poster

Dvě z Paříže (TV film)

Povídkový

Československo, 1988, 64 min

 • Radek99
  ****

  Tyhle televizní inscenace byly výkladní skříní Československé televize a režisér Pavel Háša byl trochu něco jako jejich specialista. Nápad adaptovat nějakou z povídek Guy de Maupassanta není úplně nový, ale spojení Pavel Háša a Guy de Maupassant se zřejmě zrodilo pod šťastnou hvězdou. Obě adaptované povídky jsou nosné a zdařilé, subjektivně mne o trochu více oslovily Hrobničky, snad kvůli neodolatelné Libušce Šafránkové, které bych coby muž jistě v podobné situaci rád podlehl. Tahle satirická miniatura se i po více jak sto letech ukazuje coby hodně nadčasová...vzpomeňme na všechny ty naše dnešní ,,zlatokopky"...(13.4.2012)

 • flanker.27
  *****

  Jeden psychologický a syrový a jeden satirický a komediální příběh. Hrobničce Šafránkové by asi podlehl nejeden jinak solidní a rozvážný muž.(3.10.2005)

 • Šandík
  ****

  Dobře zpracovaný Maupassant je zárukou úspěchu. Velmi slušná televizní inscenace, kterých v našich luzích a hájích opravdu není mnoho. 80%(25.8.2009)

 • LiVentura
  ***

  Příjemné, výborní herci.(20.7.2013)

 • Marthos
  *****

  Dvě nadčasové Maupassantovy povídky o nevěrných ženách a oklamaných mužích v excelentním hereckém obsazení. Zejména druhá z povídek, Hrobničky s Libuší Šafránkovou a Petrem Kostkou, náleží k absolutním diamantům české televizní tvorby.(7.6.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace