Chraň si svůj život

• slovenský

Obhájiť svoj život

Komedie / Drama / Romantický / Fantasy

USA, 1991, 112 min

Velice zajímavý film s neobvyklým námětem. Brooks zvládl režii i hlavní roli znamenitě a Streepová je opět mimořádně sympatická. A ta ústřední melodie ? Té se nezbavím ještě hodně dlouho. Jenom škoda, že jsme se nedozvěděli, co je tam dál a dál... ;)(4.8.2004)

7 / 10 Kiež by každá komédia mohla byť rovnako inteligentná a vtipná zároveň. Brooks a Streepová sa perfektne dopĺňajú a celkom vás presvedčia, že sú pre seba ako stvorený, aj keď o tom ešte sami nevedia. Apropo, námet - ten je vo svojej vnútornej jednoduchosti, no až 'filozofickej' hĺbke, tak jedinečný, že si sám o seba zaslúži tie štyri *. Keď sa tomu priráta ojedinelá absencia 'hluchých' miest, niet čo riešiť. Plné hodnotenie nedávam len preto, že z celého filmu sa dalo vyťažiť omnoho viac. Nebojím sa povedať, že keby sa autori sústredili viac na psychiku postáv a odpustili si nejaké komediálne prvky, bol by to v tom čase horúci oscarový kandidát.(21.2.2005)

Filmy o zivote po zivote ma velmi bavia, avsak dolezity je aj scenar, dalej ako ma film bavi a to najdolezitejsie, ako mi ten film utkvie v pamäti. Mna tento film sice bavil, avsak mam obavy, ze ak by som si o par mesiacov matne na tento film spomenul, mohol by som si pomysliet, ze bol to taky priemerny snimok. Nechcem prezradzat o com ten film je, len mi bol trosku divny sposob analyzy cloveka po smrti, ale ako som uz pisal, je to komedia a par zabavnych miest sa tu naslo. Najviac ma zaujala moja oblubena herecka Meryl Streep, ktora sa tu ukaze asi az v 27 minute, ale potom uz bude na scene dost casto a bola velmi sympaticka. Ako som sa tak na nu dival, premyslal som, ako skvele dokaze zahrat mrchy napriklad vo filmoch DABEL NOSI PRADU (2006) alebo POCHYBY (2008). Albert Brooks natocil len par filmov, ale z jeho hereckej filmografie by som spomenul tie najznamejsie: TAXIKAR (1976), VOJIN BENJAMINOVA (1980), CENA ZA NEZNOST (1983), VYSILAME ZPRAVY (1987), ZAKAZANE OVOCE (1998), DR. DOLITTLE (1998), HLEDA SE NEMO (2003) alebo SIMPSONOVI VE FILMU (2007)... 11.12.2009 ______ Albert Brooks - (Daniel Miller) +++ Meryl Streep - (Julia) +++ Michael Durrell - (Šéf agentúry) +++ James Eckhouse - (Majiteľ Jeepu) +++ Gary Beach - (Predavač aut) +++ Peter Schuck - (Stan) +++ Rip Torn - (Bob Diamond) +++ Sharlie Stuart - (Susan) +++ Hudba: Michael Gore +++(11.12.2009)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $16,371,128Tržby Celosvetovo $-(17.2.2009)

První pravdivý příběh o tom, co se stane, až zemřete.(9.5.2011)