poster

Uvnitř tančím

 • Velká Británie

  Inside I'm Dancing

 • anglický

  Rory O'Shea Was Here

Drama / Komedie

Velká Británie / Irsko / Francie, 2004, 104 min

Scénář:

Jeffrey Caine

Kamera:

Peter Robertson

Hudba:

David Julyan

Producenti:

Eric Fellner, James Flynn

Střih:

Frances Parker
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Fingon
  ****

  70% Uvnitř tančím je hlavně v první polovině úžasnou smrští skvělých scén... jak ale komedii střídá vážnější tónina, snímek se bohužel stává dost předvídatelným a to mě vždycky dokáže naštvat.(27.8.2009)

 • Webb
  **

  Cože??!! 131 nejlepší film?? Ani omylem. Zase jsem šlápl vedle a opět je ve dvoustovce film, který tam nemá absolutně co dělat. Tohle je uměle naivní sladký kýč velký jako vrata, snažící se vymáčknout nějaké emoce a ani to se mu bohužel nedaří a vyznívá to hrozně směšně. Na co si to tvůrci hrajou? Další film u kterého jsem se těšil až dosáhnu závěrečných titulků. Pokud můžete, vyhněte se tomuto filmu velkým obloukem.(17.4.2009)

 • Matty
  ****

  Rory Gerald O’Shea, tady ho máme. Dá vám křídla a následně je přistřihne. Pro vaše vlastní dobro, abyste nespadli z příliš velké výšky. Jeho příjezd na scénu, s tím extravagantním účesem a zásobou břitkých hlášek, je famózní. S každou další minutou mi byla vzdálenější představa, že ho, člověka, připoutaného na vozík, přesto zatvrzele ignorujícího jakékoliv bariéry, budu muset opustit. Ale jak prozíravě pravil Michael, ukazuje na levou horní část své hrudi, „Rory O’Shea je tady“. Rory O’Shea je věčný, jeho podoby různorodé a já jsem neskonale rád, že mi tahle verze příběhu o obrovském lidském odhodlání připomněla jeho existenci. Apendix: Scéna, jež dala celému filmu jméno, tanec duše, má (abstinenčně věřím) stejné účinky jako pár pilulek extáze. 85%(15.4.2008)

 • Jara.Cimrman.jr
  ***

  "Vy mne nezatknete? - Ne! - To je diskriminace. Mám právo být zatčen." Příběh dvou vozíčkářů, kteří se snaží "postavit na vlastní nohy" obsahuje všechny atributy skvěle hodnoceného snímku - hrdinové mají dostatečný počet chorob, přesto jsou sympaticky plni života a samozřejmě přitom někdo umře. Mě to chvílemi bavilo, ale mé slzné kanálky přitom zarputile odmítaly fungovat na režisérský pokyn, takže můj výsledný dojem je spíše rozporuplný. Pro nekritické fandy "postižených" filmů je to však správná volba.(14.4.2016)

 • Rex Mundi
  *****

  Dlho som tento film chcela vidieť, dlho som sa naň chystala... a výsledok prekonal moje očakávania. Skvelé.(19.8.2013)

 • - Michaela mel původně hrát James McAvoy, po zkouškách se však rozhodlo, že se pro roli více hodí Steven Robertson. (D3VIL)

 • - Na Mezinárodním filmovém festivalu v Edinburghu získal film v roce 2004 Cenu publika. (Geriel)

 • - Natáčelo se ve městech Dublin a Wicklow, s pomocí produkčních společností Working Title Films a StudioCanal. (MiCM)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace