Góóól!

Goal!

Góóól!

Drama / Sportovní

USA, 2005, 117 min

Na tomhle filmu je zábavné pouze to, že Milan Baroš ještě dával góly... 55% 29.01. 2011(31.1.2011)

70%(7.1.2013)

[imdb: 6.9/10] | me: Až na logické chyby (ktoré krásne zhrnul vo svojom komente don corleone) to bol film, ktorý vzdáva pekným spôsobom hold futbalu, talentu a odhodlaniu ísť za svojím snom. Dejová línia je viacmenej jasná od začiatku až po záverečné titulky, ale spôsob akým sa film dostane z mexického začiatku až po anglický koniec je nenásilný a skromný. Film netlačí zbytočne na pílu citov, čím v celkovom dôsledku pôsobí sympaticky. A keď k tomu pripočítam Beckhama, Hanryho a Raula :) (ktorých prítomnosť pobaví), tak môžem povedať, že to bol príjemný film s vhodnou voľbou hlavného hrdinu.(10.1.2011)

Američané o fotbalu moc filmů netočí, tak na to šli chytře. Režii svěřili Angličanovi, do hlavních rolí obsadili Mexičana, Američana a Rumuna a poslali je natáčet do Anglie, kde doplnili i zbytek hráčské soupisky. Scénář hlavnímu hrdinovi hází pod nohy takové množství klacků (čti klišé), že jsem si chvílemi říkal, že to už přehánějí, ale natočené je to natolik dobře, že to všechny scénáristické, herecké i hráčské nedostatky zakryje.(26.11.2005)

Športové drámy ma čím ďalej, tým viac prekvapujú a táto dokázala, že filmy o športe ešte majú čo ukázať. Samozrejme obrovskou výhodou filmu je, že je natočený v najreálnejšom športovom prostredí aj so skutočnými hráčmi. A ženské publikum sa určite potešilo ksichtíku Kuna Beckera, naopak ja z Anny Friel, ktorá bola veľmi príjemným doplnkom filmu. No a podľa tohoto všetkého sa teda ani nečudujem, že sa pripravujú ďalšie dve časti. Len tá spanilosť princeznovského príbehu by mohla byť viac v úzadí. Ale teším sa! 80%.(4.10.2006)