Don Bosco (TV film)

Drama / Životopisný

Itálie, 2004, 102+97 min

Marco Frisina

Luca Bernabei

Celkem to ušlo, prefekt byl výborný záporák. Matka dona Bosca trochu příliš :( a schválně: KDO Z VÁS POZNAL PRINCEZNU FANTAGHIRO???? :D(5.5.2010)

• WANDRWALL

Zakladatel saleziánů, symbol katolické církve, kdy příkladný dospělí se pěkně snaží starat o bezprizorní mládež...pobýval jsem mezi současnými saleziány dost času, abych je poznal. Odnesl jsem si jen záporné zkušenosti. důkaz(17.5.2011)

Spracovanie ma sklamalo. Je plytké, chýba mi hĺbka, ako napr. Páter Pio.(11.4.2009)

Z tohohle filmu na diváka křičí hlavně patos a prvoplánovost, což trochu ubíjí na hlavní myšlence. A nevim, jak bych to popsal, ale vadil mi tam takovej faktor typický italský televizní produkce, kdy film nevypadá vyloženě levně, ale třeba scénář působí, jako že si ho nechali napsat za 7 eur. Například zloduch ve formě prefekta je totálně nesmyslnej a hloupej, zbytečnej prvek. Je mi celkem jasný, že se léta budování důvěry u mladejch bezprizorných a plavání proti proudu nedaj věrně zachytit v jednom snímku, leda by měl 12 hodin nebo se do něj pustila hodně nadstandardně dobrá skupina tvůrců, ale tady se setkáváme s fakt úplně na hlavu postavenejma změnama charakteru postav. Kluci z ulice v jednom záběru kradou chleba a ve druhém si spolu hrajou na nádvoří jako poslušní klučinové z třídy paníčelky Sluníčkové. Důvěra postav v Bosca kolikrát vypadá i jako slepá, všechno to zkrátka působí dost zkratkovitym dojmem, což je na dvou set minutovej snímek celkem hloupý. Jak říkám, Don Bosco je možná až prvoplánově vykreslenej jako největší sympaťák a bezmála mesiáš, ale vzhledem k tomu, jakej je to lídr, mi zrovna tohle příliš nevadí. Jen bych rád viděl, že Don Bosco občas našel sílu dělat některá rozhodnutí v sobě, ne v přehršli božích znamení, dodalo by mu to na kráse charakteru. Je to ovšem poměrně koukatelnej podprůměr, není důvod řadit ho mezi dvouhvězdičkový filmy.(18.5.2014)

Hudba: Marco Frisina, délka: 198 min, film rozdělen na dvě poloviny (první část 101 min., druhá 97 min.)(18.4.2009)