poster

Uchovat si tvář

 • USA

  Saving Face

 • Slovensko

  Zachovať si tvár

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2004, 91 min

Režie:

Alice Wu

Hudba:

Anton Sanko

Producenti:

Will Smith, James Lassiter

Střih:

Sabine Hoffman

Kostýmy:

Jill Newell
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • IQ Tiqe
  ****

  Zajímavý nápad skloubit angličtinu s čínštinou do jednoho filmu. Milý snímek.(19.6.2009)

 • Lenny.M
  *****

  Po dlouhé době konečně něco, co mě potěšilo, bavilo :))(14.5.2009)

 • kajda.l
  **

  Cukr, (přeslazená) káva, limonáda v čínsko-americkém podání. Film nabízí všechna možná i nemožná klišé, tak typická pro americké slaboduché romanťáky. Proč je to zde v červené barvě, asi nedokážu pochopit a odůvodním si to snad jen tím, že film je o dvou teplouškách. Jak originální... proboha. Místy naprosto nenesitelné. Pobavil jen černoch se svým tříminutovým prostorem. Velmi slabé dvě.(16.6.2014)

 • AngelAngie
  ****

  Velmi, velmi krásný film .. který každou minutou víc a víc získává tu správnou atmosféru a díváka jeho příběh pohlcuje, velmi krásně natočený lesbický příběh.(16.8.2007)

 • nash.
  *****

  Největším potěšením je film, o kterém nic nevíte, nic od něj nečekáte a on se před vámi z nenápadného poupěte rozvine do úžasného omamného květu. Tak jako neskutečně pohodový Saving Face, vybudovaný na amerických základech a využívající klasických „hollywoodských“ postupů, do nichž však vnáší tradiční prvky asijské kinematografie. Výsledek je překvapivě soudržný, poutavý a přes jistou hollywoodskou doslovnost současně asijsky jemný a civilní, střídmý v kulisách, promyšlený v detailech a nesmírně emotivní. Dojemný, přitom nesentimentální, oslovující nejen srdce množstvím emocí, ale i rozum celou řadou nahozených otázek na téma morálky, tradic, života, lásky a rodiny. Navíc se to vše daří poměrně dobře držet na uzdě v rovině uvěřitelně přirozenosti, která se zdánlivě bez námahy vyhýbá typické idealizované poloze sladké hollywoodské romantiky. A když si vezmu, že jde režisérský debut, nezbývá než smeknout.(11.11.2011)

 • - Jedním z producentů filmu je i Will Smith. (dopita)

 • - Fotka Vivian, na které je jako malá v kanceláři dr. Shinga, je ve skutečnosti fotografie dcery Joan Chen (představitelka matky). (misakurt)

 • - Žena, která jí jablko v autobusu, je režisérka filmu Alice Wu. (misakurt)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace