Cesta ke zlu

Vraždy v mene satana

Horor

USA, 2005, 90 min

• Jimmi

Z tohto filmu som mal zmiesane pocity,od zaciatku az do konca....dobre pasaze sa striedali s totalnouu nudou....este stastie ze to trvalo len 1 a pol hodiny..ale koniec sa mi celkom pacil...(15.7.2005)

• darkrobyk

Nenechal jsem se odradit slabším hodnocením, mile jsem však překvapen nebyl. Začátek je velmi slibný - les, osamocený lovec, útok, opuštěná chata...a v ní zlo. Pak jakoby se tvůrci nedokázali rozhodnout, co vlastně chtějí točit. Satanský horror? Drama pošuka s morbidními sny, které se možná plní? Příběh o splněných přáních? Nu, nakonec je to všechno napůl. Celý film je poněkud zmatený, i když má jakési směřování. Bohužel, kromě herců není moc na co koukat - žádný sex, žádné gore, jen pár průměrných scén s kapkou krve. Bez toho se ovšem obejde jen velmi silný příběh, což není tento případ. A ruku na srdce - satan jako mendelský kozel snad už dnes nikoho ve filmu nevystraší.(16.11.2012)

• Ištván87

Jensen Ackles je sympaťák a Shannyn Sossamon je krásná (ostatně jako vždycky). Ale tomuhle filmu to nijak výrazně nepomohlo.(27.3.2009)

• SOLOM.

Většinu z vás nejspíš napadne, že jde zase jen o další kousek, který se točí okolo nějaké podivné hry. Nejste daleko od pravdy, ale ta je zde tak trochu pouze jakýmsi módním doplňkem, protože jak brzy poznáte, pravá podstata filmu je trošku někde jinde. Již na začátku nám tvůrci nabídnou několik velice podivných snových scén, či lépe řečeno vidin hlavního hrdiny, které patří k tomu nejlepšímu co je zde k vidění. Atmosféra se v tu chvíli dostává do slibného tempa a divák nedočkavě vyhlíží, jakýmže směrem se film vydá. To však ještě netuší, že právě tyto momenty patří k tomu nejlepšímu co nám film nabídne. Čím víc se blížil konec filmu, tím jsem začal být více zmatenější a především otrávenější. Původní myšlenka vyšuměla do ztracena a tvůrci se nám pokoušeli nabídnout hned několik svých vlastních alternativ, které je zřejmě napadli během natáčení, protože film svedly spíše na jakési velmi podivné rozcestí. Osobně mám sice rád vše co se týká satanismu, ale místo aby se jej pokusili trochu více ve filmu rozvinout, tak se úplný finish pokusili co možná nejefektivněji ufiknout. Tím si však rovněž zrovna dvakrát nepomohli, protože mě spíše ještě více znechutili a já si uvědomil, že jsem při sledování tohoto snímku zbytečně ztrácel čas a měl jsem jít raději na pár chlazených.(21.3.2011)

• hellstruck

Jedna hvězdička za Jensena Acklese a půlka* za prvních deset minut.Kdyby film probíhal ve stejném duchu jako začátek,dívat by se na to dalo,ale s "Cestou"to šlo do háje.Možná má na můj úsudek také značný vliv averze k hororům,kterou zkrátka nedokážu překonat,protože v podobných snímcích jde o to ukázat co nejvíc krve a orgánů a to mi přijde vážně pošahané.Tvůrci většinou podle mě musí mít o kolečko víc,jinak by takové slátaniny snad ani nemohli vymyslet.Každopádně když se ještě vrátím k Jensenovi,on je prostě skvělý herec (a co si budeme povídat,také je k sežrání),ale pro takové blbiny je ho vážně škoda.Zůstat by měl u Supernaturalu..To je asi tak vše,co si dovolím říct,protože jsem stejně celý film neviděla,takovou trpělivost nemám.Lepší jedna hvězda tedy.(20.3.2011)