Góóól!

Goal!

Góóól!

Drama / Sportovní

USA, 2005, 117 min

Športové drámy ma čím ďalej, tým viac prekvapujú a táto dokázala, že filmy o športe ešte majú čo ukázať. Samozrejme obrovskou výhodou filmu je, že je natočený v najreálnejšom športovom prostredí aj so skutočnými hráčmi. A ženské publikum sa určite potešilo ksichtíku Kuna Beckera, naopak ja z Anny Friel, ktorá bola veľmi príjemným doplnkom filmu. No a podľa tohoto všetkého sa teda ani nečudujem, že sa pripravujú ďalšie dve časti. Len tá spanilosť princeznovského príbehu by mohla byť viac v úzadí. Ale teším sa! 80%.(4.10.2006)

Rozpočet $10miliónovTržby USA $4,283,255Tržby Celosvetovo $27,610,873(22.10.2008)

Celkem fajn kopaná. Pokud přežijete několik ohavně patetických chvil s výhružně melodramatickou hudbou.(26.5.2013)

• anais

Film, který jistě potěší fotbalové fanoušky. Já fotbal nesleduji. V tom případě však musím napsat, že Gól je od počátku do konce lehce předvídatelný, chvílemi ve své snaze poskytnout divákovi dojemné momenty spíš trapný. Je tu ukázkově chudá rodina hlavního rodiny, otec, který se snaží synovi zabránit v nejisté fotbalové kariéře (scéna kdy přijde do hospody a dojatě sleduje svého syna skórovat v tv působí uvěřitelně snad jen v Zoolanderovi), zdravotní problémy ve formě inhalátoru, nepřející spoluhráči, démon bulvární tisk, skutečná láska, manažer, kterému jde jen o peníze, manažer-kámošjsou tu desítky tak strašně profláknutých věcí, že se nedají ani všechny vyjmenovat. A jelikož se má jednat o celou trilogii, dovolím si, v duchu výše zmíněných klišé, odhadnout děj následujících dílů. Dvojka bude pojednávat a skutečném vzestupu a následném pádu, přičemž na konci se hrdina vyrovná se svými traumaty a narodí se mu syn (možná uvidíme i první kojencovo kopnutí do míče a dojatě slzícího tatínka). A třetí díl? No to už milý Santiago bude za zenitem svých hráčských možností a stane se z něj trenér! Bude bojovat s nějakým vzpurným, leč nadějným mladíkem, který mu připomene sebe samého v mladších letech (v prvním dílu). Abych byl spravedlivý, tak musím podotknout, že kdo má rád britské kytarovky, soundtrack mu přijde k duhu (Oasis, Kasabian). Za zmínku stojí i přepálené filtry, pomocí nichž se filmaři rozhodli odlišit britské (modrá) od latinskoamerického (žlutá) prostředí. Trochu jako Horem pádem, ale uděláno s rutinou reklamních mágů. Někomu to sedne, někomu ne, ale profesionalita je znát(15.10.2005)

Fotbal mám opravdu rád a tudíž jsem se na tento film těšil. Zajímalo mě jak se s tím Američani poperou. A povedlo se to celkem dobře. Mexickej kluk z chudý rodiny přišel do Newcastle United, kde se mu ze začátku nedařilo, ale později podržel tým a nakonec nad sebou vyhrál. Hodně prokouklý scénář, ale jako film o fotbale to špatné není. I Beckham se ukázal jako zajímavý rádce do života :)(31.5.2006)