Dvě z Paříže (TV film)

Povídkový

Československo, 1988, 64 min

Tyhle televizní inscenace byly výkladní skříní Československé televize a režisér Pavel Háša byl trochu něco jako jejich specialista. Nápad adaptovat nějakou z povídek Guy de Maupassanta není úplně nový, ale spojení Pavel Háša a Guy de Maupassant se zřejmě zrodilo pod šťastnou hvězdou. Obě adaptované povídky jsou nosné a zdařilé, subjektivně mne o trochu více oslovily Hrobničky, snad kvůli neodolatelné Libušce Šafránkové, které bych coby muž jistě v podobné situaci rád podlehl. Tahle satirická miniatura se i po více jak sto letech ukazuje coby hodně nadčasová...vzpomeňme na všechny ty naše dnešní ,,zlatokopky"...(13.4.2012)

První povídka je lepší, hlavně díky Preissovi, celkově pak někde mezi tři čtyři, ale páč to tady máš až moc vysoký hodnocení, dávám nižší variantu.(26.8.2013)

Dobře zpracovaný Maupassant je zárukou úspěchu. Velmi slušná televizní inscenace, kterých v našich luzích a hájích opravdu není mnoho. 80%(25.8.2009)

Bravo. Lahůdka herecká (Preiss, Šafránková, Kostka) i vizuální (kostýmy). A celkově, skvěle uchopený Maupassant!(24.9.2012)

Skvelé spracovanie skvelých príbehov, skvostná Libuška šafránková. Bavila som sa od začiatku do konca.(27.7.2009)