Tajemství slov

• Španělsko

Vida secreta de las palabras, La

• slovenský

Tajomstvo slov

Secret Life of Words, The

Drama / Psychologický

Španělsko, 2005, 120 min

On je to vlastně prachsprostý doják, jenže... jenže je velmi zručně natočený a postavený na fantastických hereckých výkonech. A jelikož jsem ani chvíli neměla pocit, že na mě kape doslazovaný nektar, mohu tento film jen vřele doporučit. Romantika s podtóny hrůzné minulosti dokáže probudit dost silné emoce.(17.7.2011)

Výborný film se silným příběhem, který lidem připomíná, jakých zvěrstev je lidská bytost schopna. Sarah Polley a Tim Robbins to zahráli tak přesvědčivě, že to člověka musí nějak zasáhnout.(28.5.2011)

Zprvu jsem byla trochu nedůvěřivá k hlavní hrdince a hodně jsem se bála, že její chování bude sloužit jen k obratné manipulaci s divákovy city, nicméně děj tohoto díla je propracovaný a zapadá do sebe ve všech částech, takže nic není jen na efekt. Atmosféra tohoto příběhu je skutečně nestandardní, herecké výkony rovněž. Tandem Sarah Polleyová - Isabel Coixet je skutečně originální zjev na filmové scéně. Pakliže Můj život beze mne je o smíření se se smrtí, pak tento kus je o překonání vlastní smrti. Smrt v podobě války, vojáků, rádoby zachránců, v podobě sebevražedné nehody. Také je to o tíze slov a ticha ... takže proč psát víc ... to se musí vidět 90%.(17.11.2006)

Rozpočet $5miliónovTržby USA $20,678Tržby Celosvetovo $6,410,059(29.10.2008)

Zajímavý a příjemný film, jehož tajemství spočívá skutečně hlavně ve slovech, tedy dialozích dvou hlavních hrdinů. Prvních pár minut jsem trochu usínala, pak se tam stalo cosi zásadního a byla jsem stržena a uchvácena, bohužel konec byl jak rána pěstí.(29.8.2006)