Dvě z Paříže (TV film)

Povídkový

Československo, 1988, 64 min

Dobře zpracovaný Maupassant je zárukou úspěchu. Velmi slušná televizní inscenace, kterých v našich luzích a hájích opravdu není mnoho. 80%(25.8.2009)

Dvě krátké povídky z Paříže, kdy u jedné přijde manžel díky prodeji šperků na nevěru své manželky a u druhé, kdy se dva potkají na hřbitově a když chlapíkoj dojdou prašule, baba se vypaří. Za mě příjemné potěšení, když v telce nic pořádnýho nedávaj. 75%(16.8.2015)

Skvelé spracovanie skvelých príbehov, skvostná Libuška šafránková. Bavila som sa od začiatku do konca.(27.7.2009)

Dvě nadčasové Maupassantovy povídky o nevěrných ženách a oklamaných mužích v excelentním hereckém obsazení. Zejména druhá z povídek, Hrobničky s Libuší Šafránkovou a Petrem Kostkou, náleží k absolutním diamantům české televizní tvorby.(7.6.2016)

Bravo. Lahůdka herecká (Preiss, Šafránková, Kostka) i vizuální (kostýmy). A celkově, skvěle uchopený Maupassant!(24.9.2012)