Chraň si svůj život

• slovenský

Obhájiť svoj život

Komedie / Drama / Romantický / Fantasy

USA, 1991, 112 min

Odpoveď na otázku jak vlastně funguje nebeská justice... v podobě příjemné komedie k zamyšlení... Zavzpomínejte, jak byste asi obstáli na Danielobvě místě.. :-))(30.11.2004)

Filmy o zivote po zivote ma velmi bavia, avsak dolezity je aj scenar, dalej ako ma film bavi a to najdolezitejsie, ako mi ten film utkvie v pamäti. Mna tento film sice bavil, avsak mam obavy, ze ak by som si o par mesiacov matne na tento film spomenul, mohol by som si pomysliet, ze bol to taky priemerny snimok. Nechcem prezradzat o com ten film je, len mi bol trosku divny sposob analyzy cloveka po smrti, ale ako som uz pisal, je to komedia a par zabavnych miest sa tu naslo. Najviac ma zaujala moja oblubena herecka Meryl Streep, ktora sa tu ukaze asi az v 27 minute, ale potom uz bude na scene dost casto a bola velmi sympaticka. Ako som sa tak na nu dival, premyslal som, ako skvele dokaze zahrat mrchy napriklad vo filmoch DABEL NOSI PRADU (2006) alebo POCHYBY (2008). Albert Brooks natocil len par filmov, ale z jeho hereckej filmografie by som spomenul tie najznamejsie: TAXIKAR (1976), VOJIN BENJAMINOVA (1980), CENA ZA NEZNOST (1983), VYSILAME ZPRAVY (1987), ZAKAZANE OVOCE (1998), DR. DOLITTLE (1998), HLEDA SE NEMO (2003) alebo SIMPSONOVI VE FILMU (2007)... 11.12.2009 ______ Albert Brooks - (Daniel Miller) +++ Meryl Streep - (Julia) +++ Michael Durrell - (Šéf agentúry) +++ James Eckhouse - (Majiteľ Jeepu) +++ Gary Beach - (Predavač aut) +++ Peter Schuck - (Stan) +++ Rip Torn - (Bob Diamond) +++ Sharlie Stuart - (Susan) +++ Hudba: Michael Gore +++(11.12.2009)

První pravdivý příběh o tom, co se stane, až zemřete.(9.5.2011)

Film o posmrtnym životě zcela oproštěnej od náboženství. Žádnej ráj, žádný peklo, žádnej bůh, ale Judgement city. Tohle se mi docela zamlouvá. Pokud si odmyslíte, že hlavní postavy jsou po smrti, tak je to v podstatě romantická komedie. Já romantický filmy moc nemusim, ale tohle patří rozhodně k tomu lepšímu. Docela přijemnej film, na kterej se rád podívám, když náhodou běží v televizi. 65%(26.7.2010)

tak som konecne nasiel tento film :) nemohol som si spomenut na nazov. tento pocin som videl asi pat krat v telke... diky dodovi jakubcovi za objasnenie zahady :) ..toto je moje detstvo, klasika... 60%(14.3.2007)

• - Ethan Embry v tomto filmu debutoval. (Pumiiix)

• - Scéna, kdy se Daniel (Albert Brooks) ptá Julie (Meryl Streep), jak zemřela, odpoví mu, že zakopla, udeřila se do hlavy, spadla do bazénu a utopila se, a to i přesto, že plave dobře a ráda. Meryl Streep, která Julii hraje, opravdu dobře plave, na střední škole dokonce byla jednou z nejlepších a dodnes se plavání vášnivě věnuje. (jezurka42)