Beowulf: Král barbarů

• slovenský

Beowulf - vikinská legenda

Akční / Dobrodružný / Drama / Fantasy

Kanada / Velká Británie / Island / USA, 2005, 103 min

Jak kanadské filmy nemám rád a smrdí mi na sto honů, tak tohle bylo moc fajn. Přirozené, syrové, bez rušivých speciálních efektů. Asi nejlepší adaptace legendární ságy.(28.11.2006)

No tak tohle se moc nepovedlo. I kdyby neexistoval Zemeckisovo Beowulf a ja tak nemel srovnani, ze to samy muze vypadat daleko lip, stejne bych tenhle film zkritizoval. Pribeh je vicemene totoznej, samozrejme ze tu jsou odlisnosti, ale ta hlavni linie, nejdulezitejsi udalosti a postavy jsou jak tady, tak v Beowulfovi. Problem je, ze tady to vsechno vypada desne chude. Priroda je sice pekna, ale co z toho, kdyz taky zustane jen u ty prirody, to sem si moh pustit nakej dokument. Akce tu prakticky neni, tech par souboju je po strance choreografie spis podprumer a tak se tu vetsinou jen keca. Coz je problem, protoze takle jednoduchej pribeh je jako stvorenej pro bitky a ne pro hromadu kecu. Dalsi problem jsou samotny potvory, jsou tu vlastne tri a kazda vypada jak uchylak natazenej v gumovym oblecku s chlupatym svetrem. A nezachrani to ani Butler, kterej se sice na podobny role hodi, ale tady jsem mu to bohuzel moc neveril, nic moc nepredvede a charisma taky moc nema. Jedinej vcelku slusnej tu je Stellan Skarsgard. Takze celkove pekny zabery prirody, docela povedena hudba a to je tak asi vse, slabsi 3*.(29.3.2009)

75% - Byl jsem připraven na zdlouhavou, nudící, vlekoucí se, nízkorozpočtovou severskou legendu. Nedostal jsem nic takového. Tempo filmu bylo sice pomalé, rozpočet byl malý, ale přesto jsem se dočkal pěkných kostýmů, jednoduchého, ale poutavého příběhu, velmi dobrých herců a hudby pro legendu jako stvořenou...(15.7.2009)

• m.krudenc

Je mi velmi líto, že musím dát tak nízké hodnocení, protože filmy z dob Vikingů a vůbec "barbarů" mám velmi rád. Tohle je průměrné pracování. Žádná sláva to není.(16.3.2015)

mezi 3 a 4(15.12.2008)