poster

Oliver Twist

 • Velká Británie

  Oliver Twist

 • Francie

  Oliver Twist

 • Slovensko

  Oliver Twist

Drama / Rodinný

Velká Británie / Česko / Francie / Itálie, 2005, 130 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • novoten
  **

  Oliverův příběh mě nikdy nelákal a Polanskiho vize ho v mých očích poslala ještě o něco níže. Nic proti smutným příhodám nešťastných sirotků, ale přehnaný důraz na nezajímavé řadové epizody a přehlídka nesympatických charakterů mě k filmu zkrátka nepřipoutají.(17.12.2005)

 • gogo76
  ****

  Po svetoznámom románe siahol R.Polanski a jeho prepis na filmové plátno mu celkom vyšiel. Výborne obsadený Ben Kingsley ako Fagin, ale aj milý chlapec hrajúci O.Twista, ktorý je skôr milý a sympatický ako kvalitný herec. Ale čo by som chcel od 9 ročného chlapca, že? Špinavé ulice Londýna plné kriminálnikov a chudoby navodili dobrú atmosféru a režisérovi sa pomerne darilo primeť diváka, aby držal Oliverovi palce a našiel nejakú dobrú dušu, pretože po prvej polhodine to vyzerá akoby dobrý ľudia vymreli. Príbeh pekne hudobne podfarbila R.Portman. 70%.(19.2.2009)

 • Ruut
  ****

  Výborné herecké výkony snad všech kromě představitele samotného Olivera. Taktéž skvěle ponurá atmosféra.(25.5.2006)

 • Renton
  ****

  Scénář: Ronald Harwood .. Roman Polanski .. už mnohokrát dokázal jak výtečný je to režisér a jeho nejnovější počin vše jen utvrzuje. Veškeré rozdíly oproti knižní předloze Oliwer Twist jdou na vrub režisérově představě. Dějových zvratů je několik a pořád se něco děje. Začíná v sirotčinci někde na venkově, ale převážná část příběhu se odehrává v Londýně. Řemeslně špičkově zvládnutý film, od bezchybné výpravy (skutečně oceňuji práci filmařů, kdy pomocí kulis a kostýmů reálně vytvoří něco, co už dávno není), přes slušnou kameru a velice příjemný hudební doprovod. Stejně bezchybné jsou herecké výkony, zejména hlavní přestavitel je "sladká tvářička“ ovšem herecky to plně zvládl. Dále lze pochválit Ben Kingsley za roli Fagina nebo postavu Lišáka. Přesto jde o film bez nějakých extra výtečných scén či momentů! Což je trochu škoda, stejně tak je pomálu vtipných či lehce odlehčujících scén. Ale jak jsem už v úvodu uvedl, Roman Polanski se režijně opět předvedl v tom nejlepším možném světle a jeho nejnovější počin téměř určitě sklidí minimálně nějaké Oscar nominace!(3.10.2005)

 • AngelAngie
  ***

  Svým způsobem opravdu krásný film, ale ať dělám, co dělám, nemůžu přijít na to, kde se stala chyba a proč dávám takové hodnocení, protože mi tam něco chybělo. Snad ani nebyla chyba ve zpracování, příběhu už vůbec ne, režie taky nepochybila a herci dělali co mohli .. já fakt nevím ..(16.11.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace