Maximální limit

Two for the Money

Maximálny limit

Drama / Thriller / Sportovní

USA, 2005, 118 min

Mám rád sportovní prostředí a ještě raději mám sportovní sázení. Je pravda že, nesázím tolik jako hlavní postavy v tomto filmu, ale i za menší vklad se člověk může pobavit a cítit se na živu. Příběh ústřední trojice je pro lidi, kteří se v sázení nepohybují, možná těžko uvěřitelný, ale díky skvělému hereckému obsazení se do něho lehce ponoří.(16.2.2010)

Slusny film o rizikovom povolani, od ktoreho som cakal trosku viac. Mozno viac napätia alebo dramy, kde som predpokladal, ze sa Brandon dostane az do takych problemov, ze mu pojde o zivot. Nie, ze by ani raz nebol ohrozeny, ale to bola slabota a okrem toho sa prva polovica filmu pomaly rozbiehala, kym to uz zacalo byt konecne trosku napinave. Na druhej strane sa mi ako vzdy pacil vykon Ala Pacina, on sa snad pre taketo ulohy narodil a samozrejme aj vykon Rene Russo :-) ... 24.09.2008 ______ Al Pacino - (Walter Abrams) +++ Matthew McConaughey - (Brandon Lang) +++ Rene Russo - (Toni Morrow) +++ Armand Assante - (Novian) +++ Hudba: Christophe Beck +++ Produkcia: Jay Cohen, Rene Russo(23.9.2008)

Dobre obsadená oddychovka. Nič viac nič menej. 70%(25.12.2009)

Pominu-li nepodstatnou skutečnost, že jsem nikdy zcela nepobral krásu lámání kostí při americkém fotbalu a milionovou sázku jsem na házení šišatého nesmyslu už dlouho nevsadil, tak je to snímek docela koukatelný.(24.1.2012)

Al Pacino (Walter) jako ďábelský našeptávač a manipulátor a jeho nově lapený, štěstím políbený tipař Brandon, který si velmi rychle zvyknul na luxusní oblečení, auta, peníze, úspěch a veškerý poskytnutý nadstandard.A především na obdiv člověka, který v něho věřil.„Vše co dělá funguje. A tipuje na vítěze.A jakou má fyzičku. Měla bys ho vidět bez trička.Vážně. Já ho viděl. Fakt fešák. Měla bys ho zkusit.“ Tipař s víc než 80% úspěšností, který pouze špatně otipoval svého šéfa a svoji pozici. Vzájemný vztah považoval za něco, čím ten vztah nikdy nebyl. To rozčarování! Ta fatální chyba obou. I když je zápletka vcelku předvídatelná, dobrý výběr hudby a herecké obsazení zaručují příjemně strávených 122 minut. Pánové navíc mohou obdivovat stále šarmantní Rene Russo a já musím souhlasit s Waltrem Matthew je bez trička, fakt fešák.(14.2.2006)

• - V čase premiéry filmu bolo číslo do Walterovej televíznej šou (1 800 BET ON IT) skutočne používaným kontaktom poradenskej kancelárie športových tipov. (U_S_O)

• - Film je natočen podle skutečného příběhu Brandona Linka, který používal pseudonym Mike Anthony. Ve filmu jsou jména změněna na Brandon Lang a John Anthony. Skutečný Brandon Link se dokonce ve filmu objeví, jeho role je označena jako "Muž, který zdraví Brandona". (novoten)

• - Dan Gilroy, manžel Rene Russo, napsal roli Toni přímo pro svou manželku. Sestra Russo se dokonce jmenuje Toni. (novoten)