Dobrodružství Robina Hooda

• slovenský

Dobrodružstvá Robina Hooda

Akční / Dobrodružný / Romantický

USA, 1938, 102 min

Není lepšího šermíře než byl Errol FLYNN. Jeho scény to byla radost se na jeho mrštnost dívat, A ikdyž byl několikrát po něm Robin Hood nafilmován, nedosáhl na jeho šermířské mistrovství nikdo. Errol Flynn spolu s Olivii de Havilland byl dokonalý středověký romantický pár.(29.9.2007)

• RHK

Jeden ze 100 největších filmů všech dob časopisu Entertainment Weekly.(19.9.2009)

Snímek spíš pohádkový než historický s jednoznačným vysvětlením, odkud čerpal Shrek inspiraci pro partu přiteplalých zelených zbojníků skotačících po lese. I Flynnova mužnost má totiž co dělat, aby se popasovala s těsnými zelenými legínami, které v tomhle snímku nosí. Dobré střelecké i šermířské souboje, ale poněkud náročnější snímek na divákovu schopnost uvěřit, že by se protivníci nechali nachytat do tak průhledných pastí i na to, že by se z tak početného obklíčení dokázali hoši ze Sherwoodu prosekat. ___ Naivní, milé a zábavné.___ (Ale popravdě, víc než láska mezi Robinem a Marion, mě zaujal minipříběh její guvernantky a řadového zbojníka: "Co na mě tak civíte?" - "Já jsem si nikdy nevyšel s ženou jako vy, nikdy jsem ani neměl milou." - "Ne? To jste o dost přišel. Já byla pod čepcem už pětkrát!" - škoda, že nedostali víc prostoru)(28.4.2015)

• Houdini

NFR 1995, Oscar 3 : Výprava, Střih, Hudba + 1 nominace: Nejlepší film(11.3.2004)

• Revanx

Jeden z 1001 filmů, které musíte vidět, než umřete.(22.1.2009)