Dobrodružství Robina Hooda

• slovenský

Dobrodružstvá Robina Hooda

Akční / Dobrodružný / Romantický

USA, 1938, 102 min

Že je to velmi naivní příběh, který každý notoricky zná? So what!___ Ukažte mi lepší, barevnější a roztomilejší zpracování s Robinem lepším než je Errol Flynn a Marion půvabnější než Olivia de Havilland!___ Desítky mrtvých bez jediné kapky krve a hle - ono to funguje, u filmu se ohromně bavíte a tu obrovskou naivitu, která celý snímek protkává, tu blahosklonně přehlížíte.(19.10.2008)

Klasický, ve světle dnešních filmů by se chtělo říct pohádkový, velkofilm zlatého věku Hollywoodu 30. let. Optimismus, vtip, odlehčení či estrádnost, to prostě do téhle doby filmu patří a vytýkat to zrovna tomuhle snímku by bylo hřích. Errol Flynn, Olivia de Havilland, Michael Curtiz, William Keighley i další totiž vytvořili opravdu skvělý a výpravný velkofilm, který dal legendně o Robinu Hoodovi tu nejlepší možnou podobu. Welcome to Sherwood, my lady! (6.6.2011)

Krásně zpracování klasického tématu o Robinu Hoodovi, který bohatým bral a chudým dával. Ta barevnost je úžasná. Errol Flynn je Robin Hood k pohledání. Mladý, pohledný, udatný, prostě hrdina, jakého si člověk zamiluje.(11.5.2009)

Hrdinný Errol Flynn, půvabná Olivia De Havilland, spousta soubojů a akčních scén ve stylu 30. let. Určitě je to dobrý film, ale dnes už přece jen vypadá trošku méně dokonale, než kdysi. Souboje místy působí skoro legračně, ale přesto je stále na co koukat.(18.7.2002)

Velké romantické příběhy v době vzniku zvuku a barev.filmu byly mnohem verohodnejsi, než-li dnes. Příjemný velkofilm s tehdejší mužskou legendou E.F.(25.8.2015)