Keď Don Bosco začal pôsobiť ako kňaz v talianskom Turíne, spoznal bezútešnú životnú realitu chudobnej mládeže. Mnohí nemali strechu nad hlavou, kradli, hanbili sa vstúpiť do kostola a čakala ich neistá budúcnosť, ktorá často končila vo väznici, či na popravisku. Don Bosco zistil, že pomoc týmto mladým ľuďom je jeho poslaním. Napriek nedôvere okolia prenajal dom, aby sa mal s nimi kam uchýliť a kde ich učiť. Príbeh vzniku saleziánskej rodiny nebol ľahký, ale presvedčenie a úsilie Dona Bosca vytrvalo a prináša svoje ovocie dodnes. (oficiální text distributora)

Anduril

Ako Salezián dona Bosca asi nemôžem nič zlé napísať. Kecám. Film je dosť dlhý. Ale historicky veľmi verný. Pekne motivačne natočený a páči sa mi aj slovenský dabing. Proste don Bosco nebol žiadne Béčko a tento film si fest zaslúži. Ak sa k nemu dostanete a máte chuť aj na nejakú hĺbku, tu ju určite nájdete. Je to film však aj o Bohu, tak aby Vás to neprekvapilo. Pekné pozeranie. ()

argentina

Ano, hraje to trochu na city, ale přesto je to jeden z nej filmů, co jsem kdy viděla, podle mě to zpracovali přesně tak, jak si velikán Don Bosco zasloužil, nádhera. Tento film je skvělá alternativa oproti všem těm krvelačným či romantickým bezduchostem, je to film, který zapůsobí, který člověku rozsvítí světlo v duši, i nevěřícímu člověku. A co budu vykládat o Flavio Insinna, úžasný výkon! Díky za něj! Kdo se film teprve chystáte shlédnout, určitě neudělejte tu blbost, že byste se dívali s dabingem, italština a Flaviův hlas vás zamiluje! Bez originálního zvuku to není zdaleka ono, to je jasné u každého filmu, ale tady to dvakrát podtrhuju. ()

Lord.Speedr

Nádherně zfilmovaný příběh o Donu Boscovi, který se snaží pomoci dětem, dát jim nový domov a naučit je slušnému chování. Jsou tam i takový, kteří se ho pokouší zastavit a zmařit jeho dobré plány. Má problém i s některými mládežníky, kteří ještě nevědí jak se rozhodnout, zda budou krást a chovat se jako zvěř, budou ochotni jít do vězení a nebo se přidají na stranu světla Dona Bosca.... ()

Apanatschi

Túto storku poznáte? Taliani sú veľkí futbaloví fandovia. A Taliani milujú dona Bosca. Čo sa asi stane, keď na jednom tv kanáli dávajú prestížny futbalový zápas a na druhom premiéru druhého dielu minisérie o obľúbenom národnom hrdinovi? Ta dááá – píplmetre priznali výhru donovi Boscovi. Aspoň tak mi to rozprávali moji priatelia spod Apenín. A mne sa to uložilo v hlave ako: Ten don Bosco, to ti je borec! Čo k tomu dodať? Z filmu je cítiť, že si fakt dali záležať – aj vizuálne, aj hudobne, aj hereckou interpretáciou - je to perla špagetárskej tv tvorby. Divák nech sa pripraví na temperamentné emocionálne ladenie – v duchu stredomorskej klímy, kde veci prežívajú inak, ako my tu pod Tatrami. Len sa stačí trošku nastaviť na súznenie – a myslím, že zážitok zo sledovania sa dostaví. U mňa to tak fungovalo. A ešte jeden príbeh na záver: Mala som tú možnosť zúčastniť sa na súkromnej podabingovej projekcii a dokonca sedieť vedľa jedného z hlavných hercov. A...bez hanby zopárkrát vytiahol veľkú pánsku vreckovku a smrkal. Po filme sa chlapsky priznal, že nemá ani alergiu, ani nádchu. Že takýchto filmov by chcel robiť viac. ()

Scraffy

Ale hej, mne sa to páčilo. Don Bosco je svätec, čo sa mu už nikdy nezoberie a cez to aj tento jeho film nie je prekvapivo nudný. Ide z neho príjemná energia a spoločne s dobrým obsadením je to pastva pre oči. Samozrejme ale, že príbeh nemôže sadnúť každému. U mňa nadpriemer. Len keby to bolo kratšie. ()

• Flavio Insinna (Don Bosco) přistupoval ke své roli s velkou pokorou. Tvrdil, že si je vědom, že tak velkou a svatou osobnost určitě nedokáže znázornit dokonale. Spoustu času strávil studiem. Nechtěl Dona Bosca znázornit jako „svatouška“, podle něj byl Don Bosco hlavně mimořádný člověk, který netušil, že jednoho dne bude svatořečen. (honeja)
  • Mnozí chlapci, kteří ve filmu účinkují, byli z americké školy a většina z nich byla nevěřící. Lodovico Gasparini je vybíral podle vzhledu a hereckých schopností. Všechny však dle jeho slov Don Bosco (Flavio Insinna) skrze natáčení nějakým způsobem oslovil. (honeja)
  • Flavio Insinna (Don Bosco) a chlapci, o které se ve filmu stará, museli držet dietu, aby vypadali věrohodně. Film totiž znázorňuje 19. století a Don Bosco se tehdy věnoval chudým a hladovým klukům z ulice. (honeja)