poster

Beowulf: Král barbarů

 • Kanada

  Beowulf & Grendel

 • Velká Británie

  Beowulf & Grendel

 • Island

  Bjólfskviða

 • USA

  Beowulf & Grendel

 • Slovensko

  Beowulf - vikingská legenda

Akční / Dobrodružný / Drama / Fantasy

Kanada / Velká Británie / Island / USA / Austrálie, 2005, 103 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Ainy
  ****

  Podle všeho by měl Grendel kolovat v krvi mnoha z nás. Evidentně chodí po světě dostatek jeho potomků a ani se nedivím, že to tímpádem mnohým z nás v hlavě haraší. Geny se holt nezapřou. Pěkné zpracování severské báje. Trochu nudnější, ale jinak dobré. Bez oslepující výpravy, bez zbytečných serepetiček a omáček kolem a dokola. Prostě drsní seveřani, drsná příroda s drsným trolem a s ještě drsnější trolí babčou. 3,5*(4.6.2016)

 • Faidra
  ***

  Tož jestli byli páni Dáni k trollům tak milosrdní a tak ochotně si s nimi vyměňovali tělní tekutiny, tak není divu, že to na těch internetech dneska vypadá tak, jak to vypadá.(3.5.2012)

 • UncleG
  ****

  Vynikající syrovost, studené sluníčko, zima a chladný vzduch od moře. Pokud někoho urazilo, že v tomhle filmu hrdinové nejsou hrdiny, troll není digitální a neboří jednou ranou stovky (digitálně naklonovaných, do všech stran se rozprsknuvších) válečníků.... že postavy nedělají namachrovaná gesta a netváří se jako největší tvrďáci... že Beowulf není nadčlověk a Dánští reci působí spíš jako banda spiťarů...pak je mi strašně líto. Tohle totiž není žádná hollywoodská limonádová velkoprodukce. O to víc ale film působí jako něco, co se skutečně mohlo udát, a dokonce si chytře pohrává s myšlenkou záměrného zveličování a překrucování seběhlých událostí... a následného vzniku hrdinských eposů. 85% Velký tleskanec. Ano, dokážu si plně představit, že na základě těchto událostí vznikla jedna z mnoha známých legend. P.S. - pochopitelně jsem fandil sympaťáku Grendelovi. Já už jsem prostě takovej...(6.10.2010)

 • Z0oMb3E
  **

  Kde nič nieje ani smrť neberie! Film na ktorom sa jednoznačne podpisuje nedostatok prostriedkov. Veľa vecí sa dá zamaskovať veľmi peknými exteriérmi a armádou bradatých Olafov. No ak sa celý film postaví jedine na týchto veciach na obrazovke sa objaví veľká slabota. Slabota, ktorú od zlých filmov oddeľuje jedine serióznosť herecstva či snahou o zakrytie menších dejových dier aspoň surovou akciou. Drsná krajina, drsní Dáni a drsné reči však po chvíľke začnú kus nudiť a ku koncu to už nezachráni ani slušná akcia. Zaplať pánboh za vtipného bohonosiča, ktorý kde tu cez projekciu prebral moje driemoty.(8.3.2012)

 • N.Strauber
  ****

  Byl jsem zvědavý, jak bylo toto historické téma zpracováno. Nakonec jsem ohodnotil slabšími 4*. Filmu nemám co vytknout, ale také nemůžu nic pochválit. Prostě to bylo udělané. Je to film, který člověk jednou vidí a vzápětí na něj zapomene a už ho víckrát vidět nemusí. A od Skarsgårda jsem čekal víc - resp. jsem čekal, že bude mít lepší roli.(27.2.2008)

 • - Filmový štáb se po celou dobu natáčení potýkal s velkými finančními problémy a nepřízní severského počasí. O všech strastech tohoto projektu nakonec vznikl dokument s názvem Hněv bohů (2006), který posbíral na filmových festivalech hned několik ocenění. (Ajka1)

 • - Grendelův otec (Spencer Wilding), čarodějnice Selma (Sarah Polley) a Grendelův syn se v původní básni neobjevují. Tyto postavy byly vytvořeny speciálně pro film. (Ajka1)

 • - Vo filme sa niekoľkokrát spomína slovo Kelt. Avšak slovo Kelt, označujúce obyvateľa Britských ostrovov, sa až do osemnásteho storočia nepoužívalo. (misterz)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace