poster

Nepohodlný

 • Velká Británie

  The Constant Gardener

 • Německo

  Der ewige Gärtner

 • Slovensko

  Nepohodlný

Drama / Thriller / Romantický / Mysteriózní

Velká Británie / Německo / USA / Čína, 2005, 129 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Isherwood
  *****

  Neskutečně protřele natočený thriller, který pod svou základní slupku konspiračního spiknutí inteligentně narouboval nekompromisní obžalobu velkých farmaceutických společností, které na nemocemi sužované Africe vydělávají miliony. Režiséru Meirellesovi se podařilo tuto optiku sociálního tématu zaostřit do takové podoby, aby si i ten nejméně obeznámený divák připadal, že právě rozetnul Gordický uzel a zpravodajský pracovník nemusel i při (neodvratném) zjednodušení celé spletité machinace dostat infarktový záchvat. Dokonale vyvážená směs působivého obsahu, s přehledem zvládnuté formy (autentická ruční kamera) a jako bonus vynikající herecký tandem Fiennes a Weisz. Po Hotelu Rwanda přišla vyspělému světu další nelichotivá pohlednice s podpisem „Afrika“.(5.1.2007)

 • Boogeyman
  ****

  Velmi zajímavý námět, až si člověk říká, že to tak asi i bude! Do řitě! Skvělá Weisz, především díky ní je první polovina bravurí! Pak film trošku zaškobrtá, ale ke konci zase nebere obrátky! No, a záběry na africkou krajinu jsou sice kýčovité, ale nádherné!(1.3.2008)

 • Legas
  ***

  Obsahově důležitý film, skvělá kamera, dobrý Fiennes a Weisz... Přesto jsem se docela nudil. Doporuřuji raději shlédnout Město bohů.(18.10.2006)

 • Houdini
  ****

  Oscar 1 : Herečka VR - Rachel Weisz + 3 nominace: Střih, Hudba, Scénář - A . . . . . . . Zlatý Lev - výběr(4.2.2006)

 • Jordan
  *****

  Meirelles sa stáva mojím obľúbeným režisérom. "Constant Gardener" s krásnou Rachel a sympatickým Ralphom je geniálny, napínavý a bezchybný polo-politický polo-romantický thriller.(11.7.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace