Dobrodružství Robina Hooda

Dobrodružstvá Robina Hooda

Akční / Dobrodružný / Romantický

USA, 1938, 102 min

• Revanx

Jeden z 1001 filmů, které musíte vidět, než umřete.(22.1.2009)

• Cubinho

E. Flynn je jako Robin z Locksley celkem sympaťák, ale celkově je tato dobrodružně-akční pohádka až příliš naivní - až příliš pohádková. Proti tomu bych zas až tolik neměl, jenže i díky Technicoloru to všechno dohromady působí tak nějak kýčovitě. 5,5/10(18.8.2010)

Klasický, ve světle dnešních filmů by se chtělo říct pohádkový, velkofilm zlatého věku Hollywoodu 30. let. Optimismus, vtip, odlehčení či estrádnost, to prostě do téhle doby filmu patří a vytýkat to zrovna tomuhle snímku by bylo hřích. Errol Flynn, Olivia de Havilland, Michael Curtiz, William Keighley i další totiž vytvořili opravdu skvělý a výpravný velkofilm, který dal legendně o Robinu Hoodovi tu nejlepší možnou podobu. Welcome to Sherwood, my lady! (6.6.2011)

Z dnešního pohledu by to asi nezapadlo, ale fanoušky a zaplacení rozpočtu by snímek hledal dost těžko. Film není vůbec špatnej, humor i nadsázka, romantika a dobrodružství, to všechno tam je v míře hojné. Jenže i přes ne zrovna dlouhou stopáž mi přišel chvílemi docela zdlouhavej. Přesto ale je jasný, že tohle je opravdu kultovní dílko. Pročpak? Protože náhled každého člověka na Robina Hooda je jím poznamenanej. Kdo nikdy neslyšel o Robinovi, zeleně oděným chlapíkovi se špičatým kloboukem a dlouhým červeným pérem v něm, se zelenejma kamašema a s knírkem (ano, skutečně s knírkem, kterej se však Kosťovi na tváři moc nevyjímá a tak ho tam odstranil). Toto je to nejklasičtější zpracování a tak veškeré další vychází z něj, kde by byl Robin Johna Cleese ze Zlodějů času? Co by byl Robin ze Shreka? Nic. Toto je skutečný Robin, žádný akční hrdina, ale romantický dobrodruh, milovník, Errol Flynn.(3.9.2006)

Najkrajší dobrodružný film aký som videl za veľmi, veľmi dlhú dobu. Jednoznačne najlepší Robin Hood strieborného plátna!(30.3.2008)

• - Howard Hill, v titulcích uveden jako Kapitán lučištníků, hrál rovněž postavu Owena z Walesu. Hill byl také tím, kdo ve slavné scéně rozpůlil jeden šíp jiným a točil všechny scény, které vyžadovaly střílení na lidské cíle. Spolupracoval rovněž se zvukaři, aby vytvořil specifický zvuk šípů. (liquido26)

• - Pro roli Willa Scarleta byl nejdříve zvažován David Niven, který byl ale v době natáčení na prázdninách v Anglii, a proto roli dostal Patrick Knowles. (liquido26)

• - Poté, co původní volba pro roli Robina Hooda, herec James Cagney, ukončil spolupráci s Warner Bros. se produkcefilmu zpozdila o tři roky. (liquido26)