Dvě z Paříže (TV film)

Povídkový

Československo, 1988, 64 min

Bravo. Lahůdka herecká (Preiss, Šafránková, Kostka) i vizuální (kostýmy). A celkově, skvěle uchopený Maupassant!(24.9.2012)

Jeden psychologický a syrový a jeden satirický a komediální příběh. Hrobničce Šafránkové by asi podlehl nejeden jinak solidní a rozvážný muž.(3.10.2005)

Dobře zpracovaný Maupassant je zárukou úspěchu. Velmi slušná televizní inscenace, kterých v našich luzích a hájích opravdu není mnoho. 80%(25.8.2009)

Dvě krátké povídky z Paříže, kdy u jedné přijde manžel díky prodeji šperků na nevěru své manželky a u druhé, kdy se dva potkají na hřbitově a když chlapíkoj dojdou prašule, baba se vypaří. Za mě příjemné potěšení, když v telce nic pořádnýho nedávaj. 75%(16.8.2015)

Tyhle televizní inscenace byly výkladní skříní Československé televize a režisér Pavel Háša byl trochu něco jako jejich specialista. Nápad adaptovat nějakou z povídek Guy de Maupassanta není úplně nový, ale spojení Pavel Háša a Guy de Maupassant se zřejmě zrodilo pod šťastnou hvězdou. Obě adaptované povídky jsou nosné a zdařilé, subjektivně mne o trochu více oslovily Hrobničky, snad kvůli neodolatelné Libušce Šafránkové, které bych coby muž jistě v podobné situaci rád podlehl. Tahle satirická miniatura se i po více jak sto letech ukazuje coby hodně nadčasová...vzpomeňme na všechny ty naše dnešní ,,zlatokopky"...(13.4.2012)