Don Bosco (TV film)

Drama / Životopisný

Itálie, 2004, 102+97 min

Marco Frisina

Luca Bernabei

Hudba: Marco Frisina, délka: 198 min, film rozdělen na dvě poloviny (první část 101 min., druhá 97 min.)(18.4.2009)

Dvojdielny film o veľkom človeku, veľmi dobrom, ktorý založil saleziánov a staral sa o chlapcov, ktorí skončili na ulici. Dnes by každému kňazovi starajúcemu sa o chlapcov nadávali zrejme do pedofilov, homosexuálov, keďže bolo veľa sexuálnych škandálov a cirkev stratila dôveru, no stále sú medzi nami ľudia, ktorí pomáhajú. Stále sú kňazi, ktorí trpia aj kvôli svojim nadriadeným. My na Slovensku máme momentálne kauzu Bezák, verím že sa to čoskoro vysvetlí a súčasný stav sa zmení, lebo aj on privádza ľudí k viere a nie je zlý. Tento film má chyby v tom, že je príliš jednoduchý a cukrový, až naivne spracovaný a nie je to tak úplne životopisný film. Je však veľmi pekný na televízny film, môže slúžiť ako inšpirácia, ako historická pripomienka. Zaujal ma ako film s náboženskou tematikou, no neohromil, na svoju dĺžku nemá taký zaujímavý príbeh, nejde do detailov a preto ako plytký film zostáva na priemere.(21.3.2013)

Ano, hraje to trochu na city, ale přesto je to jeden z nej filmů, co jsem kdy viděla, podle mě to zpracovali přesně tak, jak si velikán Don Bosco zasloužil, nádhera. Tento film je skvělá alternativa oproti všem těm krvelačným či romantickým bezduchostem, je to film, který zapůsobí, který člověku rozsvítí světlo v duši, i nevěřícímu člověku. A co budu vykládat o Flavio Insinna, úžasný výkon! Díky za něj! Kdo se film teprve chystáte shlédnout, určitě neudělejte tu blbost, že byste se dívali s dabingem, italština a Flaviův hlas vás zamiluje! Bez originálního zvuku to není zdaleka ono, to je jasné u každého filmu, ale tady to dvakrát podtrhuju.(15.1.2009)

Zaujímavo spracovaný životopis veľkého svätca, ktorý spravil veľa pre katolícku cirkev... Už sa stalo tradíciou, že taliansky tvorcovia vedia dobre a s nadhladom spracovať životopisné témy. Vynikajúca hudba.(30.4.2013)

• WANDRWALL

Zakladatel saleziánů, symbol katolické církve, kdy příkladný dospělí se pěkně snaží starat o bezprizorní mládež...pobýval jsem mezi současnými saleziány dost času, abych je poznal. Odnesl jsem si jen záporné zkušenosti. důkaz(17.5.2011)