Návrat sedmi statečných

Návrat siedmich statočných

Western

USA / Španělsko, 1966, 95 min

• Houdini

Oscar 1 nominace: Hudba - A(26.4.2004)

Po dlhšej dobe som sa opäť odstal k tomuto filmu a opäť som musel ľutovať, lebo už to nie je ono, aspoň s porovnaným prvého filmu Sedem statočných, ktorý uznávam ako westernový klenot. V tomto pokračovaní nie je na príbehu nič zvláštne jedná sa len o nejaké skratkovité dejové vykrádanie prvého filmu, kde je všetko minimálne o polovicu slabšie spravené až miestami nevýrazné a nudné. Taktiež postavy statočných okrem stráviteľného Yul Brynnera, ktorý ako jediný to tu drží na vodou, nestoja za nič, sú úplne prehliadnuteľné, nemajú žiadnu osobnosť, ktorej by ste uverili nejaké zanietenie. /45%/(8.8.2005)

• Pohrobek

Zpotvořit se dá každý film, ale tak úděsně zpotvoření, jakého bylo dosaženo zde, už musí být snad záměrné, jinak si to nedovedu vysvětlit. Kdyby nebyl natočen originál, mávnul bych nad touto ohyzdností rukou, ale za současného stavu se jen tak přejít nedá. Je tu snaha alespoň o zopakování osvědčených taháků Sedmi statečných, což by mělo zajistit nějaký ten dolárek, ale co se z toho vyklubalo, je někde úplně jinde. Původní, legendární námět byl zkřiven do takové trapárny, že jsem se v ní dlouho nemohl nalézt a slavné bojové scény se zvrhly do různého přejíždění bandy tlustých komparsistů a jejich občasného padání z koní. Za cos utratil všechny ty peníze, Yule, když nepohrdneš ani takovou rolí?(22.11.2004)

„Koľko?“ – „500.“ – „Dolárov?“ – „Pesos.“ V roku 1954 nakrútil Akira Kurosawa legendu SEDEM SAMURAJOV. V roku 1960 spravil John Sturges legendárny americký remake SEDEM STATOČNÝCH. A v roku 1966 nejakú múdru hlavu v United Artists napadlo stvoriť jeho voľné pokračovanie. Nápad rovnako vtipný, ako zlý. Plešatý frajer s cigarou Yul „Už na mňa párkrát strieľali“ Brynner sa nechal prehovoriť na návrat a vďakabohu aspoň za to, pretože bez neho by sa na to skutočne príliš pozerať nedalo. Tuctový priemerný western, skôr kuriózny (už tým, že je), ako zaujímavý.(30.12.2008)

• Segrestor

Náladu prvního filmu Sedm statečných to evokuje snad jen původní hudbou Elmera Bernsteina, prostředím okolí Tabernas v Almerii a pochopitelně Yulem Brynnerem. Náladu. Ale to je vše. Potom zde najdete milión dalších prvků, které vám připomenou první film. Schématem počínaje a ukazováním prstů označující počet partičky pistolníků konče. Jen zápletka je v malém detailu jiná. Chico, nebohý Mexičan, použije bouchačku na svou obranu, tím to zavaří celé vesnici a malý hijo de puta jde bonzovat Chrisovi (Yul Brynner). Ten jde hned do vězení, vyzvednout pár dobrých chlapů... Sami vycítíte, že zde něco nehraje. K tomu si přidejte absenci dobrých herců v roli nových šesti statečných a dostane kravinu, která není ani parodie ani nic, co by stálo za hodinu a půl vašeho času. Zůstává jen úžasný Yul Brynner.(21.6.2011)

• Falko

Yul Brynner - (Chris Adams) +++ Warren Oates - (Colbee) +++ Claude Akins - (Frank) +++ Fernando Rey - (Farar) +++ Hudba: Elmer Bernstein +++(7.7.2008)

• sud

Vyjma klasického Brynnera (i když je tu spíše z pietních důvodů) slabota po všech stránkách. Děj originál akorát vykrádá a ani westernová ikona Warren Oates nezaujme. 35%.(7.2.2005)

Docela obstojné..... originál je originál, ale i tak jsem se nenudil a Brynner mne opět nezklamal, zklamala produkce, že nebyli schopni dát opět dohromady rozhádaného Brynnera s McQueenem..(14.11.2007)

• cheyene

Je fakt, že stateční zemřeli, padli....už v předchozím filmu.(8.2.2007)

