Cesta ke zlu

Vraždy v mene satana

Horor

USA, 2005, 90 min

• Jimmi

Z tohto filmu som mal zmiesane pocity,od zaciatku az do konca....dobre pasaze sa striedali s totalnouu nudou....este stastie ze to trvalo len 1 a pol hodiny..ale koniec sa mi celkom pacil...(15.7.2005)

Je potešiteľné, že z času na čas sa v záplave typicky "teenagerských" horrorov objaví aj nejaké to ambicióznejšie dielko (napr. Oktanový kult či séria Ginger a Snaps a pod.). Nad Devour som dlho váhal - na zadnej strane obálky DVD na mňa vyplazil jazyk tak odstrašujúci obrázok, že som bol presvedčený, že ide o nejaké voľné pokračovanie shitu menom Satan. Našťastie, je to trochu inak, hoci na Satana takisto príde. Rozhodne tu však nejde o tupé žonglovanie s pekelníkmi - nie sme totiž na koncerte skupiny Gorgoroth, ale vo filme, ktorý ponúka aj nejaké tie myšlienky. Ako je už na ČSFD dobrým zvykom, práve tomuto typu filmov tu akosi ruže nekvitnú a tak pridávam jednu hviezdičku navyše.(27.8.2006)

• MáŠa

B.L.B.O.S.T. Vypadalo to celkem snesitelně ještě někde na začátku, kdy si člověk říkal, že jen ty triky a herecký výkony mohli být trošku lepší, ale když pak celý děj nějak začal souviset s ďáblem, přestalo to všechno nějak dávat smysl a začlo mě to celkem štvát(21.5.2010)

• eraserhead666

Když už ničím, byl by Devour alespoň mým splněným snem vidět v jednou filmu podle mě dvě nejhezčí herečky co znám. Kdyby mě někdy takový sen napadl. Shannynina exotická tajemnost a skoro až démonická éterickost a Dominičina elektrizující smyslnost, za to stojí přetrpět i ten nejhorší film. Jenže ten splněný (nikdy nevyřčený sen) by byl / je tím jediným, co film poskytne. Ale vůbec tomu tak nemuselo být. Cesta ke zlu má docela zajímavý nápad a myšlenku a první půlka filmu nevypadá vůbec špatně. Klacky pod nohy tomu však háže jednak otřesný scénář, docela fušerské celkové provedení a hlavně konec, který nejen že na nic neodpoví (a na pointu rovnou zapomeňte), ale spíše předloží ještě více a více otázek, čímž to všechno působí hlavně zmatečně. Takže, pozitiva? Výborná píseň u úvodních titulků a hudba ve filmu obecně (až by stálo za to, pohlédnout se po soundtracku), nápad a zápletka, Shannyn a Dominique (která tady hraje docela dobře, je obrovská škoda, že po naprosto výborném výkonu v Lolitě a objevení se ve známějším akčňáku Tváří v tvář takhle hluboko zapadla). Negativa? Všechno ostatní – scénář, celkové zpracování, pointa (či spíše její mnohovýznamnost nebo neexistence, můžete si vybrat), neschopnost využít potenciál příběhu (např. jen slabě nakouslý okultismus a satanismu) a čím dál větší zmatečnost jak se film blíží ke konci, nemluvě již o naprosto ujetém závěru. Škoda, velká škoda. Mělo by to rozhodně na víc. A já bych strašně rád víc dostal i dal. :-((13.2.2010)

• Ištván87

Jensen Ackles je sympaťák a Shannyn Sossamon je krásná (ostatně jako vždycky). Ale tomuhle filmu to nijak výrazně nepomohlo.(27.3.2009)