Káťa a Škubánek (TV seriál)

• Československo

Katka a Strapáčik

(Československo)

Animovaný / Komedie / Rodinný

Československo, 1982, 26x8 min

Gaia Vítková

Zvuk:

Jan Kacián

Milý večerníček na Slovensku vysielaný ako Katka s Strapáčik(8.11.2008)

Rozpohybovaní už nikdy nebyli tak dobří. Ale stejně Kva-kva kvalita...(15.7.2006)

Dokoukáno a vzhledem k tomu, že se mi to líbí oproti jiným večerníčkům i dnes, tak nemůžu hodnotit jinak. Je tohodně pohádkové, milé a taky je to i docela dlouhé na večerníčkové série. Dá se říct, že se mi asi líbily všechny díly a to je docela věc. Kocour Luciáš jako škodolibá potvora byl skvělý, rozumbrada škubánek a holčičí archetyp Káťa. sehrané postavičky v mnoha příbězích, které zabrousily do pkěn velkého spektra témat. Navíc vyprávěno hlasem Jitky Molavcové i to se mi hodně líbilo. Takže se to dostává mezi mé oblíbené TOP večerníčky 10/10(18.12.2011)

Na tento večerníček sice nevzpomínám s takovou láskou jako na jiné, ale přecejen je to součást mého dětství. Ten díl s Karlem Gottem je pikantní.(17.12.2005)

Scénář: Libuše Koutná, Josef Lamka; hudba: Angelo Michajlov. Spojení Káti s rošťáckým Škubánkem je v podání Jitky Molavcové správně večerníčkovské. Navíc když se podaří přelstít kocoura Luciáše, tak to je pěkně ekologická jízda. Ale pozor, aby auto na kočičí pohon nebylo žalovatelné kvůli týrání zvířat:-)(4.12.2009)