Dobrodružství Robina Hooda

• slovenský

Dobrodružstvá Robina Hooda

Akční / Dobrodružný / Romantický

USA, 1938, 102 min

Takto si predstavujem jednoduchého spasiteľa chudobných a jeho dobrodružné činy. Je pravda, že novšie spracovanie s Costnerom je síce atraktívnejšie, no v jednoduchosti je krása. Bez pomoci výraznejších trikov, čistokrvná zábava, šermiarske a lukostrelecké výkony, kúsok romantiky a happyend ako hrom. Ale tá ďalšia absencia britskej produkcie ma zaráža. 80%.(8.9.2007)

Dnes už spíš pohádka k pousmání, než akčně-dobrodružný trhák. Najdete přemíru barev, gentlemanskosti a na konci jednoho mrtvého(!) záporáka. Z podání Kevina Costnera alias Robina, se myslím Errol Flynn otáčí v rakvi:)(1.10.2011)

• RHK

Jeden ze 100 největších filmů všech dob časopisu Entertainment Weekly.(19.9.2009)

Netrpělivě očekávajíc dospělou a krvavou Sherwoodskou řež Ridleyho Scotta a Russela Crowea jsem se dostala k té nejbarevnější (Viva TECHNICOLOR!!!) a pro mě neinfantilnější verzi Sherwoodské legendy, přiznanému to remaku Fairbanksovy verze z 20. let, s idolem (akčním hrdinou) let třicátých, Errolem Flynnem, který opět jede věrně v tandemu s Michaelem Curtizem. Opravdu barevná, veselá, dynamická podívaná mě však takřka umořila. Velké plus pro spanilou představitelku Lady Marianny Olivii de Havilland.(13.3.2010)

Na začátku jsem kulil oči - takový barvy jsem v roce 38 nečekal! Pravda, v technicoloru je víno trochu dorůžova, ale i tak. Navíc v klasických veselohrách člověk zřídka vidí tak rozsáhlé záběry exteriérů, hrad, kostýmy, koně - zkrátka vizuální zobrazení je na rok 1938 geniální. Horší to je s příběhem, pro mě je klasikou verze s Costnerem a Freemanem a oproti té je tato starší samozřejmě chudší, nejvíc mi asi vadí, že se netváří moc vážně - tím nemyslím vtip, ale dobovou stylizaci, kde z postav nevyzařuje vážnost situace, ale spíš jakási rozjuchanost, Robin Hood je až moc vysmátej. Takže velice vítaným zpestřením bylo, když se král Richard objevil mnohem dřív než jen v poslední minutě a snímek dostal opět nový rozměr. # [viděno: TV, 1.0] # příběh 7 | hudba 7 | humor 3 | akce 4 | napětí 2 | pustil bych si znovu 6(14.8.2012)

• - Olivia de Havilland nebyla, jak naznačují záznamy studia, původní volbou pro roli Mariany. Původní herečka, jejíž jméno, je však v záznamech začerněno, však otěhotněla a proto roli dostala Havillandová. (liquido26)

• - Pro roli Willa Scarleta byl nejdříve zvažován David Niven, který byl ale v době natáčení na prázdninách v Anglii, a proto roli dostal Patrick Knowles. (liquido26)

• - Během natáčení se využívalo všech 11 kamer, které firma Technicolor vlastnila a na konci každého natáčecího dne musely být všechny zase vráceny. (liquido26)