poster

Pozdní léto (TV film)

Drama / Psychologický

Československo, 1974, 84 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • kleopatra
  ****

  Věra Galatíková a Jiří Vala jako případní adoptivní rodiče roztomilého Michala Suchánka (nechce se věřit, že z něj jednou bude "netáhlo Kopeček" z Tele Tele) v krásně napsaném Hubačově scénáři o tom, zda "vzít či nevzít" si dítě z dětského domova a taky PROČ.(1.1.2005)

 • mchnk
  ****

  Příběh o človíčkovi s kufříkem, který převážně čeká na rozhodnutí druhých. Opuštěn a zavalen různými názory se nakonec rozhodne jednat sám. Velmi silný závěr byl celých 84 minut na spadnutí a i když je scénář možná až moc rodinný, kombinace lehkého humoru a silného dráma s vynikajícím hereckým obsazením funguje dokonale. Nenápadná TV inscenace ze sedmdesátých let strká do kapsy většinu současných pokusy diváka dojmout.(27.10.2013)

 • Karlos80
  ****

  "Dědečku máš cigarety? " "Proč?" "Chceš si semnou zapálit?" Krásný, citlivý, milý alei velmi dojemný film, pamětihodná sekvence ve vlakovém kupé je nezapomenutelná. Souhlas s Kleopatrou co se týká názoru na Michala Suchánka, který se dostal k filmu, díky svému otcovi, ale to je druhá věc, stejně tak jako pozdější netáhlo Kopeček. Snímek je svým citlivým obsahem a ztvárněním daleko lepší než třeba pozdější "Indiáni z větrova", také rodinný film, a také z prostředí dětského domova, ale i kterýkoliv jiný z dnešní doby. A to byl v uvozovkách film jen vyrobený pro televizi..(17.8.2008)

 • dobytek
  *

  Může bejt něco horšího než adoptovat Suchánka? Snad jedině adoptovat Genzera. Nesnášim filmy o dětech...(11.12.2011)

 • LiVentura
  ****

  Milý rodinný snímek-drama o vztahu otce a adoptovaného syna. Krásně roztomilý malý Suchánek se dostává do nové rodiny za hudby skvostného Fišera...(7.11.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace