Góóól!

Goal!

Góóól!

Drama / Sportovní

USA, 2005, 117 min

[imdb: 6.9/10] | me: Až na logické chyby (ktoré krásne zhrnul vo svojom komente don corleone) to bol film, ktorý vzdáva pekným spôsobom hold futbalu, talentu a odhodlaniu ísť za svojím snom. Dejová línia je viacmenej jasná od začiatku až po záverečné titulky, ale spôsob akým sa film dostane z mexického začiatku až po anglický koniec je nenásilný a skromný. Film netlačí zbytočne na pílu citov, čím v celkovom dôsledku pôsobí sympaticky. A keď k tomu pripočítam Beckhama, Hanryho a Raula :) (ktorých prítomnosť pobaví), tak môžem povedať, že to bol príjemný film s vhodnou voľbou hlavného hrdinu.(10.1.2011)

Tenhle film mě fakt dostal... Nádhera. První film o fotbale, co jsem viděl a opravdu stál za to. Viděl jsem další 2-3 béčkovky, kde to s fotbalem nemělo téměř vůbec nic společného. Až na pár minut hry uplně mimo mísu... A ještě, že se to fotbalu netákalo, tak to navíc byly hrozné slátaniny... Od filmu goool jsem moc nečekal, ale jsem velmi příjemně překvapen. Mladý chlapec vyrůstající v těžkých životních podmínkách, kde je fotbal pro tamní lidi jen koníček a zábava, ale ne jako zaměstnání a vydělávání na živobytí... Santiago, tak jak mnoho jiných dětí v takovém prostředí vyrůstal a protože to byl opravdu velký talent, tak to dotáhl, tam kde asi by to chtěl dotáhnout každý fotbalista, a to do profesionálního fotbalového klubu a živit se svým snem. Santiagovi se svůj sen splnil, zapadl do B-týmu, po oslnivých výkonech to dotáhl do Ačka a šel by ještě do věhlasnějšího klubu než je Newcastle.. A to si myslím, že o tom bude druhý dil goool, na který se moc moc těším. Pokračování ve špičkovém evropském klubu a skvělé kariéry..... Tento film mě nejen chytl díky tomu, že se týkal fotbalu, mému největšímu koníčku, ale byl i perfektně zpracovaný, od začátku do konce...Opravdu krása, až mě na konci filmu mrazilo a měl jsem husí kůži. Krásný film, nemůžu jinak než 5*... 90%(31.1.2010)

Krásný příběh fotbalisty Santiago Muneze, který se dostane až do klubu New Castle United přes nevoli svého otce s kterým seká trávníky bohatým lidem. Spousty dramatických momentů, zvratů, romantiky a tak.... prostě všechno co k tomu patří. Příběhu snadno uvěříte, fandíte mu a prožíváte to s ním. Jen je škoda, že film neměl zas až takovou reklamu, aby se dostal do šišího publika.(6.9.2007)

Vždy jsem rád honil kulatý nesmysl po hrbolatém plácku a s nadějí v očích sledoval, zda z nějakého křoví nevykukuje bystrý agent Realu Madrid. Co se kupodivu nezdařilo mně, tak to zachytila pohádka o Santiagovi a jeho cestě od papírových holenních chráníčů do černobílého dresu Newcastle United. Samozřejmou nezbytností přitom bylo třepání ploutví s Davidem Beckhamem, Zinedinem Zidanem či Raulem Gonzalesem a honění míče společně s Alanem Shearerem, Stevem Gerrardem či skórujícím Milanem Barošem. Poněkud zbytečným se mi sice jeví vysvětlování žhavému kandidátovi na profi smlouvu, že míč je rychlejší než hráč, ale základní pravidlo kolektivních sportů o tom, že jméno na hrudi je důležitější než to na zádech, by bylo vhodné některým přeplaceným primadónám neustále vtloukat do hlavy pneumatickým kladivem.(20.12.2012)

Pěknej příběh,pro fotbalový fandy povinnost. A Anna Friel je v mejch očích největší mrdna pod sluncem.(17.6.2007)