Góóól!

Goal!

Góóól!

Drama / Sportovní

USA, 2005, 117 min

tak jako v čínský restauraci (v americe) může obsluhovat jen číňan, tak odjakživa (všude) nejlepší fotbalisti pocházejí z chudých čtvrtí. a skoro všechny, stejně jako Santiaga, je tomu umění naučil bůh. jen zlomek jich dokáže jít za za svým snem a rvát se o svoji šanci. a když ji náhodou dostanou, kolik z nich ji využije, aby se mohlo stát kluky s obrovskými konty? a kolik z nich zůstane i potom obyčejnými kluky a né namyšlenými hvězdami? ne náhodou se hlavní část příběhu odehrává v anglii, kde je fotbal náboženstvím. konečně pořádnej film o fotbalu. režisér D.Cannon odvedl dobrou práci. když přicházejí na řadu zápasy newcastle united, srdce fotbalového fanouška plesá. hudba, kamera, autentické záběry dokáží vykouzlit tu pravou atmosféru. a myslím, že slabší a citlivější povahy uroní i kroupu. teda slzu. už se těším na dvojku!(5.6.2006)

Typický patos sportovních filmů se tu sice objevuje, ale jen v malé míře. Tvůrcům se podařilo krásně zachytit atmosféru zápasů v anglické lize, přemluvili do filmu spoustu profesionálů a ve výsledku se konečně jedná o kvalitní film z profi-fotbalu, konečně.(4.9.2006)

První film o fotbale, který mě uchvátil na plné čáře. Góóól je pro fotbalistu největší zážitek a já jako velký fanoušek fotbalu jsem se vžil do role hlavní postavy. Krásný životní příběh fotbalisty, který to z nejnižší ligy dosáhl až na vrchol... 9/10 = 90%(21.12.2010)

Příjemný film o tom jak se jeden chlapec chce stát fotbalovou hvězdou. Stačí mu štěstí a jeho talent. Při správném složení obou těchto složek je jeho cesta do velkoklubu a přímo ke hvězdám otevřená. Film je velmi příjemný stejně jako hlavní hrdina, který si na nic nehraje a je sám sebou. Až lidský přístup pomáhá tomuto filmu stát se jednou z mála kvalitních podívaných, které se natočili s míčem u nohy. Snad bude druhý díl aspon stejně dobrý.(7.6.2006)

Pěknej příběh,pro fotbalový fandy povinnost. A Anna Friel je v mejch očích největší mrdna pod sluncem.(17.6.2007)

• - Film s rozpočtem 30 mil. dolarů byl prvním ze zamýšlené fotbalové trilogie. (imro)

• - Ve scénáři je poměrně zásadní chyba, kdy komentátor hlásí, že Newcastle musí vyhrát všechny tři zbývající zápasy do konce ligy. Santiago ale pak hraje několik zápasů za rezervní tým, což je nesmysl, protože rezervní tým je pouze jeden a hraje souběžně s prvním týmem. Správně by měl hrát tedy stejný počet zápasů. (don corleone)

• - Spoiler: Je nemožné, aby na konci sezóny (zbývaly by tři zápasy do konce) přestoupil hráč do jiného klubu, jako to bylo v případě Gavina Harrise, kterého hrál Alessandro Nivola. Hráči mohou přestupovat pouze v zimní nebo letní pauze, v průběhu ligy nikoliv. Nebo se pak již nemohou do konce sezóny zapojit. (Pirlo)