Góóól!

Goal!

Góóól!

Drama / Sportovní

USA, 2005, 117 min

Příběh o snech a přátelství. Sice nejsem takový fotbalový fanda, ale i tak hodnotím za výbornou. Přestože se dá scénář během filmu prokouknout, je to opravdu skvělá podívaná.(29.7.2007)

Kdo chce film o reálném fotbale, bude zklamán, a kdo chce fotbalovou pohádku, bude spokojený. Kuno Becker prokličkuje mezi soupeři až k brance lépe než král pomády Ronaldo a král hrbů Messi a rovnou pálí do šibenice. Takhle si vsadit v Tipu, že dá gol, tak jsem v balíku. A já pořád říkám, že nemám sázet na střelce NHL. Lepší je sázet na Newcastle s Kuno Beckerem. 60%(12.1.2012)

Film je sice protkán mnoha klišé, která jsou však tak umně aranžovaná, že to vůbec nevadí. Na "Góóól!" se příjemně dívá, stejně tak příjemně uteče a po odchodu z kina má divák pocit, že zas jednou viděl pěkný film, aniž by musel mít nálepku "hollywoodský blockbuster" nebo "evropské umění".(27.10.2005)

Príjemný film s úprimnými postavami. Príbeh je síce predvídateľný, ale ako celok to má svoje čaro. Dokonca sa na to dá pozrieť aj viac krát. Tá dejová línia otca a syna je fakt výborná.(4.10.2008)

Film nádherný po všech stránkách. Vizuální kvalita bere dech, kamera je též na vysoké úrovni. Hlavní hrdina Santiago svoji roli zvládl bravůrně. Nesmím zapomenout pochválit trenéra týmu, který působí "opravdově". Snímek je splněním dětského snu jednoho chlapce z chudé rodiny. Na světě je jen několik hrdinů, kterým se povedlo to co Santiagovi. Plyne z toho ponaučení, že sny, které v sobě nosíme, nemusí být nereálné, je však třeba spousta práce pro jejich splnění.(6.2.2012)

• - V jedné ze scén hlavni hrdina (Kuno Becker) líbá svůj přívěšek před standartním kopem. Fotbalisté však k zápasu s přívěskem nastoupit nemohou. (Indy21)

• - Během natáčení scény, při které se hráči radují po výhře nad Liverpoolem, bylo hercům dovoleno vběhnout po filmovaném zápase mezi skutečné hráče. (Listeroman)

• - Největší logická chyba se týká hlavního hrdiny. V anglické Premier League může nastoupit hráč mimo EU pouze s pracovním povolením. V případě fotbalisty ho dostane pouze ten, který zaznamenal alespoň jeden start za svůj národní tým. (don corleone)