Góóól!

Goal!

Góóól!

Drama / Sportovní

USA, 2005, 117 min

Jsem normální holka, tudíž mě fotbal nezajímá a dalo to hodně vysvětlování, než jsem pochopila co to je ofsajd. Přesto dávám plný počet bodů a není to tím, že tv nabídka byla chudá;-). Příběh chudého chlapce, jehož otce bych popadla za uši a šup s ním zpátky do Mexika (wtf leze do usa, když se nechce přizpůsobovat a mluví španělsky?), mě dostal. Santiago má talent a také dar působit na každého sympaticky, takže mu pomáhají splnit si svůj sen. Sice bych dokázala snímek trochu zkrátit, ale jinak nemám výhrad.(31.1.2011)

První díl zamýšlené trilogie sponzorované asociací FIFA o chlapci z chudinské čtvrti a jeho velkém talentu. A přestože asi právě na zakázku Fify jde o moderní pohádku s morálním ponaučením, tak právě tímto snímkem získává konečně kopaná důstojného "reprezentanta" i na stříbrném plátně, kde citelně v posledních letech pořádný fotbalový film scházel. Velkou výhodou je zapojení skutečného prostředí dnešního velkého fotbalu i současných hvězdných hráčů. Jediným závažnějším problémem zůstává nepochopitelný výběr klubu (nemám New Utd rád), který na druhou stranu vyvažuje "životní role" pro duo Baroš - Šmicer...(10.9.2006)

Vždy jsem rád honil kulatý nesmysl po hrbolatém plácku a s nadějí v očích sledoval, zda z nějakého křoví nevykukuje bystrý agent Realu Madrid. Co se kupodivu nezdařilo mně, tak to zachytila pohádka o Santiagovi a jeho cestě od papírových holenních chráníčů do černobílého dresu Newcastle United. Samozřejmou nezbytností přitom bylo třepání ploutví s Davidem Beckhamem, Zinedinem Zidanem či Raulem Gonzalesem a honění míče společně s Alanem Shearerem, Stevem Gerrardem či skórujícím Milanem Barošem. Poněkud zbytečným se mi sice jeví vysvětlování žhavému kandidátovi na profi smlouvu, že míč je rychlejší než hráč, ale základní pravidlo kolektivních sportů o tom, že jméno na hrudi je důležitější než to na zádech, by bylo vhodné některým přeplaceným primadónám neustále vtloukat do hlavy pneumatickým kladivem.(20.12.2012)

• dobytek

Američani si "soccer" představujou jak Hurvínek válku. I když vynechám takový drobnosti jako to, že hlavní hrdina stihne za tejden odehrát 2 zápasy za A tým + další 2 zápasy za rezervu a do toho ještě několik návštěv různejch diskoték a nočních klubů, tak je to hodně slabej sportovní film. Stejně je od začátku jasný, jak to všechno dopadne. Jinak mě teda dostala ta putyka kdesi v Los Angeles, kde má každej druhej na sobě dres Newcastle United. No možná až tady někde v ČR vlezu do putyky, kde bude mít půlka osazenstva na sobě dres New York Yankees, tak se smát přestanu.(20.8.2008)

Příjemný film o tom jak se jeden chlapec chce stát fotbalovou hvězdou. Stačí mu štěstí a jeho talent. Při správném složení obou těchto složek je jeho cesta do velkoklubu a přímo ke hvězdám otevřená. Film je velmi příjemný stejně jako hlavní hrdina, který si na nic nehraje a je sám sebou. Až lidský přístup pomáhá tomuto filmu stát se jednou z mála kvalitních podívaných, které se natočili s míčem u nohy. Snad bude druhý díl aspon stejně dobrý.(7.6.2006)

• - Původně se měl ve filmu objevit i Stellan Skarsgard, ale když z něj odešel Winterbottom, odstoupil od smlouvy. Podle svých slov byla práce s tímto režisérem jediným důvodem, proč chtěl film natočit. (don corleone)

• - Scénáristé Dick Clement a Ian La Frenais měli ve své filmografii kromě množství TV seriálů například také bondovku Nikdy neříkej nikdy (1983), kde ale nejsou uvedeni v titulcích, a údajně nejlepší irský film všech dob The Commitments (r. Alan Parker, 1991). (imro)

• - Stejně tak je nemožné, aby na konci sezóny (zbývaly by tři zápasy do konce) přestoupil hráč do jiného klubu, jako to bylo ukázáno v případě Gavina Harrise. Hráči mohou přestupovat pouze v zimní nebo letní pauze, v průběhu ligy nikoliv. Nebo se pak již nemohou do konce sezóny zapojit. (don corleone)