poster

Desatero přikázání

 • USA

  The Ten Commandments

Drama / Dobrodružný / Historický

USA, 1956, 220 min

Kamera:

Loyal Griggs

Hrají:

Charlton Heston, Yul Brynner, Anne Baxter, Edward G. Robinson, Yvonne De Carlo, Debra Paget, John Derek, Cedric Hardwicke, Nina Foch, Martha Scott, Judith Anderson, Vincent Price, John Carradine, Douglass Dumbrille, Henry Wilcoxon, Eduard Franz, Donald Curtis, Lawrence Dobkin, Joyce Vanderveen, H.B. Warner, Fraser Clarke Heston, John Miljan, Francis McDonald, Ian Keith, Joan Woodbury, Woody Strode, Frankie Darro, Robert Vaughn, Peter Hansen, Peter Coe, Cecil B. DeMille, Richard Farnsworth, Fred Kohler Jr., George Melford, Clint Walker, Zebedy Colt, Gordon Mitchell, Mike Connors, Robert Fuller, Peter Baldwin, Maude Fealy, Olive Deering, Luis Alberni, Henry Brandon, June Jocelyn, Michael Ansara, Frank Wilcox, Paul Harvey, Addison Richards, Frank DeKova, Dorothy Adams, Norman Leavitt, E.J. André, Stuart Randall, Dan White, Steve Darrell, Len Hendry, Onslow Stevens, Chuck Hamilton, Neyle Morrow, Edward Earle, Norman Bartold, John Milford, Robin Morse, Ric Roman, Gavin Gordon, Stephen Roberts, Alan Wells, Rodd Redwing, Robert Griffin, Ethan Laidlaw, Kenneth MacDonald, Franklyn Farnum, Robert Bice, Peter Mamakos, Stanley Price, Mickey Simpson, Eugenia Paul, Frank Hagney, Joanna Merlin, Steve Mitchell, Harry Lewis, Dorothy Andre, Kem Dibbs, Mimi Gibson, Edna Mae Cooper, Tom Nolan, Norman Wright, Ken Terrell, Jon Peters, Eric Alden, Eddie Kane, Mary Ellen Kay, Edmund Hashim, John Hart, Eddie Foster, Ted Allan, Joe Gray, Nico Minardos
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • jonyyy
  *****

  Během první části, jsem si myslel, že Desatero dopadne jako nejlepší historický epos vůbec. Bohužel v druhé části přišlo pár slabších míst, takže Ben Hur stále vede, minimálně o dokonalé závody koňských zpřežení. Každopádně jsem od Desatera dostal přesně to, co jsem čekal. Jeden z největších filmů všech dob. Tisíce a tisíce komparzistů, kusů dobytka, obří stavby. Efekty jsou chvilkama vtipné, ale chvilkama naprosto fascinující. Rozestoupené moře si budu ještě chvíli pamatovat. Herecké výkony jsou dost prkenné až divadelní, ale možná právě toto dělá tento klasický snímek tak krásný - dneska se už všecko točí prostě jinak. Nechybělo mi toho mnoho k dokonalosti. 90%(31.10.2010)

 • Sawy
  ***

  Dva velkofilmy z 50. let minulého století.Dva obrovsky nákladné,legendární a obrazově uchvacující kolosy.Oba s náboženskou tématikou.Na každý z nich si člověk musí vyhradit alespoň čtyři hodiny času.A v obou si hlavní roli střihl Charleton Heston.Společných rysů je celá řada,ale zatímco Ben Hur je dodnes naprosto dechberoucí spektákl,ve kterém jedna nezapomenutelná scéna střídá druhou a za celou jeho monstrózní stopáž jsem se nenudil,Desatero přikázání od svého vzniku neuvěřitelně zestárlo a a v dnešní době už nepůsobí dvakrát dobře.Navíc si nedokážu představit,že bych se na film díval vcelku,už rozdělený do dvou části mi místy připadal až úmorný.Má v sobě několik velmi působivých scén,celé to působí příjemně epicky a obrazově skutečně krásně,navíc je tady skvostný Yul Brynner,který Hestona suverénně přehrál,ale celkově už to prostě není ono.Na významu to ovšem filmu samozřejmě nic neubírá. 65 %(25.4.2011)

 • Fingon
  ****

  Popravdě jsem docela váhal, jestli se do toho málem čtyřhodinového eposu mám pustit, navíc když biblické spektákly, které jsem dosud viděl, byly celkem dost nekoukatelné. Ne tak Desatero přikázání, ve kterém se dobré střídá se skvělým a jen málo stačí k tomu, aby to bylo za pět hvězd. Navíc tenhle film není ani tak o křesťanství, ale o Židech. A plešoun Yul jako Ramses je skvělý!(29.10.2011)

 • Exkvizitor
  ***

  Tak především nechápu, jak tohle dílko mohlo dostat Oscara za speciální efekty. Jak proboha musely vypadat ty filmy co onoho Oscara nedostaly? - Ale k věci. Desatero přikázání není tak špatný film, jaký jsem očekával po smysl nedávajícím proslovu Cecila B. Milla, který se vyskytuje v úvodu. Ale rozhodně to ani není film nijak zvlášť dobrý. Spíš průměrný každým coulem - od námětu (tisíckrát již omletého), přes naprosto konvenční scénář, až po nevýrazné herectví všech zúčasněných. A do toho ta šílená rozvleklost! Nevím, já na tyhle magafilmy nejsem. Na druhou stranu, snímky jako Scottův Gladiátor dokazují, že i tenhle žánr jde pojmout velmi nápaditě. Což ale bohužel není případ Desatera přikázání.(27.10.2005)

 • Aky
  *****

  Výpravné a impozantní, jak se na dobu vzniku a na zvolený námět sluší.(23.4.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace