Dobrodružství Robina Hooda

• slovenský

Dobrodružstvá Robina Hooda

Akční / Dobrodružný / Romantický

USA, 1938, 102 min

Dnes už spíš pohádka k pousmání, než akčně-dobrodružný trhák. Najdete přemíru barev, gentlemanskosti a na konci jednoho mrtvého(!) záporáka. Z podání Kevina Costnera alias Robina, se myslím Errol Flynn otáčí v rakvi:)(1.10.2011)

Je jen jeden Robin Hood - hrdinný a nebojácný Errol Flynn.(3.8.2015)

• Cubinho

E. Flynn je jako Robin z Locksley celkem sympaťák, ale celkově je tato dobrodružně-akční pohádka až příliš naivní - až příliš pohádková. Proti tomu bych zas až tolik neměl, jenže i díky Technicoloru to všechno dohromady působí tak nějak kýčovitě. 5,5/10(18.8.2010)

Pro mě nejmilejší představení dalšího hollywoodského páru snů Errola Flynna a Olivie de Havilland, k nimž zde nutno přičísti Flynnova dvorního režiséra Michaela Curtize (snad 12 společných filmů). Z amerických rozhodně nejlepší Robin (celosvětově bych hlasoval z čistě osobních důvodů pro Lexe Barkera), jenž nikdy nevybledne - ať svými skvěle zrestaurovanými barvami či romantikou, dobrodružstvím a humorem(21.5.2005)

• Houdini

NFR 1995, Oscar 3 : Výprava, Střih, Hudba + 1 nominace: Nejlepší film(11.3.2004)