Káťa a Škubánek (TV seriál)

• Československo

Katka a Strapáčik

(Československo)

Animovaný / Komedie / Rodinný

Československo, 1982, 26x8 min

Gaia Vítková

Zvuk:

Jan Kacián

Scénář: Libuše Koutná, Josef Lamka; hudba: Angelo Michajlov. Spojení Káti s rošťáckým Škubánkem je v podání Jitky Molavcové správně večerníčkovské. Navíc když se podaří přelstít kocoura Luciáše, tak to je pěkně ekologická jízda. Ale pozor, aby auto na kočičí pohon nebylo žalovatelné kvůli týrání zvířat:-)(4.12.2009)

Zajímavý večerníček o malé roztomilé holčičce a jejím pejskovi. Prostě klasika.(3.9.2015)

• Hrabka

Tento Večerníček nebyl mým oblíbeným. Ty příběhy, hrdinové a zpracování mně prostě nesedělo.(11.1.2008)

26/26 Bohatě adaptovaný seriál výtvarnice Marešové a vypravěčky Molavcové, který vycházel ve Čtyřlístku v letech 1984-1992 (Knihovnička 119-195), je pozoruhodný svými dalšími přepisy do knížek a převyprávěními na CD, jež se nikdy neobešly bez jedné z dam. V kontextu starších seriálů Čtyřlístku, které se také dostaly do Večerníčku (nebo naopak), je Káťa a Škubánek jediným s konzistentní podobou a jazykovou verzí.(23.3.2009)

• Stegr

0% - Omlouvám se, ale hlas Jitky Molavcové a demence Káti mě v dětství vytáčely k šílenství, takže nemůžu jinak...(25.4.2010)