Naboso

Barefoot

Naboso

Komedie / Drama / Romantický

Německo, 2005, 118 min

Rozpočet €4,7miliónaTržby Celosvetovo $14,000,000(25.10.2008)

Na německou komedii chvályhodné, celkově průměr. Ale dívá se na to příjemně, klidně bych si to pustil i znovu, bylo-li by to nutné :)(29.11.2006)

Některým pasážím jsem věřila a jiným zase až tak moc ne, takže nakonec - po dlouhém rozmýšlení - jen za 3*.(20.5.2009)

Sem tam mi to přišlo příliš kýčovité a až moc snažící se diváka bavit a překvapit, ale i tak musím chválit a dát takhle vysoké hodnocení, protože celkově film byl jak smutný, jak vtipný, romantický - byla jsem na něj správně naladěna.(13.11.2008)

Díky Tilu Schweigerovi začínám trochu věřit i německé produkci. Tento režisér přesně ví, co chce říct, jeho filmy mají charakteristický svižný střih, flashbacky a výběr známých hudebních šlágrů pro zvýšení efektivity některých scén. Funguje to. Kromě toho musím vyzdvihnout roli hlavní představitelky, protože jsem jí roli věřil... Film je vtipný, smutný, místy trapný, místy bezprostřední, místy silný... Především lidský. Doporučuji, 5 hvězd a asi o chlup lepších 5 hvězd než u Kohouta na víně, protože tady se chvílemi hraje i s vážnými kartami ;-)(2.9.2014)

• Jürgen Vogel