Uvnitř tančím

Peter Robertson

David Julyan

Eric Fellner, James Flynn

Frances Parker

Pre mnohych je to iba kyc, ktory sa znasi z divaka vysmykat iba slzy, ale mne sa pacil. Film mozno nema az take kvality, aby si u mna ziskal az 5 *, nasli sa tam trosku nudne chvilky, ale bavil ma. Dokazal som sa vzit a pochopit hlavnych hrdinov a urcite by som nechcel byt na ich mieste. Predsa len byt stale na niekom zavisly, ze nemozete ist sam ani na zachod nie je nic prijemne. Jamesa McAvoya som spoznal v prvych LETOPISOCH NARNIE (2005), kde si zahral na zaciatku toho fauna alebo neskor som ho videl v akcnom fantasy filme s Angelinou Jolie WANTED (2008). ________ James McAvoy - (Rory O'Shea) +++ Steven Robertson - (Michael Connolly) +++ Alan King - (Tommy) +++ Brenda Fricker - (Eileen) +++ Ruth McCabe - (Annie) +++ Anna Healy - (Alice) +++ Tom Hickey - (Con O'Shea) +++ Produkcia: Eric Fellner +++(27.5.2011)

Filmy o postiženejch nemám moc rád, protože námětově je to všechno na jedno brdo a i tady to z počátku vypadalo, že tomu tak bude, jako že "jsem mrzák, no a co mám právo žít na plno jako každej druhej", jasně má, ale když scénarista tu samou pointu dává do každýho filmu o mrzácích už mě to nebere . Tady u mě flm, ale začal bodovat někde kolem půlky vejš, protože se překupil do zvláštního vztahovýho a citovýho pojetí a to bylo velmi zajímavé a především silné. Kluci svoje role zahráli fantasticky o tom nět sporu, ale Siobhan byla ta, která si mě získala nejvíc..to rozvazování tkaniček..tam je odpověd proč a Romola samozřejmě těžkotonážní kost.(20.8.2016)

Tak tohle se opravdu povedlo. Drama, které dojímá, ale citově nevydírá. Výborné herecké výkony Robertsona a McAvoye, jemný humor a hezká hudba. Hodnotím 5*; nevím, co ještě dodat. Snad jen, že jsem měl několikrát opravdu blízko k slzám.(15.11.2008)

Solidní, ale neoriginální, předem dané a chvílemi nucené. Na toto téma už bylo natočeno několik filmů, z nichž některé byly lepší. Kdybych žádný z nich neviděl, možná by to ty čtyři hvězdy dostalo, ale za to opakování ji zarputile nedám. Jinak ale pěkný film.(22.4.2010)

Inside I´m dancing je hodně líbivý film. Ale výhrady mám. Tou první je, že příběh je postaven na starých klišé do ústavu (psychiatrická léčebna, domov alkoholiků, nemocnice, intr), kde chovanci žijou stereotypním životem, dorazí rebel, který začne vše měnit k lepšímu. To už zde bylo mnohokrát. Tentokrát naštěstí scénárista nechává postavy odejít a žít na vlastní pěst. Ale jen za účelem toho, aby nás mohl citově ždímat a vydírat. Naštěstí to režisér O´Donnel dělá dobře, bez toho aby se brodil kýčem a v romantika se odehrává v mezích reality. Největším úkazem filmu je herecký výkon Stevena Robertsona, ten ztvárnil herecky velice vděčnou postavu invalidy naprosto věrohodně a nechal tak vzpomenout Daniella Day-Lewise ve filmu My Left Foot. Nejsilnějším momentem filmu je pro mě sklada Hurt, která je v podání Johnnyho Cashe jednou z mále coververzí, jež předčí originál.(30.11.2010)

• - James McAvoy strávil během natáčení na vozíku 12 hodin denně. (D3VIL)

• - Nápis, kterého si můžeme všimnout na Roryho (James McAvoy) mikině, je názvem britské kapely Cradle of Filth. (michael2684)

• - Michaela mel původně hrát James McAvoy, po zkouškách se však rozhodlo, že se pro roli více hodí Steven Robertson. (D3VIL)