Don Bosco (TV film)

Drama / Životopisný

Itálie, 2004, 102+97 min

Marco Frisina

Luca Bernabei

Spracovanie ma sklamalo. Je plytké, chýba mi hĺbka, ako napr. Páter Pio.(11.4.2009)

Celkem to ušlo, prefekt byl výborný záporák. Matka dona Bosca trochu příliš :( a schválně: KDO Z VÁS POZNAL PRINCEZNU FANTAGHIRO???? :D(5.5.2010)

• WANDRWALL

Zakladatel saleziánů, symbol katolické církve, kdy příkladný dospělí se pěkně snaží starat o bezprizorní mládež...pobýval jsem mezi současnými saleziány dost času, abych je poznal. Odnesl jsem si jen záporné zkušenosti. důkaz(17.5.2011)

Ano, hraje to trochu na city, ale přesto je to jeden z nej filmů, co jsem kdy viděla, podle mě to zpracovali přesně tak, jak si velikán Don Bosco zasloužil, nádhera. Tento film je skvělá alternativa oproti všem těm krvelačným či romantickým bezduchostem, je to film, který zapůsobí, který člověku rozsvítí světlo v duši, i nevěřícímu člověku. A co budu vykládat o Flavio Insinna, úžasný výkon! Díky za něj! Kdo se film teprve chystáte shlédnout, určitě neudělejte tu blbost, že byste se dívali s dabingem, italština a Flaviův hlas vás zamiluje! Bez originálního zvuku to není zdaleka ono, to je jasné u každého filmu, ale tady to dvakrát podtrhuju.(15.1.2009)

Opět další výborný italský film o životě jednoho z nejslavnějších světců, jenž se skrz práci s turínskými chlapci stal zakladatelem salesiánů (podle sv. Františka Saleského). A mimochodem film určitě nemá 146min, ale minimálně 190.(2.2.2008)