Vôbec to nevidím na takú katastrofu a hodnotenie 45% je dosť neobjektívne. Najväčšia slabina filmu je v tom, že príbeh je až veľmi podobný tomu kultovému. Yull Brynner opäť zháňa zvyšných mužov, pomoc potrebujú znova dedinčania a znova ich terorizuje "el bandito" s veľkým slameným klobúkom a bandou pistoleros. Aspoň že sa pod tým klobúkom usmieval E. Fernandez - môj obľúbený generál Mapache z Divokej bandy. Jeho pád z koňa v závere bol skvelý, ale to je skôr pochvala pre kaskadéra. Známy W. Oates nedostal veľký priestor, ale hláške starého sukničkára, ktorého hraje ma pobavila. "Podľa mňa by sme mali ostať v dedine so ženami a pomáhať im "orať" a siať". Žiadna sláva to nie je, ale na prúser to tiež nevidím.60%.(9.1.2013)

• klerik

Síce sa tam veľa strieľa, ale je to otravné. Samé nájazdy a hromadné strieľačky, ktoré nie sú vôbec natočené zaujímavo. Záporák slabý, hrdinovia slabo vykreslení. A somozrejme, ani vidu ani slychu po skvelých a vtipných dialógoch ako mala jednotka... Trochu viac krvi pri zásahu na mäko poteší rovnako ako stále pohodový Yul Brynner, ale inak slabota...(9.9.2012)

Neskrývaná variace na původní Sturgesův trhák. Dle mého názoru není špatná, i když opravdu jenom napodobuje a není ani trochu invenční. I přesto je méně nudná než desítky jiných italských, amerických a španělských westernů. Už jen kvůli té hudbě a mexickému koloritu vydřená 4.(5.1.2010)

Na tohle se ještě koukat dalo. Sice to jede v linii jedničky není tu nic navíc i hrdinové jsou takový obyčejní, ale aspoň je tu ještě Brynner a něco co to spojuje z prvním dílem. Aspoň že tak.55%(11.1.2014)

• Flego

Sedem statočných milujem... toto nebudem komentovať. Z úcty.(22.7.2007)

• 5150

Potěšila pouze hudba Elmera Bernsteina a účast Fernando Reye v roličce kněze.(24.10.2005)

Dvakrát nevstoupíš do stejné řeky. Dvakrát nevstoupíš do stejného Mexika. Dvakrát nevstoupíš do stejného filmu. Sequel legendárních Sedmi statečných těží jen z prvního filmu a recykluje, co se dá. Recyklování možná zachrání planetu, ale nezachrání film od průměru průměrů. Pár scén a hudba Elmera Bernsteina mě udrželo u obrazovky. Po druhé si to už nepustím.(8.9.2012)

• Karamanlis

Nezáživné pokračovanie Sturgesovho westernového kultu, ktorého jediným pozitívom je návrat o čosi málo staršieho a pribratejšieho Yula Brynnera do role v jeho podaní nezabudnuteľného Chrisa. Zvyšok podivnej pištoľníckej squadry, ktorú Chris vedie na mexický vidiek nestojí ani za fajku dymu a pokus nahradiť postavy Vina a Chica, pôvodne stvárnené Steveom McQueenom a Horstom Buchholzom druhotriednymi seriálovými hercami a tváriť sa, že sa nič nedeje sa dá považovať za urážku dobrého vkusu fanúšikov originálnych The Magnificent Seven.(22.6.2011)

• Vojcl

Neuvěřitelně sprzněné pokračování legendárního westernu.. Ani se nedivím, že kromě Yula Brynnera do toho už žádný z původních herců nešel..(6.12.2005)

• Dexter1

Kopirácia westernovej klasiky+dvoj až trojnásobný počet nepriateľov=dobré pokračovanie? Ani náhadou. Odporné pokračovanie, ktoré sa snažilo zarobiť si pár pesos.(11.4.2009)

Jakoby jenom vykrádačka prvního filmu, ale přitom stále velice příjemná. Jedná se o snímek, na kterém není nic, co by stálo za zapamatování, děj je jen kopie, všude různá klišé, ale i přesto všechno je to pořád neuvěřitelně příjemná a dobrodružná podívaná. Kdybych se měl rozhodnout jestli 2* nebo 3*, rozhodl by Elmer Bernstein.(21.6.2011)

<< předchozí 1 2 3 4