ztvárňující s neobvyklou vnitřní silou zpočátku sucharského nepřístupného pragmatika, vystaveného těžké životní zkoušce, v níž si není jist, zda obstojí. Rozjímající dobrosrdečnost "věčně mladého stáří" je v celé své šířce zastoupena laskavým Peškovým patriotismem, na jehož vlně se nese další bravurní studie hartusivých a přitom milujících matek Dany Medřické; méně výrazná se v tomto srovnání jeví Galatíkové role i výkon tehdy ani ne desetiletého Michala Suchánka, ale ani u nich nelze hovořit o nezdaru. Hodnoty, které si Hubačova televizní hra zachovává do dnešních dnů bychom neměli ledabyle přehlížet, protože i pozdní léto nabízí ty nejkrásnější plody, které stačí jen náležitě vychutnat.(7.11.2010)

 • triatlet
  **

  I mistr Hubač se utne. Rádobydramatický scénář sklouzává ke klišé a stylizaci a nezachrání to ani silné herecké osazenstvo. Zaujme výborné vedení dětských herců - teda hlavně Michala Suchánka.(5.2.2012)

 • LiVentura
  ****

  Milý rodinný snímek-drama o vztahu otce a adoptovaného syna. Krásně roztomilý malý Suchánek se dostává do nové rodiny za hudby skvostného Fišera...(7.11.2010)

 • Snorlax
  *****

  Hubač asi nikdy nic špatného nenapsal. Moskalyk byl již v té době zkušený televizní režisér, katastrofu, v niž se Petru Kostkovi proměnila Konvalinková v Hegerlíkovou, teprve připravoval. A tak sáhl pro kvalitní dospělé herce, které doplnil tehdy výborným Michalem Suchánkem. V téhle inscenaci je zkrátka všechno dobře.(23.12.2012)

 • - Poprvé před kamerou Michal Suchánek. (M.B)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace