Chraň si svůj život

Obhájiť svoj život

Komedie / Drama / Romantický / Fantasy

USA, 1991, 112 min

• mandes

rozpočet : ? tržby americke : $16,371,128(12.2.2007)

tak som konecne nasiel tento film :) nemohol som si spomenut na nazov. tento pocin som videl asi pat krat v telke... diky dodovi jakubcovi za objasnenie zahady :) ..toto je moje detstvo, klasika... 60%(14.3.2007)

Ten námět zase není až tak neobvyklý, je ovšem zpracován velmi profesionálně a zajímavě. Exkurze vlastním životem zkombinována s menším, ale roztomilým romantickým příběhem. Albert Brooks se předvedl jako režisér i jako herec. Meryl Streep mu pak tvoří sympatický protějšek.(29.8.2006)

7 / 10 Kiež by každá komédia mohla byť rovnako inteligentná a vtipná zároveň. Brooks a Streepová sa perfektne dopĺňajú a celkom vás presvedčia, že sú pre seba ako stvorený, aj keď o tom ešte sami nevedia. Apropo, námet - ten je vo svojej vnútornej jednoduchosti, no až 'filozofickej' hĺbke, tak jedinečný, že si sám o seba zaslúži tie štyri *. Keď sa tomu priráta ojedinelá absencia 'hluchých' miest, niet čo riešiť. Plné hodnotenie nedávam len preto, že z celého filmu sa dalo vyťažiť omnoho viac. Nebojím sa povedať, že keby sa autori sústredili viac na psychiku postáv a odpustili si nejaké komediálne prvky, bol by to v tom čase horúci oscarový kandidát.(21.2.2005)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $16,371,128Tržby Celosvetovo $-(17.2.2009)

• - Scéna, kdy se Daniel (Albert Brooks) ptá Julie (Meryl Streep), jak zemřela, odpoví mu, že zakopla, udeřila se do hlavy, spadla do bazénu a utopila se, a to i přesto, že plave dobře a ráda. Meryl Streep, která Julii hraje, opravdu dobře plave, na střední škole dokonce byla jednou z nejlepších a dodnes se plavání vášnivě věnuje. (jezurka42)

• - Ethan Embry v tomto filmu debutoval. (Pumiiix)