Don Bosco (TV film)

Don Bosco

Drama / Životopisný

Itálie, 2004, 102+97 min

Marco Frisina

Z tohohle filmu na diváka křičí hlavně patos a prvoplánovost, což trochu ubíjí na hlavní myšlence. A nevim, jak bych to popsal, ale vadil mi tam takovej faktor typický italský televizní produkce, kdy film nevypadá vyloženě levně, ale třeba scénář působí, jako že si ho nechali napsat za 7 eur. Například zloduch ve formě prefekta je totálně nesmyslnej a hloupej, zbytečnej prvek. Je mi celkem jasný, že se léta budování důvěry u mladejch bezprizorných a plavání proti proudu nedaj věrně zachytit v jednom snímku, leda by měl 12 hodin nebo se do něj pustila hodně nadstandardně dobrá skupina tvůrců, ale tady se setkáváme s fakt úplně na hlavu postavenejma změnama charakteru postav. Kluci z ulice v jednom záběru kradou chleba a ve druhém si spolu hrajou na nádvoří jako poslušní klučinové z třídy paníčelky Sluníčkové. Důvěra postav v Bosca kolikrát vypadá i jako slepá, všechno to zkrátka působí dost zkratkovitym dojmem, což je na dvou set minutovej snímek celkem hloupý. Jak říkám, Don Bosco je možná až prvoplánově vykreslenej jako největší sympaťák a bezmála mesiáš, ale vzhledem k tomu, jakej je to lídr, mi zrovna tohle příliš nevadí. Jen bych rád viděl, že Don Bosco občas našel sílu dělat některá rozhodnutí v sobě, ne v přehršli božích znamení, dodalo by mu to na kráse charakteru. Je to ovšem poměrně koukatelnej podprůměr, není důvod řadit ho mezi dvouhvězdičkový filmy.(18.5.2014)

• WANDRWALL

Zakladatel saleziánů, symbol katolické církve, kdy příkladný dospělí se pěkně snaží starat o bezprizorní mládež...pobýval jsem mezi současnými saleziány dost času, abych je poznal. Odnesl jsem si jen záporné zkušenosti. důkaz(17.5.2011)

Celkem to ušlo, prefekt byl výborný záporák. Matka dona Bosca trochu příliš :( a schválně: KDO Z VÁS POZNAL PRINCEZNU FANTAGHIRO???? :D(5.5.2010)

• MartinezZ

Určitě záslužné činy a péče, ale těch pánbíčkářských a přesladkých žvástů bylo příliš. Celé by si to navíc zasloužilo zkrátit o polovinu, sestříhat. Navíc bohužel viděno v českém dabingu, který filmu, slušně řečeno, moc nepřidal. Zpracování ála 'Hallmark'.(2.7.2012)

Ano, hraje to trochu na city, ale přesto je to jeden z nej filmů, co jsem kdy viděla, podle mě to zpracovali přesně tak, jak si velikán Don Bosco zasloužil, nádhera. Tento film je skvělá alternativa oproti všem těm krvelačným či romantickým bezduchostem, je to film, který zapůsobí, který člověku rozsvítí světlo v duši, i nevěřícímu člověku. A co budu vykládat o Flavio Insinna, úžasný výkon! Díky za něj! Kdo se film teprve chystáte shlédnout, určitě neudělejte tu blbost, že byste se dívali s dabingem, italština a Flaviův hlas vás zamiluje! Bez originálního zvuku to není zdaleka ono, to je jasné u každého filmu, ale tady to dvakrát podtrhuju.(15.1.2009)