Maximální limit

Two for the Money

Maximálny limit

Drama / Thriller / Sportovní

USA, 2005, 118 min

Proč jsem si tohle sportovní drama našel? Hlavní důvod: Matthew McConaughey. Jeho slunečné komediální výlety z počátku tisíciletí stály za starou belu, za poslední tři čtyři roky ovšem nabral neskutečné kvalitativní tempo, takže zájem o jeho předchozí kousky roste. Škoda, že tempo si nedokázal pohlídat i režisér Caruso. Nabízí příběh nadějného sportovce, jehož kariéru utne zranění, a po letech si na tuhle kancelářskou krysu nikdo nevzpomene. Osud tomu chtěl, aby si ho všiml sázkařský magnát Al Pacino, a jeho nudný život nabere nečekané obrátky. Za oceánem má pojem sportovní sázení docela jiné mantinely, takže model, kdy si jde fotbalový fanda vsadit stovku na ligu Sparta versus Jablonec, je někde jinde. Jenže tenhle film neumí dát ani pohlavek, ani z něj nemrazí. Prostě jen tak pluje v televizním aranžmá, není tak promyšlený, jak se tváří, není tak svižný, jak by bylo třeba. A já se obávám, že velmi rychle zapomenu!!(8.7.2015)

Tomuhle říkám příjemný film. Můžete ho považovat jen za jedno z těch průměrných dramat, ale pro mě je to hlavně geniální sonda do života jednoho chlapíka, který se z nuly začal hrabat na vrchol. A jak se měnilo jeho postavení, začal se měnit i on sám. Two for the Money je film o tom, že v prostředí vysokých peněz nemusí být nic tak, jak se zdá. Jednou jste nahoře, o sekundu později na dně. Jednou jste přátelé, za chvíli ležíte pomočení svým "přítelem" na trávníku... No a Al je prostě Al. Jeho postava se pohybuje někde na hraně mezi láskou a nenávistí, polovinu filmu byste mu nejradši jednu vrazili, tu druhou byste mu (alespoň z mého ženského pohledu) nejradši skočili do náručí, případně ho začali utěšovat. Asi i tak je na tom celý film: buď si ho podobně jako já oblíbíte, nebo máte prostě smůlu a ztratili jste dvě hodiny svého života. Pokud máte talent jako Johnny Anthony, můžete si zkusit tipnout. Nebo si hodit mincí. Možná to vyjde nastejno.(20.8.2007)

Pominu-li nepodstatnou skutečnost, že jsem nikdy zcela nepobral krásu lámání kostí při americkém fotbalu a milionovou sázku jsem na házení šišatého nesmyslu už dlouho nevsadil, tak je to snímek docela koukatelný.(24.1.2012)

Vsaďte se, že film o sportovním sázení, který disponuje adrenalinovými okamžiky stejně jako kýčovými, vás zaujme především jednou dominantní substancí - výkonem Al Pacina. Je to zaručený tip..... ale taky si můžete hodit mincí.(4.5.2006)

Příjemné překvapení. Svěží konverzační drama nadupané ostrovtipem, inteligentním scénářem, působivou technickou stránkou a nečekaně kvalitními hereckými výkony, slovem nečekaně není myšlen "ďábel" Al, jehož sice nikterak nevyhledávám, ale on byl snad jedinou hereckou sázkou na jistotu. Na mysli mám samozřejmě mnou do dnešního dne opovrhovaného úlisného šampóna a (ne)herce Matta McConaugheyho, který mě svým výkonem tak trošku šokoval (když se chce a je po ruce schopný "vůdce" tak i z hereckého špalku jde vykřesat víc než jen solidní výkon), že jsem v každém druhém záběru viděl Christiana Balea je věc druhá. A příjemnou tečkou byl výkon vyléčené "fetky" Toni v podání Rene Russo. Celkově vzato 75% a mám zvrhlou chuť navštívit "tipáč" a trošku provětrat svou šrajtofli :)(11.6.2011)