poster

Beowulf: Král barbarů

 • Kanada

  Beowulf & Grendel

 • Velká Británie

  Beowulf & Grendel

 • Island

  Bjólfskviða

 • USA

  Beowulf & Grendel

 • Slovensko

  Beowulf - vikingská legenda

Akční / Dobrodružný / Drama / Fantasy

Kanada / Velká Británie / Island / USA / Austrálie, 2005, 103 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • teutates
  **

  Tento film má jedine historický podtón o ktorý sa opiera. Chýba mu pompéznosť, vznešenosť a oveľa lepšie spracovanie. Tento snímok patrí do TV. Nenechajte sa zmiasť sľubným hereckým obsadením, pretože Beowulf nemá okrem príbehu a krásnej severskej prírody čo ponúknuť. Gerard Butler a ostatní herci sa asi deň predtým zle vyspali. (keď prijali túto ponuku) Všetko čo by ste chceli vidieť v historických snímkoch tuna nieje... Veľmi komplikovaný a ťažký snímok na sfilmovanie aby ho dostala Sturla Gunnarsson. Až na pár okamžikov je tento snímok úplne out! Nepodarený snímok tak ako zlý krok Gerard Butler... 4/10(25.12.2007)

 • Tommassi3
  ***

  "Viděla jsem tě celého od krve.." - "Měl jsem štěstí.." - "Štěstí umí bejt i pěkná děvka.."(26.2.2015)

 • kitano
  ****

  Prijemne, pomaly sa odvijajuce fantasy, v ktorom hlavnu ulohu hra uzasna severska krajina, snimana pokojnou, takmer statickou kamerou, vdaka ktorej su prirodne scenerie naozaj dychberuce. Necakajte ziadne velke dejove zvraty, ziadne bombasticke bitky, ziadne drahe efekty. Ale verte mi, ze vam nic z toho ani chybat nebude. Mozno aj koli tomu, ze cely film posobi velmi realne a uveritelne a ziadna pompeznost a rozsafnost by sa tu proste nehodila. Posobiva alternativa k hollywoodskym filmom. (8/10)(18.7.2008)

 • Stegr
  ****

  75% - Byl jsem připraven na zdlouhavou, nudící, vlekoucí se, nízkorozpočtovou severskou legendu. Nedostal jsem nic takového. Tempo filmu bylo sice pomalé, rozpočet byl malý, ale přesto jsem se dočkal pěkných kostýmů, jednoduchého, ale poutavého příběhu, velmi dobrých herců a hudby pro legendu jako stvořenou...(15.7.2009)

 • salahadin
  ****

  Povedený snímeček, takřka protipól sandálových popcornů typu Gladiátor. Pokud už někoho unavují megalomanské záběry na polonahé, udatné, zcela bezúhonné a čestné válečníky pronášející oblíbená patetická slova, mohl by si přijít na své! Střízlivost snímku jedině sluší a navozuje atmosféru mrazivého Dánska, kde svištící vítr naráží o ostré a rozeklané skály a kolem dokola není živáčka. Co mě osobně vadilo, byl potrhlý mnich a vtipkování na adresu "nového náboženství"...herci byli víceméně přesvědčiví, hudba velmi dobře pasovala k záběrům (nemá naštěstí podobnou zimmerovsky-nabubřelou tendenci). Kostýmy jsou opravdu krásné, stejně jako téměř autentické stavby dávných Germánů. Stellan Skarsgard nosí ovšem naprosto stejnou masku jako v králi Artušovi, jen tady víc hraje. Jeho král není ten pravý silák, i když by jím rád byl. To z něj činí lidštější a mě bližší postavu, stejně jako film je pro mě příběhově a herecky přitažlivější a živější, než opěvovaný "nadupaný" Gladiátor, který je ovšem prázdný a chluchý. Škoda jen, že Beowulf je takovej floutek a grendel na konci spáchá rescue suicide, slovo "hrdina" tak Beowulfovi trochu uniká.(2.6.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace