poster

Dvě z Paříže (TV film)

Povídkový

Československo, 1988, 64 min

 • WANDRWALL
  *****

  Dvě skvělé povídky, dobře zahrané, moudré a radostné. Díky Nejvyšší sílo, že GUY žil a krásně psal.(7.8.2010)

 • LiVentura
  ***

  Příjemné, výborní herci.(20.7.2013)

 • Mariin
  *****

  Bravo. Lahůdka herecká (Preiss, Šafránková, Kostka) i vizuální (kostýmy). A celkově, skvěle uchopený Maupassant!(24.9.2012)

 • 6thSun
  ***

  První povídka je lepší, hlavně díky Preissovi, celkově pak někde mezi tři čtyři, ale páč to tady máš až moc vysoký hodnocení, dávám nižší variantu.(26.8.2013)

 • Radek99
  ****

  Tyhle televizní inscenace byly výkladní skříní Československé televize a režisér Pavel Háša byl trochu něco jako jejich specialista. Nápad adaptovat nějakou z povídek Guy de Maupassanta není úplně nový, ale spojení Pavel Háša a Guy de Maupassant se zřejmě zrodilo pod šťastnou hvězdou. Obě adaptované povídky jsou nosné a zdařilé, subjektivně mne o trochu více oslovily Hrobničky, snad kvůli neodolatelné Libušce Šafránkové, které bych coby muž jistě v podobné situaci rád podlehl. Tahle satirická miniatura se i po více jak sto letech ukazuje coby hodně nadčasová...vzpomeňme na všechny ty naše dnešní ,,zlatokopky"...(13.4.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace