Príbeh sa odohráva postupným sledovaním životných príbehov štyroch kamarátov, ktorí vyrastali spoločne. Nakrátko sa odlúčili, ale znova sa stretli na strednej škole. Sang-taek a Joong-ho dokončili školu, Joon-suku, syn gangstera, sa vydal spolu s Dong-suom po stopách otca. Po rokoch sa stretávajú znovu ako priatelia, ale stojaci na stranách dvoch súperiacich gangov. Film o priateľstve, ktoré nezlomil ani čas, ani odlišnosť záujmov. (badygorila)

Adrian

Juhokórejský mix Sleepers s mafiánskym nádychom zachytáva v rozpätí 18 rokov od detstva príbeh štyroch kamarátov, ktorí sa postupne v živote vydali každý iným smerom, pričom priateľstvo ich malo spojiť navždy. Ovšem pod pojmom priateľstvo sa dá vďaka jeho širšej interpretácii vtesnať viacero jeho podôb. Chingoo je výborne napísaný (i keď možno pre niekoho bude dej miestami trocha skratkovitý a posúvanie udalostí dopredu až príliš skokové), rovnako skvele zahraný a šikovne zrežírovaný. Plné hodnotenie si u mňa vyslúžil práve vďaka tomu, že na kvartete kamarátskych vzťahov krok za krokom zachytáva prerod chlapčenských snov a ideálov do reflexie skutočného života a spolu s vývojom ich charakterov - formovaných životnými skúsenosťami, postupne prechádzame viacerými etapami významu slova priateľstvo. ()

sniper18

Je to dosť dobrá dráma. Má veľmi dobrý príbeh o štvorici priateľov, ktorí aj napriek svojej odlišnosti už od detstva tvoria nerozlučnú partiu a tá sa nerozpadne ani na strednej škole. Ale po rokoch, keď sa už ich cesty kvôli iným zvoleným smerom museli rozísť vidia, ktorí z nich si vybrali zlý smer a nanešťastie dvaja z nich sú vyššie postavenými členmi konkurenčných gangov. Spracovanie sa mi páči, dej zaberá veľký časový úsek, ešte samotné detstvo ma až tak moc nezaujalo, ale rýchlo sa presunie do obdobia strednej školy, čo považujem aj za najlepšiu časť filmu. A hlavná fáza je už venovaná dospelosti, ktorá sa na moje prekvapenie ani moc nevenuje dvom konkurenčným gangom s dvomi hlavnými hrdinami na čele, toto je presunuté skôr na okraj, ale ani s tým nemám problém, hlavným motívom filmu je priateľstvo a našťastie aj táto fáza je dostatočne kvalitná. Veľkým plusom je rozhodne výber pováh priateľov, dvaja z nich sú orientovaní skôr silovým smerom, jeden uprednostňuje rozum a posledný zase rád baví ostatných svojim humorom, takže je skutočne radosť pozerať na to, ako takáto skupina odlišných ľudí spolu funguje a pomáhajú si za každých okolností, čo sa postará o mnoho výborných scén a chválim hlavne situáciu v kine. Takže žánrovo je to vlastne po celý čas čistá dráma, len určitý čas orientovaná na školské prostredie a neskôr už civilnejšie, prípadne gangsterké a dokonca ani romantika tu nemá takmer žiadny priestor, aj keď potenciál na ňu bol. S hereckým obsadením som spokojný, postavy násilníkov Yu Oh-Seong a Jang Dong-Kun tu herecky a charizmou jasne vynikajú, čo ma ale neprekvapuje, keďže ich mám dlhodobo rád, ale zase zatienia tú mierumilovnejšiu polovicu svojej partie, čo pôsobí trochu zvláštne, ale to je samozrejme len detail. A okrem nich už nikto nemá moc priestoru. Réžia a technická stránka sa určite dali ešte vylepšiť, po celý čas cítiť, že na tú najvyššiu úroveň to po tejto stránke nemá, ale aj tak to aspoň na ten mierny nadpriemer stačí. Takže celkovo sa to ešte dalo trochu vylepšiť, väčší priestor pre obdobie strednej školy, zvýrazniť romantickú líniu a aj trochu kvalitnejšia réžia by len prospela, ale aj tak som dosť spokojný, vydarený film a to aj po opakovanom pozretí. 77% ()

Fony

Film to není rozhodně špatný. Postavy mají hloubku, herecké výkony jsou více než slušné a cesta čtyř přátel životem má potenciál zaujmout, jenže... Chingu by potřeboval okořenit a to ne málo, protože takhle působí dost nemastně a neslaně a rovněž trochu nepřehledně (až na několik výjimek, středoškolská část mi chutnala asi nejvíc, hlavně návštěva kina měla něco do sebe). Lepší 3*** ()

t_gon

Přítel – jediné slovo, jež má mnoho podob interpretací se stává hlavním lákadlem tohoto dramatu. Sledovat čtyři rozdílné životní dráhy čtyř přátel, jež spolu vyrůstají, nebylo dlouho tak „realistické“. Od prvních problémů, lásek, školních bitek a facek od života sledujeme jejich pouť životem v rozmezí téměř dvou dekád. Avšak právě toto rozdělení mě nahlodalo a já i přes famózní konec nemohu dát absolutní hodnocení. Samotná období jsou zpracována výborně avšak místy mi vadil příliš dramaticky přechod mezi nimi, i když by se dal spousta věci ještě dovyprávět. Na druhou stranu film svižně utíká a konec se dostaví dřív, než bych se chtěl s přáteli rozloučit (jak se kolem povaluje v komentářích téma výborných herců, tak toto mohu jen potvrdit). Být i začátek brilantně zvládnutý jako zmiňované finále (scéna v dešti či masakr v továrně) okamžitě sahám po maximu. Takhle si ho rezervuji pro případné repete… ()

Le_Chuck

To, že je film miestami skratkovitý má dva zásadne dôsledky. Prvý, že to celkom svižne odsýpa a aj cez pestré spektrum prostredí, udalostí a postáv nepôsobí zmetočne. A druhý, že to výrazne posúva do popredia tému priateľstva, ktorá nie je background pre príbeh, ale naopak. Veľmi silné 4, možno keby som nevidel Once Upon a Time in High School, tak dam fullhouse. 89% ()