poster

Uchovat si tvář

 • USA

  Saving Face

 • Slovensko

  Zachovať si tvár

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2004, 91 min

Režie:

Alice Wu

Hudba:

Anton Sanko

Producenti:

Will Smith, James Lassiter

Střih:

Sabine Hoffman

Kostýmy:

Jill Newell
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • T2

  Rozpočet $-miliónovTržby USA $1,187,266Tržby Celosvetovo $1,236,518(25.2.2010)

 • Malarkey
  ***

  Hezký a příjemný film, který konfrontuje dva naprosto rozdílné světy. Dvě kamarádky Číňanky a New York. Obě strany jsou dost zmatené a díky tomu vzniká řada komických událostí. Nenucený film v mnoha ohldch, který jak začal, tak i skončí, bez jedné zapamatování hodné scény, ale s příjemným úsměvem na tváři.(28.6.2013)

 • Matty
  ***

  Spíš dojemné než úsměvné příhody několika Číňanek žijících v New Yorku. Ústřední dějová linie sleduje dva vztahy – mezi konzervativní matkou ctící tradiční konfuciánské zásady a její amerikanizovanou dcerou a mezi dcerou samotnou a její milenkou. Ano, je lesbička, jenže také matka skrývá jedno, pro ostatní nemilé, tajemství, totiž své nemanželské těhotenství. U citlivě, ne však sentimentálně, napsaného scénáře, se možná párkrát usmějete, ale jádro příběhu tvoří právě ony vztahy – rodičů k dětem, dětí k jiným dětem, celé společnosti k rodičům, dětem a jiným dětem. Pokud se snad zajímáte o život čínských lesbiček v Americe, můžete své studium začít tímto vesměs příjemným, nenásilným filmem. 60%(13.1.2007)

 • nash.
  *****

  Největším potěšením je film, o kterém nic nevíte, nic od něj nečekáte a on se před vámi z nenápadného poupěte rozvine do úžasného omamného květu. Tak jako neskutečně pohodový Saving Face, vybudovaný na amerických základech a využívající klasických „hollywoodských“ postupů, do nichž však vnáší tradiční prvky asijské kinematografie. Výsledek je překvapivě soudržný, poutavý a přes jistou hollywoodskou doslovnost současně asijsky jemný a civilní, střídmý v kulisách, promyšlený v detailech a nesmírně emotivní. Dojemný, přitom nesentimentální, oslovující nejen srdce množstvím emocí, ale i rozum celou řadou nahozených otázek na téma morálky, tradic, života, lásky a rodiny. Navíc se to vše daří poměrně dobře držet na uzdě v rovině uvěřitelně přirozenosti, která se zdánlivě bez námahy vyhýbá typické idealizované poloze sladké hollywoodské romantiky. A když si vezmu, že jde režisérský debut, nezbývá než smeknout.(11.11.2011)

 • Lenny.M
  *****

  Po dlouhé době konečně něco, co mě potěšilo, bavilo :))(14.5.2009)

 • - Žena, která jí jablko v autobusu, je režisérka filmu Alice Wu. (misakurt)

 • - Jedním z producentů filmu je i Will Smith. (dopita)

 • - Fotka Vivian, na které je jako malá v kanceláři dr. Shinga, je ve skutečnosti fotografie dcery Joan Chen (představitelka matky). (misakurt)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace