Komisař

• Rusko

Юный лейтенант

Krimi / Drama

Francie / Rusko / Polsko, 2005, 110 min

Zdlouhavý film s důvěryhodnou zápletkou, ukazuje denní rutinu na kriminálce. Kdyby tam nebyli všichni policajti velký správňáci, tak bych skoro řekl, že to mohlo být i podle skutečné události. Souhrnem, Komisař má moje sympatie za důvěryhodnost, ale kam se hrabe na Pitavala nebo třeba Vraha čekajícího na kolejích a jiný starý český detektivky.(12.10.2007)

• Miloško

Uplne jednoduchá kriminálka pre televíznu produkciu....[DVD](22.6.2007)

K pařížskému detektivnímu oddělení nastupuje mladý poručík čerstvě příchozí z akademie a starší policistka, která se k práci vrací po problému s alkoholem. Klasický žánrový motiv soudržnosti parťáků a doplňující se ústřední dvojice je tentokrát použit pro výsostně civilní charakterový film o obyčejných lidech s policejním odznakem. Snímek staví na zákonitostech policejních thrillerů, ale záměrně je prostý velkých případů a adrenalinové akce. Namísto toho buduje zádumčivou atmosféru a soustředí se na vykreslení postav za hranice žánrových šablon.(19.8.2008)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $216,724Tržby Celosvetovo $3,984,265(19.10.2009)

11. 3. 2010 - 50%(20.3.2010)